Dyskusja wikipedysty:Basshuntersw


Dyskusja wikipedysty:Eurohunter w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Basshuntersw) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Wikidata weekly summary #345edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Not much happened this week because we took some time off over the holidays. Getting back to full speed again in the next days.
Read the full report · Unsubscribe · Lydia Pintscher (WMDE) 23:43, 1 sty 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Argentyńskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wikidata weekly summary #346edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Working on getting final pieces in place to regularly run constraint check jobs so all constraint violations get fed into the query service (phabricator:T204031)
  • Fixed alignment issues with Glosses on Lexeme pages (phabricator:T207401)
  • Working on getting the layout right for the termbox in the mobile view so that in the future you can also see labels, descriptions and aliases in different languages on mobile (phabricator:T207150)
  • Getting ready to start working on basic Shape Expression support

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:29, 7 sty 2019 (CET)

Tech News: 2019-02edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Redaktorzy i tłumacze Tech News życzą pomyślnego roku 2019.

Ostatnie zmiany

 • Rozszerzenie RelatedSites zostało odinstalowane. Służyło do tworzenia linków interwiki w Wikipodróżach - teraz są obsługiwane przez Wikidane. [1]
 • Zmienia się infrastruktura logów systemowych MediaWiki. [2]
 • Zaktualizowano codesearch.wmflabs.org, dodano nowe repozytoria, poprawiono obecne i dodano nowe opcje wyszukiwania kodu. [3]
 • Na niektórych wiki utworzyło się 17 grudnia konto "Filtr nadużyć", podczas prac konserwacyjnych Filtra nadużyć. To konto ma uprawnienia administratora, ale żaden człowiek nie ma możliwości jego wykorzystania. To konto istniało wcześniej na wiki, gdzie Filtr nadużyć nakładał blokady - są one przypisywane właśnie do tego konta. Zobacz T212268 po więcej informacji i planach na przyszłość.

Problemy

 • W Filtrze nadużyć, akcja "Ogranicz" przyjmuje trzy parametry: liczba, okres i grupy. Teraz muszą ściśle spełniać wymagania opisane na mediawiki.org. Lista nieprawidłowych filtrów znajduje się w Phabricatorze. Jeżeli znasz się na filtrach nadużyć, przejrzyj je i popraw. [4]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 8 stycznia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 9 stycznia, a następnie na wszystkich wiki od 10 stycznia (harmonogram).

Spotkania

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:29, 7 sty 2019 (CET)

Odp:Fédération Internationale de l’Automobileedytuj kod

Odp:Fédération Internationale de l’Automobile

Póki co anulowałem tylko eka. Ponadto w Kawiarence Bogic wypowiada się jeszcze na temat nazwy. Jckowal piszże 20:14, 12 sty 2019 (CET)

Polski Związek Motorowy nazywa Międzynarodowa Federacja Samochodowa, a nie Fédération Internationale de l’Automobile. W kawiarence jest link. Proszę wrócić do właściwej nazwy. bogic (dyskusja) 21:15, 12 sty 2019 (CET)

Odp:Duoedytuj kod

Odp:Duo

Hej :) Przecież w utworzonym haśle nigdzie nie użyłem wyrażenia "duet muzyczny", kto chce niech szuka źródeł tym bardziej, że potocznie aczkolwiek niepoprawnie, duo jest zastępowane określeniem duet. Zresztą w haśle duet zostało to również wyjaśnione i uźródłowione. A to, że są ludzie błędnie coś nazywają, to już nic nie poradzimy, no chyba, że stanie się to uzusem, ale i na uzus potrzebne źródło, aby nie było podejrzenia ORu. Ented (dyskusja) 13:16, 13 sty 2019 (CET)

Przejrzałem jeszcze raz dostępne mi źródła papierowe i niestety na "duet muzyczny" definicji brak. Imo "muzyczny" jest formą rozszerzenia niepoprawnego (ale stety, lub niestety) popularnego określenia "duet" (rozpatrywanego oczywiście w kontekście muzycznym), tak aby nie mylić z duetem np. aktorskim, pisarskim etc.; po prostu takie dopowiedzenie/dookreślenie. Pzdr. Ented (dyskusja) 20:28, 13 sty 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #347edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Other Noteworthy Stuff
  • Structured data for Commons: multilingual captions are deployed on Commons on January 10th (documentation)
  • The Wikidata Query Service has been encountering some data corruption issues that impact the results you can see when running a query. Some may still be running. You can check the current ticket for more updates.
  • New dashboard for percentage of pages on a Wikimedia project make use of data from Wikidata (doesn't include sitelinks, doesn't include Commons file and category pages for now)
  • Science Stories, a project highlighting women in sciences, uses Wikidata
 • Development
  • Solving an issue that blocked deployments over the past weeks (phab:T212427)
  • Improved the visual appearance of glosses (phab:T207401)
  • Fixing problems with reverting Sense addition (phab:T211438)
  • Improving our Javascript to be more standard (phab:T210744)
  • Working on performing more constraint type checks in PHP before falling back to SPARQL (phab:T209504)
  • Making the query service logo and favicon configurable in one's own Wikibase (phab:T212210)
  • More work on displaying the termbox on mobile (phab:T207150)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:41, 14 sty 2019 (CET)

Tech News: 2019-03edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Można korzystać z Tłumacza Google w narzędziu Tłumaczenie Treści. [5][6]
 • Można już dodawać podpisy plików na Commons. Podpisy to krótkie opisy pliku. Można je tłumaczyć na inne języki. Nie stosuje się w nich znaczników wiki.
 • Wcześniej atrybut HTML z cudzysłowem musiał być poprzedzony spacją. Teraz już nie musi. Oznacza to, że strony mogą wyglądać inaczej po zapisaniu, nawet gdy nie zmieniono odpowiadającego fragmentu kodu. [7][8]
 • Templates with <templatestyles> could not show the difference between the live template and the sandbox version when they were tested. This has now been fixed. <templatestyles> has a new wrapper parameter now. You can use it for selectors like .mw-parser-output <wrapper parameter value> <selector from CSS page>. [9]

Problemy

 • Edycje widoczne w ostatnich zmianach i historii czasami mają tzw. znaczniki. Niektóre z nich dodawane są automatycznie w zależności od przeznaczenia, a inne mogą z kolei być dodawane ręcznie. Jeżeli znaczniki zostały przypisane do edycji ręcznie, można je zmieniać. Ostatnio jednak przez jakiś czas to nie działało, ale zostało to naprawione. [10]

Zmiany w tym tygodniu

 • Można przenosić pliki z wiki do Wikimedia Commons z zachowaniem historii za pomocą FileExportera. Będzie funkcja eksperymentalną na wszystkich wiki od 16 stycznia. Jeżeli chcesz je przetestować, aktywuj je i sprawdź plik konfiguracyjny swojej wiki.
 • Użytkownicy, których przejęcie konta może spowodować więcej szkód (konta z uprawnieniami) muszą mieć bardziej bezpieczne hasła. Dotyczy to administratorów i innych grup użytkowników. Nie mogą użyć hasła, będącego na liście popularnych haseł. Konta korzystające z powszechnie ustawianych haseł są łatwe do przejęcia. Lista z takimi hasłami powiększyła się kilka tygodni temu, a także zmienił się komunikat błędu. Kilka kolejnych grup użytkowników otrzymało takie ograniczenie. [11]
 • Usunięto zmienną minor_edit z Filtra nadużyć. Już od 2016 jest uznana za przestarzałą. Teraz już nie można jej używać. Trzeba poprawić filtry, które z niej korzystały. Takie filtry można znaleźć za pomocą wyszukiwarki na stronie Special:AbuseFilter.
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 15 stycznia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 16 stycznia, a następnie na wszystkich wiki od 17 stycznia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 16 stycznia o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Można będzie zablokować użytkownikowi możliwość edycji tylko określonych stron lub przestrzeni nazw. Zmieni się rozumienie "blokady". Może okazać się konieczna aktualizacja narzędzi wspomagających blokowanie. [12]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:54, 14 sty 2019 (CET)

Re: Commonsedytuj kod

Mam wrażenie, że nie zapoznałeś się z dyskusją toczącą się na Commons i argumentami tam padającymi (ani też z uzasadnieniem, które podałem w opisie zmian). Wyraźnie napisano, że Bandai nie jest właścicielem praw autorskich części z wymienionych tam franczyz (dotyczy to m.in. Wiedźmina, F1, Grida itd.). Jeżeli istnieją wątpliwości co do legalności grafik, filmów - bezpieczniej jest po prostu nie zamieszczać ich w artykułach. P.S. Nie pisz do mnie 5 wiadomości pod rząd - wystarczy raz, a konkretnie. Migający co chwila wskaźnik powiadomienień jest irytujący ... Sir Lothar (dyskusja) 22:47, 16 sty 2019 (CET)

Żeby nie być gołosłownym tu jest jeden z cytatów: but namely the concern is that, at a quick but not exhaustive scan, Bandai doesn't own: Barbie, Witcher, Adventure Time, Dark Souls, Dragonball, JoJo's Bizarre Adventure, One Piece, Sword Art Online, or Warhammer 4k. We need to be sure about this before we say "These are free", because I'm pretty confident they are not the copyright holders in those cases. Games Workshop in particular is known for draconian control over it's Warhammer properties. Some of the properties, like Pac-Man and Tekken, are owned by Bandai and may be appropriate to keep. -- ferret (talk) 16:26, 15 December 2018 (UTC). Prawa autorskie należą do CD Projektu, jeżeli nie mamy żadnego potwierdzenia, że firma udostępniła materiał na wolnej licencji Creative Commons, to obowiązuje nas zasada ograniczonego zaufania i nie powinniśmy takimi grafikami ilustrować haseł. A nawet więcej - wg mnie naszym obowiązkiem jest usunięcie z artykułu, jeżeli istnieją wątpliwości prawne. Pytasz, co jeśli grafiki/filmy jednak zostaną po zakończeniu dyskusji? Jeśli potwierdzi się, że przykładowo CDP zezwala na taką licencję, to sam chętnie przywrócę wszystkie multimedia (i tu w Wiedźminie i w hasłach o grach Codemasters, które tworzyłeś). Póki co takiej pewności nie mam, więc zgodnie z zasadami (tak, pamiętajmy o Wikipedia:Prawa autorskie - to dotyczy przecież całości haseł, nie tylko tekstu), usunąłem. Tyle ode mnie. Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 23:16, 16 sty 2019 (CET) Ale Bandai nie jest właścicielem praw autorskich do Wiedźmina 3, pisałem to już kilka razy wyżej... Jest dystrybutorem (rozprowadza grę bodajże w kilku krajach zachodniej Europy i chyba w Australii), a nie wydawcą - to spora różnica. Gdyby film pojawił się np. na oficjalnym kanale CD Projektu na YT ze stosowną wolną licencją - nie byłoby problemu. Sir Lothar (dyskusja) 23:33, 16 sty 2019 (CET)

Informacje o TrackManii, odpowiedźedytuj kod

Witam. Niedawno otrzymałem odpowiedź na pytanie związane z tworzeniem oddzielnych artykułów serii gier TrackMania z uwagi na to, czy to typowa seria gier, dlatego właśnie chcę oznajmić, iż istnieje zgoda na proces tworzenia nowych artykułów uznając tą grę za typową, jednakże warto zwrócić uwagę na to, aby nie tworzyć takich artykułów, które w zależności od wersji się mało różnią i stanowią bliskie pokrewieństwo (np. TM Sunrise a TM Sunrise eXtreme), przy czym najlepiej jest pisać coś, co ma charakter odrębny, a nie niemal identyczny. W najbliższym czasie rozpocznę pracę nad nowymi artykułami wersji gry TrackMania. Pozdrawiam Swierzaq9 (dyskusja) 12:11, 20 sty 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #348edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Fixed a small bug that we introduced with editing badges on wd.org (phab:T213998)
  • Finished collecting data about the user of the termbox (phab:T211015)
  • Fixed an i18n message (phab:T206416)
  • Created some maintenance scripts for creating and approving oauth consumers (phab:T211568)
  • Checked for possible data coruptions due to an issue with change tags (phab:T213281)
  • Fixed an issue with restoring merge revisions in Lexeme (phab:T204041)
  • Configured WikibaseQualityConstraints on test.wikidata (phab:T209922)
  • Turned on the new entity id formatting for properties (phab:T201838)
  • Continued work on glosses, displaying the language name also in edit mode (phab:T209931)
  • Starting investigating on Shape Expressions
  • Mobile termbox: showing language, description and aliases (phab:T207150)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 17:06, 21 sty 2019 (CET)

Tech News: 2019-04edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Wiadomości techniczne

 • Niektórzy nie otrzymali wydania Tech News z zeszłego tygodnia. Spowodowane to było problemem z MassMessage. Jeżeli tydzień temu nie dotarło to wydanie, możesz przeczytać je na Meta. [13]

Ostatnie zmiany

 • Narzędzie Tłumaczenie Treści użyje teraz jego drugiej wersji jako domyślnej dla użytkowników, którzy włączyli ją jako funkcje eksperymentalną. Jedną z nowości jest dodawanie wygenerowanych artykułów do kategorii Strony z nieprzejrzanymi tłumaczeniami jeżeli tłumaczenie wyszło prosto z tłumaczenia maszynowego bez poprawek. Ułatwi to innym wyszukiwanie takich stron. Link do tj kategorii można znaleźć na stronie specjalnej Special:TrackingCategories na dowolnej wersji językowej Wikipedii.
 • https://mediawiki2latex-large.wmflabs.org może teraz konwertować kolekcje zawierające do 800 stron do PDF, EPUB or ODT. Poprzednio limit wynosił 200 stron.

Problemy

 • Czasami podczas edycji szablonu w edytorze wizualnym wszystkie parametry były wypisywane w jednej linii. Utrudniało to odczyt w trybie wikikodu i porównaniu zmian. Problem ten pojawiał się w edycjach wykonywanych od 8 do 17 stycznia i został już naprawiony. [14]
 • MassMessage to rozszerzenie do rozsyłania wiadomości na wiele stron dyskusji. Ostatnio nie działa prawidłowo. Niektóre wiadomości mogły nie docierać do wszystkich. [15][16]
 • Z powodu problemów z serwerem, 17 stycznia wyłączono na chwilę możliwość edycji na większości wiki. [17]

Zmiany w tym tygodniu

 • Będzie można korzystać z template styles także w przestrzeni nazw Moduł. [18]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 22 stycznia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 23 stycznia, a następnie na wszystkich wiki od 24 stycznia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

21:33, 21 sty 2019 (CET)

Pytanie o przypisy danych artykułówedytuj kod

Witam. Mam jedno pytanie związane z przypisami jednego artykułu. Czy w trakcie pisania informacji można dodać więcej przypisów niż jeden odwołujących się do tylko jednej strony internetowej, czy przypisy w danym artykule muszą być podawane z oddzielnych stron? Swierzaq9 (dyskusja) 17:07, 25 sty 2019 (CET)

@Swierzaq9 Można, natomiast jeżeli jeden artykuł został wykorzystany do napisania np. trzech kolejnych zdań to przypis stawiasz na końcu trzeciego zdania (przed kropką). Do następnego zdania możesz użyć innego artykułu i dodać przypis na końcu, następnie znów możesz napisać np. dwa zdania na podstawie wspomnianego już pierwszego artykułu dodając na końcu samo <ref name="dowolna nazwa" />. Wtedy odwołujesz się do tego samego przypisu w innym miejscu. Eurohunter (dyskusja) 14:02, 26 sty 2019 (CET) @Eurohunter Dziękuję. Myślę, że z pewnością skorzystam z porady, którą mi pokazałeś na napisanej przez ciebie wiadomości. Swierzaq9 (dyskusja) 15:42, 26 sty 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #349edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Started development on Shape Expressions
  • Termbox: show an expanded-by-default section for the user's preferred languages (phab:T211865)
  • Provide visualization LUA usage on a dashboard (phab:T211768)
  • Fixed issues with sense ID wrapping (phab:T210502)
  • Background work to support the deployment of the next pieces for Structured Data on Commons

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 17:00, 28 sty 2019 (CET)

Tech News: 2019-05edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Gdy ktoś przenosi stronę pod zajętą nazwę to docelowa strona zostanie usunięta. Przez kilka miesięcy to jednak nie działało ale już to naprawiono. [19]

Zmiany w tym tygodniu

 • W tym tygodniu nie będzie nowej wersji MediaWiki.

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:15, 28 sty 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z literą Oedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tech News: 2019-06edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Możliwe jest przypadkowe odznaczanie opcji w Specjalna:Preferencje. Zostało to naprawione. [20]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 5 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 6 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 7 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 6 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:11, 4 lut 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #350edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week. Read the full report · Unsubscribe · Lydia Pintscher (WMDE) 22:33, 4 lut 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szwedzkiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tech News: 2019-07edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Możesz użyć klasy CSS ambox do pokazywania szablonów typu Dopracować czytelnikom mobilnym. Podczas użycia ambox można użyć dodatkowych klas.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 12 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 13 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 14 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 13 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:45, 11 lut 2019 (CET)

Re: Nordic F3edytuj kod

Nie ma chyba w tej sprawie zaleceń, a gryzie się z nazwą kategorii (tam na 200% musi być Fińska F3). Z pozdrowieniami Yurek88 (vitalap) 20:10, 11 lut 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #351edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Working on the "in more languages" and "all entered languages" parts of the termbox on mobile
  • Working on making undo, revert, edit summaries and more work for Shape Expressions
  • Fixed an error when detecting the same label and description in another Item (phabricator:T194770, thanks Matěj)
  • Making Lemma input on Lexeme pages save your input when you press enter (phabricator:T206140)
  • Making QuickStatements work more easily for other Docker-powered Wikibase instances (phabricator:T205606)
  • Worked more on making Federation work for making Statements on Wikimedia Commons (phabricator:T214557)
  • Working on stripping whitespaces at the beginning and end of Glosses when saving them (phabricator:T212019)
  • Looking into adding more signals to ORES' vandalism detection model so we can detect bad edits more accurately (phabricator:T194737)
  • Preventing a redirect of an Entity onto itself (phabricator:T214775)
  • Fixed an issue with adding sitelinks from Wikimedia Commons (phabricator:T213975)
  • Unified the separators between language and lexical category in different places (phabricator:T201808)
Read the full report · Unsubscribe · Lydia Pintscher (WMDE) 21:32, 11 lut 2019 (CET)

Odp.edytuj kod

Wielokrotnie byłeś ostrzegany, że Twoje rozumienie polonocetryzmu i NPOV nie jest zbieżne z tym, jak te pojęcia rozumieją inni wikipedyści - z którego to powodu byłeś już wielokrotnie blokowany. Jak wynika nie tylko z wpisów w mojej dyskusji, ale wielu innych przykładów, masz też niewielkie pojęcie o redagowaniu tekstów. Edycję wycofuję i - jeśli masz wątpliwości - ponawiam propozycję założenia tematu w kawiarence, jednocześnie ostrzegając, że dalsze usuwanie uźródłowionych treści i prowadzenie wojny edycyjnej skończy się jak poprzednio przy forsowaniu Twoich własnych wizji. Gytha (dyskusja) 17:11, 16 lut 2019 (CET)

Nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą. Ja swoje jasno powiedziałam. Gytha (dyskusja) 22:03, 16 lut 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #352edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:36, 18 lut 2019 (CET)

Tech News: 2019-08edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Po podziękowaniu za edycję w wersji mobilnej będziesz miał dwie sekundy na anulowanie podziękowania. To na wypadek, gdyby przycisk dziękowania został kliknięty przez pomyłkę. [21]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 19 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 20 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 21 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 20 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Jest pomysł, by w wynikach wyszukiwania, jeżeli strona o danej nazwie nie zostanie znaleziona, wyświetlał się czerwony link. Tak jak działa to w wersji na komputery stacjonarne. Możesz powiedzieć, co o tym sądzisz. [22]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

00:13, 19 lut 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Brytyjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Talk to us about talkingedytuj kod

Wikimedia Foundation zamierza przeprowadzić globalną konsultację dotyczącą komunikacji użytkowników. Jej celem jest zebranie głosów Wikimedian i innych ludzi ukierunkowanych na wiki, aby ulepszyć narzędzia służące do komunikacji.

Chcemy umożliwić wszystkim, którzy wnoszą wkład w projekty Wikimedia, aby mogli komunikować się z każdym na wiki, bez względu na swoje doświadczenia, umiejętności lub wykorzystywane urządzenia.

Oczekujemy wyrażenia zdania od jak największej ilości grup społeczności Wikimedia. Opinie mają być zebrane z różnych projektów, języków i różnych perspektyw.

Na razie planujemy proces przeprowadzenia tych konsultacji. Potrzebujemy do tego Twojej pomocy.

Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy w kontakcie z ich grupami użytkowników.

Możesz pomóc organizując dyskusję na swojej wiki. Oto rzeczy do zrobienia:

 1. Najpierw zapisz swoją grupę tutaj .
 2. Następnie, utwórz stronę (lub sekcję w Kawiarence lub wątek e-mail itp.), na której będą zbierane informacje od innych użytkowników z Twojej społeczności. To nie jest głosowanie ani podejmowanie dyskusji: zbieramy tylko opinie.
 3. Następnie zapytaj ludzi co sądzą o procesach komunikacyjnych. Chcemy żeby opowiedzieli o tym jak komunikują się między sobą na wiki i poza wiki. Postaraj się zadać te pięć pytań:
  1. Gdy chcesz przedyskutować coś ze społecznością, jakie narzędzia Ci to wspomagają, a co przeszkadza?
  2. Jak sądzicie, czy nowicjusze radzą sobie z korzystaniem ze stron dyskusji? Co im może przeszkadzać?
  3. Z czym boryka się Twoja społeczność odnośnie stron dyskusji?
  4. Co chciałbyś by dało się robić na stronach dyskusji, ale z powodu ograniczeń technicznych nie da się tego zrobić?
  5. Jakie są ważne aspekty dyskutowania na wiki?
 4. Na końcu, przejdź do strony Talk pages consultation 2019 na Mediawiki.org i zdaj raport z tego, czego dowiedziałeś się od swojej grupy. Dołącz linki, jeżeli dyskusja jest dostępna publicznie.

Możesz też pomóc stworzyć listę najróżniejszych sposobów komunikowania się.

 • Nie wszystkie grupy aktywnych użytkowników wiki lub wspomagających rozwój wiki: takie rozmowy odbywają się na stronach wiki, w serwisach społecznościowych, komunikatorach i czatach... Po prostu powiedz nam jak Twoja grupa się porozumiewa.

Możesz poczytać więcej o całym procesie na mediawiki.org. Jeżeli masz pytania lub pomysły co do samego procesu, zostaw wiadomość tutaj (możesz w swoim języku).

Dziękujemy! Z niecierpliwością czekamy na odzew.

Trizek (WMF) 16:08, 21 lut 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #353edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Updated some icons with the new WikimediaUI icon set (phab:T209259)
  • Fixed an issue that was causing occasional failures when creating new Items (phab:T194299)
  • Investigated Wikidata Tours not loading correctly (phab:T215919)
  • Adjusted spacing between Sense ID, bar and Gloss (phab:T215502)
  • Fixing a long time issue with introducing new data types in production (phab:T216728)
  • Fixing docs for backup of wikibase container images (phab:T214941)
  • Making undo, rollback and restore work on schema content pages (phab:T214399)
  • Improving edit summaries for schema content pages (phab:T213724)
  • Tightening up the process for editing "identifying information" for Schemas (phab:T214466)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.

Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:58, 25 lut 2019 (CET)

Tech News: 2019-09edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • W nowych filtrach na ostatnich zmianach i w obserwowanych można filtrować według znaczników edycji. Teraz nieużyte znaczniki nie będą pokazywane na liście wyboru. [24]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 26 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 27 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 28 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Aplikacja Wikipedia na Androida będzie zachęcać użytkowników do dodawania opisów w Wikidanych. Zachęcani będą wyłącznie użytkownicy, którzy dodawali wcześniej takie opisy przez aplikację, a ich edycje nie zostały wycofane. Zapobiegnie to niewłaściwym edycjom. Możesz dowiedzieć się więcej i zostawić komentarz.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

22:16, 25 lut 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Urugwajskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wikidata weekly summary #354edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Added monolingual language code tlb (Tobelo), thanks User:Mbch331! (T216798, will be deployed next week)
  • Integrating the termbox with Wikibase (phab:T214679)
  • Viewing historic revisions and fetching the termbox data from Special:EntityData (phab:T210615)
  • Fixing emoji breaking the termbox (phab:T217244)
  • Renamed special pages under Wikibase to avoid confusion with Schemas special pages (phab:T216719)
  • Removed unsupported php 7 constant in production, causing a notice and potential undefined behavior ([[phab:T217241
  • Investigated wb_term normalization solution (phab:T215902)
  • Fix for outdated cached WB datatypes on client-side (phab:T216728 (blocks enabling new datatypes, e.g. phab:T216730))
  • Allowing access to wikibase entities from multiple (wikibase) databases (phab:T214557)
  • Allowing to return a proper API error on 'wbformatvalue' action (phab:T207479)
  • Providing open-graph title and discretion meta-tags for lexemes (phab:T206414)
  • Allowing quickstatements to work out-of-the-box in wikibase-quickstatments docker image (phab:T205606)
  • Implementing “undo” for Schemass (phab:T214914, making it work via the API (phab:T217250)
  • Implementing “restore” for Schemas (phab:T214915)
  • Adding created and edited Schemas to the watchlist according to the user’s preferences (phab:T213725)
  • Splitting edit parts on Schemas (phab:T215395, phab:T215393, phab:T215392, phab:T215394)
  • Improving support for multilingual edit comments in MediaWiki (phab:T215637)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 17:20, 4 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-10edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 5 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 6 marca, a następnie na wszystkich wiki od 7 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 6 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Możesz wypowiedzieć się na temat przyszłości stron dyskusji.
 • Wersja mobilna będzie korzystać ze standardowych czcionek z Twojego komputera lub telefonu zamiast ogólnie przyjętej czcionki. Sprawi to, że teksty w innych systemach pisma będą zawsze czytelne. [26][27]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

17:38, 4 mar 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #355edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Discussions
  • Open request for adminship: Dimon2711
  • Closed request for adminship: Esteban16, welcome onboard!
 • Other Noteworthy Stuff
  • Client wikis calling geocoordinate statements from Wikidata using mw.wikibase.entity:formatStatements or the #statements parser function will now have it displayed using a Kartographer <maplink> if available. In case of bug or question, feel free to ask in phab:T210926. Thanks to Tpt for the change!
  • A Google Summer of Code/Outreachy project seeks to add structure to the Commons app. Photographers will be able to pick Wikidata items that are depicted by the picture they upload.
  • Suggestions based on constraints can be enabled for all users

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:55, 11 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-11edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Niektórych wiki nie będzie można edytować przez krótki czas dnia 19 marca (UTC). Przerwa zacznie się o 15:00 UTC. Potrwa około 15 minut. Zobacz listę wiki których to dotyczy. Powodem są prace nad infrastrukturą sieciową. Czytanie będzie nadal cały czas dostępne.
 • Edytujący w edytorze wizualnym korzystający z przeglądarki Firefox mieli problem z kopiowaniem tekstu. Kiedy próbowali zaznaczyć tekst z przypisami, szablonami lub ilustracjami, kopiowana była tylko część zaznaczonego tekstu. Zostało to naprawione. [28]
 • 8 marca niektóre mapy nie wyświetlały się. Zostało to naprawione. [29][30]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 12 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 13 marca, a następnie na wszystkich wiki od 14 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 13 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:29, 11 mar 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Hiszpańskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wikidata weekly summary #356edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Prepare new constraint icons (phab:T191322)
  • View history revisions of entities on new termbox mobile (phab:T210615)
  • Caching termbox output on the Wikibase side (phab:T214679)
  • Fix emojis breaking the termbox layout in Chrome (phab:T217244)
  • Work on multilingual support for schemas (phab:T215387)
  • Implement a length limit for the schema text (phab:T216148)
  • Replace the heading/title for schema pages similar to what Wikibase does (phab:T215759)
  • Deploy the shex-simple website, which can be used to check entities against a schema in the browser, on Toolforge (phab:T217333)
  • Deploy the score data type to production

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 17:04, 18 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-12edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Podczas wycofywania "rollback" będzie możliwe wyświetlenie prośby o zatwierdzenie operacji. Przyda się w przypadku przypadkowych kliknięć. Będzie trzeba to włączyć w preferencjach. W niemieckojęzycznej Wikipedii będzie dostępne od 28 marca, domyślnie włączone. [31][32]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 19 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 20 marca, a następnie na wszystkich wiki od 21 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 20 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Administratorzy będą mogli blokować poszczególnym użytkownikom możliwość edycji wybranych stron lub przestrzeni nazw. Działa to już na niektórych wiki. Możesz tutaj przeczytać o tym więcej. Jeżeli Twoja wiki ma zostać wczesnym testerem, powiadom programistów. [33]
 • Toolforge will shut down the Ubuntu Trusty job grid. This will happen the week of 25 March. Tools that use this grid needs to be moved to the new Debian Stretch job grid. If they haven't, they will be taken offline. Maintainers can restart the tools later. Users may not be able to use them in the meanwhile. You can see a list of affected tools.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:43, 18 mar 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #357edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Discussions
  • Open request for adminship: Stanglavine
  • An open discussion on how to model one-way train routes is now taking place, and everyone is welcome to pitch in
 • Development
  • Update property suggester data (phab:T216270)
  • Add a link to the shex-simple tool to make it easier to check entities against a Schema (phab:T217331)
  • Make the placeholders on Special:NewSchema now match the ones on Special:NewItem (phab:T215386)
  • Check for edit conflicts when editing schemas (phab:T217338, phab:T218300)
  • Enable the parser cache for Schema pages (phab:T218459, phab:T218769)
  • Use the FormatAutocomments hook for Schemas to implement translatable edit summaries (phab:T218889)
  • Implement a proper Wikibase-Termbox-Integration according to the ADR (phab:T214679)
  • Fix the emoji breaking the termbox column layout (phab:T217244)
  • Correctly showing revisions with the new termbox (phab:T210615)
  • Correctly handle user-specific language settings in the new termbox (phab:T218111)
  • Fix an issue for score extension (phab:T218535)
  • Turn off RDF support for entity types that doesn't support it (phab:T213483)
  • Respect nofollow config on wikidata identifier links (phab:T175230)
  • Allow accessing Wikibase entities from multiple (Wikibase) databases (phab:T214557)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:21, 25 mar 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Zabytków IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tech News: 2019-13edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Nowa wersja narzędzia Tłumaczenie Treści będzie używana do nowych tłumaczeń. Starsza wersja zostanie użyta dla rozpoczętych tłumaczeń z użyciem starej wersji. Większość użytkowników nie zauważy żadnej zmiany. Ponad 80% opublikowanych tłumaczeń zostało wykonanych już z nowej wersji. [34]

Problemy

 • Był problem z edytowaniem w przeglądarce Safari na iOS. Po wpisaniu opisu zmian nie można było zapisać edycji. Zostało to naprawione. [35]
 • Pasek edycji czasami znika po przewinięciu strony na urządzeniach iOS. Zostanie to naprawione. [36]
 • Wiki mogą nadpisywać komunikaty systemowe. Ostatnio, pokazywane były jednak starsze wersje komunikatów zamiast najnowszych wersji. Dotknęło to także komunikatów wyświetlanych na górze (sitenotice) i innych ważnych części interfejsu. Zostało to poprawione około 2019-03-22 16:00 (UTC). Niezalogowani nadal mogą widzieć złe wersje komunikatów. [37]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 26 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 27 marca, a następnie na wszystkich wiki od 28 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 27 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:04, 25 mar 2019 (CET)

Wikidata weekly summary #358edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Work on a dashboard for external identifiers (phab:T204440)
  • Add baserevid to WikibaseLexeme API modules (phab:T217243)
  • Add tests for embed.html (phab:T212649)
  • Improve features for wikibase vandalism detection model (phab:T194737)
  • Improve Property Info cache performance (phab:T218115, phab:T218197)
  • Adding nofollow to external identifiers links (phab:T175230)
  • Hide query helper by default in Query Service (phab:T217886)
  • More work on wb_terms normalization (Phab board)
  • Enable trimming whitespace around Label/Description/Aliases and Schema text (phab:T215761)
  • Prevent moving Schemas between namespaces (and generally) (phab:T219313)
  • Limit the length of Schema labels, descriptions, aliases, and schema text in the frontend (phab:T218867)
  • Add tracking for clicks on the “check entities against this Schema” link (phab:T218899)
  • Disallow importing of Schemas from another wiki or XML files to avoid ID conflicts (phab:T218181)
  • Make sure RTL text is being handled correctly in the Schema labels, descriptions and aliases table (phab:T219136)
  • Add a publish button on mobile termbox: (phab:T218573)
  • Building the wbeditentity request to be fired on save request: (phab:T218577)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:42, 1 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-14edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Powiadomienia informują o różnych zdarzeniach na wiki. Można włączyć też powiadomienia o nowych linkach do stron, które utworzyłeś. Ze względu na wydajność nie będzie można włączyć powiadomień o tym przez e-mail. [38]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 2 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 3 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 4 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:28, 1 kwi 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #359edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • More work on documenting and preparing the announcement for the Wikidata External Landscape dashboard (phab:T204440)
  • Improved the documentation of WMDE analytic documents (phab:T219844)
  • Set up translatable schema edit summaries using the FormatAutocomments hook (phab:T218893)
  • Improved right-to-left support on schema pages (phab:T219298)
  • Protected schemas against imports (phab:T218181) and page moves (phab:T219313) and disabled the useless “move” and “create” protections for them (phab:T219980)
  • Improved schema edit conflict detection to allow merging of non-conflicting edits (phab:T218300, phab:T219173)
  • Improved the Extension:WikibaseSchema documentation on mediawiki.org (phab:T219979)
  • Fixed a bug on Lexicographical Data when editing existing grammatical features (phab:T219318)
  • Increased musical notation datatype string length limit to 1500 characters (phab:T218767)
  • Got ready for the last steps of new constraint level for suggestions (phab:T204439)
  • More work on allowing editing of mobile termbox fields (phab:T216987)
  • Let term value fields grow with their content (phab:T220185)
  • More work on migrating away from wb_terms

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:49, 8 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-15edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Przez około 30 minut 11 kwietnia o 05:00 (UTC) nie będzie możliwe edytowanie wiki. Czytanie będzie wciąż dostępne. Spowodowane jest to problemem sprzętowym. Zobacz listę wiki, których to dotyczy. [41]
 • Aktualizacja związana z mapami mogła powodować problemy między 29 a 30 marca. Z tego powodu została ona wycofana. [42]
 • Strony w Wikipodróżach mogły nieprawidłowo wyświetlać nagłówek. Zostało to naprawione. [43]

Zmiany w tym tygodniu

 • Podczas wypełniania opisu zmian w edytorze wizualnym będą pojawiać się podpowiedzi wybierane z ostatnio użytych. Będzie to działać zarówno w trybie wizualnym jak i wikikodu. Będzie to też działać w wersji mobilnej. [44]
 • Wiki Wikimedia otrzymają skracarkę URL. Będzie działać od 11 kwietnia. Dowiedz się więcej. [45]
 • Przestanie działać magiczne słowo {{REVISIONID}}. Powodem sa kwestie wydajności. Podczas podglądu edycji zwróci " " (pusty ciąg). Podczas czytania strony zwróci "-" (dash). Na razie będzie to zastosowane tylko w przestrzeniach nazw treści (przede wszystkim przestrzeni głównej). [46]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 9 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 10 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 11 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Zostanie dodana możliwość podglądu przypisu. Po najechaniu na numer pokazany zostanie w okienku podgląd treści przypisu. W podobny sposób działa page previews. Nie będzie trzeba już zjeżdżać na dół strony, do listy przypisów, aby zobaczyć treść przypisu. Na razie będzie to dostępne jako funkcja eksperymentalna w niemieckojęzycznej i arabskojęzycznej WIkipedii. [47][48]
 • Zmieni się kod wyjściowy JSON Wikidanych. Puste kontenery będą serializowane jako puste obiekty. Jest to znacząca zmiana dla narzędzi wykorzystujące kod wyjściowy JSON i API. Zmiana nastąpi 30 kwietnia. Możesz przeczytać więcej informacji tutaj oraz zobaczyć jak przetestować swój kod.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:24, 8 kwi 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #360edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Added Sámi monolingual language codes sia (Akkala), sjk (Kemi) and sjt (Ter), thanks to Jon Harald Søby (phab:T217521)
  • Moving forward with enabling constraints suggestions for everyone and remove beta feature (phab:T220609)
  • Fixing an issue with displaying mapframes for geocoordinate on client (phab:T220122)
  • Make it impossible to set the same content in the same language for label and description (phab:T212869)
  • Catch Exceptions where the entity can not be serialized due to being too big (phab:T217741)
  • Fix the order of value suggestions based on constraint (phab:T220587)
  • Add links on entity suggestions from constraint definitions (phab:T207363)
  • Increase musical notation datatype string length limit to 1500 characters (phab:T218767)
  • More work on making the new mobile termbox editable (phab:T216987)
  • More work on migrating away from wb_terms

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.

Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:59, 15 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-16edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 16 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 17 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 18 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

00:59, 16 kwi 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Obszarów Wodnych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tech News: 2019-17edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • W tym tygodniu nie będzie nowej wersji MediaWiki.

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Wikipedia articles will have the sameAs meta property. It adds structured data. This makes it easier for search engines to find Wikipedia articles. It also makes it easier to reuse content. There will an A/B test. [55][56]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

21:07, 23 kwi 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #361edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Improved the external identifiers landscape (phab:T204440)
  • Prepare process and announcement for the wb_terms migration to come
  • Allow configuring WDQS UI without changes to files under version control (phab:T194179)
  • Configure suggestion constraint level on Beta (phab:T221107)
  • Graduate suggestions based on constraints beta feature out of beta features (phab:T209879)
  • Editing of labels and descriptions on mobile (phab:T216987)
  • Editing aliases on mobile (phab:T218690)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 11:11, 24 kwi 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #362edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Discussions
  • Open request for adminship: BRPever
 • Development
  • Displaying mapframes for geocoordinate on client requires preprocessing by the user (phab:T220122)
  • Fixing cursor jumping to next field and overlapping of menus (phab:T172937)
  • Wikidata a focus issue on grammatical features field (phab:T218229)
  • Add language codes rm-rumgr, rm-sursilv, rm-surmiran, rm-sutsilv, rm-vallader, rm-puter for Lexemes (phab:T210293)
  • Align RTL languages in glosses to right (phab:T203081)
  • Add new monolingual codes: qya + sjn, el-cy, syc, abq, hbo) (phab:)
  • Fix a bug with NewLexeme suggester menu (phab:T199409)
  • Created a dedicated Phab board to help tool builders with the changes on wb_terms
  • More internal work to get the first version of mobile termbox ready for deployment

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 17:04, 29 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-18edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Aplikacja Wikipedia na Androida już zachęca użytkowników do dodawania opisów w Wikidanych. Zachęcani będą wyłącznie użytkownicy, którzy dodawali wcześniej takie opisy przez aplikację, a ich edycje nie zostały wycofane. Zapobiegnie to niewłaściwym edycjom. [57][58]

Problemy

 • Z powodu błędu w MassMessage Tech News rozesłano z opóźnieniem. Inne newslettery też miały ten problem. [59]

Zmiany w tym tygodniu

 • Zobaczysz kiedy ostatnio odświeżyłeś listę ostatnich zmian. Dzięki temu wiadomo jak nowe zmiany są wyświetlane. [60]
 • Jeżeli piszesz odpowiedź w Dyskusjach Strukturalnych, ale jeszcze jej nie wysłano, Twoja przeglądarka zapisze ją w local storage zamiast session storage. Oznacza to, że nie zostanie on utracony, nawet po zamknięciu przeglądarki. Dyskusje Strukturalne to dawniej Flow. [61]
 • Będzie możliwe wyłączenie powiadomień o krokach milowych. Są to powiadomienia z pochwałą po przekroczeniu przez Ciebie określonych progów liczby edycji. [62]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 30 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 1 maja, a następnie na wszystkich wiki od 2 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 1 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • W bazie Wikidanych zostanie zlikwidowana tabela wb_terms. Może to wpłynąć na niektóre narzędzia dla Wikidanych. Należy je dostosować. Ta tabela stała się zbyt duża przez co powoduje problemy. Nastąpi to 29 maja. Czytaj więcej. Możesz skorzystać z naszej pomocy.
 • Na wiki Wikimedia wkrótce będzie potrzeba używać tokenu do wylogowywania się poprzez API. Narzędzia dokonujące wylogowania konta użytkownika poprzez API będą musiały zostać dostosowane. [63]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

00:28, 30 kwi 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #363edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Discussions
  • Closed request for adminship: BRPever, welcome on board!

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 16:30, 6 maj 2019 (CEST)

Tech News: 2019-19edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Problemy

 • Na stronie Specjalna:Obserwowane mogą nieprawidłowo wyświetlać się informacje o nieobejrzanych nowych zmianach. Trwają prace nad naprawą tego problemu. [64]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 7 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 8 maja, a następnie na wszystkich wiki od 9 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 8 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:27, 6 maj 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #364edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Finish renaming WikibaseSchema to EntitySchema
  • Investigate how to port Wikibase Selenium tests from Ruby to Node.js (phab:T221638)
  • Include a clear two step process in shex simple tool (phab:T221612)
  • Fix the "edit visually" on the Query Service interface (phab:T222181)
  • More work on wb_terms redesign (see documentation on phab:T221764)
  • More work on mobile termbox
  • Investigate on a bug found on wbeditentity not removing all aliases (phab:T203337)
  • Getting ready for the Wikimedia hackathon

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 17:08, 13 maj 2019 (CEST)

Tech News: 2019-20edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 14 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 15 maja, a następnie na wszystkich wiki od 16 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 15 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

02:49, 14 maj 2019 (CEST)

Re:edytuj kod

Jest to możliwe. Na pewno tak było w przypadku Matry (za całość operacji sportowych była odpowiedzialna sekcja Matra Sports). Albo Autodelta, była odpowiedzialna za dostarczanie silników Alfy Brabhamowi, jak i powrót konstruktora w 1979 roku. Tworzyć nowe hasła - tak, ale tylko w uzasadnionych przypadkach, jak Yamaha Motor Company (bardzo by się przydało, teraz jest redir). Pozdrawiam, Yurek88 (vitalap) 19:55, 18 maj 2019 (CEST)

Ad ścigając się fiatem....edytuj kod

Co do anulowania mojej edycji przy haśle Tomasz Witkowicz. Dobrze poprawiłem. Ścigamy się fiatem, tak jak polonezem, oplem i mercedesem i nie jest to żadna nazwa własna jego pojazdu, a pospolita. Fiat z dużej wystąpi jako marka, ale tu chodzi, że Witkowicz jeździł jakimś jednym konkretnym fiatem cinquecento. Pozdrawiam Braniewiak (dyskusja) 17:21, 19 maj 2019 (CEST)

@Braniewiak W jaki sposób nazwa modelu samochodu może być pospolitą? Eurohunter (dyskusja) 17:26, 19 maj 2019 (CEST) @Eurohunter W jaki sposób nazwa modelu samochodu może być pospolitą?

A zdanie brzmiał dokładnie: W 1996 roku zadebiutował w GSMP, ścigając się fiatem cinquecento. Otóż Tomasz Witkowicz ścigał się nazwą modelu?!!! Nie! On konkretnym pojazdem - tu: fiatem, tak samo jak syrenką, oplem zafirą, fordem mondeo czy fiatem 126p. Lektura tematu jasna i prosta i ogólnie dostępna. Pozdrawiam Braniewiak (dyskusja) 20:01, 19 maj 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Sztukiedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tech News: 2019-21edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Opisy plików z Commons nie wyświetlały się prawidłowo na innych wiki. Na przykład brakowało opisu i informacji o licencji. Zostało to naprawione. [65][66]
 • Podczas porównywania zmian przy niektórych zmianach może pokazać się błąd. Trwają prace nad naprawą. Związane jest to z niektórymi opisami zmian. [67][68]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 21 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 22 maja, a następnie na wszystkich wiki od 23 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 22 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Narzędzie do tłumaczenia treści na Wikipedii może wykorzystywać tłumaczenia maszynowe. Wbudowano system zapobiegający publikowaniu tłumaczeń bez poprawek. Ostrzega on lub blokuje wysyłanie, jeżeli będzie to niezmieniona kopia tłumaczenia maszynowego. Jeżeli ten system jest zbyt restrykcyjny lub za mało restrykcyjny, powiadom nasz zespół. [69]
 • Funkcja wbeditentity z API Wikidanych usunie wszystkie aliasy jeżeli w żądaniu poda się puste pole na alias(y). Powinno było tak działać wcześniej, ale z powodu błędu tak się nie działo. Zacznie się tak dziać od 12 czerwca. [70]


Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

15:04, 20 maj 2019 (CEST)

Wikidata weekly summary #365edytuj kod

Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Added lastrevid of entities to JSON dumps – thanks Pintoch!
  • Working to scale the Wikidata Concepts Monitor system (phab:T203366)
  • Imrpove logging in on mobile (phab:T215913)
  • More work on mobile termbox
  • Several developers from the Wikidata team attended to the hackathon, discussed with the community, gathered feedback, hacked on things together with volunteers :)

You can see all open tickets related to Wikidata here. If you want to help, you can also have a look at the tasks needing a volunteer.


Read the full report · Unsubscribe · Lea Lacroix (WMDE) 12:26, 21 maj 2019 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Basshuntersw" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy