Josie i Kociaki


Josie i Kociaki w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Josie i Kociaki (ang. Josie and the Pussycats, 1970-1971) – serial animowany produkcji amerykańskiej z 1970 roku.

Emitowany na kanale Boomerang w wersji polskiej.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

6 nastolatków Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan i Alexander i kot Alexandry Sebastian jadą po świecie na trasę koncertową zespołu Kociaki, do którego należą Josie, Melody i Valerie. Alexandra za wszelką cenę chce się pozbyć Josie od kariery piosenkarki i od Alana i zgarnąć ich dla siebie, ale zawsze się jej nie udaje. Tymczasem przestępca knuje swój niecny plan. W czasie trasy, Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian wpadają do kryjówki przestępcy. Chcą uciec, ale zostają porwani. Dzięki swoim zdolnościom, Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian wydostają się z pułapki. Alexander proponuje plan pokrzyżowania planu przestępcy, a on sam się schowa, ale jego plan się nie udaje. Alexander zawsze popada w kłopoty pomagając Valerie. Przestępca zostaje pokonany i zabrany do więzienia. Zespół Kociaki wreszcie grają swoje melodie. Alexandra znowu knuje swoje plany, ale jej się nie udają. Josie, Melody, Valerie, Alan, Alexander i Sebastian zaczynają się śmiać, a Alexandra się złościć.

Bohaterowie | edytuj kod

  • Josie McCoy – wokalistka zespołu i dziewczyna Alana. Trochę bywa o Alexandrę zazdrosna. Gra na gitarze.
  • Melody Valentine – członkini zespołu. Jest wyjątkowo głupia. Uwielbia się śmiać. Jej uszy pulsują gdy są kłopoty. Gra na perkusji.
  • Valerie Brown – członkini zespołu. Jest bardzo mądra w ratowaniu świata od zła. Gra na tanburynach.
  • Alexandra Cabot – siostra Alexandra. Nienawidzi Josie. Za wszelką cenę chce wypędzić Josie od Alana i kariery piosenkarki i zagarnąć ich dla siebie, ale jej się nie udaje. Lubi wszystko robić sama. Zawsze wpakuje siebie i innych w kłopoty.

Ciekawostka: Jej charakter jest podobny do Heather z Wyspy Totalnej Porażki.

  • Alan M. Mayberry – chłopak Josie. Jeden z menadżerów zespołu.
  • Alexander Cabot III – brat Alexandry i jeden z menadżerów zespołu. Jest tchórzliwy.
  • Sebastian – kot Alexandry. Lubi się śmiać. Wykonuje polecenia Alexandry.

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: Master Film na zlecenie Warner Bros.
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Magdalena Dwojak
Dźwięk: Aneta Michalczyk-Falana
Montaż: Jan Graboś
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kołodziejczyk
Wystąpili:

i inni

Twórcy | edytuj kod

Reżyseria: Joseph Barbera i William Hanna
Scenografia: Iwao Takamoto
Producent: Joseph Barbera i William Hanna
Głosy: Sherry Alberoni, Jerry Dexter, Catherine Dougher, Patrice Holloway, Jackie Joseph, Casey Kasem, Barbara Pariot, Cherie Moor, Janet Waldo, Don Messick
Animacja: Jerry Hathcock, Ed Barge, Dick Lundy, Isadore Ellis, Ed Aardal, Bob Bemiller, Morey Reden, Dick Thompson, Shannon Lee Dyer, John Garling, Jack Parr
Kserografia: Robert „Tiger” West
Muzyka: Pat Foley
Efekty: Richard Allen, Milton Krear, Wayne Hughes
Stworzone przez: John Goldwater i Richard Goldwater z oryginalnego komiksu „Josie i Kociaki” narysowanego przez Dana DeCarlo

Spis odcinków | edytuj kod

Opisy odcinków | edytuj kod

  • Zakazana przygoda kapitana Nemo
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian są na rejsie. Wtedy zły kapitan Nemo topi ich statek i ich porywa. Dzięki Sebastianowi, udaje im się uciec. Nemo zabiera instrumenty zespołu Kociaki. Valerie i Alexander krzyżują plany Nemo, a Josie, Melody, Alexandra, Alan i Sebastian ratują instrumenty.
  • Krwiożercze rośliny doktora Sadzonki
Przed odlotem do Nashville, Alexandra nabiera Josie, ale inni i ona sama też dają się nabrać, że będą lecieć do Amazonki. Wszyscy są źli na Alexandrę i wyskakują z samolotu. Tam wpadają na złe rośliny. Okazuje się, że za tym stoi doktor Sadzonka. Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian krzyżują jego plany.
  • Tajemnica tajnej szóstki
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian przybywają do Indii gdzie wpadają na tajną szóstkę. Josie, Alexandra, Alan i Sebastian zostają porwani przez szóstkę, ale ratują ich Melody, Valerie i Alexander i razem pokonują szóstkę.
  • Nieudana zmiana miejsc
Księżniczka podobna do Valerie zostaje porwana i Valerie zajmuje jej miejsce dopóki księżniczka nie zostanie uratowana. Valerie także zostaje porwana. Josie, Melody, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian muszą ocalić Valerie i księżniczkę z rąk porywaczy.
  • Zamieszanie u Midasa
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian przybywają na wycieczkę narciarską i na koncert do narciarskiego kurortu w Alpach. Tam doktor Midas ma bazę i niszczy złoto. Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian przypadkiem trafiają do jego bazy i krzyżują jego plany.
  • Niewidzialny pan X
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian przybywają do Londynu gdzie profesor mówi im o niewidzialnym panie X. Profesor daje im recepturę, która powoduje widzialność. Potem profesor zostaje porwany przez pana X. Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian muszą uratować profesora i pokonać pana X. Po udanej akcji pan X staje się widzialny.
  • Meksykańska Przygoda
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian przybywają do Meksyku. Tam ktoś wrzuca dziwne kapsułki do perkusji Melody. Za tym stoi Scorpion. Scorpion porywa najpierw Melody i perkusję, a potem Valerie i Alexandra. Josie, Alexandra, Alan i Sebastian muszą ich uratować. Okazuje się, że Scorpion chce aktywować pogodową maszynę. Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian krzyzują jego plany.
  • Mistrz kamuflażu
Po przybyciu do Holandii, Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian przez pomyłkę dostają zadanie ochronić urządzenie antygrawitacyjne od mistrza kamuflażu Mózga, który nie ma twarzy. Udaje im się chronić urządzenie. Mózg(przebrany za Alana)porywa Melody, Alexandrę i Alexandra do swojej bazy. Josie, Valerie, Alan i Sebastian ratują Melody, Alexandrę, Alexandra i urządzenie od Mózga.
  • Wzgórze Małpoludów
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian się rozbiją w Afryce. Tam zostają porwani przez doktora Madro i zamienia Alexandra w małpoluda. Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan i Sebastian muszą powstrzymać doktora Madro i uratować Alexandra.
  • Przejażdżka po orbicie
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian trafiają na wyspę Dr. Strangemoona. Tam Dr. Strangemoon wysyła Melody, Alexandrę i Alexandra w kosmos. Josie, Valerie, Alan i Sebastian muszą sprowadzić przyjaciół z powrotem na Ziemię.
  • Bank pamięci Melody
Załoga zwana Sokół chce mieć równanie maszyny, ale myśli równania trafiają do pamięci Melody. Z tego powodu Sokół chce porwać Melody i pozbawić jej równania. Josie, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian muszą powsztrzymać Sokoła i uratować Melody.
  • Ucieczka przed Mrokiem
W czasie pobytu w Paryżu, Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian dostają pudełko, które muszą dostarczyć do gargulca i chronić je przed Mrokiem. Mrok zaczyna ich gonić po całym świecie, żeby zdobyć pudełko.
  • Hrabina z Monte Carlo
Josie, Melody, Valerie, Alexandra, Alan, Alexander i Sebastian zostają zaproszeni przez Hrabinę. Okazuje się, że Hrabina jest zła i kradnie każdemu młodość. Melody, Alexandra, Alexander i Sebastian tracą młodość i Josie, Valerie i Alan muszą znaleźć odtrutkę.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Josie i Kociaki" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy