Dyskusja wikipedysty:Mix321


Dyskusja wikipedysty:Mix321 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Plik:Plebiscyt+Cieszy+Spisz+Orawa.PNGedytuj kod

Pozwoliłem sobie poprawić Twoją mapkę, (daty, granice, korekty), jak masz jakieś uwagi to pisz. Ofensywa Czechosłowacji była w 1919 nie w 1920, zajęła Strumień, podeszła pod granicę Zarzecza, zajęła Knaj i Baranowice, nieudanie próbowała przejść Wisłę w Ochabach, podeszła pod Skoczów, zajęła Nierodzim, krótko przekryczyła tam Wisłę w stronę Lipowca. Na Orawie był układ między obiema stronami i Polska miał według niego Głodówkę i Suchą Górną w 1918. D_T_G 13:54, 19 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - Komitet 1922edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:17, 20 gru 2018 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Entededytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Ented
  • Zrobione. Zamienione miejscami - w miejsce przekierowania możesz utworzyć str. ujednoznaczniającą. Pzdr. Ented (dyskusja) 13:11, 20 gru 2018 (CET)

Ujednoznacznieniaedytuj kod

Cześć. Bardzo proszę przestań przenosić toponimy czy inne „dominujące znaczenia” pod nazwy z nawiasem jeśli w ujednoznacznieniu obok głównej nazwy znajdują się wyłącznie nazwiska. Oczywiście gdy mamy dwa (lub więcej) toponimy to takie przenoszenia są słuszne – pamiętaj jednakże o poprawianiu linkujących aby nie pozostawały w PG linki do disambigów. Z góry dziękuję. CC: @Khan Tengri Andrzei111 (dyskusja) 12:04, 21 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - Heather Nauertedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 24 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - William P. Barredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:31, 6 sty 2019 (CET)

Kościół Prawosławny Ukrainyedytuj kod

Witaj, Szczęśliwego Nowego 2019 Roku!

"11 października 2018 r. Patriarchat Konstantynopolitański ogłosił zdjęcie anatemy ze zwierzchnika Patriarchatu Kijowskiego Filareta, co oznaczało uznanie całej struktury za działającą legalnie w świetle kanonów cerkiewnych[1][2]".

Pozdrawiam serdecznie: Andros64 (dyskusja) 21:32, 10 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Janina Bogusławska-Jaworskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:12, 15 sty 2019 (CET)

Linia kolejowa nr 622edytuj kod

Witam. Bardzo proszę Autora artykułu dotyczącego linii kolejowej nr 622 o pomoc w obiektywnym rozstrzygnięciu "sprawy", aby przypadkiem nie doszło do wojny edycyjnej. Jeden z niezarejestrowanych użytkowników usilnie próbuje dokonać w artykule pewnej zmiany. Polega ona na: 1) Przedstawieniu jako faktu dokonanego, jakie parametry linia posiadać będzie po wybudowaniu (jak wiemy jeszcze nie ma nawet projektu, który to określi); 2) Usilnej zmianie parametrów jednego z przygotowanych kiedyś wariantów na podstawie artykułu z GW, który nic o tym wariancie nie mówi (mylenie pojęć koncepcji i projektu przez użytkownika). Może warto rozważyć czasową blokadę edycji artykułu dla użytkowników niezarejestrowanych? ~kamil_krk (dyskusja) 15:44, 24 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Cenaspis aenigmaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:36, 30 sty 2019 (CET)

Ser kubańskiedytuj kod

Osiem lat temu deklarowałeś, że może uda ci się m.in. to hasło dopracować. I pewnie był to dobry argument za jego zostawieniem. Nadal jednak brak w nim źródeł, nie wiadomo, w których częściach ZSRR produkowano i dlaczego ten akurat nazywano kubańskim. Poza nazwą i charakterystyką ("lekko słodkawy") nie wiadomo, czym się wyróżniał. Piszę teraz, bo akurat czeka u mnie w kolejce do zgłoszenia do poczekalni, a googla się kilka mirrorów. Sławek Borewicz, → odbiór 20:17, 2 lut 2019 (CET)

No, chyba tak. Możesz zgłosić do poczekalni. Sławek Borewicz, → odbiór 14:28, 3 lut 2019 (CET)

Radosław Ostałkiewiczedytuj kod

Wiklol (Re:) 13:07, 3 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Układ w Chyżnemedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:46, 9 lut 2019 (CET)

Cheramyes To błąd i powróciłeś, raczej zobaczysz, a potem coś zrobisz. W tych tekstach jest on wymieniany jako dawca,[1] a nie jako rzeźbiarz!--Luppus (dyskusja) 22:49, 25 lut 2019 (CET)

Zrobił - ἐποίησε, na przykład Praxitelés zrobił - Πραξιτέλης ἐποίησε itd.--Luppus (dyskusja) 23:04, 25 lut 2019 (CET)

Klasztor w Heilsbronnedytuj kod

Witam, zgłaszam się do Ciebie z prośbą o przejrzenie mojego hasła Klasztor w Heilsbronn zgłoszonego do "Czy Wiesza". Widziałem, że dodałeś do tego hasła źródła, dziękuję. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 17:53, 27 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Nieznajoma z Sekwany (postać)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:38, 8 mar 2019 (CET)

Podziękowanie - Alexander Wood (lekarz), Nayib Bukeleedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:48, 16 mar 2019 (CET)

Tadeusz Tańskiedytuj kod

You wrote " I don't really see the difference in the meaning between those two sentences. Both of them mean Tański received offer from Germans, refused and got killed because of this refusal."

And exactly that is guesswork! There is no evidence that his death is connected with his refusal. The Nazis would unlikely spared him for months when they wanted to murder him for denying collaboration with them. This hero don´t need guesswork or PiS propanganda to make him what he was, a formidable man and Polish resistance fighter not afraid of possible consequences. Austrianbird (dyskusja) 12:52, 28 mar 2019 (CET) Tak jest! I fuly agree with you offer! Pozdrawiam Austrianbird (dyskusja) 19:28, 28 mar 2019 (CET)

John Schnatteredytuj kod

Micpol (dyskusja) 01:42, 31 mar 2019 (CET)

Mapka z rozwojem terytorialnym Częstochowyedytuj kod

Na stronie dyskusji artykułu o Częstochowie rozpocząłem wątek nt. mapki z rozwojem przestrzennym miasta. Jako autor tego pliku możesz być zainteresowany, więc pozwalam sobie o tym fakcie poinformować. ;-) Pozdrawiam (dyskusja) 13:38, 10 kwi 2019 (CEST)

Dzięki za odpowiedź! Jeśli po dziewięciu latach temat nadal Cię interesuje, mogę Ci przesłać wersję roboczą mojej mapki w pliku PDN. Tam widać, po których ulicach pociągnąłem granice. Pozdrawiam (dyskusja) 18:08, 11 kwi 2019 (CEST) Proszę: [2] Pozdrawiam (dyskusja) 12:58, 12 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Paul Baran (informatyk)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:32, 20 kwi 2019 (CEST)

Tayari Jonesedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Hasło wymaga rozbudowy
  • Hasło wymaga jednoznacznego wykazania encyklopedyczności; np. nagrody, konkretne dokonania

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 19:24, 22 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Kazimierz Wacław Karaffa-Korbuttedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 24 kwi 2019 (CEST)

Ad:George Washingtonedytuj kod

Ad:George Washington

Cześć! Ogólnie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do uźródławiania prasówką, podczas gdy opracowań historycznych na dany temat nie brakuje. Niemniej, w tej sytuacji, wstawiłeś przypis, którego treść jest dostępna zaledwie w 8% (pozostałe 92% w przypadku wykupienia abonamentu, jak się domyślam). W dodatku, informacja którą uźródławia tenże przypis znajduje się właśnie w części ukrytej. Oznacza to, że musiałeś mieć dostęp do pełnej wersji artykułyu – dobrze by zatem było, gdybyś zarchiwizował pełną wersję np. w Internet Archive i podał link do archiwum. Wówczas być może nawet pełna wersja artykułu byłaby dostępna dla wszystkich. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:46, 29 kwi 2019 (CEST)

Wchodzisz na stronę Waybacka i w rubryce pod napisaem „Save page now” wklejasz adres strony, którą chcesz zarchiwizować. Następnie klikasz „Save Page” i gotowe. Adres zarchiwizowanej strony można wkleić do hasła w Wikipedii. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:00, 29 kwi 2019 (CEST) To wielka szkoda. :( No, ale dzięki że próbowałeś. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 22:04, 30 kwi 2019 (CEST) Wcinam się, dzień dobry, ale z dobrymi chęciami ;) W ten sposób GW nie zarchiwizujesz. Oczywiście, są sposoby, żeby bez płacenia mieć dostęp do całości tekstu. Sama tak robię. Jednak archiwizuj od razu np. tutaj http://archive.fo/ Ta strona łapie i trzyma tekst GW, ale WA na pewno nie, bo już wiele razy próbowałam. Poza tym uważam, inaczej niż Ptjackyll, że jak najbardziej treścią dostępną pod pewnymi warunkami należy uźródławiać hasła. Przecież do niektórych prac wydanych drukiem, którymi się podpieramy, ma się dostęp jedynie w 2-3 bibliotekach na świecie, więc jest to nawet słabsze dostępowo niż link do GW, którą można z poziomu Google'a wygooglać w całości, jak się ma cierpliwość. Marencja (dyskusja) 17:30, 2 maj 2019 (CEST) W ostateczności robię tak, że np. za pomocą kopii w Google, która często jest zachowana mimo zniknięcia strony, wykonuję archiwizację na kilka sposobów. Zawsze się uda, chyba że są zabezpieczenia, ale... można je obejść, robiąc np. zrzut ekranu i zapisując go, a potem wrzucając do archiwum. Poza tym odruchowo od dawna, mimo słabej aktywności na Wikipedii, w przypadku znalezienia ciekawych stron od razu je archiwizuję dla przyszłych czytaczy. Sama nieraz w myślach dziękuję poprzednim czytelnikom, że pomyśleli o archiwizacji. A jak się chce wyciągnąć maksimum z niezapisanych stron, to wiadomo, co się robi. Tak np. działa Żołnierka na Wiki. Proste, ale czasochłonne. Marencja (dyskusja) 19:26, 6 maj 2019 (CEST)

Lwowska wyspa językowaedytuj kod

Ostatnio się natrudziłem nad hasłem bielsko-bialska wyspa językowa i tak teraz patrzę na Twoją mapę województwa lwowskiego z 1931 Plik:Lwowskie.png i sobie pomyślałem, dlaczego nie ma hasła w stylu lwowska wyspa językowa? Można by dokładnie rozpisać w nim w ilu miejscowościach dominowała ludność polska, licząc od średniowiecza. Spotkałeś się w ogóle z takim terminem w literaturze? Mi coś świta, że czytałem o "korytarzu ludności polskiej od Przemyśla do Lwowa". D_T_G 22:02, 30 kwi 2019 (CEST)

No więc hasła o zjawiskach językowych już są, ale ciekawi mnie jak się rozwijała sytuacja, że tak powiem żywiołu polskiego wokół Lwowa, na wsiach. Już kilka lat temu czytałem artykuł Polski Lwów w morzu ukraińskim? Tworząc mapę woj. lwowskiego na podstawie spisu 1931 musiały Ci się rzucić w oczy te wszystkie wsie dookoła Lwowa, często o nazwach genetycznie ukraińskich ale zamieszkałe przez Polaków. Jak do tego doszło? Da się to opisać na podstawie poważniejszych źródeł? W przewodniku Rewasza o Ziemi Lwowskiej jest takie coś, Kurt Lück chciał w tych rzymsko-katolickich osadnikach wiejskich widzieć Niemców (Plik:GermanHamletsSince15th.jpg - całkowicie dziwią mnie na jego mapie rzekomo czysto niemieckie wsie o w ogóle nieniemieckich nazwach na południe od Mościsk), ale w domu mam książkę o nazwach miejscowych ziemi lwowskiej i we wstępie autorka pisze o prawie wyłącznie polskich osadnikach w tych wsiach z mapy koło Lwowa. Chciałbym może jakiś artykuł o tym napisać, ale nie wiem z jakim tytułem. D_T_G 11:46, 2 maj 2019 (CEST)

Walki robotnicze w Łodziedytuj kod

A może by tak dodać lata? W Łodzi robotnicy dość chyba często walczyli. Niby wyróżnik niepotrzebny (?), ale tytuł byłby bardziej informacyjny. ~~

  • Nie chodzi mi o dawanie wyróżnienia (gdyby były inne walki robotnicze w Łodzi) ale o dodanie informacji do tytułu artykułu, żeby był bardziej informacyjny. Że tylko o te lata chodzi, a nie, na przykład o wszelkie walki, od XIX wieku do lat 80 czy jeszcze później. 77.253.61.60 (dyskusja) 22:06, 3 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Jerrie Mockedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 10:22, 4 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Komitet Obecnego Zagrożeniaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:37, 6 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Charles Estienneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:23, 9 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Jan Bohdan Glińskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 10 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Chelonoidis hoodensisedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 15 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Traktat przy Bykach z Guisandoedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:11, 17 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Gmach Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Karola Szajnochy we Wrocławiuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 18 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Ołtarz Andreasa Jerinaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 20 maj 2019 (CEST)

Carl Scheeleedytuj kod

"Pomimo braku profesjonalnego laboratorium i pracy w trudnych warunkach, jego dorobek jest obszerny" - nie miał pracy w trudnych warunkach?

Podziękowanie - Carl Scheeleedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:38, 25 maj 2019 (CEST)

  1. Patriarchat Ekumeniczny rehabilituje Patriarchat Kijowski i Cerkiew autokefaliczną, „Ekumenizm.pl”, 12 października 2018 [dostęp 2018-10-12]  (pol.).
  2. Jakub Oniszczuk (tłum.): Zarządzenia Patriarchatu Ekumenicznego z dnia 11 października 2018. cerkiew.pl, 12 października 2018. [dostęp 2018-10-13].
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mix321" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy