Dyskusja wikipedysty:Danielchemik


Dyskusja wikipedysty:Danielchemik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam na stronie mojej dyskusji. Z góry dziękuję za pozostawione opinie, życzliwość i wyrozumiałość. Pozdrawiam – Danielchemik

Dyskusje archiwalne: 2009-2010; 2011

Spis treści

Justin Bieberedytuj kod

Witaj. Porównaj obie fotografie Biebera z infoboksu - obecną i wcześniejszą - wyraźnie widać, że aktualna jest po prostu bardziej "czytelna". Pierwsza trochę "kulała", ale była używana, gdyż w zasadzie jako jedyna ukazywała go w krótkich włosach i nie widzę powodu, dlaczego by nie zmieniać zdjęć głównych (we wszystkich biogramach), jeśli znajdziemy w commons lepszą alternatywę. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy dana osoba np. zmieniła wizerunek. Pozdrawiam, Avangarde D. 22:58, 14 sty 2012 (CEST)

Odp:Standard artykułu o zw. chem.edytuj kod

Odp:Standard artykułu o zw. chem.

Otworzyłem wątek na ten temat w Wikiprojekcie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:57, 23 sty 2012 (CET)

Re: JB a encyklopedycznośćedytuj kod

Witaj. Jeśli chodzi o kwestię prac nad albumami, to zasadniczo podzielam Twoją opinię, jednak w przypadku, gdy oficjalne źródła opublikowały tytuł nadchodzącej płyty, określiły, że premiera nastąpi w 2012 roku, a także dodano, że na albumie znajdzie się gościnnie taki i taki artysta, to wydaje mi się, iż jest to "dość" encyklopedyczna wiadomość. Co innego, gdy pisze się ogólnie, że jakiś tam wokalista pracuje nad nową płytą (w międzyczasie zajmując się tysiącem innych rzeczy), a co innego, gdy wytwórnia sypie konkretami. Myślę, że warto to odnotować w artykule. Proszę o odpowiedź, co o tym sądzisz (zdaje się, że jesteś na wikipediowym urlopie :-) - więc w miarę możliwości po powrocie), bo nie mam zamiaru prowadzić jakiejś wojny edycyjnej. - Pozdrawiam, Avangarde D. 23:20, 26 sty 2012 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu Biologiaedytuj kod

Drogi Wikipedysto, w imieniu uczestników Projektu Biologia mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, zapisz się proszę na liście uczestników oraz wstaw na swoją stronę szablon: {{user projekt biologia}}.

Każda pomoc mile widziana. Pozdrawiam,

Putoro

Ad:Acetazolamidedytuj kod

Ad:Acetazolamid

Hi. Myślałem, że stosujemy twardą spację po liczbie a przed jednostką :) ~~ Vinne2 (czyt. "winetu") ? 10:44, 26 lut 2012 (CET)

Mówiąc stosujemy nie miałem na myśli głównie Wikipedii i w zasadzie to było raczej pytanie w dziwnej formie niż informacja :) To samo (twardą spację) możesz uzyskać np. w MS Wordzie, wciskając Shift+spacja (albo Ctrl...?). Tak, spację się stosuje między liczbą a jednostką, tak jak powiedziałeś. I tak jak powiedziałeś, twarda spacja powoduje sklejenie liczby z jednostką. Spytałem zatem jeszcze user:Michał Sobkowski i user:Wostr. ~~ Vinne2 (czyt. "winetu") ? 17:01, 26 lut 2012 (CET) Oboje uważają, że tak. ~~ Vinne2 (czyt. "winetu") ? 17:03, 26 lut 2012 (CET)

Twoja wypowiedź w dyskusjiedytuj kod

Napisałeś o niektórych komentarzach, w tym moim, że "są żenujące i świadczą jedynie o poglądach autora tych słów." Takie stwierdzenie jest bardzo nieuprzejme, i zdecydowanie nie mieści się w przyjętych w naszym projekcie zasadach Wikietykiety. Oczywiście daleki jestem od stosowania blokady we własnej sprawie, pozwolę sobie jednak upomnieć Cię, abyś wypowiadał się w dyskusjach w sposób bardziej oględny. Zważ jednocześnie, że to właśnie m.in. Twoja wypowiedź (a także Wostra) skłoniła mnie do zmiany stanowiska w sprawie szablonów - jak widać, merytoryczna argumentacja to podstawa w dyskusji. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 00:10, 28 lut 2012 (CET)

Znakomicie :) I jak widać w Kawiarence, bardzo skutecznie. To właśnie siła argumentów. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 15:21, 28 lut 2012 (CET)

Asymetryczny atom węglaedytuj kod

Witaj! Pisałeś to "z głowy" czy opierałeś się o jakieś źródło? BroviPL (dyskusja) 16:18, 6 mar 2012 (CET)

Wszystko jest ok, ale kilku wikipedystów wklepało mi bezwzględny nakaz podawania źródeł oraz że wszystkie ORy to zło ostatecznie, więc lepiej by to wyglądało, gdybyś poparł to jakimś źródłem. Zależy nam przecież na weryfikowalności. BroviPL (dyskusja) 22:36, 6 mar 2012 (CET) Byłoby znakomicie ;-) BroviPL (dyskusja) 23:46, 6 mar 2012 (CET)

Odp:Futureedytuj kod

Odp:Future

Cześć!

Ja osobiście nie widzę nic przeciwko opisywaniu zaplanowanych wcześniej i zapowiedzianych wydarzeń - jak na przykład przyszłe igrzyska olimpijskie czy Euro 2012. Jeżeli uważasz, że artykuł nie nadaje się do Wikipedii, zgłoś go do Poczekalni.A. Bronikowski zostaw wiadomość 10:49, 26 mar 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 14:38, 5 kwi 2012 (CEST)

Ad:Efekt_Jahna-Telleraedytuj kod

Ad:Efekt_Jahna-Tellera

Cześć. :) Kompleks tetraaminadiakwamiedź(II) ma sześć ligandów, co siłą rzeczy sprawia, że nie może on mieć symetrii tetraedrycznej (w takiej są tylko cztery ligandy). Związek jest oktaedrem, choć zniekształconym. Pozdrawiam ciepło. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 00:06, 22 kwi 2012 (CEST)

Nie ma sprawy Danielu – każdy może się pomylić przecież. :) Mnie również kuł w oczy brak tego hasła, dlatego w końcu się zabrałem, żeby je napisać. „Czy wiesz” zauważyłem i bardzo mi jest miło z tego powodu – dziękuję. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 00:35, 22 kwi 2012 (CEST)

Odp:Glukuronid etylu itp.edytuj kod

Odp:Glukuronid etylu itp.

Teraz tylko na szybko (później się przyjrzę lepiej): grupa karbonylowa jest w formie liniowej cukrów, przy cyklizacji tworzy się układ półacetalowy i C=O zmienia się w C-OH, a więc cukry jak najbardziej mają półacetalowe grupy hydroksylowe. Michał Sobkowski dyskusja 08:00, 24 kwi 2012 (CEST)

Masz rację, glikozyd to zdecydowanie nie jest ester, nie zauważyłem tego, już przysypiałem. Ale też nie eter! :-) Określenie "reakcja sprzęgania" jest tu nieszczęśliwe, nie spotkałem się z użyciem tego terminu w odniesieniu do glikozylacji (albo w ogóle reakcji enzymatycznych). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:34, 24 kwi 2012 (CEST)

Ad: Rifaksyminaedytuj kod

Dzięki za informację :-). Poprawiłem. ∼Wostr (dyskusja) 15:08, 11 lip 2012 (CEST)

Sepulchrandedytuj kod

Witaj. Coś mi się zdaje, że sepulchrand nie jest eterem koronowym, a w takiej kategorii go umieściłeś na Commons (Plik:Sepulchrand_color.png). No chyba się nie mylę? :) Chrumps 20:34, 27 lis 2012 (CET)

Ad:Dyskusja:Papierek_wskaźnikowyedytuj kod

Ad:Dyskusja:Papierek_wskaźnikowy
  • Proszę o wskazanie w szablonie na stronie dyskusji lub w mojej dyskusji z jakimi stronami ma zostać zintegrowania historia edycji. Pzdr. Ented (dyskusja) 17:04, 13 sty 2013 (CET)
  • Ok, domyślam się, że chodzi o papierek uniwersalny. Zatem drugie pytanie, czy zostawić przekierowanie? Ented (dyskusja) 17:08, 13 sty 2013 (CET)
Przekierowanie pozostawiłem. Dodatkowego szablonu o integracji nie potrzeba wstawiać, gdyż wynika to z historii hasła i zawartych tam "przenosinach" (w historii hasła papierek uniwersalny jestem tylko ja ze względu na łączenie historii haseł). Gdyby jednak strona przekierowująca miałaby pozostać bez łączenia historii edycji lub zostałaby przekształcona w stronę ujednoznaczniającą wówczas {{Szablon:Zintegrowany}} byłby celowy. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 17:24, 13 sty 2013 (CET)

Kwas glutaminowyedytuj kod

Witaj. Dzięki za radę. Definicja na stronie kwasu glutaminowego zawiera sformułowanie "(...) z grupy aminokwasów białkowych". Kryją się w nim dwa linki, osobno do aminokwasów i białek. Czy nie lepiej byłoby je zastąpić jednym, kierującym konkretnie do aminokwasów białkowych? Nie chciałem usuwać istniejących linków, dlatego stworzyłem link w sekcji "Zobacz też". Pozdrawiam, Spider55555 (dyskusja) 20:11, 17 lut 2013 (CET)

Odp:Biochemiaedytuj kod

Odp:Biochemia

Hej ho, wikipedysto. Kiedyś, kiedyś wpisywałeś, że dysponujesz publikacjami z tematyki dedykowanej powyższej półce biblioteki. A już całkiem niedawno w kawiarence pojawił się wątek o, w tym miejscu, czy nie można byłoby uruchomić inicjatywy wymieniania się książkami (publikacjami). Czy dałbyś tam plusika dla wsparcia tej ważnej i słusznej sprawy? Ewentualnie mógłbyś sprawdzić przy okazji, czy coś za bardzo nie kurzy ci się na półce :) Hedger z Castleton (dyskusja) 13:24, 22 sty 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Danielchemik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy