Dyskusja wikipedysty:Maitake


Dyskusja wikipedysty:Maitake w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.7B.7BPAGENAME.7D.7D/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej [[Dyskusja wikipedysty:.7B.7B{1.7D.7D}|stronie dyskusji]]. Kliknij [{{fullurl:Dyskusja wikipedysty:{{{1}}}|action=edit&section=new}} tutaj], aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!


Kondzio 199014:01, 15 cze 2006 (CEST)

Stanisław Sobolewski (malarz)edytuj kod

Oczywiście masz rację. Moją pomyłkę poprawiłem. Pozdrawiam, Ytabak (dyskusja) 08:55, 14 paź 2017 (CEST)

Yiddish Wiktionaryedytuj kod

Greetings, @Maitake! I saw a message you left for the m:Small Wiki Monitoring Team about your interest in resuming work on the Yiddish Wiktionary. I have only rudimentary technical knowledge but do have some knowledge of the language. Lately my WP efforts are focused on contributing regularly on the zuwp and simplewp, but you're welcome to keep me updated if I might be helpful to you with Yiddish. Your efforts are appreciated. -- Cheers, Deborahjay (dyskusja) 16:10, 25 lis 2017 (CET)

J. NKedytuj kod

Już sprawdzam, dziękuję za czujność, ale jestem niemalżę pewien, że znajdę źródło, pewnie po weekendzie. Pzdr, Wulfstan (dyskusja) 21:41, 2 gru 2017 (CET)

Odp:Ad:Chaim Gradeedytuj kod

Odp:Ad:Chaim Grade

Bez urazy ale {{w edycji}} mówi o "krótkim" czasie wykonywania edycji ( i intensywnym) a nie kilku godzin. Uznałem ze skończyłeś i zapomniałes usunąć szablonu--Ignasiak (dyskusja) 22:28, 2 gru 2017 (CET)

Odp:Bot usuwa kategorię nadrzędną Polscy językoznawcyedytuj kod

Odp:Bot usuwa kategorię nadrzędną Polscy językoznawcy

Cześć. Zlecenie dla bota wskazane jest tutaj. DW: @Politicus. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:39, 4 gru 2017 (CET)

Borowskiedytuj kod

Witaj, to niezwykły zupełnie zbieg okoliczności, naprawię to dzisiaj. Pozdrawiam Kazimierz Paprocki (dyskusja) 23:38, 9 gru 2017 (CET)

Maria Renata Mayenowaedytuj kod

Zmienione. Dziękuję. (Anagram16 (dyskusja) 01:40, 26 gru 2017 (CET))

Re::Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycjeedytuj kod

Artykuł El Desdichado został utworzony 27 grudnia, a ostatnia rozbudowa miała miejsce 30 grudnia. Haseł nie układamy według daty zgłoszenia tylko wg daty powstania lub kwalifikującej do czywiesza rozbudowy (czyli ten powinien być w sekcji dla 27 lub 30 grudnia). Tymczasem w tej edycji błąd gadżetu spowodował duplikację sekcji dla 30 grudnia, a potem w tej edycji błędnie poprawiłeś datę, zamiast przenieść hasło do właściwej sekcji. Carabus (dyskusja) 11:49, 2 sty 2018 (CET)

Gramatyka języka rosyjskiegoedytuj kod

Cześć! Twoje uwagi w dyskusji nad wyróżnieniem były najbardziej cenne. Możesz raz jeszcze zabrać głos w tej dyskusji – w podsumowaniu? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 09:16, 6 sty 2018 (CET)

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2018-01-17edytuj kod

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2018-01-17

Ilustracja odnosi się zawsze do pogrubienia, więc nie ma wpływu na sens pytania (poza wyjątkami, np. "co przedstawiono na zdjęciu obok?"). Zdjęcie papirusu warto moim zdaniem pozostawić, ale pierwsza wersja faktycznie mogłaby wywołać oburzenie wśród niektórych czytelników. Aktualna ilustracja przedstawia rzeczywisty wygląd zachowanego zabytku, więc wg mnie jest OK. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 12:56, 13 sty 2018 (CET)

Odp: Ad:Filologiaedytuj kod

Poprawiłem. Bot i szablon rozpoznają brak nagłówka bezpośrednio przed wywołaniem szablonu. Dlatego właśnie ten tymczasowy mechanizm wstawiania nagłówka trzeba docelowo wyłączyć po przebotowaniu wszystkich wywołań. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:10, 15 sty 2018 (CET)

Odp:Ad:Latino sine flexioneedytuj kod

Odp:Ad:Latino sine flexione

Witam!
1. Porównanie z „Fredrą” nie jest zbyt trafne, gdyż nazwisko to kończy się na „ro”, „Peano” natomiast na „no”, a to jest różnica. Spójrzmy: „przez Peana” wobec „przez Peanę” – tendencję tę znacznie wyraźniej widać na przykładzie „Bernard Bolzano”: „przez Bolzana” wobec „przez Bolzanę”. Oczywiście nazwisko może pozostać bez odmiany, ale może też być odmienione.
2. Przypisy zmieniłem, ale i wcześniej żadnego „fałszerstwa” nie było. Nic nie było cytowane (cudzysłów ma tu charakter formatujący; cytat oznacza się inaczej), a źródło potwierdzało dodanie „Peana” do nazwy, niekoniecznie każdą literę w tej nazwie (nie było więc powodu, aby nie podać częstszej formy).
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 23:43, 6 mar 2018 (CET)

Gwoli uzupełnienia: Porównanie z „Fredrą” nie jest trafne także dlatego, że jest to nazwisko polskie – polecam przeanalizowanie odmiany obcego nazwiska „Avogadro” (i porównanie z odmianą nazwiska „Fredro”). Wipur (dyskusja) 02:50, 7 mar 2018 (CET)

Ad. Katautaedytuj kod

Poprawiłem w bibliografii hasła katauta "Imayō" na "Katauta". Pozostałe dane są poprawne. Witia (dyskusja) 17:38, 12 mar 2018 (CET)

Re: Bronisław Gustawiczedytuj kod

Hej! Przepraszam za opóźnienie, miałem bardzo intensywny weekend. Wygląda na to, że od czasu Twojej wiadomości w mojej dyskusji KA dla tego artykułu już trochę zostało rozbudowane, pojawiło się na WD więcej oznaczeń. Generalnie WorldCat jako taki nie jest osobnym systemem KA, nie ma własnych numerów, to jest niejako usługa czy też baza danych tworzona przez OCLC, czyli opiera się na numerach VIAF. A zatem gdybyś uznał, że WorldCat gdzieś jest błędny, to właśnie VIAF jest właściwością do zmiany na WD. Natomiast problemem jest to, że nasz szablon generuje linki do WorldCata zawsze. Tymczasem jest wiele osób czy tym bardziej instytucji, które mają nadany numer VIAF, ale nie mają publikacji uwzględnionych w katalogach bibliotecznych. W takim przypadku link do WorldCata może nie działać, tzn. prowadzić do strony z komunikatem błędu. Nie wiem do końca, jak to rozwiązać, może ktoś bardzo dobrych technicznie (np. @Paweł Ziemian) miałby pomysł. Powerek38 (dyskusja) 10:49, 19 mar 2018 (CET)

@Powerek38 Mamy obecnie rozwiązanie wyłączania tego linku. Przykłady można znaleźć w tej kategorii. Niestety wymaga ono jawnego wskazania pustego pola WORLDCATID czyli {{Kontrola autorytatywna|WORLDCATID=}}. Oczywiście jeśli z jakichś powodów istnieje link lecz inny niż generowany przez VIAF to można go w tym polu przekazać. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:15, 19 mar 2018 (CET) @Paweł Ziemian, @Maitake Dzięki Wam obu za przekazane mi informacje. Na marginesie dodam (a propos tego, co napisałeś Maitake w mojej dyskusji), że sprawdziłem i faktycznie - link do WorldCata generuje się na podstawie VIAF tylko wtedy, gdy nie ma LCCN. Nie wiedziałem o tym, dzięki! Powerek38 (dyskusja) 21:00, 19 mar 2018 (CET)

Jidyszedytuj kod

Zgodnie z tym, Jidysz to niepoprawna wersja niemczyzny.

Wikipedia:Zgłoś błąd w artykuleedytuj kod

Cześć. Często poprawiasz błędy zgłoszone na tytułowej stronie. Czy mógłbyś informować tam, że sprawa jest załatwiona? Oszczędziłoby to niepotrzebnej pracy innym osobom - ja np. już kilka razy zabierałem się za poprawianie artykułu, który - jak się okazywało - Ty już poprawiłeś. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:06, 3 cze 2018 (CEST).

Ściganieedytuj kod

Nie, to było semi-jocular :) Trochę źle to odebrałeś, nie miałem zamiaru urazić. Pzdr. kićor =^^= 12:38, 13 lip 2018 (CEST)

Odp:Ad:Ajledytuj kod

Odp:Ad:Ajl

Pierwszy lepszy słownik mongolskiego. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 20:04, 16 lip 2018 (CEST)

Re: Ad:Ałtymszłykedytuj kod

Właśnie wziąłem do ręki Leksykon Numizmatyczny Andrzeja Mikołajczyka i litera po literze przeczytałem to hasło. Jest: Ałtymszłyk! Być może Andrzej Mikołajczyk w swojej publikacja "zjadł" literę, ale nie mam innego źródła numizmatycznego aby to skonfrontować. Nie chciałbym wprowadzać zmian, to tak wydaje się poprawniej - bez źródeł. Gonzuchna (dyskusja) 09:31, 17 lip 2018 (CEST)

Nie ukrywam, że nie czuję się kompetentny aby dokonać edycji zmiany hasła napisanego w leksykonie przez pracownika naukowego zajmującego sie numizmatyką, szczególnie na podstawie niejednoznacznych źródeł. Jeżeli możesz taką zmianę odpowiednio uźródłowić, to ja na pewno nie będę wnosił o jej wycofanie. Gonzuchna (dyskusja) 11:00, 17 lip 2018 (CEST)

Sonet 113 (William Szekspir)edytuj kod

Witaj! Poprawiłeś interpunkcję na współczesną, natomiast zgodnie ze źródłem [1] była zgodna z wydaniem Quarto. W kodzie znajduje się na ten temat odpowiednia uwaga. Rzuć na to okiem jeszcze raz. --Fallaner (dyskusja) 08:10, 18 lip 2018 (CEST)

Przepraszam, ale nie napisałem w poprzednim wpisie, że pierwszy na stronie jest sonet we współczesnej transliteracji a dopiero poniżej w wersji oryginalnej. Proszę o ponowne rzucenie okiem. --Fallaner (dyskusja) 09:03, 18 lip 2018 (CEST) To co dla jednego jest absurdalne, dla drugiego może być istotne, strona z której wziąłem transliterację jest prowadzona przez badacza Szekspira o uznanym dorobku, więc zgodnie z naszą podstawową zasadą wtórności przyjąłem jego punkt widzenia. Bardzo mi przykro, ale nie posiadam niestety wystarczającej wiedzy z zakresu filologii porównawczej, historycznej oraz typografii, aby podjąć dyskusję czy istnienie bądź nieistnienie spacji było możliwe do stwierdzenia w epoce druku przed składem komputerowym. --Fallaner (dyskusja) 10:06, 18 lip 2018 (CEST)

Odp:„Schowaj menu boczne” w Wikicytatachedytuj kod

Odp:„Schowaj menu boczne” w Wikicytatach

Cześć. Wygląda na to, że to dosyć prosty problem konfiguracji gadżetów. Napisałem na naszej lokalnej tablicy administratorów (WP:PdA). Za pewne siedzi na niej ktoś z Wikicytatów, więc powinno być szybko załatwiano. Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 23:42, 20 lip 2018 (CEST).

Usuwanie dużej ilości tekstuedytuj kod

Witam. Zamiast usuwać czy nie lepiej naprawić lub wstawić jakiś szablon np. potrzebny przypis. Pozdrawiam--Jan Kalinka (dyskusja) 12:02, 27 lip 2018 (CEST)

Ja jeśli odkryję błąd w haśle to go naprawiam wprowadzając zmiany i dodając odpowiedni przypis, a nie usuwam ściany tekstu. Pozdrawiam.--Jan Kalinka (dyskusja) 12:12, 27 lip 2018 (CEST)

Ad:Targumedytuj kod

Rzeczywiście, liczba mnoga (targumim) nie jest konieczna, usunąłem, pozdr.--Quodvultdeus (dyskusja) 07:02, 30 lip 2018 (CEST)

Makrymaedytuj kod

Dobry wieczór! Bardzo dziękuję za informacje dot. mojego tekstu. Jeszcze nie potrafię się odnaleźć w przestrzeni Wikipedii i pewno jeszcze to potrwa, zanim opanuję obowiązujące zasady.Tym niemniej dziękuję i pozdrawiam! teresa mlynczak -- Makryma (dyskusja) 23:02, 3 sie 2018 (CEST)

MegaCzWedytuj kod

Cześć. Jak zauważyłem, dokonywałeś sprawdzenia zajawek CzW, które były włączane do MegaCzW z okazji święta Rosz ha-Szana. Z opóźnieniem dołączone zostało także napisane od nowa hasło poświęcone Jom Kipur, świętu, które jest powiązane i następuje 10 dni po Rosz ha-Szana. Czy mogę Cię prosić o sprawdzenie i oznaczenie tej ostatniej zajawki, tak by można MCzW skompletować? Ekspozycja w najbliższy poniedziałek. Dz. Jacek555 07:41, 8 wrz 2018 (CEST)

Ad:Josef Burg (pisarz)edytuj kod

Masz absolutną rację. Poprawiałem błędy i z rozpędu nie zauważyłem, że poprawiam cytat. Całe szczęście, że ktoś czuwał :-). Pozdrawiam, --Hektor Absurdus (dyskusja) 16:25, 10 wrz 2018 (CEST)

Wiesław Kotańskiedytuj kod

Hej

To co wydało mi się interesujące to Część "Z ludźmi trzeba żyć " - pierwszy i czwarty akapit. Ostatni akapit całego tekstu też wydał mi się być interesujący.

Jeżeli uwazasz że to za mało to zrewertuj moją edycję. Dla mnie to po prostu wydało się interesujące, bo obecne hasło o Wiesławie Kotańskim, to 8 bardzo długich zdań i trzy ekrany publikacji. Więc uznałem że cokolwiek dodane o nim będzie cenne. PMG (dyskusja) 15:23, 9 paź 2018 (CEST)

Pismo japońskieedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi, nie znam gramatyki języka japońskiego, a w językach europejskich zawsze koniugacja dotyczy wyłącznie czasownika i tak jest definiowana – jako odmiana czasownika przez różne formy. Wydaje mi się, że jednak link jest zły – odnosi się do europejskiej definicji, powinno być raczej coś w stylu: Język japoński#Gramatyka, ale znowu nie chcę zrobić błędu Wiroid (dyskusja) 12:39, 28 gru 2018 (CET)

Re: Wadowiceedytuj kod

Część. Dzięki za uwagi. Przez ostatni tydzień rozbudowywałem hasło bielsko-bialska wyspa językowa i dłubałem w powiązanych hasłach. Zrobiłem m.in. Plik:Kasztelania Oświęcimska osadnictwo w XIIIw.png, gdzie sprawdzałem pierwsze wzmianki wielu różnych wsi, w tym Mucharza i Rokowa. W Wadowicach wspomniałem je, bo myślałem, że warto, a więcej wsi bliżej Zatora nie widziałem potrzeby. Przypisy do pierwszej wzmianki powinny być, tak, ale w hasłach o wsiach, nie w Wadowicach. Co do wprowadzenia w błąd z tłumaczeniem Templego to nie rozumiem. Jest wyraźnie zaznaczone że to jest jego zdanie, nikogo innego. Ponadto autor tego artykułu poddawał w zasadność przede wszystkim stwierdzenie Templego o przybyciu Niemców na dziewiczy teren, z czym się w pełni zgadzam czytając przesadzone twierdzenia niemieckich historyków z Bielska i np. Kurta Lücka. Wadowice istniały wcześniej i też o tym trochę przecież dopisałem. Ale tłumaczenie nazwy jest ciekawe, bo jest to jedyna taka próba wytłumaczenia jaką znam, i znając niemiecki widzę skąd mu to przyszło do głowy, że mogło to być od dawnego określenia Panny Marii, Jungfrau.17:55, 31 gru 2018 (CET)

archiwizacja WP:ZBedytuj kod

Musisz się pytać o to @Michał Sobkowski, to on podał taką informację. To, do czego ja przygotwałem bota jest opisane bardziej szczegółowo w Dyskusja Wikipedii:Zgłoś błąd w artykule#Zmiany w pracy bota usuwającego wpisy. ~malarz pl PISZ 10:30, 15 sty 2019 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja:Literatura japońskaedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja:Literatura japońska

Hej. Odnośnie tego linku, następuje przekierowanie na stronę http://jti.lib.virginia.edu/japanese/ i zapewne dlatego bot zgłosił link jako martwy. Poprawiłem 2 wystąpienia. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 14:37, 26 sty 2019 (CET)

Ō-no Yasumaroedytuj kod

Z tym Heian to oczywiste chlapnięcie przy kopiowaniu fragmentów – dzięki za zwrócenie uwagi :) Japończyków odwracamy do europejskiej kolejności, ale jakoś nie tych wczesnych – nie pamiętam, czy jest jakieś formalne ustalenie, od kiedy zaczynamy. Będę do tych haseł ściągał naszych japonistów, więc z dalszymi przenosinami (dywiz, bez dywizu, imię najpierw, nazwisko najpierw...) na razie poczekam, żeby nie mnnożyć redirów :) --Felis domestica (dyskusja) 01:04, 29 sty 2019 (CET)

    • Tak, słusznie. Tekst pisałem na kilku linkach i tekstach.--Accomer (dyskusja) 16:42, 8 lut 2019 (CET)

Szabatedytuj kod

Dziękuję. Tego zapisu w Słowniku ort. nie znałem. Opublikowane na stronach KUL „Zasady pisowni słownictwa religijnego” (http://www.kul.pl/zasady-pisowni-slownictwa-religijnego,art_3460.html) potwierdzają, że nazwy świąt („Boże Narodzenie, Wielkanoc, Środa Popielcowa (i Popielec), Wniebowzięcie, Boże Ciało, Zielone Świątki, Zaduszki, Dzień Zaduszny, Niedziela Wielkanocna, Niedziela Zmartwychwstania, Poniedziałek Wielkanocny, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota”) piszemy z dużej litery, choć równocześnie niezręcznie zaliczają Szabat nie do świąt, ale obrzędów, zabaw i zwyczajów: „Nazwy obrzędów, zabaw i zwyczajów związanych z danym świętem piszemy małą literą, np.: andrzejki, mikołajki, pawełki, dyngus, lany poniedziałek. Nazwy typu: pierwszy piątek miesiąca, szabat (szabas, sabat) piszemy małą literą, podobnie jak niedziela”. „Szabat” nie jest nazwą obrzędu, zabawy czy zwyczaju – jest najważniejszym świętem żydowskim i nie może być grupowana jak podane przykłady wskazujące na funkcje („pierwszy piątek”) lub nazwę rodzajową dnia tygodnia („niedziela”), a więc zapisywana z dużej litery. Szabat nie jest zwyczajem związanym z dniem świątecznym, ale świętem. W tradycji judaistycznej do tego święta podchodzi się ze szczególnym szacunkiem. Polskie źródła judaistyczne: podręcznik „Bramy halachy. Religijne prawo żydowskie” pod red. rabina Sachy Pecarica czy „Polski słownik judaistyczny” używają nazwy tego święta wyłącznie z dużej litery. Być może prawidłowa odpowiedź, to pisanie szabat z małej litery, gdy mamy na myśli żydowską nazwę dnia tygodnia, a Szabat, gdy mowa jest o święcie? Napisałem do poradni językowej PWN i od kilku dni czekam na odpowiedź eksperta. Dam Ci znać co odpiszą, dobrze? Jacek555 21:37, 7 lut 2019 (CET)

Eh, przepraszam. Pisząc o PSJ opierałem się na mojej (jak widać kiepskiej) pamięci, a nie na tekście. Faktycznie. Kiepsko, że ekspozycja ma iść jutro. Bo albo trzeba zmienić na małe litery, albo zostawić duże, albo... póki co przełożyć ekspozycję o kilka dni. @Szoltys, co myślisz? Jacek555 22:18, 7 lut 2019 (CET) Szoltys się nie odzywa, więc – szczególnie biorąc pod uwagę zapis Słownika ortograficznego – najbezpieczniej będzie jednak zmienić zapis na małe litery. Dziękuję za uwagi. Jacek555 23:19, 7 lut 2019 (CET) Dziękuję za czujność. @Jacek555, przepraszam za brak odpowiedzi, w nocy byłem poza Wikipedią. Myślę jednak, że po zmianie jest OK. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 07:30, 8 lut 2019 (CET) Odpowiedź z poradni wkleiłem na stronie dyskusji: Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Szabat. Też wskazali na zapis z małej litery, choć Autor odpowiedzi nie odczytał, że PSJ używa formy z dużej litery dla oznaczenia traktatu z Miszny i zinterpretował to jako oboczność. Dziękuję. Jacek555 13:22, 8 lut 2019 (CET)

Szajan – transkrypcjaedytuj kod

Cześć, skąd uznanie pierwotnej transkrypcji za błędną? Dla wersji Włodzimir Google zwraca prawie 2 razy więcej wyników, niż dla Wołodymyra. Pragnę też zwrócić uwagę, że pierwsza użyta transkrypcja była w użyciu dla polskich wydań jego prac: [2]. --Wojsław Brożyna (dyskusja) 16:23, 11 lut 2019 (CET)

  • Włodzimir to (przynajmniej wedle zamieszczonych w artykule o tym imieniu informacji) staropolska wersja imienia Włodzimierz. Szajan był Ukraińcem, ale w czasach, kiedy kształcił się we Lwowie, ten leżał w Polsce i powyższe przesłanki wskazują, że takiej właśnie wersji wtenczas używał. --Wojsław Brożyna (dyskusja) 16:51, 11 lut 2019 (CET)
  • Rozumiem. W takim razie rzeczywiście do czasu znalezienia źródła niech zostanie jak jest. Pozdrawiam! --Wojsław Brożyna (dyskusja) 07:45, 12 lut 2019 (CET)

Klasyfikatory japońskieedytuj kod

Tak, masz rację, ale nie tylko. Ogólnie rzecz biorąc, josūshi jest częścią ruibetsushi (tłum. słusznie jako 'klasyfikator'), ale jest to znacznie bardziej skomplikowane. Są rozbieżności w zależności od podręcznika i teorii lingwistów, którzy dyskutują nt. podziałów (wg różnych kryteriów), nazewnictwa (liczniki, określniki ilościowe, numeral classifiers, measure specifiers) itp., ale nie w tym rzecz. Zamierzałem początkowo połączyć lub dopisać sekcję i rozbudować klasyfikatory w artykule. Jest jednak duża ich lista w wikibooks, a także informacja w klasyfikator (językoznawstwo). Wydaje mi się, że raczej część japońska powinna być dołączona do język japoński (ale robi się z tego podręcznik) albo wyodrębniona i trochę rozszerzona. Ciekaw jestem Twojej opinii, także o ew. wyodrębnieniu sekcji 'czasownika' (z kolei w jednym miejscu lepiej mieć skrótowy przegląd), ponieważ brak tam jeszcze wielu elementów (choćby strony biernej). Unikam zbyt specjalistycznego słownictwa, ale z kolei jestem zaskoczony zainteresowaniem czytelników. Codziennie 100-150 osób zagląda do artu i dlatego wyjaśnienia powinny być możliwie proste, aby zachęcały.--Accomer (dyskusja) 15:31, 16 lut 2019 (CET)

Ad:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Thraen/2edytuj kod

Ad:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Thraen/2

Witaj. W związku z ww. wypowiedzią, która jest atakiem osobistym, nakładam na Twoje konto tydzień blokady. Proszę zapoznaj się z wikietykietą. Uzasadnienie pod Twoim wpisem na PUA. Dziękuję. Ented (dyskusja) 16:25, 9 kwi 2019 (CEST)

Cześć. W związku z wyraźną sugestią kilku administratorów (Gytha, Torrosbak, Mpn, Gdarin) czas trwania blokady nałożonej na Twoje konto skróciłem z 7 do 2 dni (do 16:26 CEST, 11 kwietnia 2019). Dokładam się do sugestii Enteda ws. sięgnięcia do poradnika dot. wikietykiety. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 22:11, 9 kwi 2019 (CEST)

Wikicytatyedytuj kod

Hej, dzięki za info. Ciekawe znalezisko. Jak dla mnie raczej nieency, że się tak wyrażę, choć nawet nie wiem czy na Wikicytatach takiego pojęcia się używa :) . TR (dyskusja) 22:23, 8 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Maitake" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy