Atrium Biała


Na mapach: 53°07′21,33″N 23°10′39,66″E/53,122592 23,177683

Atrium Biała w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Galeria Biała podczas prac wykończeniowych

Atrium Biała (wcześniej Galeria Biała) – znajdująca się w Białymstoku w obrębie ulic; A. Mickiewicza, Augustowskiej i Cz. Miłosza (fragment planowanej Trasy Kopernikowskiej).

Spis treści

Historia | edytuj kod

Galeria jest pierwszym wybudowanym w tym mieście centrum handlowo-rozrywkowym. Inauguracja działalności Galerii Białej odbyła się 5 grudnia 2007 roku. Atrium Biała zajmuje ogółem ok. 45 tys.m2 z tego 26 tys. m2 przeznaczono pod wynajem butików i food courtu.

Inwestor | edytuj kod

Galeria Biała podczas prac wykończeniowych

Inwestorem jest Meinl European Land Group - Holding. Firma notowana jest na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako jedyna w Europie koncentruje się przede wszystkim na inwestycjach w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Turcji.

Deweloper | edytuj kod

Deweloperem Galerii Białej jest firma TK Development. Buduje ona i zarządza nieruchomościami w sektorze komercyjnym, biurowym i mieszkaniowym. Aktualnie TK Development posiada oddziały w Kopenhadze, Berlinie, Warszawie, Pradze, Sztokholmie, Helsinkach i Wilnie. Siedziba główna TK znajduje się w duńskim mieście Aalborg. Polski oddział TK Development, występujący pod spółką TK Polska Operations SA., powstał w 1994 roku i stale rozwija swoją działalność bazując na ponad 10 letnim doświadczeniu w branży nieruchomości.

Ciekawostki | edytuj kod

Dzięki inwestycji powstała, mierząca około 800 metrów ulica Czesława Miłosza (planowany odcinek Trasy Kopernikańskiej, czyli dwupasmowej obwodnicy śródmieścia). Łączny koszt znacznie przekroczy kwotę 17 milionów złotych netto, a nowa droga połączyła ulicę Branickiego z ulicą Mickiewicza.

Ruchome chodniki (odpowiednik schodów ruchomych)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Atrium Biała" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy