Dyskusja wikipedysty:Mpn


Dyskusja wikipedysty:Mpn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Archiwum dyskusji:

Spis treści

Podziękowanie - Organ cerebralnyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:23, 9 maj 2019 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2019:03:25:Główny centralny moment bezwładności przekrojuedytuj kod

Witaj.

Z tego, co rozumiem z wypowiedzi, to nikt z wypowiadających się nie opowiedział się za pozostawieniem tej treści w tym artykule. Przecież wielokrotnie gdy wypowiadano się, że temat encyklopedyczny, a treść nie nadająca się do encyklopedii, to uznawano, że artykuł należy skasować.

W związku z tym mam pytanie. Czy brak konsensusu co do skasowania, oznacza brak konsensusu do likwidacji artykułu, czy może dotyczy też jego treści i nie można tego napisać od początku? StoK (dyskusja) 21:07, 10 maj 2019 (CEST)


Dotychczas głosy typu 'Temat ency, treść do niczego były argumentem za usunięciem artykułu. Utworzenie przekierowania, to także skasowanie artykułu, ale z pozostawieniem jego historii. Temat jest porządnie opisany w artykule ogólniejszym. Sądzę, że argumenty mają w poczekalni jakieś znaczenie.

Haseł w tym stylu można napisać wiele, spojrzę na biurko i już mam.

Zielony długopis na cienkie wkłady – przedmiot z dziedziny przyrządów piszących. Długopis taki jest jednym z długopisów z cienkim niebieskim wkładem. Występuje przy wyznaczaniu ważności dokumentów w postaci podpisu.

Do tego z 5 przypisów o nic nieznaczącej wartości. Artykuły o takim schemacie powinny polecieć w trybie EK. Trudno nie takie knoty tu jeszcze są. StoK (dyskusja) 07:22, 11 maj 2019 (CEST)


  1. Nikt nie wypowiedział się za pozostawieniem tego.
  2. Z głosowań to już zrezygnowano dawno temu.
  3. Artykuł ogólniejszy jest Geometryczny moment bezwładności, tak jak jest sensowny artykuł o długopisach.

Przepraszam, nie ma tematu, szkoda czasu, skoro inni uważają, że jest w porządku to niech będzie. Dla mnie ten artykuł nie istnieje. Ale to dobry materiał dla krytyków Wikipedii na poparcie tezy, jakie to głupoty piszą w niej. StoK (dyskusja) 07:43, 11 maj 2019 (CEST)


Wiem, że Ciacho tak napisał, a to oznacza, że nie zapoznał się z artykułem wymienionym w zgłoszeniu, inni chyba też. StoK (dyskusja) 07:52, 11 maj 2019 (CEST)


Przyszedł mi taki pomysł. Może skoro 3 osoby łącznie z Tobą uznały, że jest to hasło odpowiednie do umieszczenia w Wikipedii, to niech większa liczba osób zapozna się z tym hasłem, może zgłoszenie do CW, później do DA. StoK (dyskusja) 09:37, 11 maj 2019 (CEST)


Przecież to Ty uznałeś, że treść jest encyklopedyczna. A hasło o geometrycznych momentach bezwładności jest i rozbudowa tego nie ma sensu, ale by to wiedzieć trzeba przeczytać zgłoszenie. To był drugi argument, po tym o nieencyklopedycznej treści. StoK (dyskusja) 21:20, 11 maj 2019 (CEST)


Ale zgodzisz się, że Społeczność opowiedziała się za usunięciem tej treści artykułu? StoK (dyskusja) 07:48, 12 maj 2019 (CEST)


Bo tak zastanawiam się, czy dyskusja w poczekalni dotyczy artykułu jako jego nazwy, czy treści artykułu? A to ma decydujące znaczenie do interpretacji wypowiedzi. StoK (dyskusja) 08:00, 12 maj 2019 (CEST)


Dzięki za cierpliwe odpowiadanie na pytania, ale konsensusu nie uzyskaliśmy. A wniosek z tej dyskusji ma taki, że czyszczenie Wikipedii ze śmieciowych artykułów nie znajduje poparcia w Społeczności. StoK (dyskusja) 08:08, 12 maj 2019 (CEST)

Intersexedytuj kod

Like all individuals, some intersex individuals may be raised as a certain sex (male or female) but then identify with another later in life, while most do not. Z tego co rozumiem ten fragment nawiązuje do osób transpłciowych(transeksualnych, transgender) i mówi o relacji pomiędzy posiadaniem cech transeksualnych, a doświadczaniem dysforii płciowej(byciem osobą trans). Fragment ten sugeruje, że wśród osób interseksualnych również istnieją osoby trans i to w podobnym stopniu co u osób nieinterseksualnych. Z tym ostatnim elementem też mam problem. Zastanawiam się czy na podstawie jednego ze źródeł nie wynika, że transpłciowość u osób interseksualnych jest częstsza. Chociaż jest tylko napisane, że większość z nich nie jest trans, więc to się nie wyklucza. Matinee71 (dyskusja) 12:21, 11 maj 2019 (CEST) Edit: Sugeruje też żebyśmy pisali na stronie dyskusji artykułu Dyskusja_wikipedysty:Matinee71/Interseks

Jest to w sumie powtórka ze zdania, które już wcześniej się pojawiło. Mianowicie "Część osób interseksualnych może być przypisana i wychowana jako dziewczyna lub chłopiec, ale następnie identyfikować się z inną płcią w późniejszym okresie życia, podczas gdy większość nadal identyfikuje się z przypisaną im płcią", więc myślę, że można je usunąć. Tym bardziej, że ten fakt nie ma chyba zbyt wiele z sytuacją prawną osób interseksualnych. Matinee71 (dyskusja) 19:33, 11 maj 2019 (CEST)

Jaki jest właściwy polski odpowiednik takich nazw zaburzeń "male pseudohermaphrodite", "female pseudohermaphrodite" i "true hermaphrodite"? I czy mógłbyś też sprawdzić nazwy schorzeń interseksualnych z tabelki w sekcji "dane demograficzne"? Matinee71 (dyskusja) 23:07, 11 maj 2019 (CEST)

Witajedytuj kod

Nie Pana Biedronia, tylko Wiosny, już poprawiam. Qba0202 (dyskusja) 10:50, 12 maj 2019 (CEST)

akt.edytuj kod

Jak mówiłem, tak zrobiłem, poprawiłem. Qba0202 (dyskusja) 10:50, 12 maj 2019 (CEST)

Hej,edytuj kod

właśnie tak myślałem, ale nie chciałem w środku zdania pisać z dużej, ale przeciez to tytuł. Dzięki.

Odp:World Apostolic Congress on Mercyedytuj kod

Ja, Ciacho, Gdarin bylismy zdecydowanie przeciw encyklopedyczności, Felix i Kamil może za ale nie w tej formie. Formy nie poprawiono. Powiedz mi więc gdzie widzisz ten brak konsensusu z przewaga do pozostawienia jak za jest jedynie autor co jest oczywiste?--Adamt rzeknij słowo 20:08, 21 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mpn" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy