Dyskusja wikipedysty:Leszek Bednarski


Dyskusja wikipedysty:Leszek Bednarski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Na dobry początekedytuj kod

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Zachęcam do kolejnych śmiałych edycji. W razie potrzeby – śmiało pytaj. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 16:58, 13 kwi 2014 (CEST)

Odp: Astronomiaedytuj kod

Witam. Historia astronomii w kategorii Przyrządy astronomiczne (albo odwrotnie) to nie najlepszy pomysł, bo obie zawierają artykuły, które nie pasują do ewentualnej nadrzędnej. Chrumps 12:53, 13 kwi 2014 (CEST)

Ok, ale nie wiem czy nie lepsza byłaby wobec tego kategoria, które odpowiednikiem byłaby np. de:Kategorie:Historisches Instrument der Astronomie. Najlepiej to ustalić w ramach Wikiprojektu:Astronomia. Chrumps 20:03, 13 kwi 2014 (CEST) Wg mnie Kategoria Historyczne przyrządy astronomiczne byłaby dobra jako podkategoria Historii astronomii i Przyrządów astronomicznych. Chrumps 20:13, 13 kwi 2014 (CEST)

Nitroskrobiaedytuj kod

Sorry, ale uznałem ją po prostu za niewłaściwą kategoryzację. Nitroskrobia służy do robienia mieszanin, ale nie jest mieszaniną, dlatego wydaje mi się, że kategoria mieszaniny, właściwa np. przy haśle proch czarny, nie jest odpowiednia. Skrótowo zapisałem to w opisie edycji. --Felis domestica (dyskusja) 20:41, 13 kwi 2014 (CEST)

[1edytuj kod

Witam. Skąd wiesz, że 16 listopada odbędą się wybory samorządowe ????--KamilQue 20:32, 16 kwi 2014 (CEST)

Aha rozumiem :) Pozdrawiam --KamilQue 20:40, 16 kwi 2014 (CEST)

Cel dla Ciebie: status redaktoraedytuj kod

Jesteś obiecującym użytkownikiem, masz wyczucie. Twoje edycje są staranne i merytoryczne. Życzę satysfakcji z dzielenia się wiedzą i – już niedługo – uprawnień redaktorskich. Tutaj znajdziesz wskazówki do samorozwoju w projekcie. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 14:43, 21 kwi 2014 (CEST)

Karta Górnikaedytuj kod

O ile wiem, że jest krytykowana, to i tak nie wolno dodawać treści (zwłaszcza kontrowersyjnych) bez źródeł. Kto krytykuje (i to jakieś poważne ciała), gdzie i jakie ma podstawy (2 tysiące rocznie to akurat chyba najmniejsza sprawa i czy naprawdę obciąża Skarb Państwa?). Ciacho5 (dyskusja) 17:10, 23 kwi 2014 (CEST)

  • Jako Wikipedystę to mnie nie obchodzi (a może sam jestem górnikiem?). Całą sprawę podnoszę tylko z powodu nieuźródłowienia. Bez podania poważnych źródeł (najlepiej z rożnych stron, a może i ktoś chwali), to jest Twoja opinia, na którą w Wikipedii miejsca raczej nie ma (chyba, że jesteś ważnym ekonomistą/politykiem). Ciacho5 (dyskusja) 17:40, 23 kwi 2014 (CEST)

Odp:Plemnik / Spermaedytuj kod

Odp:Plemnik / Sperma

Poprzedni opis jest po prostu lepszy. Ilustracja przedstawia też komórkę jajową, pominiętą w Twojej propozycji. Nie przedstawia natomiast spermy. Pozdrawiam. Kenraiz (dyskusja) 20:57, 26 kwi 2014 (CEST)

Myślałem, że pytasz o moją edycję. Co do istoty rzeczy to informacje o związku między tymi tematami zawarte są w treści obu artykułów. Nie ma tam tego dużo, ale też nie mam źródeł do ich uzupełniania. Kenraiz (dyskusja) 21:11, 26 kwi 2014 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Leszek Bednarski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy