Dyskusja wikipedysty:RadLes


Dyskusja wikipedysty:RadLes w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Jadwigaedytuj kod

Czeeeeśśćć! W ogóle pożytecznego dla ducha i ciała, jasnego i dobrego roku życzę. Ładnie uzupełniasz hasło o królowej, ale właśnie przyszło mi do głowy, że chętnie bym Ci wysłała skany tego, co o Andegawence mam, a nawet książki, bo mam takową na zbyciu. Mógłbyś wtedy jeszcze bardziej rozbudować hasło, a przecież o to się prosi, bo bardzo pobieżnie jest potraktowany jej żywot doczesny. Wyślij mi, jeśli masz chęć, mejla przez Wikipedię (https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:E-mail/Marencja). Mogłabym Ci wtedy te jadwiżańskie stronki przybliżyć. Marencja (dyskusja) 01:12, 7 lut 2019 (CET)

św. Kinga - temat pochodzenia górników solnychedytuj kod

Witam!

Mnóstwo innych informacji w artykule (i to naprawdę trudnych do sprawdzenia dla przeciętnego zjadacza chleba!) pozbawionych jest przypisów, więc dziwi mnie, że usunąłeś akurat moje zdanie o pochodzeniu górników, przybyłych z Kingą do Krakowa. O tym akurat mówi każdy przewodnik wycieczek, odwiedzających kopalnię. A ponieważ co roku jest to ok. 1,2-1,5 mln. osób, więc statystycznie każdy dorosły Polak powinien był o tym słyszeć. Tym nie mniej szanuję Twoją pracę i poszukam jakiegoś pisanego źródła. Liczę na to, że postarasz się opatrzyć przypisami i inne informacje w tym haśle. Pozdrawiam! MBi (dyskusja) 19:41, 5 mar 2019 (CET)

Ad:Szymon Nehringedytuj kod

Ad:Szymon Nehring

Witam!
1. Pozwolę sobie zacytować: Odnośniki (linki) w tekście mają pomóc w zrozumieniu treści objaśniającej hasło. (...) należy uwzględniać standardy artykułów. Czy naprawdę sądzisz, że czytelnik artykułu o Szymonie Nehringu potrzebuje pomocy, aby zrozumieć znaczenie przymiotnika „polski” i rzeczownika „Warszawa”? Co więcej, nadmiar linków zaciemnia obraz, dlatego linkuje się pojęcia akcentowane w zdaniu, oraz takie zbędne linki mają zwykle na celu pochwalenie się, że w Wikipedii można znaleźć materiały na najrozmaitsze tematy, czyli są autoreklamą. Przy ponad milionie napisanych artykułów, gdy praktycznie każde podstawowe pojęcie ma już swój opis, takie podejście jest bezcelowe i może być odebrane jako tani chwyt albo nawet obrażanie inteligencji czytelnika.
2. Trzycyfrowe grupy tysięcy oddzielamy spacją (najlepiej niełamliwą), nie przecinkiem lub kropką.
3. Wielkimi literami piszemy tylko nazwy konkretnych wydarzeń, a ich nazwy ogólne lub opisowe małymi: konkursy chopinowskie, ale: XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 19:26, 6 kwi 2019 (CEST)

Kędzierzyn-Koźleedytuj kod

Odnośnie tej edycji – anulowałeś moje zmiany bez jakiegokolwiek uzasadnienia, bez żadnych podstaw. Lista nie zawiera jakichkolwiek kryteriów doboru jej elementów, zatem stanowi twórczość własną. W wielu przypadkach "związek z miastem" nie jest w ogóle wskazany, nie mówiąc o źródłach. Proszę, abyś nie przywracał listy bez wskazania jasnych i precyzyjnych kryteriów "związku z miastem" oraz podania źródeł informacji dla każdego z jej elementów. Ponadto klikam sobie na poszczególne biogramy i tego związku w większości przypadków w ogóle nie widzę. Sam fakt urodzenia w danym mieście nie oznacza, że jest się z nim "związanym". Było to już wielokrotnie dyskutowane, były próby ustalenia zaleceń (poczytaj Wikipedia:Ludzie związani z daną miejscowością). Niektóre nazwiska dublują się z listą honorowych obywateli i listą zasłużonych dla miasta, a tych list nie usuwałem, bo ich kryteria są akurat jasne i oczywiste. Bukaj (dyskusja) 14:09, 15 kwi 2019 (CEST)

  • Nie rozumiem twojego wpisu na mojej stronie dyskusji i nie interesują mnie twoje uprawnienia. Propozycja usuwania artykułu o mieście jest kuriozalna. Po raz drugi anulowałeś moją edycję bez jakiegokolwiek uzasadnienia, pomimo moich wyjaśnień. Następnie to samo zrobiłeś z edycją Maikkinga. Skoro był problem z jednym z przypisów po mojej edycji (czego nie zauważyłem), należało to naprawić lub zwrócić mi na to uwagę. Przywracanie po raz kolejny listy niezgodnej z WP:OR i WP:WER zaczyna ocierać się o wojnę edycyjną. Zamiast pisać o uprawnieniach czy DNU spróbuj w sposób merytoryczny uzasadnić swoje edycje. Bukaj (dyskusja) 16:12, 16 kwi 2019 (CEST)

Jesionikiedytuj kod

Mylisz w artykule Jesioniki z obszarem Jesenická oblast, czyli Sudetami Wschodnimi. Nawet w pierwszym linku to pisze: Jádrem oblasti je nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník, který spolu se svým podhůřím, Rychlebskými horami, Králickým Sněžníkem a Nízkým Jeseníkem tvoří takzvanou Jesenickou oblast. A Sudety Wschodnie to nie to samo co Jesioniki! --Pudelek (dyskusja) 12:43, 19 kwi 2019 (CEST)

niestety, ale na mapach piszą czasem dziwne rzeczy. Autorowi chyba też pomyliły się Sudety Wschodnie z Jesionikami. Co ciekawe - Czesi u siebie w ogóle nie mają artykułu o Jesionikach, dla nich zdaje się nie istnieć takie pasmo, a jedynie kilka mniejszych (Wysoki, Niski itp.). Z drugiej w internecie i w terenie przecież ciągle są Jesioniki. Pokręcone ;). Wesołego :) --Pudelek (dyskusja) 13:15, 19 kwi 2019 (CEST)

Józef Sebastian Pelczaredytuj kod

Możesz mi wyjaśnić dlaczego w tym haśle skan podpisu oraz baretki orderów przeniosłeś do infoboksu "święty"? Te dwa elementy powstały albo zostały nadane za życia duchownego więc pasują do infoboksu "duchowny". Natomiast świętym został po śmierci więc po co tam wstawiać te dwa elementy? Nie rozumiem tego przeniesienia i jest to zbędne wymieszanie. To samo dotyczy linku do Wikicytatów. Lowdown (dyskusja) 16:56, 14 maj 2019 (CEST)

Tak, przeniosę to, gdyż jest to niepożądane rozrzucenie elementów. W pierwszym głównym elemencie należy skupić możliwe elementy razem (ordery, commos, wikicytaty), a dopiero w innych dodatkowych infoboksach umieścić to, czego nie udało się w poprzednich. Lowdown (dyskusja) 17:04, 14 maj 2019 (CEST)

Ad:Józef Sebastian Pelczaredytuj kod

Ad:Józef Sebastian Pelczar

Cześć! W momencie beatyfikacji Józefa Sebastiana Pelczara Jan Paweł II jeszcze nie był ogłoszony świętym, dlatego nie można podawać, że tych aktów dokonał święty. Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 09:30, 19 maj 2019 (CEST)

Szablon:Naukowiec infoboxedytuj kod

W czym problem? Inne szablony Kategoria:Infoboksy – biogramy mają ładowanie z Wikidata, jeśli nie są ręcznie wypełniane. --Glovacki (dyskusja) 15:29, 20 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:RadLes" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy