Dyskusja wikipedysty:Czyz1


Dyskusja wikipedysty:Czyz1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Parafia św. Walentego w Korzeniu Królewskimedytuj kod

Witam. Na stronie diecezji płockiej jest podana nazwa wsi Korzeń, bez przymiotnika Królewski. Ale w gminie Łąck znajduje się miejscowość z przymiotnikiem: Korzeń Królewski. Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych świąt Wielkanocnych. Macuk (dyskusja) 09:20, 20 kwi 2019 (CET)

Sortujedytuj kod

Witaj. Ta edycja była zbędna. Czytelnik nie zauważy, nikomu defaultsort nie przeszkadza, a edycja nabiła kolejne prawie 6 kB na serwerach, co kosztuje. Edycje takie i podobne (niewidoczne dla czytelnika, niepowodujące kłopotów) powinno się robić tylko przy okazji innych edycji. Ciacho5 (dyskusja) 22:57, 28 kwi 2019 (CEST)

Mariah Careyedytuj kod

Dodałam trzy przypisy, w tym źródło książkowe. Wybacz, nie masz prawa dalej rewertować mi źródła. W przeciwnym razie zgłoszę Cię do administracji. Nie masz pojęcia jaki ma głos, więc się nie wypowiadaj, tym bardziej, że nie masz wykształcenia muzycznego. Ja wierzę opiniom fachowców. Artykuł na anglojęzycznej Wikipedii ma status artykułu na medal i podaje aż trzy źródła, które piszą o tym, że ma taki głos. Żeby uzyskać status artykułu na medal trzeba się nie lada napracować i przejść weryfikację przez administratorów, a skoro to przeszło, to nie masz już nic do powiedzenia tutaj. Suziechan (dyskusja) 00:44, 30 kwi 2019 (CEST)

Nie grożę. To ostrzeżenie. Możemy sprawdzić źródła, które podałam. Nie ma problemu, bo wiem, że przejdą. Ja kończę na dziś i radzę nie rewertować, dopóki nie zostanie to sprawdzone. Źródła podają wszystkie trzy, że ma sopran koloraturowy. I gdybyś nie wiedział - napisałam cały artykuł o Mariah Carey na polskiej Wikipedii i wzoruję go na anglojęzycznej, medalowej wersji. Suziechan (dyskusja) 01:08, 30 kwi 2019 (CEST) https://books.google.pl/books?id=lJS4EArRBwoC&dq=Rock-N-Roll+Gold+Rush+mariah+carey&pg=PA87&lpg=PA87&q=whitney+houston&redir_esc=y&hl=pl#v=onepage&q=whitney%20houston&f=false Suziechan (dyskusja) 01:26, 30 kwi 2019 (CEST) Już jeden z administratorów napisał mi kiedyś, że można dodawać drobne informacje bez przypisów o ile zgadzają się z anglojęzyczną wersją, która ma źródła. Nie mówię tu o tym, by dodawać tego całą masę bez źródeł, bo nie na tym rzecz polega. A ja i tak bym dodała przypisy, a to dlatego, że chcę wyciągnąć ten artykuł do dobrego artykułu. Suziechan (dyskusja) 01:30, 30 kwi 2019 (CEST)

Nie przekierowuje do tej konkretnej strony, masz to na stronie 34. Coloratura Soprano: Yma Sumac, Mariah Carey, Arlene Smith Suziechan (dyskusja) 01:38, 30 kwi 2019 (CEST)

Nie widzisz na stronie 34? Masz tam wytłuszczone nawet. A rozumiem, że Whitney sugerujesz się, bo to google zaznaczyło? hmmm... Suziechan (dyskusja) 01:42, 30 kwi 2019 (CEST)

Tak, dodałam z opóźnieniem. Ale dodałam. Nie zmyśliłam, a Tobie napisałam wyraźnie, że jest na anglojęzycznej stronie źródło i tego nie sprawdziłeś, bo Ci się nie chciało. Więc wina nie leży tylko po mojej stronie. Wszystkie pozostałe źródła mające linki w artykule, które dodałam bardzo dokładnie czytałam, tak jakbyś myślał, że nie czytam źródeł. Bo zawsze to robię, ale tutaj chciałam to dodać potem i nic, by się wielkiego nie stało, bo nie jestem nowicjuszką. Edytuję już 6 lat i cieszę się dobrą opinią wśród administracji jak i redaktorów, więc nie ma mowy o wandaliźmie. Ale będę pamiętać, by już tak nie robić.Suziechan (dyskusja) 01:56, 30 kwi 2019 (CEST)

Zresztą, skończmy już na tym. Póki nie ma źródeł świadczących, że ma inną barwę to na razie zostawmy to tak jak jest. Co jakiś czas będę zaglądać na anglojęzyczną wersję, czy coś się w tej kwestii zmieniło. Ale za ostrzeżenie przepraszam. Dobranoc i mam nadzieję, że już nie będziemy się kłócić. Z mojej strony obiecuję większą uwagę. Suziechan (dyskusja) 02:13, 30 kwi 2019 (CEST)

Trzebiatowskaedytuj kod

Formalnie miałeś rację, ale ja zrozumiałem opis Twojej zmiany dosłownie, że "nie dotyczy omawianej osoby" (tylko placu), z akcentem znaczeniowym na "osoby". Tymczasem Ty miałeś na myśli, że "nie dotyczy osoby omawianej", z akcentem znaczeniowym na "omawianej", czyli że "nie dotyczy akurat tej osoby" (tylko innej). Bardzo często niezarejestrowani wikipedyści dopisują w biogramach znanych osób informacje nie o tym, o czym mowa w artykule, tylko o czymś bardzo luźno związanym; sądziłem, że tak właśnie oceniłeś tę edycję IP-ka. Ja natomiast wiedziałem, że Trzebiatowska dostała "swój plac" przy "swoim wydziale", więc dlatego informację przywróciłem z przeniesieniem jej w inne miejsce, z sekcji "inne" do akapitu, gdzie mowa jest o pracy. Wyrzuciłem przy tym rok 2018 (datę nazwania placu), bo to akurat informacja w biogramie osoby zupełnie nieważna, tę informację właśnie można opisać, że "nie dotyczy omawianej osoby, tylko daty uchwały.

Numeru uchwały i jej treści rzeczywiście nie sprawdzałem, bo pamiętałem notatkę we wrocławskiej prasie zeszłorocznej, że Trzebiatowska dostała ten swój plac jesienią, nie przypuszczałem, że ktoś popełnił banalną literówkę w numerze uchwały.

Ale teraz jest już OK. Dzięki za czujność, ale nie trzeba się od razu czuć urażonym, wszyscy w Wikipedii współpracujemy ze sobą.

Julo (dyskusja) 18:57, 2 maj 2019 (CEST)

Przyznałem Ci rację, a tego ze nie rozumiesz jak to można było zrozumieć opacznie ja z kolei nie rozumiem. Po prostu każdy z nas jest inny, każdy inaczej wyważa i ocenia akcenty. Byłbym nieodpowiedzialnym kłamcą, gdybym Ci napisał, że nigdy mi się nie zdarzy popełnić błędu, więc na pewno może mi się to jeszcze zdarzyć. Napisałem też, że nie ma powodu czuć się urażonym. Tego się trzymajmy. Julo (dyskusja) 19:45, 2 maj 2019 (CEST) Jak napisałem wyżej, nie mogę tego obiecać.
A co do "jakichś akcentów, których Ty nie używasz": no cóż polska język trudna język - zob. choćby tu. Ja używam i używać będę, bo dzięki temu mogę wypowiedzieć się dokładniej mniejszą ilością wyrazów. Julo (dyskusja) 17:33, 4 maj 2019 (CEST)

odp. Tydzień Sztukiedytuj kod

Witaj, masz wszytko wytłumaczone w tej sekcji:

  • Dodaj utworzony artykuł w formacie # ({{subst:PAGESIZE:Nazwa artykułu}}) [[Nazwa artykułu]] – Nazwa użytkownika

--Maattik (dyskusja) 18:33, 19 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Czyz1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy