Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów


Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 10 lut 2019. Od tego czasu wykonano 2 zmiany, które oczekują na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (ang. Ice Age: Continental Drift, 2012) – amerykański film animowany produkcji 20th Century Fox, którego światowa premiera odbyła się 27 czerwca 2012 roku. Film jest czwartą częścią filmu Epoka lodowcowa. Film zrealizowany w technologii 3D. Brytyjski boysband The Wanted wykonał na potrzeby filmu piosenkę „Chasing the Sun”. Na 29 lipca 2016 roku zapowiedziano część piątą[1][2].

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Kolejna część filmu zaczyna się tak jak w poprzednich częściach od epizodu z Wiewiórem, który szuka dobrego miejsca aby stłuc żołądź. Gdy w końcu znajduje dobre miejsce i ciska nim o ziemię, zamiast skorupki orzecha pęka skorupa ziemska. Następuje wielkie trzęsienie, w efekcie którego kontynenty oddzielają się od siebie. Trzej bohaterowie – mamut Maniek, leniwiec Sid i tygrys szablozębny Diego – lądują na krze, która unosi ich na szeroki ocean. Tam łapie zwierzaki banda piratów pod dowództwem złowrogiego Gigantopiteka, kapitana Flaka. Maniek, Sid i Diego to nie pierwsi jeńcy morskich rozbójników. W ich sidła wcześniej trafiła też Shira, tygrysica szablozębna. Zgodnie z zasadą, że wrogowie naszych wrogów stają się naszymi przyjaciółmi, Shira dogaduje się z Mańkiem, Sidem i Diego. Razem spróbują przejąć okręt, aby wrócić do stada. Sid znajduje swoją babcię, a tygrys Diego zakochuje się w Shirze – białej i pięknej tygrysicy szablozębnej.

Wersja polska | edytuj kod

Opracowanie: Studio Sonica
Nagrań dokonano w: Studio Ma Film Audio w Budapeszcie
Reżyseria: Piotr Kozłowski
Tłumaczenie: Arleta Walczak
Dialogi: Joanna Kuryłko
Dźwięk: György Fék
Montaż i zgranie: Agnieszka Stankowska
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska
Teksty piosenek: Marek Krejzler i Piotr Kozłowski
Wystąpili:

i inni

Piosenkę śpiewali: Zbigniew Konopka, Joanna Jeżewska, Jacek Kawalec, Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Agnieszka Kudelska, Artur Pontek, Wojciech Słupiński i inni.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. "Epoka lodowcowa 5" zamiast animacji "Anubis" w 2016 roku, filmweb.pl, 21 grudnia 2013
  2. Będzie hit! Wiadomo kiedy w kinach "Epoka lodowcowa 5", stopklatka.pl, 23 grudnia 2013
Na podstawie artykułu: "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy