Dyskusja wikipedysty:Wargo


Dyskusja wikipedysty:Wargo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1

Spis treści

Odp:Ucinanie linkówedytuj kod

Odp:Ucinanie linków dzięki. faktycznie mały błąd w wyrażeniu regularnym. poprawiłem. masti <dyskusja> 19:57, 26 sty 2018 (CET)

Pamięćedytuj kod

Dzięki za sprostowanie. Nie zauważyłem, że za wiele usunąłem. Wulfstan (dyskusja) 01:45, 3 lut 2018 (CET)

Odp:Do łączeniaedytuj kod

Odp:Do łączenia

Nigdy nie korzystałem z tej strony, do tej pory łączyłem ręcznie. Myślę że może się przydać i kiedyś wypróbuję czy to jest automat, czy półautomat. W tej chwili nie mogę więcej nic dodać. Sorki. Jckowal piszże 18:35, 15 lut 2018 (CET)

Mediatoredytuj kod

Cześć, obawiam się, że nie do końca jesteś. To znaczy: proszę, dopisz się do strony. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 19:09, 24 lut 2018 (CET)

Odp:Osobiste powitanieedytuj kod

Odp:Osobiste powitanie

Hej @Wargo, dzięki za Twoje podziękowania - to dla mnie zaszczyt, i piszę to bez jakiegokolwiek sarkazmu czy ironii - ktoś z takim dorobkiem dziękuje, mnie - nowicjuszowi...

Wybacz że piszę z takim opóźnieniem; byłem w trakcie tłumaczenia pewnej, jak się okazało - szwedzkiej profesor, która dziś założyła konto, co i jak na WD; w międzyczasie 5 nowych komunikatów... Wikiprojekt Informatyka - tego mi było trzeba! :). Zabookmarkowałem i z pewnością się włączę tylko... zacząłem pisać nowy artykuł do PL Wikipedii, kilkanaście innych do rozbudowania czeka w moim Brudnopisie, w międzyczasie wpadłem do Wikidata - tam też, gdzie nie wejść, jest mnóstwo rzeczy do zrobienia; do Commons wpadłem tylko na chwilę - po parę obrazków i logotypów do tego co aktualnie robię w WD i... od półtora tygodnia tam utknąłem... :) --jasc (dyskusja) 00:15, 3 mar 2018 (CET)

Hejka @Wargo, jak się ciesze, że siedzisz także w Wikidata :). Mam tam mały problem i nie wiedziałem do kogo z tym iść: jak można tam klonować istniejące elementy pod nowymi nazwami - bez przeklepywania wszystkiego ręcznie? Sprawa dotyczy grupy Raspberry Pi (Q245); najchętniej zrobiłbym to sam - bez zawracania głowy innym.
Swoją drogą, od dłuższego czasu zastanawiam się, w kontekście subelementów (poszczególnych modeli Pi) - jakie dane przy nich umieścić; gdzie jest granica ilości/rodzaju danych które powinny być przy głównym elemencie (Raspberry Pi) - a co powinno być już wrzucone w dane tych subelementów (mam nadzieję, że nie zamieszałem tak, że nie wiadomo o co mi chodzi ;). No i ogólnie, gdybyś zechciał zerknąć na to Raspberry Pi (Q245) - czy wszystko tam jest poprawnie. Pozdrowionka, --jasc (dyskusja) 14:54, 15 mar 2018 (CET)

Wedytuj kod

jak będę edytował jak Specjalna:Wkład/46.134.14.9 albo jak Specjalna:Wkład/46.134.22.74 to mogę liczyć na lepsze traktowanie?

Na pewno lepiej niż wulgaryzmy czy praindogermanizacja --Wargo (dyskusja) 19:23, 27 mar 2018 (CEST) No to zaczynamy, skoro wszystko jest cacy. Na przykład uratowanie strony Pseudokibic. Nie podoba mi się to: Dyskusja_wikipedysty:82.177.40.11, https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Pro%C5%9Bby_do_administrator%C3%B3w&action=history Zamierzasz się poprawić? --Wargo (dyskusja) 21:55, 8 kwi 2018 (CEST) Oczywiście zamierzam, ale nadal napotykam problemy takie jak opisane tutaj https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia%3AProśby_do_administratorów&type=revision&diff=53166515&oldid=53165572

pytanie techniczneedytuj kod

Hej mam jeszcze jedno techniczne pytanie do Ciebie. Mianowicie dzisiaj (teraz już tego nie ma) w artykule bodajże Wikipedia pendżabska albo język pendżabski, nie pamiętam. Była informacje, że istnieją/są użyte w artykule szablony lub coś tam (coś tam = nie pamiętam też, ale nie jest to bardzo istotne), które oczekują na przejrzenie. Po kliknięciu w przycisk oczekują na przejrzenie, o dziwo wyskakiwała mi różnica między dwoma ostatnimi wersjami (po prostu edycjami artykułu). O co w tym wypadku chodziło. I ma jeszcze jedno pytanie: a da się linkować do obcojęzycznych stron, w taki sposób jak na tej samej Wikipedii (tutaj polskiej), np. Specjalna:Diff/53455240. Pozdrawiam. Dawid2009 /--->✉ 22:49, 18 maj 2018 (CEST)

Technikaliaedytuj kod

Technikalia

Dziękuję, z tym że nie umiem w SQL. :( Mathieu Mars (dyskusja) 21:20, 27 maj 2018 (CEST)

A jak z tego wygenerować tabelę, którą mógłbym wrzucić do brudnopisu? Mathieu Mars (dyskusja) 21:56, 27 maj 2018 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu:Nauki medyczneedytuj kod

Witam serdecznie!

Zapraszam Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie:Nauki medyczne, zajmującym się zagadnieniami medycznymi i weterynaryjnymi na polskiej Wikipedii.

Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć –​ dopisz się do listy!

Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 22:29, 12 cze 2018 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Neonek12edytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Neonek12

Dzięki, również jestem szczęśliwy że czas pozwolił mi wrócić. Zobaczymy na jak długo ;) Pozdrowienia, Neonek12 (dyskusja) 21:46, 2 lip 2018 (CEST)

Ad:MediaWiki:Gadget-QuickDelete.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-QuickDelete.js

Coś Ci się tu omsknęło z tymi funkcjami chyba... Znaczy jak już otoczyłeś całość funkcją, to dodawanie prefiksu nie było potrzebne. Jeśli używasz tego gadżetu, to możesz sprawdzić, czy z kolei ja coś nie namieszałem :-). Mogę nie znać jego wszystkich quirksów.

Nawiasem mówiąc wcześniej była możliwość wyłączenia automatycznego zapisu (ustawienie `nacommons_autosave = false;`). Nie wiem czy celowo zablokowałeś możliwość wyłączenia auto-zapisu.

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 04:46, 23 sie 2018 (CEST).

witajkaedytuj kod

Hejka. Czy w związku ze zmianą mojego nicku mógłbym prosić o korektę podpisu w witajce? Z góry dzięki za pomoc, Mitrovitz (dyskusja) 15:06, 24 sie 2018 (CEST)

:)edytuj kod

Dzięki za uwagę. :) Pochodzę z Dolnego Śląska, który ma bardzo (a czasem dla standardowej polszczyzny wręcz hiperpoprawną) wymowę, co jak widać może rzutować na pisownię. :) Zatem postaram się być na kanale IRC (aczkolwiek przez bota Discordu, bo to dla mnie znacznie wygodniejsze) we wtorek. :) aegis maelstrom δ 11:42, 10 wrz 2018 (CEST)

Mail ws. JADEedytuj kod

Dostałeś może maila od pracowników WMF w sprawie JADE? Chętnie Ci go prześlę, jeśli nie dostałeś i przekieruję ich do Ciebie, jeśli chcesz. W skrócie: proszą o przeczytanie strony o JADE i opinię czy opis jest klarowny, ocenę czy JADE spodoba się patrolującym ozety na naszej wiki/naszych wiki, opinię nt. nietrafnych ocen ORES, opinię nt. innych tematów, które trzeba omówić. Tar Lócesilion (queta) 20:37, 4 paź 2018 (CEST)

@Tar Lócesilion, nie dostałem. Te opinie powinny chyba zostać wyrażone przez szerszą grupę niż jedną osobę. --Wargo (dyskusja) 21:38, 4 paź 2018 (CEST) No i są. Jako że robią tylko rozeznanie, pytają pojedynczych osób z różnych wiki. Tar Lócesilion (queta) 22:16, 4 paź 2018 (CEST)

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.js

Cześć. Mógłbyś zmodyfikować ten gadżet tak by wyświetlał, tak jak przed Twoimi zmianami (z 25 listopada), liczbę edycji poszczególnych wikipedystów? Tak jak to jest choćby w en.wiki: moja podstrona, którą chwilowo, mam nadzieję, zaimportowałem. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 03:36, 26 lis 2018 (CET)

@Pit rock Naprawione. Wargo (dyskusja) 00:17, 27 lis 2018 (CET)

gadżetyedytuj kod

Hej.

Jakoś tak wczoraj userzy zaczęli mi zgłaszać problemy z jednym z gadżetów na wikiźródłach: Gadget-sk.js (dodawał po wywołaniu stopkę i nagłówek do treści strony). Zauważyłem, że ten sam problem dotyczy też Gadget-searchbox.js (jego części aktywowanej przez lupę). Może problem jest jakoś związany z twoją ostatnią zmianą w Gadget-sel t.js na Wikipedii? Dla testu zaimportowałem jego starszą wersję i podpiąłem do naszego SK. Mógłbyś zerknąć? Ankry (dyskusja) 13:19, 25 sty 2019 (CET)

Odp:narzędzieedytuj kod

Odp:narzędzie

Widziałem informację w TechNewsach. Nie wiem czy to było właśnie to czy nie. Kliknąłem w link "na Commons", który dotychczas zawierał jakiś antyczny skrypt i nigdy nie widziałem żeby działał. Tym razem przeniosło mnie do OAuth i wszystko intuicyjnie działa i może być w przyszłości przydatne. ~CybularnyNapisz coś ✉ 22:26, 28 sty 2019 (CET)

Literówka, miało być OAuth. Szczerze nie wiem co to jest, ale wiem że wiele gadżetów na Commons wymaga zalogowania się tam, więc nieraz już miałem okazję korzystać z tego. ~CybularnyNapisz coś ✉ 23:01, 28 sty 2019 (CET)

Automatyczne generowanie przypisuedytuj kod

W edytorze wizualnym jest coś takiego jak automatyczne dodawanie przypisu. Wystarczy wpisać URL albo DOI albo ISBN, i generuje się pełny przypis. Przypomnij mi jak to narzędzie włączyć dla edytora kodu źródłowego. --WTM (dyskusja) 12:21, 29 sty 2019 (CET)

szablon:animanga infobox/drukedytuj kod

Piszę do ciebie w związku ze zmianami wprowadzonymi przez ciebie w szablonie animanga infobox/Druk. Po twoich poprawkach w kodzie zauważyłam, że szablon przestał wyświetlać wywołanie parametrów pierwszy raz oraz ostatni raz (wyświetla się tylko pusty parametr wydawana w przypadku uzupełnionych pól). Możesz to naprawić? Mogłabym cofnąć twoje zmiany całkowicie, ale ponieważ poprawek było więcej, wolałabym nie wylewać dziecka z kąpielą. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 13:25, 9 lut 2019 (CET)

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.js

Cześć. Zauważyłem pewną nieścisłość w wyświetlanej w okienku pop-up dacie rejestracji wiki-konta ([liczba] edycji od:). W przypadku tym korzystający z tego gadżetu widzi, że zablokowany user Kwiecień dokonał z tego konta edycji już w 2005 r., a w okienku pop-up widzi jednocześnie, że zaczął on przygodę z Wikipedią polskojęzyczną dopiero w 2015 r. – to jest data unifikacji wiki-kont? Czy da się to naprawić czy ten bug związany jest z tym czy konto było zarejestrowane od razu miejscowo (np. pl.wiki) lub globalnie? Andrzej19 też założył konto przed 2006 r., a jego licznik wskazuje start w 2010 r. Oba te konta założono oczywiście jeszcze w czasach kont lokalnych – to jest ten problem? Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 00:30, 13 lut 2019 (CET)

Dodam jeszcze, że powyższe konta założone zostały przed 2006 r., a dla takich kont poprzednia wersja gadżetu w ogóle nie wyświetlała daty rejestracji, zatem ten zaktualizowany skrypt też nie przeskoczył tego drobiazgu. Lepiej zatem by pop-up w ogóle nie przedstawiał błędnej daty rejestracji, a pominął tę kwestię (tak jak to było w poprzedniej wersji gadżetu). --Pit rock (dyskusja) 00:40, 13 lut 2019 (CET) Aa, czy mógłbym Cię jeszcze prosić, przy okazji, o rozważenie przywrócenia wyświetlania okienka pop-up dla zaszczepionych na pl.wiki-stronach grafik? Przydaje się to choćby do szybkiego kopiowania samej nazwy pliku osadzonego – można szybko wkleić np. do infoboksu. --Pit rock (dyskusja) 01:22, 13 lut 2019 (CET) Więc jak, da się coś z tym gadżetem zdziałać na plus? --Pit rock (dyskusja) 05:33, 15 lut 2019 (CET)

@Pit rock Z datami to było tak: najpierw nie były zapisywane, potem były, potem wchodziło konto uniwersalne (dobrowolne, potem ostatecznie). Jedno i drugie powinno działać już dobrze. --Wargo (dyskusja) 01:36, 16 lut 2019 (CET)

Dzięki wielkie :-)) O to chodziło ;-) --Pit rock (dyskusja) 01:41, 17 lut 2019 (CET)

Wikipedia:Prośby o przejrzenie edycji/Nagłówekedytuj kod

Jak klikniesz w guzik "Dodaj Nowe zgłoszenie" to nie masz pustych pól tylko te teksty o nawiasach. Kiedyś pola były puste. Skrypt do naprawy. 83.30.12.157 (dyskusja) 11:22, 23 lut 2019 (CET)

To są instrukcje. --Wargo (dyskusja) 11:24, 23 lut 2019 (CET)

Należało je przerzucić z paska tekstowego do pola tekstowego. 46.134.19.200 (dyskusja) 17:05, 26 lut 2019 (CET)

Ad:Szablon:User stewardedytuj kod

Ad:Szablon:User steward

Cześć! Dokonałeś edycji, która nie ma sensu. W opisie zmian zaznaczasz, że stewardzi nie są częścią Fundacji, ale pozostawiłeś link do WMF. Stewardzi są formalnie na meta, ale służa guzikami na wszystkich projektach wikimedia. Nie bez kozery na enwiki strona Meta-wiki (u nas nieistniejąca) linkuje do Wikimedia Foundation. Pozdrawiam,:) ptjackyll (zostaw wiadomość) 02:10, 2 mar 2019 (CET)

Czyszczenie koduedytuj kod

Wiem wiem, Zakładaj Dobrą Wolę itp. :) Jednak w tym konkretnym przypadku pozwolę sobie pozostać przy swoim zdaniu, bo ostatecznie wyszło chyba jednak na moje :), pozdrawiam Cię, Thraen (dyskusja) 12:32, 6 mar 2019 (CET)

WP:POPEedytuj kod

pomogłem z wielu IP np Specjalna:Wkład/83.30.32.215 załatwić backlog WP:POPE. Dostanę admina na twojej wiki?

MediaWiki:Gadget-searchbox.jsedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Robiłeś tam jakieś poprawki. Teraz okienko zliczające zmiany (zmień wszystkie) wyskakuje mi na górze, przesłania tekst i zmusza mnie do każdorazowego przewijania, aby dostać się do paska narzędzi. Liczbę zmian i tak widzę przed dodaniem opisu zmian, więc wyskakujący mi na bieżąco komunikat - ile tych zmian zrobiłem przed chwilą - bynajmniej nie jest niezbędny. Rozumiem, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłoby odhaczenie gadżetu, przyklejenie kodu sprzed zmian do własnej podstrony .js Ale jeśli nie jest konieczne, aby okienko wyskakiwało na górze, to byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś ponowne umiejscowił je na dole. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 19:51, 21 mar 2019 (CET)

P.S. Każde przewijanie jako wymuszony ruch rozprasza (trudniej się skupić na edytowaniu) i może przyczyniać się przez to do popełniania błędów. Sławek Borewicz, → odbiór 19:55, 21 mar 2019 (CET) Było pod polem edycji. Sławek Borewicz, → odbiór 20:10, 21 mar 2019 (CET)

Gdyby ci się udało to w miarę ogarnąć, to mam coś z innej bajki. it:MediaWiki:Gadget-LinkComplete.js / it:Aiuto:Accessori/Link Complete. Wpisuje się fragment linkowanego hasła w polu edycji i tabem zmienia kolejne hasła zaczynające się od wpisanych liter. Sprawdziłem na sucho i działa tam bardzo sprawnie (jako gadżet). Przy linkach do dłuższych nazw byłoby to przydatnym narzędziem - nie trzeba byłoby wpatrywać się w każdą literkę, by sprawdzić, czy się nie zrobiło błędu. Sławek Borewicz, → odbiór 20:28, 21 mar 2019 (CET)

PUA, PUA i po PUAedytuj kod

Gratuluję. A teraz jako admin bierz się za miotłę i rób dalej swoje! :) Pozdrawiam Torrosbak (dyskusja) 14:06, 22 mar 2019 (CET)

Drogi Administratorze vel Cieciu! ;)

Pamiętaj, że niektóre z Twoich zabawek mogą być niebezpieczne, a ich niewłaściwe użycie może zagrozić projektowi, który tak bardzo polubiłeś – Wikipedii.

Proszę przeczytaj uważnie poniższe metastrony (nawet jeśli już kiedyś to robiłeś, to może warto je sobie odświeżyć). Są to szczególnie istotne normy, których powinieneś przestrzegać w swojej pracy.

Pamiętaj – staraj się zachować spokój i zwróć uwagę, że czasem lepiej jest coś przedyskutować niż niepotrzebnie walczyć. Dlaczego? Bo siła Wikipedii leży w liczbie osób piszących artykuły (stąd główne zalecenie śmiałego edytowania stron), a wojna często niesie za sobą ofiary.

Zwróć też uwagę, że rewertowanie z podaniem powodu wcale nie musi być czasochłonne – wystarczy zainstalować sobie popupsa lub skorzystać z opcji "anuluj zmiany".

W razie problemów ze znalezieniem czegoś związanego z administracją zerknij na stronę Wikipedia:Administratorzy lub napisz na listę dyskusyjną administratorów (pamiętaj o regulaminie).

Dopisz się też na stronie Wikipedia:Administratorzy i dodaj do obserwowanych stronę Wikipedia:Prośby do administratorów. Życzę jak najmniej konieczności do edycji admińskich. :) Pozdrawiam i powodzenia w nowej roli, ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:10, 22 mar 2019 (CET)

taki guzik, jakbyś musiał kogoś / coś nagle zgasić. Wojciech Pędzich Dyskusja 18:06, 22 mar 2019 (CET) Gratuluję. --Pablo000 (dyskusja) 20:29, 22 mar 2019 (CET)
 • Czołem adminie! Mam nadzieję że nie masz do mnie żalu za te extra pytania :) Dzięki za odpowiedzi, i za to, że podszedłeś do tego z przymróżeniem oka. Świadczy to o tym, że nie tylko masz zdrowy rozsądek, opanowanie, ale też umiesz zachować zdrowy dystans do rzeczywistości. Musiałem w ten sposób zareagować, ponieważ groziło, że będzie to najnudniejsze PUA w historii. Nie było w nim nic zaskakującego, żadnej krzywej wznoszącej, ani opadającej, równo, niczym horyzont na oceanie. Niestety nasz moderator zareagował ciut za nerwowo, co nawet mnie zaskoczyło, choć prawie na wszystko jestem przygotowany i niewiele może mnie już zdziwić. Chociaż z drugiej strony, Gdarin i ja jesteśmy przecież ekscentrykami, więc co pewien czas zdarzy się nam zrobić coś niekonwencjonalnego :) Powodzenia życzę. Jckowal piszże 23:51, 22 mar 2019 (CET)
  • Najlepszego na nowej drodze wikiżycia. tufor (dyskusja) 00:29, 23 mar 2019 (CET)
 • Gratulacje. Miłej pracy :) Emptywords (dyskusja) 14:00, 23 mar 2019 (CET)
 • --Salicyna (dyskusja) 19:54, 24 mar 2019 (CET)
 • Dokładam się do tych „kwiecistych” gratulacji :-) Powodzenia w niestrudzonym władaniu wiki-miotłą ;-) --Pit rock (dyskusja) 08:28, 25 mar 2019 (CET)

Podszywanieedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:SDU/Tadeusz_Chróścielewski&diff=next&oldid=1841369

Ewenementedytuj kod

PIĘĆ LAT od wandalizmu do rewertu!

Prośby techniczne, może będziesz wiedział jak pomócedytuj kod

Hej

Mam do ciebie trzy prośby, może będziesz mógł mi jakoś pomóc. Wiem że jestes magikiem HTMLa, dlatego może będziesz mógł pomóc z problemami, które mam od dłuższego czasu. Jeżeli coś zajmie za dużo czasu, albo nie jest w obszarze twoich zainteresowań to spoko, rozumiem.

 1. Kwestia skryptu otwierającego: preferuję sytuację "skrypt otwiera linki do pierwszego wystąpienia hasła". Tutaj (przykład z tego linku) zaznaczyłem linki które normalnie klikam kółkiem myszy (otwórz w nowym tabie). Założenie jest że gdzieś na tej stronie będzie przycisk, za pomocą którego otworzy mi się ileś tabów za obecnym . Czy chciałbyś napisać coś takiego? Mocno by mi to ułatwiło życie, bo obecnie jest to jedyny niezautomatyzowany (więc podatny na pomyłki ludzkie) fragment mojego cyklu edytowania stron z "LintErrors".
 2. Wikipedysta:PMG/Okręt_za_dobrą_monetę#Artykuły_i_ich_główni_autorzy_hasła_w_porządku_alfabetycznym - jest sobie taka tabelka, ale jej wypełnianie nie jest proste (trzeba uważać na znaczniki mocno, czasem nie ma parzystych haseł). Napisałbyś może jakiś szablon, który by to ułatwiał? Nie musi koniecznie wyglądać 1:1 jak ta tabelka, ale mniej więcej tak. Stoi przede mną koniecznośc dodania do tej tabelki kilkudziesięciu nowych wpisów, więc by mi to ułatwiło życie.
 3. Wikipedysta:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) czasem zakłada strony dla nowych konkursów. Na nich musi dodawać nagłówki w rodzaju Wikipedia:WikiGap/nawigacja albo Wikipedia:(Nie)znane kobiety Wikipedii/Nawigacja. Jest to mocno podatne na błędy jakiejś literówki w kodzie. Umiałbyś napisać (po konsultacji z Natalią, co ona by dokładnie chciała w tych szablonach uzupełniać/zmieniac) taki szablon, który w dynamiczny sposób wyswietla? Np. co Natalia wypełni w parametrach tak wyświetla np. różną liczbę przycisków - szablon jest przygotowany zarówno na 4 jak i na 8 przycisków.

PMG (dyskusja) 16:33, 25 mar 2019 (CET)

@PMG 1. Moja propozycja modyfikacji aby uprościć wykonanie gadżetu i uprościć też Twoją pracę: "sztuczne" generowanie i wyświetlanie unikalnych nazw stron, z dodaniem proponowanego masowego otwieracza. Po otwarciu edycji, koło okna edycji lista wszystkich błędów tego artykułu, z przeskakiwaniem (coby nie otwierać wiele razy tej samej strony). 3. Widzę, że każdy szablon inaczej wygląda, więc trzeba znaleźć wspólne fragmenty. Jeżeli jest potrzebna taka pomoc, można się do mnie zgłaszać. --Wargo (dyskusja) 20:53, 25 mar 2019 (CET) 1. Przycisk "Otwórz edytowanie wszystkich unikalnych stron" działa. Wprawdzie jak nagle przeglądarka dostaje na klatę 100 tabów to chwilę to trwa, ale jest ok. Potestuję i będę ci pisał, jak by nie działało. 2. Dziękuję, jak będę miał trochę wolnego czasu to tam pododaję. 3. Postaram się dookreślić z Natalią co by chciała. PMG (dyskusja) 13:42, 28 mar 2019 (CET) @PMG A co sądzisz o mojej propozycji modyfikacji tego gadżetu? Aha, i nie musisz odkrywać aktywności na czas pisania do mnie. --Wargo (dyskusja) 13:47, 28 mar 2019 (CET) Jeszcze testuję. Daj mi kilka dni żeby zobaczyć co mam i do czego mogę dojść. Bo już dwa razy zmieniałem zdanie :) PMG (dyskusja) 16:01, 29 mar 2019 (CET)

prawidłowe edycjeedytuj kod

Jak będę taki jak Specjalna:Wkład/83.30.26.223 jestem od 2006 roku czy mogę mieć tu stałe konto bez powitalnego "🍌"? Byłbyś mi jako Pomoc:Przewodnicy. Należałoby powiadomić pozostałych adminów abym nie zarobił od nich kolejnego "🍌". 83.30.26.223 (dyskusja) 17:06, 26 mar 2019 (CET)

Staram się zrehabilitować, a mimo to powyższe IP rozjechał globalny autobus. Co radzisz? Jak wrócić i nie wpaść pod koła? 83.30.22.75 (dyskusja) 13:43, 28 mar 2019 (CET)

Nie wracać. A niektóre edycje pozostawiają dużo do życzenia. --Wargo (dyskusja) 13:47, 28 mar 2019 (CET) To chociaż admin na W-pedii w UGU. 83.30.22.75 (dyskusja) 13:51, 28 mar 2019 (CET)

prośbaedytuj kod

Czy moglbys przejrzeć: Okreg wyborczy?

Talk pages consultation - it is time to close the Phase 1!edytuj kod

Hello

You have volunteered to be a coordinator for the Talk pages consultation 2019. Thank you again!

Community summaries are due by Saturday, April 6, 2019. It is now time to close the conversations. We really thank everyone who has participated. Every opinion matters.

What is a community summary?

The goal of a community summary is to wrap up the discussions and provide a summary of what your participants said. That way, other communities can learn about your community's needs, concerns, and ideas. We have seen very different feedback on different wikis, and it is time to discover what everyone thinks!

Please include in that summary:

 • every perspective or idea your community had, and
 • how frequent each idea was; for example,
  • how many users shared a given opinion
  • whether an idea was more common among different types of contributors (newcomers, beginners, experienced editors...)

You can add as much detail as you want in that summary.

Please post it on the page for community summaries, using the most international English you have.

Can't the Wikimedia Foundation read all the feedback?

We are trying, but we really need your help. For most conversations, we have to use machine translation, which has limitations. This can help us find the most common needs or global ideas. Machine translation is useful, but it does not tell us how people are feeling or what makes your community unique.

Your community summary should be built from your community's perspective, experience and culture. You might also know of relevant discussions in other places, which we did not find (for example, perhaps someone left a note on your user talk page – it is okay to include that!). Your summary is extremely important to us.

What are the next steps?

Phase 2 will happen in April. We will analyze the individual feedback, your community summary, and some user testing. We hope to have a clear view of everyone's ideas and needs at the end of April.

Some ideas generated during phase 1 may be mutually exclusive. Some ideas might work better for some purposes or some kinds of users. During Phase 2, we'll all talk about which problems are more urgent, which projects are most closely aligned with the overall needs and goals of the movement, and which ideas we should focus on first.

Discussions about these ideas may be shaped and be moderated by the Wikimedia Foundation, guided by our decision criteria, listed on the project page.

How can I help now?

 • Please provide the summary. :)
 • While we study the feedback, we may ask you for more information.
 • We will need your help for Phase 2 as well, probably to translate or publicize some future materials we may have.


If you have any questions or need some help, please ask.

Thank you again for your help, Trizek (WMF) 20:12, 3 kwi 2019 (CEST)

Blokady częścioweedytuj kod

Jest błąd w komunikacie: Twoje konto lub adres IP zostało wyłączone z dokonywania zmian na tej stronie. Wciąż możesz edytować inne strony na wiki. Więcej szczegółów na temat blokady znajdziesz na swojej stroni wkładu - powinno być: stronie wkładu. Możesz to komuś zgłosić? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 19:25, 5 kwi 2019 (CEST)

Poprawione, co tydzień sa aktualizacje. --Wargo (dyskusja) 21:32, 5 kwi 2019 (CEST)

Kedytuj kod

Kibole istnieje, ale ktoś nadgorliwy zabezpieczył Kibol, redyrekt do utworzenia na wzór Kibole.

Talk pages consultation: Phase 2 starts!edytuj kod

The Wikimedia Foundation is currently conducting a global consultation about communication. The goal is to bring Wikimedians and wiki-minded people together to improve tools for communication.

Phase 1 of the consultation is over, thank you very much for your help on setting up that first phase. We've published the Phase 1 report. The report summarizes what we've learned, proposes a direction for the project, and asks specific questions to explore in Phase 2.

Very briefly, the proposed direction is that wikitext talk pages should be improved, and not replaced. We propose building a new design on top of talk pages that changes the page's default appearance, and offers key tools like replying, indenting and signing posts. To keep consistency with existing tools, the new design will be a default experience that existing users can opt out of. We also propose building features that experienced contributors want, including the ability to watchlist a single discussion, and the ability to move, archive and search for threads. Building these features may require some loss of flexibility, or small-to-medium changes in wikitext conventions. The goal is to only make changes that directly enable functionality that users really want.

You can see more information and discussion about the proposed direction in the Phase 1 report, including the results of new user tests and some of the quotations from Phase 1 discussions that led to this proposal.

Now it's time to start Phase 2!

We have six questions to discuss in Phase 2, asking for reactions to the proposed direction, and pros and cons for specific changes that we could make.

Can you help by hosting a discussion at your wiki? Here's what to do:

 1. First, sign up your group here.
 2. Next, create a page (or a section on a Village pump, a dedicated page, or an e-mail thread – whatever is natural for your group) to collect information from other people in your group.
 3. Then start the conversation with the six questions listed in the Questions for Phase 2 section of the report.
 4. Inform your community about the Phase 2. We will display a banner on the wikis when some communities will have setup their local consultation places.
 5. When the conversation is concluded, please write a summary of the discussion on the Phase 2 community discussion summaries page, and report what you learned from your group. Please include links if the discussion is available to the public. Community summaries for Phase 2 are due by June 15, 2019

You can read more about the overall process on MediaWiki.org. If you have questions or ideas, you can leave feedback about the consultation process in the language you prefer.

Thank you! We're looking forward to talking with you.

Best, Trizek (WMF) 09:35, 18 maj 2019 (CEST)

Ciemna skórkaedytuj kod

Cześć. Nawiązując do tematu o ciemnej skórce Wikipedii w Kawiarence, jak mogłaby wyglądać taka opcja przełączania motywu w Preferencjach? Tak jak wybór skórki, czy byłoby to coś zupełnie innego? I jeszcze jedno, czy jako zwykły użytkownik (nie-administrator) mam możliwość zrobienia czegoś takiego?

Z góry dzięki za pomoc Msz2001 (dyskusja) 21:03, 20 maj 2019 (CEST)

PS. Wpadłem na pomysł, żeby napisać skrypt JS, który pokaże odpowiedni przycisk w menu po lewej stronie. Jeśli wpadłeś na coś lepszego, to chętnie poznam twoją propozycję

Msz2001 (dyskusja) 21:48, 20 maj 2019 (CEST)

Pomoc:Jak wstawić linkedytuj kod

Przypomniałem sobie, że jest jeszcze strona specjalna pod nazwą Specjalna:Niezmienny link. Czy można na powyższej zastąpić nią Specjalna:PermanentLink? A może podać obie wersje? Dla diff na razie nie ma polskiego odpowiednika. Nie wiem, czy coś by się dało wymyślić ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:16, 21 maj 2019 (CEST)

Tytuł pod urlem Specjalna:Diff to Różnice, więc może taki alias mógłby być? Hedger z Castleton (dyskusja) 10:21, 21 maj 2019 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Bardzo przepraszam. To była moja pomyłka. Chciałem przyblokować [1] i niestety kliknęło mi się nie tam, gdzie należało. @Tokyotown8 już mój błąd naprawił, Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam. PawełMM (dyskusja) 14:35, 21 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wargo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy