Dyskusja wikipedysty:91.223.221.4


Dyskusja wikipedysty:91.223.221.4 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w Wikipedii, wolnej encyklopedii!

W imieniu całej społeczności wikipedystów dziękuję Ci za Twój wkład w Wikipedię. Jak widzisz, każdy może kliknąć „Edytuj”. Zachęcam Cię, żebyś zrobił(a) jeszcze jeden krok i założył(a) konto.

Dołącz do Wikipedii

Dlaczego warto założyć konto?

Nazwa użytkownika

Twoją nazwą użytkownika może być imię i nazwisko lub pseudonim – sam decydujesz o swojej prywatności. Autorstwo Twoich tekstów będzie przypisane oznaczonej osobie, co ma znaczenie przy cytowaniu, a komentarze opatrzysz swoim podpisem.

Edytowanie

Edytuj we własnym brudnopisie, obserwuj wybrane strony, rozwijaj swoje umiejętności współpracując z wikipedystami. Mamy dla Ciebie wiele różnorodnych zadań – sam wybierasz, co i kiedy robisz.

Społeczność

Rozmawiaj z wikipedystami, napisz coś o sobie, poznaj ciekawych ludzi i ruch wolnej kultury, otrzymuj wsparcie od Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Kwestie techniczne i uprawnienia

Mając konto, możesz włączyć narzędzia ułatwiające edytowanie. Poza tym dzięki uprawnieniom technicznym otrzymasz m.in. możliwość zmiany nazw stron i oznaczania edycji jako przejrzanych.

Szerszy katalog zalet konta w Wikipedii znajdziesz na stronie Pomoc:Logowanie. Po rejestracji wejdź na Pierwsze kroki, możesz skontaktować się z wybranym przewodnikiem i zerknąć na FAQ.

Pozdrawiam, --The Polish (query) 15:42, 21 paź 2015 (CEST)

Zechciej dołączyć, warto!!!. Wtedy Twoje edycje będą iść na Twoje własne konto (nie wyklucza ono anonimowości, to od Ciebie zależy, co o sobie napiszesz i jaki będziesz miał nick). Zapraszamy.--Czytelnik Janek (dyskusja) 14:43, 2 kwi 2016 (CEST)

Interwiki

Jeżeli prosisz o dolinkowanie innych wersji, zechciej, dla ułatwienia, zapodać angielską (najlepiej) nazwę albo (jeszcze lepiej) tytuł artykułu o danym gościu w en-Wiki. Szukanie jest dość uciążliwe, zwłaszcza, jeśli się ktoś na tym nie zna. Ciacho5 (dyskusja) 19:16, 28 sty 2016 (CET)

  • Tak, Zachariasz III. Może słabe działanie wyszukiwarki, ale nie mogło mi go odnaleźć, a w dodatku tam się on nazywa Zaharias III król czegośtam. No, a zanim się dokopałem, Mpfiz zadziałał szybciej. Pamiętam jednak gorsze kłopoty, też z jakimś władcą z okolic. Korzystasz z angielskojęzycznej literatury, więc dla Ciebie to nie problem. Ciacho5 (dyskusja) 20:08, 28 sty 2016 (CET)

Imiona władców

Dla mnie to jest czysta chińszczyzna (te spolszczania). Czy zechciałbyś założyć wątek w Kawiarence TUTAJ? Jest paru ludzi tutaj, którzy się podają za znających te sprawy. Dla oszczędności czasu możesz skopiować to, co wpisałeś u mnie. Ciacho5 (dyskusja) 20:32, 28 sty 2016 (CET)

Kategorie

Założyłem Kategoria:Władcy Nubii, teraz przerzucam i uzupełniam. Zechciej później (lub jutro) sprawdzić, czy wszyscy tam trafili.

A co z Kategoria:Władcy Kusz? Czy oni też byli władcami Nubii? (lub jej części?) Wtedy całą ich kategorię można byłoby zakwalifikować jako podkategorię władców Nubii. Ciacho5 (dyskusja) 18:28, 14 lut 2016 (CET)

Odp:Na temat Etiopii

Odp:Na temat Etiopii

Zaakceptowałem i dodałem interwiki. Nie dodawaj kategorii Historia Etiopii do władców, bo kategoria Władcy Etiopii już w niej jest. Warto by też ograniczyć liczbę linków w zobacz też, teraz są tam jakieś bitwy które nie wiadomo dlaczego tam trafiły, postaci które są już podlinkowane w tekście, a czerwonych linków już zupełnie tam być nie powinno, bo jak czytelnik ma zobaczyć coś czego nie ma? Zwróć uwagę na to, że odpowiedziałem Ci na Twojej innej stronie dyskusji pewnie nie zauważyłeś z powodu różnych IP. PuchaczTrado (dyskusja) 16:06, 29 lut 2016 (CET)

Czy wiesz – Lybne Dyngyl

Dziękujemy i prosimy o więcej, PuchaczTrado (dyskusja) 15:50, 1 mar 2016 (CET)

Lista władców

W Historii Etiopii Bartnickiego i Mentel-Niećko są dwie listy władców z dynastii Zague? PuchaczTrado (dyskusja) 12:07, 15 mar 2016 (CET)

Twoje konto.

Zauważyłem,że ostatnio piszesz obszerne i bardzo dobre artykuły. Twój ostatni pod nazwą Pieśń Anny został zgłoszony do rubryki Czy Wiesz, i to jest już Twój drugi taki artykuł. Dlatego radzę Ci założyć konto. Będziesz mógł wtedy swobodniej edytować, ale sam podejmij decyzję. Warszawiak22 (dyskusja) 15:54, 2 kwi 2016 (CEST)

strzelam

na całej Krajnie takiego jezuity nie uwidzisz. Albertus teolog (dyskusja) 20:52, 4 kwi 2016 (CEST)

Robin (serial animowany)

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Dane w szablonie.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Zapisz sobie podany adres strony, aby nie mieć problemu z powrotem do niej.

Pozdrawiam, AB (dyskusja) 23:31, 19 kwi 2016 (CEST)

Podziękowanie - Pieśń Anny

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:50, 1 maj 2016 (CEST)

Pomoc:Przypisy

Hej, dodajesz sporo informacji, ale ich źródła wymieniasz w bibliografii. Jest to oczywiście właściwe, ale nie optymalne, bowiem rozwijający w przyszłości artykuły i tak będą zmuszeni pisać je od nowa, nie mogąc lub mając kłopot z weryfikacją poszczególnych informacji. Dlatego proszę o stosowanie przypisów bibliograficznych. Kenraiz (dyskusja) 11:24, 11 maj 2016 (CEST)

Czy wiesz – Martha (gołąb)

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 09:24, 16 maj 2016 (CEST)

7 trąb

Przydałyby się źródła do informacji zamieszczonych w początkowych akapitach Mpn (dyskusja) 19:24, 21 maj 2016 (CEST)

Podziękowanie - Martha (gołąb)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:15, 31 maj 2016 (CEST)

Sebeos

Mam problem. Zobacz Kategoria:Kościoły i duchowni ormiańscy. Czy możesz określić, że był on biskupem Apostolski Kościół Ormiański czy innym? Ciacho5 (dyskusja) 21:31, 7 cze 2016 (CEST)

List Mary Bar-Serapiona

Witaj. Widzę, że jednak masz w planach dodanie tam źródeł. Ponieważ cztery już zrobiłem, to dodaję to, co już zrobione. I czekam cierpliwie, aż pododajesz ile tam zdołasz, ja ci to w międzyczasie podlinkuję do innych języków i dodam szablon informujący o tłumaczeniu. Aby uniknąć tego, że ktoś myśląc, iż twoja praca nad artykułem została ukończona, zacznie poprawiać jednocześnie z tobą, warto założyć sobie konto i artykuł tworzyć w brudnopisie, a dopiero po ukończeniu przenieść go do przestrzeni głównej artykułów. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy, KamilK7 (dyskusja) 10:23, 21 cze 2016 (CEST)

  • Odnośnie tytułu, to mnie się wydaje, że jest dobry. Na enwiki mają tytuł, który można przetłumaczyć jako "Mara Bar-Serapion o Jezusie", ale twój tytuł lepiej oddaje zawartość artykułu, bo artykuł jest nie tylko o tym, co było w liście napisane o Jezusie, ale także o samym liście. Ponieważ arabskie nazwiska w języku polskim (poza wyjątkami) należy odmieniać, to i syryjskich to dotyczy. Tytuł "Mara Bar-Serapion" zostawiłbym na potrzeby artykułu o samej osobie (w enwiki jest to osobny artykuł, a na naszej sam przewidziałeś, że powstanie. Jeśli zaś chodzi o podwójne wywołanie cytatu, to robi się to bardzo prosto (przynajmniej dopóki nie używasz Visual Edytora, tam nie pomogę, nie używam go, bo nie jest w pełni kompatybilny w wszystkimi szablonami, które mamy na plwiki). W jednym miejscu piszesz <ref name="twoja_nazwa">Tutaj szablon cytowania czegoś, choć tak naprawdę może być również zwykły tekst</ref>, a jak potrzebujesz do tego samego źródła odwołać się ponownie, to wstawiasz tylko szablonik {{r|twoja_nawa}}. W tym opisie twoja_nazwa to unikalny dla danego przypisu ciąg znaków, może to być np. nazwisko pierwszego autora, albo jego nazwisko i rok publikacji (na przykład Poniatowski1801). Ja w twoim artykule dodatkowo skorzystałem z tej techniki do pogrupowania przypisów w jednym miejscu, ponieważ wtedy o wiele łatwiej się go poprawia, możesz sobie obejrzeć w nim, jak to zrobiłem. Pozdrawiam i życzę udanych edycji, KamilK7 (dyskusja) 08:59, 27 cze 2016 (CEST)

Czy wiesz – List Mary Bar-Serapiona

Dziękujemy i prosimy o więcej. Trochę się nabiedziłem z przypisami, które ci poginęły w czasie tłumaczenia i cosik tam popoprawiałem, ale jakoś daliśmy radę, KamilK7 (dyskusja) 11:27, 24 cze 2016 (CEST)

Re: Zatwierdzenie (Dwaj świadkowie i Turniej Czterech Narodów w Bangkoku 1999)

Ten jeden zdążyłem przejrzeć na razie. Odnośnie drugiego artykułu, to nie wiem kiedy znajdę czas, może w międzyczasie kto inny to zrobi. A jednak zdążyłem przejrzeć oba, bo w tym drugim było mniej zmian. :-) W niektórych miejscach cytowałeś stronę internetową za pomocą szablonu Cytuj Książkę i na dodatek dając adres internetowy jako tytuł. To nie jest poprawne podejście. Zwykłe strony internetowe najlepiej cytować za pomocą szablonu Cytuj Stronę i wtedy adres dajesz w polu url, natomiast w polu tytuł dajesz nazwę tej strony (one najczęściej mają swoje tytuły). Jeśli jest to wydanie on-line jakiejś książki, to można zastosować oczywiście szablon Cytuj Książkę, ale wtedy bywa to troszkę bardziej skomplikowane. W moich poprawkach do twoich linków znajdziesz zastosowanie obu sposobów. Opis obu szablonów cytowania jest w następujących miejscach: Szablon:Cytuj_książkę i Szablon:Cytuj_stronę.

Zachęcam do założenia konta na wikipedii, ma to szereg zalet:

1) Nie ma problemów z komunikacją (obojętnie na jakim komputerze jesteś, logujesz się pod ten dam nick i za jego pomocą prowadzisz korespondencję).

2) Może zapewnić większą anonimowość. Obecnie wszyscy widzą twoje adresy IP, a tak to prawie wszyscy będą widzieć jedynie nicka, który wymyślisz, jeśli nie będzie on związany z twoim nazwiskiem, to stopień anonimowości będzie wyższy.

3) Wikipedyści najczęściej chętniej pomagają tym, którzy założyli konto, ponieważ edytujący z adresów IP o wiele rzadziej czytają to, co się do nich napisze (albo wręcz mają dynamiczne IP).

4) Wkład edycyjny idzie wtedy na twoje konto, po odpowiedniej liczbie edycji, dobranej mniej więcej tak, abyś się zdążył nauczyć standardów edytowania i wielu technicznych tricków, otrzymasz status redaktora i dzięki temu nie będziesz musiał czekać, aż ktoś przejrzy twoje zmiany. Adres IP nigdy takiego statusu nie otrzyma (czyli wkład oczywiście zostaje, strony są bardziej rozbudowane, ale dorobek ten nie jest zaliczany żadnemu kontu).

Pozdrawiam, KamilK7 (dyskusja) 10:46, 28 cze 2016 (CEST)

  • Ok, powiązałem, a edycję do "rzut karny" przejrzał wcześniej kto inny (mnie kilka dni nie było). KamilK7 (dyskusja) 08:05, 4 lip 2016 (CEST)

Re: Prośba o dodanie interwiki

Re: Prośba o dodanie interwiki

Dodałem interwiki, poprawiłem też i zatwierdziłem te zmiany w Turnieju Czterech Narodów w Bangkoku 1999. Choć w tym drugim przypadku miałem pewne wątpliwośći, bo układ artykułu stał się teraz nieklarowny, przydałoby się ten mecz Brazylia - Polska też przerobić na {{mecz piłkarski}}, bo układ artykułu obecnie stał się mniej klarowny. Wytłumacz proszę, czego nie rozumiesz w szablonie cytowania strony? I ja mam prośbę, skoro nie chcesz założyć sobie konta do prowadzenia dyskusji, to pisz proszę do mnie zawsze z tego samego IP, bo inaczej odszukiwanie tego drugiego (w celu utrzymania dyskusji z tobą w jednym miejscu) zabiera mi czas, czyli coś czego mam stale za mało. :-) Teraz idę na urlop, więc w najbliższym czasie mogę reagować z ponad tygodniowym opóźnieniem. Pozdrawiam, KamilK7 (dyskusja) 14:10, 26 lip 2016 (CEST)

Podziękowanie - List Mary Bar-Serapiona

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 06:50, 28 lip 2016 (CEST)

Czy wiesz – Prześladowanie chrześcijan za panowania Decjusza

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 21:11, 30 lip 2016 (CEST)

Czy możesz zapoznać się z dyskusją nad Twoim hasłem, jaka toczy się w CW i odnieść się do podanych tam uwag? Pozdrawiam Frangern (dyskusja) 12:15, 4 sie 2016 (CEST) To miejsce, gdzie poprawia się i omawia hasła zgłoszone do zaprezentowania w rubryce Czy wieszWikiprojekt:Czy wiesz/propozycje. Twoje hasło zgłosił Mozarteus, który powyżej umieścił o tym informację. Kliknij w nim na zwrot prosimy o uwagę i przejdziesz bezpośrednio do tej dyskusji. Pozdrawiam. Frangern (dyskusja) 12:51, 5 sie 2016 (CEST)

Historyczność Mahometa

Cześć, jestem pod wrażeniem ! Czy jesteś w stanie dodać konkretne numery stron do źródeł książkowych ? Pzdr, Doctore→∞ 19:07, 5 sie 2016 (CEST)

Jeśli podasz numery stron to w 5 sek. Doctore→∞ 20:44, 5 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Prześladowanie chrześcijan za panowania Decjusza

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 21:42, 10 sie 2016 (CEST)


Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:91.223.221.4" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy