Dyskusja wikipedysty:Micgryga/Archiwum 2


Dyskusja wikipedysty:Micgryga/Archiwum 2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Micgryga Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji

Proszę, nie edytuj stron archiwalnych, napisz do mnie na stronach bieżącej dyskusji.Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2007edytuj kod

Witaj, dodalam zdjęcie. Niestety nie dysponuję super sprzętem i jest - jakie jest.. Jeśli uznasz, że jakość jego jest zbyt kiepska, to możesz je bez problemu usunąć. Widzę, że włożyłeś w artykuł dużo pracy i pasji, i nie chcę ci psuć koncepcji :-)) pozdrawiam --Beax 23:34, 25 sty 2007 (CET)

Synagoga w Bieczuedytuj kod

Witaj

Czy mógłbyś zrobić na potrzeby Wikipedii zdjęcia wnętrz synagogi w Bieczu. O ile wiem to w sali głównej znajduje się obecnie biblioteka, w której na ścianach zachowały się resztki polichromii. Dzięki takim zdjęciom można by rozwinąć artykuł, szczególnie opisać poszczególne zachowane malowidła. Czy podjął byś się tego zadania. Jeżeli tak to będę Ci za to bardzo wdzięczny. Pozdr, Slav 10:18, 14 kwi 2007 (CEST)

 • Moim zdaniem powinni Ci pozwolić obfotografować synagogę. Przeważnie biblioteka to takie miejsce gdzie powinno się podtrzymywać kulturę. Przeważnie w synagogach, w których obecnie są biblioteki próbuje się podtrzmywać pamięć o tym miejscu i o lokalnych Żydach. Popytaj się jeszcze o źródła i zrób jeszcze zdjęcie wnęce po Aron ha-kodesz. Jeżeli Ci się uda to postaraj się tam pójść dzisiaj. Pozdr, Slav 10:33, 14 kwi 2007 (CEST)
  • Aron ha-kodesz to szafa ołtarzowa w której przechowywane są zwoje Tory. W bieckiej synagodze powinna być to obecnie tylko wnęka w ścianie gdyż napewno Aron ha-kodesz się nie zachował. Możesz się oczywiście popytać bibliotekarek gdzie ona dokładnie się znajduje. Napewno znajduje się na wschodzniej ścianie. Popytaj się jeszcze o inne zachowane rzeczy pozostałe po synagodze. Pozdr, Slav 10:44, 14 kwi 2007 (CEST)
   • Aha, zrób jeszcze zdjęcie tablicy pamiątkowej. Pozdr, Slav 10:49, 14 kwi 2007 (CEST)

Witaj, czy udało Ci się już zrobić zdjęcia wnętrza synagogi w Bieczu? Pozdr, Slav 09:18, 28 kwi 2007 (CEST)

 • Witaj, nic się nie stało że nie zrobiłeś tych zdjęć na czas. Właśnie rozpoczął się długi weekend i napewno poczas niego będziesz mógł zrobić te zdjęcia. Synagoga w Bieczu należy do lepiej zachowanych w województwie malopolski, nie licząc Krakowa. Zachowane w niej polichromie zasługują na uwagę i szerszy opis na wiki. Pozdr, Slav 22:10, 28 kwi 2007 (CEST)

Gród w Bieczuedytuj kod

W nazwie jest gród, piszesz o sądzie grodzkim. Nie uważasz, że przydałaby się tu jakaś konsekwencja? Poza tym gród nie jest budynkiem, a grodzisko tym bardziej.--Hiuppo (zagadaj) 11:00, 14 kwi 2007 (CEST)

Nadal mam mieszane uczucia. Zwłaszcza, że wg miejscowych zdaje się że jest uważany za czwarty zamek biecki, gdy faktycznie gród z X-XI wieku znajdował się w miejscu pierwszego zamku. Nie wiem co znaczy budynek grodzki - jaką funkcję pełnił? --Hiuppo (zagadaj) 11:23, 14 kwi 2007 (CEST) Gród napewno nie, bo to mylące. Sugeruję budynek grodzki w Bieczu. Ok? --Hiuppo (zagadaj) 11:34, 14 kwi 2007 (CEST)

Z tym streszczaniem historii to dobre pytanie. Moim zdaniem podział na sekcje nie wyklucza medalu, a wręcz jest pozytywnym zjawiskiem walki z wodolejstwem. Ja jestem za, przyznam też, że nie znam przypadku odebrania medalu z uwagi na zmiany redakcyjne tekstu. W Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł nic nie widzę, co by temu przeczyło. --Hiuppo (zagadaj) 19:55, 14 kwi 2007 (CEST)

Historia Bieczaedytuj kod

Witaj! To naprawdę dobre hasło, gdyby tylko udało Ci się znaleźć jakąś solidną bibliografię mógłbyś wystawić to do medalu. Pozdrawiam! BaQu 19:53, 30 kwi 2007 (CEST)

Czy ja wiem czy krótki? Wg mnie naprawdę wyczerpuje temat, ale jako mieszkaniec miasta wiesz więcej ode mnie i zdaje się na Twoją opinię. Pozdrawiam! BaQu 19:59, 30 kwi 2007 (CEST)

Zaraz wypowiem się na ten temat po przeczytaniu hasła. Ze względu na to, że nie chciałbym robić tego pobieżnie, a w tej chwili kategoryzuję, wezmę się za to za godzinkę. Pozdrawiam! BaQu 17:00, 29 maja 2007 (CEST)

Nazwa Bieczedytuj kod

Witam,

w artykule napisane jest, że nazwa zmieniała się w czasie. Mam co do tego wątpliwości, dawniej po prostu nie było jednolitego systemu zapisu i kronikarze stosowali różne. Stąd różne zapisy nazwy, ale one w żadnym razie nie świadczą o tym, że nazwa się zmieniała. Polecam w tym zakresie książkę Kazimierza Rymuta Nazwy miast Polski Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1987, ISBN 83-04-02436-5. Dla mnie, laika w tej sprawie, jedyne z podanych nazw które są istotnie inne to Begech, Begecz, Begesz z powodu zawierania litery 'g'. Być może jednak nie była ona wymawiana. Poza tym myślę, że powyższa książka może wyjaśnić pochodzenie nazwy na podstawie jakiś naukowych metod. Miałem tę książkę, ale oddałem ją do biblioteki zanim przeczytałem ten fragment z artykułu o Bieczu. Pozdrawiam sfu (re:) 10:19, 27 maja 2007 (CEST)

Historia Bieczaedytuj kod

Witaj! Hasło b. dobre, właściwie nie mam do czego się przyczepić. Myślę, że śmiało możesz poddać je pod głosowanie - nawet jeżeli ktoś wykaże jakieś braki, zawsze można je poprawić. :) Pozdrawiam, BaQu 21:03, 30 maja 2007 (CEST)

Myślę, że zagłosuję, by poprzeć hasło. Pozdrawiam, BaQu 21:40, 30 maja 2007 (CEST)


OK, zajmę się tym artykułem, ale stopniowo - nie mam możliwości przejrzeć i poprawić całości od razu. Dam Ci znać gdy skończę. Tilia 13:17, 2 cze 2007 (CEST) Skończyłam już swoje poprawki. Nie ręczę że to absolutnie wszystko. Warto by uźródłowić jakoś informację "Wielu harcerzy oddało życie za Polskę w I i II wojnie światowej." Pozdrawiam, Tilia 19:05, 2 cze 2007 (CEST) Ja na ogół nie głosuję za medalami - taką mam filozofię. Co do poszerzania wstępu - wydaje mi się że nie jest to konieczne. Wizualnie nie jest obszerny, ale nie mam pomysłu jak go poszerzyć, by nie było to lanie wody. Tilia 19:14, 2 cze 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/Michał-Wacław Antoniewiczedytuj kod

W związku z łamaniem przez hasło (za którego zostawieniem głosowałeś) zasad- pryncypiów Wikipedii w postaci: WP:NOR i Wikipedia:Weryfikowalność, zostało ono usunięte mimo braku konsensusu w głosowaniu. Zostawienie hasła w ostatniej postaci (bez wiarygodnych źródeł) naruszało fundamenty (niejako konstytucje) projektu. Zasada tak niskiego stopnia jak pojedyncze głosowanie nad usunięciem/zostawieniem artykułu nie może być sprzeczna z zasadami podstawowymi. Rozumiem, że że to kontrowersyjna decyzja, jednak zgodna z pryncypiami Wikipedii. Możemy zmieniać pryncypia, ale nie możemy ich łamać. Decyzja była konsultowana na liście dyskusyjnej. Wersję pierwotną i ostateczną hasła można znaleść tu. Pozdrawiam i proszę o zrozumienie... Vuvar1 Dyskusja 14:54, 31 maja 2007 (CEST)

Niższe Seminarium Duchowneedytuj kod

Jak się tak czepiacie to skasowałem ten artykuł. Ja jestem uczniem tej szkoły i współpracowałem przy robieniu strony NSD, a artykuł był faktycznie przekopiowany ze strony NSD, ale nikt nie ma nic przeciwko temu, ale jak wam sie to niepodoba niech wikipedia bedzie uboższa. Miłego dnia. Mkocol 14:13, 3 cze 2007 CEST

Niższe Seminarium Duchowneedytuj kod

Zobacz czy tak może być. Mkocol 15:50, 3 cze 2007 CEST

Problemy z Wikiedytuj kod

Witaj! Zgadza się, taki problem istniał jednak ja załapałem się na jego końcówkę. Niestety, nasze serwery miały jakiś problem, prawdopodobnie związany z przeciążeniem i stąd te kłopoty. Na szczęście wszystkie skutki tego przeładowania udało się już naprawić i można właśnie od godz. 15:20 (tu poprawka) korzystać z wiki. Pozdrawiam, BaQu 15:38, 4 cze 2007 (CEST)

Nie, zdarza się to raczej incydentalnie. Oczywiście niekiedy blokowana jest baza (nie można dokonywać edycji), ale nigdy nie dzieje się to na okres dłuższy niż 3 minuty. Pozdrawiam, BaQu 15:45, 4 cze 2007 (CET)

16edytuj kod

Nie zamieszałeś za bardzo z tymi 16- tymi brygadami i pułkami? Nie wszystkie są pancerne. Zmechanizowane i obrony wybrzeża to naprawde nie pancerna:( --keriM_44 11:40, 18 cze 2007 (CEST)

 • "inne jednostki pancerne o tej nazwie" - dodałeś ten zapis. Jest nieprawdziwy. Nie chciałbym Cię urazić. Sam jednak napisałeś, że nie znasz się.... więc nie rób ;). Swoją drogą, też mam problem z wejściem autorowi w zdanie na tej stronie :) Te jednostki łączą się z jednej strony nazwą z drugiej pochodzeniem......--keriM_44 14:15, 18 cze 2007 (CEST)

nazwa Bieczedytuj kod

Witam ponownie,

byłem dzisiaj w bibliotece i dotarłem do wymienionej wyżej książce. Widać, że ktoś kto pisał źródła na których się opierałeś miał problem ze zrozumieniem fragmentu o "starym grodzie" w tej publikacji, dlatego też wykreśliłem tą wersję z pochodzenia nazwy. Wersja o Benedykcie pojawia się w napisanym przeze mnie tekście, więc także ją wykreśliłem. Aby wprowadzić w tym fragmencie normalne formatowanie proponował bym, abyś dodał przypis do tych dawnych prób zapisu nazwy. Niestety one nie pojawiają się w Rymucie, a ktoś mógł tak ten fragment teksu odebrać. Pozdrawiam sfu (re:) 22:32, 18 cze 2007 (CEST)

dywizje SSeśledytuj kod

Jeśli w tytule hasła występuje (rosyjska), to dlaczego dajesz odsyłacz do włoskiej, itp.? AndrzejzHelu (dyskusja) 10:12, 19 cze 2007 (CEST)

DisambigRedytuj kod

STOP! DisambigR jest do używania w przypadku, gdy JEDNO ze znaczeń słowa jest znaczeniem podstawowym. MSZ nie służy do oszpecania nim wszystkich artykułów ujednoznacznionych nawiasem, jest "zobacz też". Było dziś o tym na liście mailowej i NIE MA w tej sprawie konsensusu. Lajsikonik Dyskusja 22:39, 21 cze 2007 (CEST)

Ponadto, to co robisz jest według mnie nabijaniem licznika edycji. Tego typu masowe edycje zleca się botom po zaopiniowaniu takiej koncepcji i uzyskaniu konsensusu. Lajsikonik Dyskusja 22:59, 21 cze 2007 (CEST)

Co innegoedytuj kod

Witaj.

Owszem, jest podobnego typu zajęcie, które nie nadaje się dla botów, również związane z disambigami. Mianowicie: sprawdzanie linkujących do ujednoznacznień i w przypadkach, gdy link nie jest celowy (z "zobacz też"), lecz autor miał na myśli konkretną miejscowość, poprawienie takiego linku. Zobacz na przykład: linkujące tutaj, można się domyślić, że Zakrzewa są OK, natomiast w biogramach jest to do ujednonacznienia. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 11:22, 22 cze 2007 (CEST)

Tak, dokładnie o to. :) Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 11:44, 22 cze 2007 (CEST)

Budynek grodzki w Bieczuedytuj kod

Bardzo się nie upieram, ale nazwa nawiązuje do grodu - o ile się nie mylę to grody była ośrodkami władzy co najwyżej kasztelańskiej, a nie starościńskiej. Ta druga to okres raczej nowożytny i prędzej mówiłbym tu o dworze obronnym ew. zamku. Dzikie nazewnictwo w literaturze moim zdaniem nie powinno być powielane, w literaturze pisanej przez regionalistów można znaleźć wiele głupot... Daleko nie szukając: [1] Gród w Bieczu istniał już w XI w. Od 1243 r. występują w źródłach przekazy o kasztelanii bieckiej. Kazimierz Wielki nadał miastu prawo magdeburskie w 1363 r. Parafia pierwotna powstała przy kościele św. Piotra Apostoła (...). Czyli gród to jest jednak gród - pierwotne założenie przedlokacyjne. --Hiuppo (zagadaj) 15:27, 1 lip 2007 (CEST)

Ok nie ma problemu. To już lepsze. --Hiuppo (zagadaj) 23:01, 4 lip 2007 (CEST)

Dyskusja wikipedysty:Meisadamedytuj kod

Hm, kolega nie miał ani jednej edycji... Staramy sie takich nie witać, bo nie wiadomo, z czym do nas przychodzą, jakie intencje. Po kilku (w miarę porządnych) edycjach - jak najbardziej. Wojciech Pędzich Dyskusja 14:51, 4 lip 2007 (CEST)

zostawicedytuj kod

przy okazji dyskusji zapraszamy na forum.knopfler.pl :)

Sprawaedytuj kod

Dodałem grafiki do artykułu: Kościół św. Michała Archanioła w Binarowej:) sprawdz w miare wolnego czasu i poprzestawiaj jeśli potrzeba..... Pozdrawiam Baczalak 16:25, 2 sie 2007 (CEST)

 • Dopisałem cos do artykułu o Kościele w Binarowej sprawdz....:)Baczalak 20:55, 2 sie 2007 (CEST)

Odp:Szablony podziału administracyjnego Polskiedytuj kod

Odp:Szablony podziału administracyjnego Polski

Witam. Jak zauważyłeś staram się ujednolicić kolorystykę szablonów. Dla gmin stosuję następujące parametry:

|KOLOR_TYTUŁ_TŁO=#ddeeff |KOLOR_TŁO=white |RAMKA=0 

A generalnie:
   #99ccff    dla wojewódzkich
   #bbddff    dla powiatowych
   #ddeeff    dla gminnych

- im mniejsza jednostka administracyjna tym jaśniejszy.
Co do wielkości herbu - to jest ustalona wielkość 50px, natomiast wszędzie staram się usunąć ramkę wokół herbu.

W tytułach można spotkać niepoprawnie umieszczone tagi

<font color=...>

które nie są zakończone, a przez to wpływają na wygląd niektórych elementów znajdujących się poniżej. W tytułach nie stosuję żadnego kolorowania tylko czysty tekst

Możesz się zapoznać z aktualnym postępem na stronie:
Wikipedysta:Staszek Szybki Jest/Szablony podziału administracyjnego Polski

Pozdrawiam. Staszek Szybki Jest Księga skarg i zażaleń 16:10, 8 sie 2007 (CEST) (zapomniałem się podpisać :-) )

Faktycznie wariantów tytułów jest kilka i tu mi ciężko jest zdecydować się, który wariant wybrać. Było to łatwiejsze w przypadku szablonów powiatowych. Wydaje mi się, że chyba najrozsądniejszym wyjściem byłyby Miejscowości gminy Xxx. Co do zawartości takiego szablonu to też jest w cały świat, np.: {{Gmina Abramów}}, {{Gmina Adamów (powiat łukowski)}}, {{Gmina Adamów (powiat zamojski)}}, {{Gmina Przemków}}, czy wręcz takie "wynalazki" jak szablon gminy miejskiej {{Mikołów}}. Zanim jeszcze wziąłem się za porządki w szablonach uzupełniałem szablony gmin województwa świętokrzyskiego według schematu: {{Gmina Zagnańsk}}. Dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie podziału poszczególnych miejscowości w szablonie, lecz nie wszędzie taka informacja jest zawarta w artykułach. Czasem zresztą mogą się trafić błędy i najlepszym rozwiązaniem byłaby weryfikacja tych informacji na stronach gmin, lecz i to nie zawsze jest możliwe. Poniżej umieszczam przykładowy wzór, który można by zastosować we wszystkich szablonach, oczywiście w miarę możliwości (zawartość fikcyjna mająca na celu tylko pokazanie wyglądu): Co do tematu, kto ma to wykonywać - to równie dobrze możesz Ty też poprawiać te szablony. Nic nie stoi na przeszkodzie. Najważniejsze jest tylko by stosować ten sam standard. Zdaję sobie sprawę też, że łącznie wszystkich gmin jest prawie 2500, więc przerobienie takiej ilości szablonów ręcznie jest dużym wyzwaniem i lepszym rozwiązaniem byłoby zaprzęgnięcie bota by wykonał chociaż część roboty. Co prawda, w momencie gdy to piszę, jest tylko 667 szablonów gminnych i reszta czeka na uzupełnienie, ale mimo wszystko roboty jest sporo. A nowe szablony można w bardzo łatwy sposób monitorować CatScanem i ewentualnie dostosowywać ich wygląd do przyjętego standardu, co już nie wymaga takiego nakładu pracy (co innego próba wygenerowania ich w ilościach hurtowych). A może Ty masz jakieś dobre pomysły, które warto byłoby zastosować. Pozdrawiam. Staszek Szybki Jest Księga skarg i zażaleń 18:55, 8 sie 2007 (CEST) Dobrze - jutro przygotuję głosowanie - to będzie najlepsze rozwiązanie. Wiedząc co myśli o tym reszta wikispołeczności będzie na pewno łatwiej stosować pewne rzeczy. Przy okazji może poruszy się sprawę zmiany nazewnictwa szablonów - chociaż to akurat nie jest chyba tak istotne. Staszek Szybki Jest Księga skarg i zażaleń 22:35, 8 sie 2007 (CEST)

Budynek grodu staroscinskiegoedytuj kod

Zacząłem czytać i wprowadzać poprawki. Kilka pierwszych uwag (zostało mi jeszcze pół tekstu, ale to jutro):

 1. Ze względu na funkcję obronną, jaką spełniało miasto, takiego rodzaju gmachy, szczególnie o charakterze publicznym, musiały mieć zapewnione bezpieczeństwo. - zdanie niezrozumiałe. Jak to budynki miały mieć zapewnione bezpieczenstwo? Moze raczej to ONE miały zapewniać bezpieczeństwo miastu?
 2. Następca Olbrachta, Aleksander Jagiellończyk zatwierdził akt poprzednika i równocześnie zaświadczył, że rajcy bieccy: Walentyn Chodorek, Jan Młynarz i Jan Necz, oraz kilku mieszczan zawarli w imieniu wszystkich rajców bieckich umowę z Jakubem Siekluckim w sprawie czynszu z domu, który Jakub zakupił za zgodą króla od Mikołaja Ozanka i zamienił na siedzibę wójtostwa.- brakuje daty. Kiedy się to stało? Poza tym z tekstu wynika, że budynek istniał już wczesniej. Jesli tak - nalezy to podkreslic.
 3. Po rozbudowie król Aleksander zapisał 200 grzywien na tym wójtostwie i domu wójtowskim - zapisał komu? Zdanie niezrozumiałe.
 4. Barbarze z Nowego Miasta na wójtostwie bieckim - o jakie nowe miasto chodzi?
 5. zajęcie trzech siedlisk domów mieszczańskich - co to jest siedlisko domu mieszkalnego?
 6. Gmach wójtowski był przekazywany kolejnym właścicielom - czyli kolejnym starostom? Zdanie niejasne.
 7. Zamiana siedziby leżała także w interesie starostwa, ze względu na bezpieczeństwo ksiąg grodzkich i ziemskich. - dlaczego dom był bezpieczniejszy dla ksiąg niz zamek? Zdanie niejasne.
 8. sztych z dzieła Georga Brauna i Franza Hogenberga - dziwne zdanie...chodzi o sztych ich autorstwa czy dzieło innego typu, na którego podstawie wykonana została kopia w formie sztychu?
 9. dla upamiętnienia jego działalności wmurowano pamiątkową tablicę na budynku zamku starościńskiego. - nie zaszkodziłoby zdjęcie tablicy. Bo to chyba nie problem.

Na razie tyle, pozdrawiam serdecznie, Gardomir riposta? 02:00, 10 sie 2007 (CEST)

Przysiółek i disambigedytuj kod

Witam. Możesz wzorować się chociażby na miejscowościach o nazwie Iwno. Jeśli tamta wieś i ten przysiółek leżą w osobnych województwach to należy zastosować ujednoznacznienie województwa. np.: Wyręby (województwo podkarpackie) i Wyręby (województwo lubuskie). Analogicznie jeśli w osobnych powiatach lub gminach.

Co do tego głosowania - to niestety nie bardzo mam teraz czas by je przygotować, a później przypilnować ponieważ dzisiaj po południu wyjeżdżam na urlop i najprawdopodobniej nie będę miał dostępu do internetu. Postaram się zająć tematem po powrocie. Nie jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki.

Pozdrawiam. Staszek Szybki Jest Księga skarg i zażaleń 07:09, 10 sie 2007 (CEST)

Grafika Biecza, Maksymilian Fajansedytuj kod

Zerknij pod link [2] - masz tam ciekawą grafikę do wykorzystania. --Hiuppo (zagadaj) 16:45, 13 sie 2007 (CEST)

PD-old i już. Autor zmarł już dawno temu, masę jego grafik już ładowałem na commons nie wiedząc, że to ten człowiek, bo podpisywał się jako Fajans. ;) Linki z do grafiki oczywiście w opisie mile widziany. --Hiuppo (zagadaj) 23:23, 13 sie 2007 (CEST)

Standaryzacja szablonów gminnychedytuj kod

Witam. Widzę, że wykonujesz wiele edycji, ale zastanawiam się czy mają one sens. Można to wszystko zrobić automatycznie, botem. Możesz także zrobić nowy szablon {{Gminny szablon nawigacyjny}} lub coś w tym stylu, z odpowiednimi kolorami już zdefiniowanymi itd. dzięki czemu można później niektóre pola pominąć. Najlepiej pogadaj z Malarzem pozdrawiam Beau (dyskusja) 10:25, 19 sie 2007 (CEST)

Witam. Właśnie od wykonywana wielu edycji, które polegają mniej więcej na tym samym służą boty, które wykonają to zadanie bardzo szybko. pozdrawiam Beau (dyskusja) 10:38, 19 sie 2007 (CEST) P.S. Co do delikatności... to wolę napisać prosto i bezpośrednio, żeby sens nie umknął między wierszami. Szkoda Twojego czasu na tego typu edycje, zawsze możesz napisać parę artykułów :) pozdrawiam Beau (dyskusja) 10:40, 19 sie 2007 (CEST)

Igrzyskaedytuj kod

Pomysł wydaje mi się dobry. Myślę, że oba szablony połączone nie będą kolidować ze sobą. Przy przyglądaniu się temu zagadnieniu mam propozycję by tak samo zintegrować szablony {{IO Polska}} i {{ZIO Polska}}. Zaraz pozmieniam tak jak chciałeś. Pozdrawiam.  Staszek Szybki Jest   10:00, 29 paź 2007 (CET)

System rakietowy Patriotedytuj kod

Witam! Błędy w dyskusji o których wspomniałeś np: podpisy pod obrazkami, zostały już poprawione, a sam artykuł nie posiada błędów które by go zdyskfalfikowały z artykułu na medal. Artykuł dałem do ponownego rozpatrzenia nad jego kandydaturą na medal: Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/System rakietowy Patriot.

Lew zawodowiec (dyskusja) 12:51, 12 gru 2007 (CET)

Skokiedytuj kod

Witaj! Bardzo mi miło, że napisałeś akurat do mnie ;) Przyznam szczerze, że nie zauważyłam wcześniej tego artykułu, ale rzeczywiście błąd jest rażący. Nie ma Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. Masz absolutną rację mówiąc, że skoki są jedynie dyscypliną na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym. Myślę, że zaproponowana przez Ciebie nazwa jest odpowiednia. Co do daty rozpoczęcia - niestety, nie wypowiem się ;) (prawdę mówiąc, ja się ostatnio skupiłam na tenisie :D). Wielkie dzięki, że zwróciłeś na to uwagę ;)) I mam nadzieję, że uda nam się wyprzedzić Japończyków XD Pozdrawiam serdecznie, Anne Marie ;) (dyskusja) 16:24, 17 gru 2007 (CET)

O tak, wiem co to znaczy uwielbiać mieć rację :D Również życzę udanych, medalowych edycji ;) Anne Marie ;) (dyskusja) 16:34, 17 gru 2007 (CET)

Tak, jak Wikipedia wciągnie człowieka, to nie ma sposobu się uwolnić :D Ja mam już na koncie dwa lata bez miesiąca i ciągle nie mogę przestać ;) Anne Marie ;) (dyskusja) 16:56, 17 gru 2007 (CET)

A wiesz, że zawsze się czepiają do mojego przenoszenia? :D Proponuję zmienić nazwę na Skoki narciarskie na mistrzostwach świata (ewentualnie jeszcze dodać w narciarstwie klasycznym). Jesteś pewien, że ja mam to zrobić? ;p Anne Marie ;) (dyskusja) 17:08, 17 gru 2007 (CET) PS Moje GG: 6874838.


Nazwy imprez sportowychedytuj kod

Jeżeli mówimy ogólnie o jakimś rodzaju imprezy, rozgrywanej cyklicznie, to piszemy zwyczajnie, czyli małymi literami. Takim rodzajem imprez są mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym rozgrywane, jak sądzę, corocznie. Być może nawet jest tych imprez kilka - np. studenckie mistrzostwa świata w tej dyscyplinie, dla niepełnosprawnych, dla Polonii, wojskowe, może nawet jakiś międzynarodowy koncern urządzić takie mistrzostwa świata dla swoich pracowników, no i wreszcie są te najważniejsze, organizowane przez jakąś organizację sportową ponadnarodową. Jednak nie w każdej dyscyplinie są takie najważniejsze imprezy, np. w boksie zawodowym jest kilka równorzędnych. O jakie jednak mistrzostwa chodzi (i o które), to nie wiemy, ale i nie musimy wiedzieć, jesli mówimy o nich ogólnie - stossujemy wtedy po prostu nazwę rodzajową czyli pospolitą, a więc małymi literami, bo nie ma powodu, by używać wielkich. Jeśli jednak mamy na myśli konkretną imprezę, to ma ona z pewnością swoją nazwę. Prawdopodbnie jest tak, jak napisałeś, i są to Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2007, aczkolwiek zawsze warto sprawdzić, czy przytoczyłeś nazwę dosłownie, bo brak tam chyba miejsca, w którym się odbywają i numeru. Jednak nawet wtedy, gdy podajesz nazwę niepełną, można użyć wielkich liter, traktując tę nazwę jako postać skróconą. Zobacz najlepiej jak to jest rozwiązane na naszej Wikipedii z olimpiadami. pzdr. Beno @ 21:06, 17 gru 2007 (CET)

Kategorieedytuj kod

Nie ma możliwości automatycznego przenoszenia kategorii. Dzieje się tak, ponieważ nie ma możliwości automatycznej edycji kilkudziesięciu art. by zmienić im wpisy dotyczące kategorii (mijam się trochę z prawdą, są do tego boty i boty przenoszą kategorie). Na początek przeczytaj proszę: Wikipedia:Kategorie oraz Wikipedia:Kategoryzacja. Jak dla mnie twoja nazwa proponowana jest nieadekwatna - zbyt długa. Taka zmiana nie miała by chyba sensu. Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 22:15, 17 gru 2007 (CET)

Podwójne przekierowaniaedytuj kod

Witam. Po przenosinach artykułów zw. z mistrzostwami świata zostawiłeś masę przekierowań, które wymagają edycji. Rzuć okiem na stronę podwójne przekierowania. pozdrawiam Beau (dyskusja) 09:24, 20 gru 2007 (CET)

Re:edytuj kod

Być może masz rację. Wieczorem spytam któregoś z użytkowników. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 06:27, 21 gru 2007 (CET)

Mika Myllyläedytuj kod

Witaj. Bardzo dziękuję Ci za poprawę linków w tym moim artykule, które biorą się czasem przy kopiowaniu. Cieszę się, że profesjonalnie zabrałeś się za artykuły z narciarstwa klasycznego. Życzę sukcesów i satysfakcji oraz Wesołych Świąt. Przystanis (dyskusja) 16:26, 22 gru 2007 (CET)

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i życzenia. Oczywiście bardzo dobry to pomysł z tymi zamianami tabelek na infoboxy. Jak znajdziesz czas i chęć oczywiście możesz pozmieniać w innych artykułach. Odtąd jak znajdę chwilę i napiszę jakiś nowy artykuł biograficzny będę trzymał się tego wzoru. Bardzo przypadły mi do gustu twoje artykuły z narciarstwa klasycznego. Niestety, trochę głupio mi o tym pisać, ale nie znam angielskiego. Kiedyś chodząc do szkoły niestety go nie uczyli (znam tylko podstawy rosyjskiego i niemieckiego), a obecnie mając rodzinę i pracę nie mam na naukę czasu, a szkoda. Wikipedię traktuję jako hobby, odskocznię od codzienności i w miarę wolnego czasu (ostatnio miałem nieoczekiwaną, 4-dniową przerwę spowodowaną awarią procesora) dodaje artykuły, najczęściej sportowe (obecnie sporty zimowe), głównie biograficzne i statystyczne oraz uaktualniam starsze. Bardzo denerwuje mnie wandalizm artykułów i zastanawiam się wówczas o sens tej pracy, choć mnie bezpośrednio to jeszcze nie dotknęło. Pozdrawiam. Przystanis (dyskusja) 19:18, 22 gru 2007 (CET)

Wygląd strony wikipedystyedytuj kod

Witaj. Kiedy na swojej stronie wykorzystałem ten szablon, nie pytałem się o zdanie Wikipedysty od którego bezczelnie skopiowałem (z małą modyfikacją) szablon. Wszystko co piszesz i tworzysz (szablony) jest objęte wolną licencją... a więc mojej osobnej zgody nie potrzebujesz :) Powodzenia, Radziński (d) 19:59, 29 gru 2007 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Micgryga/Archiwum 2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy