Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości


Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 11 cze 2018. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości (fr. Astérix et Obélix : Au service de sa Majesté, ang. Asterix & Obelix: On Her Majesty’s Service, 2012) – francuski film przygodowy, czwarty film opowiadający o przygodach dzielnego Galla Asteriksa. Scenariusz oparto o komiks autorstwa Rene Gościnnego i Alberta Uderzo. Światowa premiera filmu odbyła się 17 października 2012 roku, a polska premiera 2 listopada 2012 roku.

W filmie wykorzystano wątki z albumów Asteriks u Brytów i Asterix i Normanowie.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

50 rok p.n.e. Rzymski wódz Juliusz Cezar na czele swoich niezwyciężonych legionów podbija kolejne terytoria. Po podporządkowaniu sobie prawie całej Galii, Egiptu i Iberii potężny wojownik marzy o zdobyciu Brytanii. Dociera ze swoją flotyllą do leżącej na końcu świata wyspy. Gdy królowa Brytów Cordelia uświadamia sobie, że jej poddani nie są w stanie obronić się przed okrutnymi najeźdźcami, wysyła swego najbardziej zaufanego człowieka, Mentafixa, po pomoc do niezdobytej przez Rzymian małej wioski w Galii. Jej mieszkańcy mają tajną broń - sporządzony przez pewnego druida magiczny napój, którego wypicie daje ludziom ogromną siłę. Miejscowa starszyzna podejmuje decyzję, by pomóc Brytom w walce z legionami Cezara. Wysłannik królowej Cordelii dostaje beczkę cudownego eliksiru i eskortę, w skład której wchodzą między innymi sprytny Asterix oraz mało rozgarnięty, ale bardzo silny Obelix. Dzielni galijscy wojownicy zrobią wszystko, by zatrzymać ekspansję Juliusza Cezara. A przy okazji złamią serca kilku kobietom. Obelixowi szczególnie wpadnie w oko dumna arystokratka, panna Macintosh.

Obsada | edytuj kod

i inni

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: Studio PRL na zlecenie Kino Świat
Reżyseria: Marek Robaczewski
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka
Dialogi: Jakub Wecsile
Nagranie dialogów: Kamil Sołdacki
Montaż dialogów i zgranie: Aleksander CherczyńskiStudio PRL
Kierownictwo produkcji: Maciej Jastrzębski
Głosów użyczyli:

i inni

Lektor: Dariusz Odija

Przypisy | edytuj kod

  1. Programme-tv.net
  2. Le Parisien.fr

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy