Dyskusja wikipedysty:PawełMM


Dyskusja wikipedysty:PawełMM w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwa: Rok 2005 i 2006Rok 2007Rok 2008Rok 2009Rok 2010Rok 2011 (styczeń-maj)Rok 2011 (czerwiec-wrzesień)Rok 2011 (październik-grudzień)Rok 2012 (styczeń-lipiec)Rok 2012 (sierpień) – rok 2013 (styczeń)Rok 2013 (luty-czerwiec)Rok 2013 (lipiec-grudzień)Rok 2014 (styczeń-czerwiec)Rok 2014 (lipiec-grudzień)Rok 2015 (styczeń-lipiec)Rok 2015 (sierpień-grudzień)Rok 2016 (styczeń-czerwiec)Rok 2016 (lipiec-grudzień)Rok 2017 (styczeń-czerwiec)Rok 2017 (lipiec-grudzień)Rok 2018 (styczeń-lipiec)Rok 2018 (sierpień-grudzień)

Spis treści

Nietolerancja alkoholowaedytuj kod

Po co usunąłeś przekierowanie "Nietolerancja alkoholowa"? Wcale nie jest błędne, bo tej nazwy używa się czasem, np.: Nietolerancja alkoholowa wywołuje takie objawy. Zdaję sobie sprawę, że Fakt.pl to tabloid, ale zjawisko wyjaśnia doktor nauk medycznych Agnieszka Padjas. --Janggun Dungan (dyskusja) 11:44, 3 sty 2019 (CET)

Skorki Argentynyedytuj kod

Przepraszam, ale jak to? Art jest o skorkach Argentyny. Publikacja zrodlowa ma w tytule Argentina. Mapa w publikacji pokazuje 37 na terenie Argetyny. Skad wiec nagle Peru i po co? 109.233.47.132 (dyskusja) 07:52, 8 sty 2019 (CET)

Merge two articlesedytuj kod

Hi! Could you merge Edycja krytyczna into Wydanie krytyczne? Thank you very much! --Epìdosis (dyskusja) 15:45, 16 sty 2019 (CET)

usunięta strona Gavel Grzegórskiedytuj kod

Dzień dobry, moja strona została usunięta. Nie zawierała żadnych linków prowadzących do strony sklepu, facebooka ani innych 'prywatnych' linków. Zawierała jedynie przypisy potwierdzające dorobek projektanta, relacje z pokazów i sesje zdjęciowe. Proszę o uzasadnienie usunięcia strony. -- niepodpisany komentarz użytkownika Tworczyni3010 (dyskusja | wkład)

Co się działo w Wikimedia Polska w 2018 (i wieści z projektów GLAM)edytuj kod

Dzień dobry! Początek nowego roku to czas podsumowań, dlatego my również zerkamy za siebie. I zachęcamy do lektury podsumowania bardzo intensywnego roku w Wikimedia Polska. A przy okazji również do zapoznania się z grudniowymi wieściami z projektów GLAM. Jednocześnie informuję, że to ostatni przed zmianami numer biuletynu Wikimedia Polska - w 2019 będzie on wychodził z częstotliwością dwutygodniową i zawierać będzie nie tylko wieści z WMPL, ale też z Wikipedii i innych projektów Wikimedia. Poszukujemy osób ze społeczności, które pomogą nam go tworzyć i dzielić się wieściami z ważnego dla nich wiki-obszaru. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie - zgłoś się do niżej podpisanej! Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 14:33, 18 sty 2019 (CET)

Odp:usunięta strona Gavel Grzegórskiedytuj kod

Nadal nie rozumiem jak jest wg Pana rozumiana 'reklama'. Mój artykuł poparty został ponad 20 przypisami ze źródeł takich jak: RMF.fm, wroclaw.pl, wroclawnaszemiato.pl, gazeta.pl, elle.pl i inne. Osoba, o której był pisany artykuł jest projektantem, a z tego co widzę są artykuły innych projektantów na stronie wikipedii. Opisany został styl projektanta, najważniejsze pokazy, publikacje w mediach i informacje o wspołpracach z gwiazdami (powtarzam - wszystko poparte przypisami do niezależnych artykułów). Gdzie zawarta jest tutaj reklama? Podane zostały same FAKTY. Prosze uzasadnić które z warunków 'encyklopedyczności' w tym przypadku nie zostały spełnione. -- niepodpisany komentarz użytkownika Tworczyni3010 (dyskusja | wkład)

Zlot Zimowy 2019edytuj kod

Wiele wskazuje na to, że jednak będę jechać samochodem - czy byłbyś skłonny zaszczycić mój pojazd swą obecnością? Jacek Fink-Finowicki (dyskusja) 21:01, 20 sty 2019 (CET)

Pomóż w tłumaczeniu z rosyjskiego (помощь в переводе русского)edytuj kod

(ru) Доброго здоровья и дорого года, коллега! Предлагаю ещё раз поучаствовать в создании страницы о славянских обычаях на болгарском языке. Это статья о празднике перед Великим постом — Мясопуст (Сирни заговезни, Карнавал у славян). Можете помочь с переводом статьи Мясопуст в славянской традиции из русской Википедии? С уважением, Лобачев Владимир (dyskusja) 15:36, 23 sty 2019 (CET)

(pl) Dobrego zdrowia, kolega! Proponuję jeszcze raz wziąć udział w tworzeniu strony o słowiańskich zwyczajach w języku bułgarskim. To jest artykuł o święcie przed Wielkim postem — okresie karnawału (Mięsopust, Zapusty, Karnawał u słowian). Możesz pomóc z tłumaczeniem artykułu Мясопуст в славянской традиции z rosyjskiej Wikipedii? Z poważaniem, Włodzimierz (Лобачев Владимир (dyskusja) 15:36, 23 sty 2019 (CET))

Dodawanie zdjęćedytuj kod

Witam. Czy mógłbyś mi wyjaśnić jak dodać zdjęcia? Francuzik (dyskusja) 20:21, 27 sty 2019 (CET)

Vandalism on Commonsedytuj kod

Please check this file

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vada_food_2.jpg

It has been vandalized again

Contacting you because you were the person who reverted it earlier

Thanks

Pytanie sondażowe - oznaczanieedytuj kod

Piszę do ciebie, bo oznaczasz wiele zmian do przejrzenia. Od paru dni już jest prawie pewne, że WP:POPE zostanie zlikwidowane. W kawiarence Ptjackyl zaproponował alternatywę, a ja dorzuciłem, że można by zamiast sprawdzać "pojedyncze" zgłoszenia - zaopiekować jakimś nowicjuszem, który miałby szanse zgłosić się do redaktora. Wymagałoby to np. odświeżenia strony Pomoc:Przewodnicy ze specjalną sekcją dla chętnych do oznaczania redaktorów i jednocześnie chętnych do zaopiekowania się nowicjuszem. Wypali to tylko wtedy, jeśli będą chętni. Stąd pytanie - dodałbyś siebie jako chętnego do opiekowania się poszczególnymi nowicjuszami? Odpowiedź proszę daj w barze. Dziękuję :) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:26, 4 lut 2019 (CET)

Agnieszka Adamczewskaedytuj kod

WITAJ! Dziękuję za pomoc.Ty masz tyle lat praktyki w wiki co mój syn lat hehe.Ja edytuję i utworzylem stronę zaledwie kilka dni temu i mach zamiar ciągnąć ją w miarę dojrzewania kariery Agnieszki.Na brudnopisie w zasadzie wszystko w kilka dni opanowałem poza jednym:Nie potrafię z WORD wkleić infoboksu ale być może mam przestarzaly komputer z systemem XP.Czy mógłbyś mi pomóc? Z góry dziękuje Tomleszcz57 (dyskusja) 17:28, 4 lut 2019 (CET)

AGNIESZKA ADAMCZEWSKAedytuj kod

No widzisz jak się chce to można-Agnieszka jest moim idolem i szybko się uczę chociaż konto mam kilka dni.Infobox zrobił mi kto inny.Nie wiem tylko dlaczego znowu pojawiła mi się info że artykuł został bez podania przyczyn zgloszony do natychmiastowego usunięcia(w dyskusjach nie ma nic na ten temat i są tylko wpisy sprzed ostatniego usuniecia i przeniesienia do poczekalni).Tomleszcz57 (dyskusja) 10:16, 5 lut 2019 (CET)

Wojna i pamięćedytuj kod

Nie piszę się na to - za dużo roboty czysto technicznej - może ktoś inny? Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 02:58, 6 lut 2019 (CET)

Pilotka i dowódczyniedytuj kod

Słowo "pilotka" jest standardem na Wikipedii we wpisach o pilotkach - lotniczych i rajdowych: Tatjana Makarowa (pilotka), Amy Johnson, Amelia Earhart, Hanna Reitsch, Lidija Litwiak, Bessie Coleman, Sabiha Gökçen, Marga von Etzdorf, Adela Dankowska, Marina Popowicz, Jacqueline Cochran, Maria Wardasówna,Maria Wardasówna, Marina Raskowa, Tina Thörner, Jekatierina Budanowa, Jean Batten, Irena Bajkowska, Wang Yaping, Liu Yang (astronautka), Winifred Spooner, Jewdokija Nikulina, Jewgienija Żygulenko, Maryse Hilsz (i wiele innych stron).

Z "dowódczynią" podobnie, jest standardowo używane na wielu stronach: Ekspedycja 16 (najbliższy przykład, bo o dowódczyni misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną), Marija Boczkariowa, Emilia Hiżowa, Kobieca Kompania Propagandowa, Transformerzy: Wojna o Energon, Yoruichi Shihōin, Kwestia honoru, Hero 108 (i wiele innych).

Więc i w przypadku Eileen Collins warto przywrócić, jeśli ma być konsekwentnie. -- niepodpisany komentarz użytkownika Negrin~plwiki (dyskusja | wkład)

Zamek w Świeciuedytuj kod

Jako prezes Stowarzyszenia "Nasze miejsce na Świecie" i mieszkaniec Świecia od niemal 30 lat proszę o odpowiedź dlaczego zmiana w artykule o Zamku w Świeciu została odrzucona? -- niepodpisany komentarz użytkownika Kasia.mecina (dyskusja | wkład)

Usuwanie stronedytuj kod

Dlaczego pan usuwa strony które według pana są „eksperymentami edycyjnymi”? AliAlan13 (dyskusja) 22:56, 13 lut 2019 (CET)

Dziękuję za odpowiedź AliAlan13 (dyskusja) 16:15, 14 lut 2019 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 1/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 1 • styczeń-luty 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • Raport roczny Wikimedia Polska został opublikowany na Meta
  • Znamy zwycięskie hasło konkursu Wolna Polska - Wolna Wiedza (i jest wyskokowe!)
  • O nowych Tygodniach Tematycznych
  • Akcja #1Lib1Ref w Polsce
  • Co się dzieje na blogu WMPL?
  • O szkoleniu w Ciechanowie
 • Wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • Informacje z działu kadr
  • Pożegnania w dziale badań WMF
  • Co się będzie działo w sprawie usprawnień systemów dyskusji
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • Czym jest Dzień Domeny Publicznej i jak obchodziliśmy go w tym roku?
  • Co przyniosła i co przyniesie współpraca z Biblioteką Narodową
  • O trwających przygotowaniach do Art+Feminism
  • Czym zajmuje się nowopowstały wikiprojekt Kolektyw Kariatyda
  • Zakończenie EtnoWiki wtorków
  • Wikipedia zyskuje ilustracje od Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej
  • O współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego
 • Wieści z Wikipedii
  • jakie były najchętniej oglądane artykuły stycznia i co to mówi o świecie
  • przegląd trwających głosowań i dyskusji
 • Wikisłownik przekracza kamień milowy
 • Imponujące statystyki pobrań z Wikiźródeł
 • Wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • o konkursie Picture of the Year
  • kolejna odsłona dyskusji o URAA
  • o pierwszym etapie wdrażania Danych Strukturalnych dla multimediów na Commons
 • O nowym narzędziu dla Wikidanych
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • esej o tym, co łączy USA, Brazylię, Albanię i Tatarstan?
  • trwające wybory stewardów
  • kolejne Wikipedie mijają kamienie milowe
  • wieści różne

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 15:55, 15 lut 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Ad:Charles Mansonedytuj kod

Ad:Charles Manson

Witam!
Wiem, że nie był to widoczny gołym okiem wandalizm – jednak niezmiennie stoję na stanowisku, że przy takich jednorazowych edycjach zalecana jest najwyższa ostrożność.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 14:28, 17 lut 2019 (CET)

Ad:Węglik krzemuedytuj kod

Ad:Węglik krzemu

Ostrożnie przy zatwierdzaniu poprawek merytorycznych (było źródło: ...Coatings from Pyrolysis of Polycarbosilane..). Wipur (dyskusja) 18:50, 19 lut 2019 (CET)

Artykuł - Eligiusz Dymowskiedytuj kod

Poprawiłam formatowanie, źródła podałam jako przypisy... nie wiem, co jeszcze i jak jeszcze mogłabym to poprawić. Dziękuję za wszystkie uwagi, przepraszam za kłopot, ale dopiero zaczynam. Agnieszku (dyskusja) 21:05, 19 lut 2019 (CET)

Poprawiłam rozłożenie przypisów, dodałam linki wewnętrzne, porównałam z biogramami poetów/pisarzy (Marek Czuku, Józef Baran).

Zapytanie w opisedytuj kod

Witam,

dlaczego wpis na stronie Develogic został usunięty, mimo że konkurencja ma wpis nawet z linkiem -> Simple.

Pozdrawiam -- niepodpisany komentarz użytkownika Develogicpl (dyskusja | wkład)

Małżeństwo osób tej samej płci – brak uznaniaedytuj kod

Witaj. Odnośnie tej edycji [1] chciałem tylko zwrócić uwagę, że mamy teraz dwugłos na Wikipedii, bo na podstawie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zmieniono już tę mapę: [2]. Sam nie wiem, jak to rozwiązać, bo na podstawie weryfikowalnych źródeł należałoby uznać, że sprawa jest niejednoznaczna. Na pewno jednak wyrok WSA jej nie rozstrzyga. Pozdrawiam, --Hektor Absurdus (dyskusja) 13:30, 21 lut 2019 (CET)

Aktualizacja danychedytuj kod

Proszę o zaktualizowanie informacji . Mariusz Sokołowski jest po rozwodzie Jego żona nie jest już Monika Maksymilian71973 (dyskusja) 13:01, 24 lut 2019 (CET)

Jo Nesbøedytuj kod

Witaj, przed chwilą zaakceptowałeś edycję, która zmieniła tytuł książki autora. W Polsce została ona wydana przez Wyd. Dolnośląskie pt. Czerwone gardło. Nie jest to oczywiście dokładne tłumaczenie tytułu (nie musi być). Na stronie dyskusji wikipedysta ten próbuje „udowodnić”, że tytuł Czerwone gardło jest nieprawidłowe. Według mnie, jego edycja w artykule nie powinna być zaakceptowana. Jeżeli się ze mną zgadzacz, to, proszę, popraw to. Pozdrawiam. --Czyz1 (dyskusja) 15:39, 24 lut 2019 (CET)

Wszystko dobre co się dobrze kończy. --Czyz1 (dyskusja) 16:10, 24 lut 2019 (CET)

Natuu cosmeticsedytuj kod

Witaj. Mam nadzieję że to usunięcie to była tylko pomyłka. Dyskusje z nieprawidłowym nickiem (o ile nie było z tych kont wandalizmów) służą do komunikacji. Wstawiłem tam standardowy szablon przeznaczony dla użytkownika co, jak i dlaczego. Tych dyskusji staramy się nie usuwać, przynajmniej na gorąco. Poza tym ostatnio jakiś ipek lubuje się we wstawianiu do nich EKów wiec bądź szczególnie ostrożny co usuwasz. Pozdrawiam. Jckowal piszże 12:28, 25 lut 2019 (CET)

Bezprawna Cenzura Treści Polskojęzycznychedytuj kod

Bezzasadnie i bezprawnie bo w Polsce cenzury nie ma, usuwasz człowieku treści nie tylko niewygodne dla Twojej kongregacji ale treści z historii Polski i jej byłych regionów czyniąc sam artykuł najuboższą wersją z wszystkich wersji językowych. Oby pięknego dnia zamknięto Tobie usta jak Ty cenzurujesz prawdę historyczną i usuwasz fakty Usunięty atak osobisty.

-- niepodpisany komentarz użytkownika Akronimek (dyskusja | wkład)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 13:51, 28 lut 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Sławomir Kalinowskiedytuj kod

Dziękuję za ostatnie sprawdzenie i akceptację strony prof. Kalinowskiego. Mam prośbę o ponowne przejrzenie. Z góry dziękuję

-- niepodpisany komentarz użytkownika Jakub.ostrowski (dyskusja | wkład)

Roman Kryżeedytuj kod

Tamten grób znajdował się w kwaterze Ł, zainteresowany po ekshumacjach trafił do kwatery H stąd dałem 2 zdjęcia. Dziś przypadkowo się na niego natknąłem.--Lukasz2 (dyskusja) 17:14, 4 mar 2019 (CET) Przyczyną są ekshumacje IPN na tzw Łączce co spowodowało ekshumację i eksmisję R Kryże z Kwatery Ł II do wspomnianej H. Niestety strona cmentarzekomunalne.com nie podaje informacji o fakcie pochówku R. Kryże. --Lukasz2 (dyskusja) 22:16, 4 mar 2019 (CET)

Usuwa stronę bez powoduedytuj kod

Usuwa stronę o postaci historycznej bez powodu FlaczekBartosz (dyskusja) 21:05, 5 mar 2019 (CET)

Ad:Jerzy Ziębaedytuj kod

Ad:Jerzy Zięba

Cześć. Wycofałem edycję, którą oznaczyłeś. To była jakaś bzdura. Witamina C w formie związanej występuje jedynie w niektórych roślinach, np. w kapuście, co nie oznacza, że występuje w nich wyłącznie w takiej formie (właśnie z kapusty została wyekstrahowana po raz pierwszy w czystej formie). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:16, 7 mar 2019 (CET)

WP:POPEedytuj kod

Przejrzałbyś wszystko? Wtedy opróźni się już zablokowane WP:POPE. Patrz Specjalna:Wkład/83.30.32.215 do przeglądnięcia.

T Załatwione

Układ monachijskiedytuj kod

Przyznam że zupełnie nie rozumiem dlaczego przywróciłeś bardzo słabo uzasadnioną opinię Wołoszańskiego na temat rzekomej przyczyny postawy Mocarstw w czasie kryzysu sudeckiego. Wołoszański nie jest historykiem, przytaczany artykuł opublikowany został w nienaukowym tygodniku "Angora", a merytorycznie - teza jest nonsensowna. Czeskie fortyfikacje znajdowały się na granicy czesko-niemieckiej i z oczywistych względów skierowane były w stronę Niemiec, nie miały więc praktycznego znaczenia w przypadku obrony przed jakimkolwiek atakiem ze wschodu. W dodatku zdanie odnosi się do jakiejś innej opinii Wołoszańskiego ("Jak wspomniano wyżej") której w artykule nie ma. GrzeM (dyskusja) 19:23, 14 mar 2019 (CET) Cytowanie Wołoszańskiego także uważam za jak najbardziej dopuszczalne, ale nie rozumiem dlaczego ta konkretna opinia została zacytowana. Czy każda opinia każdego publicysty warta jest cytowania na Wiki? W tym przypadku nie ma ona merytorycznego sensu, nie jest poparta żadnymi badaniami ani opinią innego badacza, została opublikowana w niezbyt poważnym czasopiśmie. Być może się mylę, jestem początkującym wikipedystą, ale moim zdaniem należy to usunąć. GrzeM (dyskusja) 11:54, 15 mar 2019 (CET)

DIK Fagazineedytuj kod

Eksperyment edycyjny? - to taki żart, prawda? Byłbyś uprzejmy uzasadnić? - a jeśli trzeba - wskazać co należy poprawić? --jasc (dyskusja) 01:19, 15 mar 2019 (CET)

OK, usunięcie zauważyłem, przypadkiem - pół godziny po fakcie i kolejnych edycjach redaktora, do których sam się później dołożyłem. Nie zmienia to faktu, że jak zapewne większość mam alergię na usunięcia sporych edycji lub całych artykułów z komentarzem typu "bo zupa była za słona" - tylko dlatego że jeden czy kilka drobiazgów jest niepoprawnych. Rozumiem że Wikipedia to nie blog (standardy edycyjne). Rozumiem że nie ma czasu, bo tysiące artykułów czekają miesiącami na zatwierdzenie. Rozumiem pracę w nocy i zmęczenie. Jednak takie pochopne działania po prostu szkodzą, skutecznie eliminują na starcie wielu ludzi którzy mogliby z czasem stać się wartościowymi redaktorami - a tak potraktowani odchodzą na zawsze. To nie jest uwaga tylko pod Twoim adresem i dotycząca tylko tego jednostkowego przypadku - zbyt wiele razy obserwowałem takie sytuacje, niestety - dlatego bardzo zachęcam i proszę o głębszą refleksję wszystkich których to dotyczy. Przy okazji: kończę spory artykuł i zależy mi by zrobić to naprawdę dobrze; raczej nikt tego później nie będzie poprawiał (choćby przez brak dostępu do źródeł), traktuję to też jako trening przed dużo większym tekstem (nie mogę sobie pozwolić na poprawianie później np. 150 źle zrobionych przypisów) - byłbym wdzięczny gdybyś zechciał sprawdzić i wskazać ew. błędy. --jasc (dyskusja) 15:22, 15 mar 2019 (CET)

odp.: Twój artykuł LGTBedytuj kod

Dzięki za odpowiedź, spory artykuł jest tutaj (ten większy będzie powstawał tu). Mam problem ze zrobieniem lokalnych Uwag pod sekcją tak jak tych głównych (w jednym miejscu w kodzie i z możliwością dodawania do nich ew. przypisów), pogubiłem się też trochę z Przypisami i Bibliografią (czy powinienem powtórzyć tu główne źródła przypisów) - nie znalazłem tych informacji w artach Pomocy. No i ogólnie - czy ten artykuł jest poprawny technicznie i edycyjnie? Z góry dzięki za pomoc. --jasc (dyskusja) 16:52, 15 mar 2019 (CET)

Dziękuję za Twoją pomoc i uznanie - starałem się w historycznym artykule encyklopedycznym opowiedzieć ciekawą historię. Cały wstęp za jakiś czas przeredaguję, ale artykuł chciałbym opublikować już dziś (to miał być krótki temat do zrobienia od ręki, a nie w miesiąc). Nie chcę zawracać Ci głowy szczegółami, więc tylko najważniejsza sprawa: lokalne uwagi do sekcji W drugim obiegu. Są dość opisowe, nadają się do samodzielnego czytania, dlatego chciałbym zostawić je tam gdzie są - tuż pod blokiem tekstu (numery pisma) którego dotyczą, a nie na samym końcu (i po scaleniu z głównymi uwagami zostałoby tylko 5 liter w rezerwie). Technicznie nie da się tego chyba zrobić inaczej niż to group="a" (próbowałem, czytałem dokumentację szablonów). Jeśli taka konstrukcja jest jednak niepoprawna technicznie i nie może zostać - daj znać proszę, to je scalę. Po usunięciu "znany działacz", "profesjonalne serwisy" i "ważny tekst", reszta jest już encyklopedyczna - mam nadzieję. Sekcje miały być 2, w trakcie okazało się że w drugiej warto wydzielić 3 subsekcje - sądzę, że tak jest optymalnie (?). Powtórzone obrazki to tylko sample do zamakietowania tekstu - docelowe wstawię później. --jasc (dyskusja) 18:42, 17 mar 2019 (CET) aaa... te redlinki w tekście wstępu to tylko robocze znaczniki - zostaną w moim brudnopisie :) --jasc (dyskusja) 18:59, 17 mar 2019 (CET) Hej @PawełMM - chciałbym się tylko nieśmiało przypomnieć: dalej nie wiem co mam zrobić z tymi lokalnymi Uwagami (jw.) --jasc (dyskusja) 13:54, 19 mar 2019 (CET)

Feliks Kazimierz Potockiedytuj kod

to jest ważne, że jego nazwisko było na broni przy zamachu, to jest w dziale ciekawostki przy wielu hasłach \wnoszę o przywrócenie zmian w haśle Feliks Kazimierz Potocki--83.9.140.227 (dyskusja) 16:38, 15 mar 2019 (CET)

Biuletyn Wikimeida Polska (nr 3/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 11:36, 15 mar 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Sławomir Kalinowskiedytuj kod

Prośba o przejrzenie strony Profesora Kalinowskiego Malina.flora (dyskusja) 12:27, 19 mar 2019 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 4/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 4 • marzec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:55, 29 mar 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Re: Twoja edycjaedytuj kod

Może i masz rację, jednak chodziło mi bardziej o działanie edukacyjne, ja poprawię to IP zaserwuje nam kolejne takie edycje, ktoś to też będzie musiał poprawiać po nim, a tak nie wycofałem tylko anulowałem ze stosownym wyjaśnieniem, sam nie wiem.. Thraen (dyskusja) 09:20, 11 kwi 2019 (CEST)

Ad:Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnieńedytuj kod

Ad:Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Witaj. Czy przypadkiem nie pomyliłeś użytkownika z kimś innym, pytam poważnie. Jckowal piszże 19:14, 11 kwi 2019 (CEST)

IMO grubo za wcześnie. Przejrzyj dokładnie jego wkład i stronę dyskusji - zbyt dużo partactwa różnego rodzaju i kalibru. Nawet pisząc do kogoś nie umie się podpisać, zobacz jego opisy zmian lub ich brak prawie wszędzie. Zaczął tworzyć hasła na różnym poziomie i po kolei zgłasza je do odznaczeń itd. itp. Rozumiem że bierzesz go pod swoją opiekę i obserwację. A, i jeszcze jedno, zapomniałeś wysłać mu witajki redaktora z know-how więc skąd będzie wiedział czego oczekujemy od redaktora? Jckowal piszże 20:27, 11 kwi 2019 (CEST)

 • PS Napisałeś że wyłączyłeś, ale nadal ma. Uprosił Cię, czy jest inna przyczyna? Jckowal piszże 18:54, 13 kwi 2019 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 5 • kwiecień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • podsumowanie (Nie)znanych kobiet Wikipedii
  • więcej bibliotekarzy wśród wikipedystów (i wikipedystów wśród bibliotekarzy)
  • pierwsze spotkanie robocze pracownic za nami
  • a przed nami parę ciekawych projektów
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • nadchodzą wybory do Rady Powierniczej WMF
  • można się zgłaszać do nowego komitetu komunikacyjnego
  • oraz zapoznać z planem średnioterminowym Fundacji
  • blokowanie, strony dyskusji i cofanie zmian, czyli co na froncie technicznym?
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • wspaniały Wiki-zin już na Commons!
  • udane Art+Feminism
  • i warsztaty w Centrum Nauki Kopernik
 • więci z Wikipedii, a w nich:
  • poznajcie najchętniej czytane hasła w marcu
  • i wieści różne
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • sporo nowych i zmienionych funkcji
  • pożegnanie z narzędziem Wikimetrics

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 19:25, 12 kwi 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Proszę, te artykuły zrobiłem jeszcze przed tym niż zostałem redaktorem, włączam się w projekt CEE SPRING, proszę daj mi jeszcze jedną szansę, obiecuję, że Cię nie zawiodę, wypowiadam się w różnych dyskusjach, patroluję OZ, jestem tylko 2 dni, proszę daj mi się zaaklimatyzować. Decyzja należy do Ciebie, ale ja ze swojej strony mogę obiecać, że do jutra zapoznam się z moimi uprawnieniami i obowiązkami i już nigdy nie dodam pochopnie artykułu.Coulson18 (dyskusja) 15:02, 13 kwi 2019 (CEST). PS. Po za tym merytorycznie i w atrakcyjny sposób graficznie staram się przedstawić politykę austriacką i estońską, a ranga mi dodaje chęci, abym dalej pracował na Wiki. Przykładowo Sojusz na rzecz Przyszłości Austrii. A ten artykuł o który jest ta drama tj. flagi i herby prowincji Estonii wziąłem z de wiki. Jeszcze raz proszę, zależy mi na tym poświęcam 6h dziennie na wikipedię, a jeszcze mam szkołę, proszę doceńcie to i jeżeli uważacie to za stosowne, zostacie mi rangę. Z góry dzięki za czas.Coulson18 (dyskusja) 15:07, 13 kwi 2019 (CEST)

Coulson18edytuj kod

Bardzo mi zależy na drugiej szansie, proszę o odpowiedź. Nie chcę, aby to było odebrane jako szantaż moralny, ale ta ranga stanowi dla mnie "napędzacz" do pracy w Wikipedii.Coulson18 (dyskusja) 15:14, 13 kwi 2019 (CEST)

Coulson18edytuj kod

Przeszkadza, niestety przeszkadza, dajcie mi ostatnią szansę, o to tylko was proszę, zobaczycie, nie zawiedziecie się. Miałem w planach edycję wielu politycznych artykułów, ale jeżeli mam być traktowany jak początkujący wikipedysta, dlatego, że mam 2 słabsze edycje, to ja podziękuję pracy. Siedziałem na tej wiki po 6h dziennie. Ale to już wasza decyzja. Proszę zrozumcie mnie. Każdy zasługuje na drugą szanse, każdy, nawet diabeł, a ja nim nie jestem :). A pztm napisałeś mi o odebraniu uprawnień i po 8 minutach uzyskałeś odpowiedź, widzisz jaki jestem skrupulatny. Coulson18 (dyskusja) 15:25, 13 kwi 2019 (CEST)

Wojna w Donbasieedytuj kod

Hej, ta edycja [3]. Nie bardzo ją rozumiem. To określenie przedstawia ukraińską optykę, dlaczego zatem mając trzy strony konfliktu (a nawet dwie - pomijając separatystów), przedstawiamy ten punk widzenia. Dlaczego pomijamy punkt widzenia separatystów? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:46, 16 kwi 2019 (CEST)

 • Hej oczywiście, że nie. Jednak sformułowanie jakie przywróciłeś jest żywcem zaczerpnięte z ukraińskiej i tylko ukraińskiej strony przedstawiającej konflikt. Nie namawiam do pomijania faktów lub przedstawiania ich w sposób nie prawdziwy. Namawiam jednak do nie wskazywania, która strona ma rację. Polskojęzyczne źródła, nie będące instytucjami państwowymi, mówią o separatystach i wspierających ich formacjach rosyjskich. Polska literatura branżowa nie jest stroną konfliktu (przynajmniej jak na razie) zatem sugeruje oprzeć się na niej. W tekście hasła jest zresztą przedstawiony ukraiński punkt widzenia oraz rosyjski. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:09, 17 kwi 2019 (CEST)
  • Hej, pozwoliłem sobie dokonać zmiany. Pozdrawiam jeszcze raz-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:15, 17 kwi 2019 (CEST)

Odp:Carstwo Moskiewskieedytuj kod

Odp:Carstwo Moskiewski

Zobacz Dyskusja:Carstwo Moskiewskie. Pozdrawiam Лобачев Владимир (dyskusja) 09:41, 22 kwi 2019 (CEST)

Oficjalna nazwa tego państwa to Carstwo Rosyjskie w latach 1547-1721. Nazwa Carstwo Moskiewskie jest błędna, gdyż Iwan IV Groźny koronował się w 1547 roku na cara (króla) Rosji (Wszechrusi) a nie na cara moskiewskiego. W dodatku carowie Rosji zachowali do 1721 roku tytuł wielkich książąt moskiewskich. Nowsza literatura przedmiotu uznaje oficjalną nazwę Carstwo Rosyjskie [4] [5]

Błędna nazwa Carstwo Moskiewskie występuje jedynie w przestarzałych opracowaniach z XIX wieku. [6]. Pozdrawiam Лобачев Владимир (dyskusja) 10:10, 22 kwi 2019 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 6/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 6 • kwiecień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:33, 26 kwi 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Sachalinedytuj kod

Witaj !!

Właśnie jestem w trakcie szukania linków do Sachalin (województwo świętokrzyskie)

Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 07:29, 27 kwi 2019 (CEST)

Władimir Jaroszenkoedytuj kod

Dlaczego tu przywróciłeś potworka czytanego jako Fladimir yhy aros henko? Przecież Volkswagen robi z V równoważnik F. -- niepodpisany komentarz użytkownika 83.30.15.224 (dyskusja | wkład)

Zwykła pomyłka. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 12:25, 28 kwi 2019 (CEST) Skoro pomyłka, usunąłem, proszę o przejrzenie. Jeszcze drobne techniczne, jak szlaczki Morse'a. Do przejrzenia.

Witajedytuj kod

Nazwałeś to przesadą, a tak naprawdę, my w Polsce mamy cięższe zadanie nt. oceny czy organizacja faszystowska czy nie. Oto screen z ang wiki -> https://zapodaj.net/d93a5b67f9371.png.html Liczę na odpowiedź, Qba0202 (dyskusja) 13:09, 3 maj 2019 (CEST)

RE:ONRedytuj kod

Witaj, raczej mi zależało na spójności. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_Narodowo-Radykalny Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) – skrajnie prawicowe ugrupowanie polityczne o charakterze faszystowskim The National Radical Camp (Polish: Obóz Narodowo-Radykalny, ONR) refers to a series of far-right Polish ultranationalist organisations with fascist doctrines stemming from pre-World War II doctrines. Skoro na stronie ONR na wiki jest napisane, że jest to ugrupowanie polityczne o charakterze faszystowskim to myślę, że warto by było chociaż odo neofaszystów wkleić zdjęcie. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam,Qba0202 (dyskusja) 14:46, 3 maj 2019 (CEST)

W Niemczech stylizowany krzyż celtycki został zaadaptowany przez nielegalną neonazistowską partię polityczną VSBD/PdA(niem.) prowadząc do delegalizacji symbolu w razie jego użycia w kontekście promocji rasizmu (par. 86a niemieckiego kodeksu karnego(ang.)). Spowodowało to dyskusję nad konstytucyjnością takiego zakazu[9], który został podtrzymany decyzją tamtejszego Sądu Najwyższego[10]. Krzyż celtycki jest często stosowany przez zwolenników białej supremacji, szczególnie w Europie i USA, uznawany jest jednak przez niektóre stowarzyszenia patriotyczne w Polsce za symbol neonazistowski, o otwarcie antypolskim i antykatolickim wydźwięku, odzwierciedlający wyższość ludów germańskich o protestanckim rodowodzie nad m.in. Słowianami. Qba0202 (dyskusja) 15:00, 3 maj 2019 (CEST)

Dziękuję za zrozumienieedytuj kod

Rozumiem, że zwłaszcza na naszym polskim gruncie, edycja ta mogłaby być uznana za stronniczą. Dziękuję, Qba0202 (dyskusja) 15:23, 3 maj 2019 (CEST).

Jawor Zdrój Sp. z o.o.edytuj kod

Bardzo proszę o wyjaśnienie, dlaczego strona została uznana za "reklamę" a strona, którą podpatrywałam (jak pisać i co) podczas pisania została zaakceptowana ? ( [7] ). Ewentualnie co powinno się zmienić, żeby strona nie została ponownie odrzucona. Bardzo proszę o wskazówki, ponieważ mam do dodania stronę o flagowym produkcie firmy. -- niepodpisany komentarz użytkownika Swiatwody (dyskusja | wkład)

Odp:Zdjęcie Pomnika Czynu Legionówedytuj kod

Odp:Zdjęcie Pomnika Czynu Legionów

Hej! Mógłbyś wytłumaczyć mi tę decyzję? Bo zrozumiałem to w taki sposób, że powodem nieusunięcia jest fakt użycia zdjęcia w artykule. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 18:01, 7 maj 2019 (CEST)

Prośba o pomoc w edycji informacji w artykule "Benedykt Zielonka"edytuj kod

Panie Pawle !!! Nie zamierzam być reaktorem w WIKIPEDII- przepraszam za wpisywanie się w Pański ( rozumie )artykuł. Sądziłem że, jeżeli się dopiszę ujawniając moje dane osobowe to odpowiednia osoba (np. Pan) uzupełni o moją wiedzę ( zweryfikowaną przez Pana )- wiadomości w WIKIPEDII.

I niniejszym o to proszę - oczywiście artykuł Pański nie musi informować o tym że, to mnie się udało dotrzeć do przekazanych Panu informacji i dokumentów.

z szacunkiem i pozdrowieniami Bogusław Zielonka -- niepodpisany komentarz użytkownika Bozir (dyskusja | wkład)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 7/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 7 • maj 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • Wikimedia Polska złożyła wniosek grantowy do Wikimedia Foundation
  • wraca konkurs Wiki Lubi Zabytki
  • edyton o kobietach w muzyce już niebawem w Warszawie
  • przegląd nadchodzących konkursów
  • Wikimania 2019 nadchodzi! (a wraz z nią nasz program stypendialny)
 • wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • zapraszamy na drugi edyton z Kolektywem Kariatyda
  • podsumowanie konferencji GLAM – dziedzictwo w sieci
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • kwiecień według czytelników Wikipedii – poznajcie 15 najchętniej czytanych artykułów
  • weźcie udział w badaniu Wikipedii i pomóżcie ją poprawić (wystarczy 20 minut!)
  • przegląd wyróżnionej zawartości
 • wieści z Wikiźródeł
  • przegląd książkowych nowości z Wikiźródeł
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 20:27, 10 maj 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

wasze brednie o Atenachedytuj kod

Jaki POV ? Popatrz na prawdziwą mapę Aten ! A niby na jakiej podstawie znalazły się tam owe brednie ? Przecież nie z prawdziwej mapy ! Kompromitujecie wikipedię, całą ideę. Ktokolwiek znający trochę Ateny spojrzy i zapyta "Co to za totalne bzdury ?". SAM POPATRZ NA MAPĘ ATEN ! Mądrzy się, a totalny jełop tematu ! --79.107.12.45 (dyskusja) 21:52, 12 maj 2019 (CEST) A czemy wywaliłeś także z przypisem i zlinkowaną do źródła poprzednią moją edycję, o dwóch górach w środku miasta ? Tak to jest gdy kompletni dyletanci tematu, przy tym bez krzty samokrytycyzmu stają się jego cenzorami. Choć wystarczyłby rzut oka nawet w google. Rozumiem, że to ukryjesz, nic nie szkodzi, to jest DO CIEBIE, choć niestety nie tylko o tobie w tej bajkopedii. --79.107.12.45 (dyskusja) 22:05, 12 maj 2019 (CEST) - jeszcze sprawdzam: na oryginale tej mapy, w Commons nie ma żadnych opisów nazw dzielnic. Poza tym w Attyce nie ma czegoś takiego jak dzielnice miejskie i wiejskie. A to jest tylko konturowy, ale drastycznie niestaranny (absurdalnie nietrafny) wybór gmin Attyki, jako części Wielkich Aten. Kompromitacja, to ich "nazwy własne", dodane przez kogoś już w Polsce. Bez jakichkolwiek źródeł bo i nie może ich być. tak jak nie ma "źródeł", że warszawska Praga leży poniżej Śródmieścia, a powyżej Ursusa, a prostowanie tego to nie byłby żadnen OR, a przywracanie elementarnego rozsądku.

Masz rację. Mapa i opis nie pasują do siebie. Przywracam Twoją edycję, a mapę i opis przeedytuję. Zobacz, jak to może wyglądać. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 07:50, 13 maj 2019 (CEST) Spójrz uważnie na tę mapę mapa z głównej strony i gazety ogłoszeniowej nieruchomości Aten i Attyki. Niestety nie możemy jej użyć gdyż prawdopodobnie należy do firmy prasowej. Ale przypatrz się siatce ulic... - możesz powoli powiększać, ta siatka ulic nie kłamie. To jest właśnie centralna część aglomeracji. To są te Wielkie Ateny. Zauważ, że dotychczas załączone mapy w ogóle nie przedstawiają części połnocno-zachodniej - urywają się na przecinającej miasto prawie na pół autostradzie do Salonik. A to jest największa z dzielnic - ta brakująca Acharnes (Αχαρνές). Choć jest w niej jeszcze i sporo pustek. Dzielnica miejska, nie przedmieścia. Za nią jest jeszcze dzielnica luksusowa Thrakomakedones... Gdy Przedmieścia to to, co mieści się poza niecką Aten, poza czterema głównymi górami - Egaleo, Parnitha, Penteli i Ymmitos. Zastanawiałem się skąd wzięła się w tylu Wikipediach tamta starsza mapa ? Ona jest jakby dobra... a zupełne błędna. Otóż została błędnie PRZERYSOWANA od tej samej firmy ogłoszeniowej, do której podaję link. Ale teraz już brak jest tamtego oryginału, abyś sprawdził, że mam rację. Prawdopodobnie rysujący miał dobre chęci, ale nie znajdował się wtedy... w stanie pełnej świadomości. Może coś wypił ? Jestem za wywaleniem tych map, wszystkich. Czemu ? Gdyż Sensowny do encyklopedii byłby dopiero plan dzielnic, ze wskazaniem kilku głównych (regionalnych) osi komunikacyjnych. Ale nie wiem skąd wziąć taki plan, z prawami autorskimi... --91.140.47.82 (dyskusja) 20:41, 13 maj 2019 (CEST) Przecież te rysunki są schematycznym przedstzwieniem wzajemnego położenia gmin. Nie można oczekiwać tutaj dokładnego odwzorowania, jakie daje mapa. Moim zdaniem spełniają rolę informacyjną i nie widzę powodu ich usunięcia. Niestety na commons lepszych map nadających się do wykorzystania nie ma. PawełMM (dyskusja) 23:24, 13 maj 2019 (CEST) Są nie tylko odwzorowaniem fragmentarycznym, bo także błędnym. Tzn. nie daje się tych gmin prawidłowo opisać. Mieszkam raptem o 8 km od centrum i tuż przy centralnej autostradzie, ale mojej dzielnicy już tam nie ma. A przecież powyżej mojej są jeszcze ze 3 dzielnice na prawdziwej mapie, takie z kamienicami, willowych przedmieść nie licząc. Czyli zamiast rozgłaszać informację mylną i nieprzydatną zupełnie nikomu, lepiej żadnej. --91.140.47.82 (dyskusja) 15:19, 14 maj 2019 (CEST)

Poza tym, w czasach Google Maps, silenie się na ręcznie i przy tym źle szkicowane mapki nie ma potrzeby. Czytelnik sam sobie kliknie gdzie trzeba.

Prośba o zablokowanie użytkownikaedytuj kod

Cześć, zwracam się z prośbą o zablokowanie uzytkownika Michał Ratyński1603, który regularnie wandalizuje strony służb mundurowych, wstawiając im wyższe stopnie wojskowe. Robi to już od dawna, czego dowodzi jego dyskusja, w której nigdy nie uczestniczy, a także nigdy nie wstawia żadnych źródeł do swoich edycji. Jako że leży mi na sercu dobry stan artykułów w kategoriach związanych z ogólnie wojskiem obronnością, uprzejmie proszę o spacyfikowanie tego użytkownika. --Bart Corke (dyskusja) 19:27, 13 maj 2019 (CEST)

Dobra, już T Załatwione Bart Corke (dyskusja) 14:59, 14 maj 2019 (CEST)

Moskityedytuj kod

Proszę o wyjaśnienie dlaczego Pan usunął słowo które jest często używane i występuję w słowniku. Dziękuję. Oliszydlowski, 14:18, 15 maja 2019. -- niepodpisany komentarz użytkownika Oliszydlowski (dyskusja | wkład)

Stanisław Sikorskiedytuj kod

Witam. Chciałbym aby Stanisław Sikorski był pod hasłem Stanisław Sikorski a nie Stanisław Sikorski Jarema. Jak to zrobić? Niżej zamieszczam to co udało mi się znaleźć na jego temat. Pozdrawiam.--Marccinus (dyskusja) 14:54, 16 maj 2019 (CEST)

@Marccinus Wklejkę usunąłem. To dyskusja, a nie brudnopis. PawełMM (dyskusja) 15:17, 16 maj 2019 (CEST)

Proszę abyś jeszcze zerknął do dyskusji hasła, tam też ktoś tak jak ja sugeruje aby usunąć słowo Jarema, bo to pseudonim--Marccinus (dyskusja) 15:30, 16 maj 2019 (CEST)

Ćwierćdolarówki z 50 amerykańskimi stanamiedytuj kod

zerkniesz prosze na poprawki do akceptacji. Dzięki LukeEmski (dyskusja) 23:03, 18 maj 2019 (CEST)

Giacomo Bresadolaedytuj kod

Mogę prosić o przejrzenie: drobne poprawki stylistyczne w moim opisie. Dzięki LukeEmski (dyskusja) 02:15, 20 maj 2019 (CEST)

Ważki różnoskrzydłeedytuj kod

poprawiłem literówkę, a w zasadzie cyfrę. Do przejrzenia. Dzięki LukeEmski (dyskusja) 02:18, 20 maj 2019 (CEST)

Naziemek ceglastyedytuj kod

prośba o przejrzenie, bo wisi już chwilę. Dodałem kategorie. Dziekuję LukeEmski (dyskusja) 02:15, 20 maj 2019 (CEST)

Imperator torosusedytuj kod

równiez prośba o przejrzenie, dodałem kategorie. Z góry dziekuję LukeEmski (dyskusja) 02:15, 20 maj 2019 (CEST)

Wilamowice Zdrójedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Świdnica&diff=56713347&oldid=56713291 Nic nie dodano, tylko usunięto entera. Zastana linijka z dołu została włączona do reszty akapitu. 83.30.32.215 (dyskusja) 16:41, 20 maj 2019 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Hej [8]...jesteś pewien? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 13:48, 21 maj 2019 (CEST)

 • Hej, przejrzałem wkład Wargo i pozwoliłem sobie Go odblokować. Uznałem, iż była to zwyczajna pomyłka. Jeśli coś pominąłem lub mi umknęło. Cóż, zawsze można powtórzyć procedurę :). Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 13:58, 21 maj 2019 (CEST)

Paul Ondruschedytuj kod

Dear PawelMM It's about changes that I made at the article of Paul Ondrusch https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Ondrusch#cite_note-Schmidt,_J-3 on May 14, 2019, at 17:58 pm. A few minutes later at 18:06 pm, they were reversed immediately. I do not speak Polish, but I realized that some of the information was not correct. I am German, but I will write in English. I myself am a granddaughter of Paul Ondrusch. My mother was the second child, the daughter Elsa of Paul Ondrusch from the first marriage with Martha, born Olbrich. The proof is my family studbook with some legal documents. My grandmother Martha was born on August 8, 1882 in Glatz / Silesia. She married Paul Ondrusch in Leobschütz on May 6, 1902 and died there on January 5, 1922. Elsa Anna Ondrusch was born on December 3, 1903 in Leobschütz, she married Anton Spilker in Berlin on February 27, 1932 and died on October 6, 1956 in Lemgo. I refer also to the Wikipedia articles about Paul Ondrusch in German https://de.wikipedia.org/wiki/Paul_Ondrusch

 and English https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Ondrusch#cite_note-Schmidt,_J-3

where I made the same corrections. In these articles, I have made another addition with pictures of the work of Paul Ondrusch as an academic sculptor. I have not made this addition for the Polish article. However, this could be inserted by someone with Polish language skills. Also, I refer to the article https://de.wikipedia.org/wiki/Anton_Spilker , which deals with the life and work of my father Anton Spilker. Here also is mentioned his marriage with my mother Elsa Ondrusch from Leobschütz, Upper Silesia on February 27, 1932. Please insert the correct data in the article of Paul Ondrusch! If you have any questions I would like to answer and send supporting documents to you. --Urspilk (dyskusja) 11:57, 24 maj 2019 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 8/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 8 • maj 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • zapraszamy do składania wniosków stypendialnych na Wikimanię 2019 (uwaga, czas tylko do niedzieli!)
  • przed nami Konferencja Wikimedia Polska 2019 i Walne Zgromadzenie Członków
  • edyton o kobietach w muzyce już niebawem w Warszawie
  • Wikimania 2019 nadchodzi! (a wraz z nią nasz program stypendialny)
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • blokada Wikipedii w Turcji w Europejskim Trybunale Praw Człowieka
  • opublikowano Transparency Report a w nim o prośbach o ujawnienie danych użytkowników i zmianę treści Wikipedii, które spływały do Fundacji
  • strony dyskusji: wnioski z konsultacji i dalszy etap
  • o blokadzie Wikipedii w Chinach
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 18:11, 24 maj 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:PawełMM" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy