20th Century Fox


20th Century Fox w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 18 mar 2019. Od tego czasu wykonano 12 zmian, które oczekują na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Siedziba dyrekcji 20th Century Fox.

20th Century Fox (pełna nazwa Twentieth Century Fox Film Corporation) – jedna z głównych amerykańskich wytwórni filmowych, położona w Century City w obszarze hrabstwa Los Angeles na zachód od Beverly Hills, własność News Corporation. W 1949 roku powstał oddział 20th Century Fox Television. Charakterystyczne fanfary odgrywane na początku filmów 20th Century Fox pojawiły się w 1953.

Spis treści

Historia | edytuj kod

W 1930 roku producent filmowy Joseph Schenck i reżyser Darryl F. Zanuck utworzyli wytwórnię filmową 20th Century Pictures, która 28 grudnia 1934 została połączona z założonym w 1915 roku przez Williama Foxa przedsiębiorstwem sprzedającym filmy Greater New York Film Rental oraz wytwórnią Fox Office Attractions Company. Na skutek tej fuzji powstała wytwórnia Twentieth Century-Fox Film Corporation, znana jako 20th Century Fox.

Produkcja filmowa | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lista filmów produkcji 20th Century Fox.

Wybrane seriale telewizyjne | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (wytwórnia filmowa):
Na podstawie artykułu: "20th Century Fox" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy