Margaret (piosenkarka)


Margaret (piosenkarka) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Z wykształcenia projektantka mody.

Zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem All I Need. EP-ka promowana była przez singel „Thank You Very Much”, który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013 r., za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale.

W 2014 wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Add the Blonde, który uplasował się na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał certyfikat platynowej płyty. Podstawowe wydanie albumu promowane było przez single: „Wasted”, „Start a Fire” (oficjalny hymn Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014) i „Heartbeat”, natomiast jego reedycję – single „Cool Me Down” i „Elephant”. Singel „Cool Me Down” pokrył się podwójną platyną w Polsce, notowany był też na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie został certyfikowany złotem.

Pod koniec 2015 Margaret wydała drugi album studyjny, zatytułowany Just the Two of Us, który nagrała w duecie z Mattem Duskiem. Płyta była notowana na 28. miejscu w zestawieniu OLiS i zdobyła status platynowej. W 2017 został wydany kolejny album artystki zatytułowany Monkey Business, który był notowany na ósmym miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. W 2018 z piosenką „In My Cabana” wystąpiła w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018, zajmując siódme miejsce. W tym samym roku jej piosenka „Byle jak” otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018.

Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Dzieciństwo i edukacja | edytuj kod

Urodziła się 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim[1]. Jest córką Elżbiety i Ryszarda Jamrożych, z wykształcenia pedagogów[2]. Wraz ze starszym o 4 lata bratem Tomaszem wychowywała się w Ińsku[3]. Podczas bierzmowania przyjęła imię Julita[4].

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie w klasie klarnetu i saksofonu[5]. Krótko po jej skończeniu doznała wypadku na rowerze, w wyniku którego uszkodziła przegrodę nosową[6]. Uczęszczała do Zespołu Szkół w Ińsku[7]. Została absolwentką XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie[8]. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na Uniwersytecie SWPS na kierunku anglistyki, z których zrezygnowała po trzech semestrach[9][6]. Później zaczęła studiować projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie[10], którą ukończyła w 2015, stając się dyplomowaną projektantką mody[11][12].

Kariera | edytuj kod

Początki kariery | edytuj kod

Na początku 2006 wzięła udział w jednym z odcinków programu Szansa na sukces, zdobywając wyróżnienie za interpretację piosenki „Będę czekać” Steni Kozłowskiej[13]. W 2009 została wokalistką zespołu oNieboLepiej[14][15]. W tym samym roku została laureatką jednego z odcinków Szansy na sukces, w którym zaśpiewała „Znam cię na pamięć” z repertuaru Moniki Brodki[16]. Dzięki wygranej wystąpiła w koncercie finałowym programu w warszawskiej Sali Kongresowej[14][17].

W 2010 wystąpiła w musicalu Rent w szczecińskiej Operze na Zamku[14]. Również tego samego roku współtworzyła projekt Gosia Jamroży Project[18] (grupa funkcjonowała również pod nazwą Margaret J. Project[19]), z którym m.in. trafiła do półfinału konkursu Coke Live Fresh Noise 2010[14]. Wraz z zespołem stworzyła m.in. takie utwory jak „I Will”, „Pod prąd”, „Wróć do siebie” i „Co teraz”[20], do którego powstał teledysk[21].

W 2011 zaczęła prowadzić blog o modzie[9]. Ponadto w tym samym roku wystąpiła w programie Moda z bloga w stacji TVN Style[22][23]. Uczestniczyła również w nagraniu kompozycji „Moments” do kampanii promocyjnej Open Finance[24], a także wystąpiła w teledysku zrealizowanym do tego utworu[25]. W 2012 na potrzeby reklamy linii lotniczych OLT Express nagrała piosenkę „It Will Be Lovely Day”, która zyskała popularność w internecie[26][27]. Na prośbę internautów OLT Express i twórcy udostępnili całość kompozycji, a kilka stacji radiowych odtwarzało ją na swojej antenie, m.in. Program Pierwszy Polskiego Radia[28][29]. W międzyczasie wokalistka nagrała również wokalizy do filmu Bokser[30] oraz kolejne utwory do reklam m.in. dla firmy Apart[31].

2012–2013: „Thank You Very Much” i All I Need | edytuj kod

26 maja 2012 wystąpiła w konkursie Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012 z piosenką „Thank You Very Much[32], którą napisali i skomponowali Thomas Karlsson i Joakim Buddee[33], a za produkcję odpowiadał Ant Whiting[34]. Teledysk towarzyszący piosence wzbudził wiele kontrowersji[35]. Jego reżyserem i pomysłodawcą był Chris Marrs Piliero, który wcześniej współpracował m.in. z Britney Spears i Keshą[35][34]. Klip realizowany był w Los Angeles[36], a Margaret grała w nim dziewczynę wychowywaną przez rodziców nudystów. Ze względu na liczne sceny nagości, jakie się w nim pojawiają, wideo zostało usunięte z serwisu YouTube zaledwie kilka godzin po premierze[37]. Utwór „Thank You Very Much” został oficjalnie wydany w Polsce w formacie digital download 21 lutego 2013[38]. Wtedy też fragment kompozycji został wykorzystany we wiosennej ramówce telewizji Polsat[39], a następnie w jesiennej ramówce niemieckiej stacji telewizyjnej Pro7[40]. Singel był notowany na listach sprzedaży w Austrii, w której znalazł się na 38. miejscu[41], Niemczech, gdzie trafił na 41. miejsce[42] oraz we Włoszech, plasując się tam na 22. pozycji[43]. Ponadto o Margaret, piosence „Thank You Very Much” i zrealizowanym do niej teledysku pisały media nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, m.in. brytyjski dziennik „The Sun[44][45]. 8 czerwca 2013 Margaret wystąpiła z tą piosenką w konkursie Największe Przeboje Roku na TOPtrendy 2013 w Operze Leśnej[46], a pod koniec miesiąca zaprezentowała ją w popularnym niemieckim programie ZDF Fernsehgarten, emitowanym na kanale ZDF[47].

9 lipca 2013 został wydany drugi singel wokalistki – „Tell Me How Are Ya[48]. 14 lipca artystka wystąpiła podczas koncertu w Słubicach zorganizowanego w ramach trasy koncertowej Lato Zet i Dwójki[49]. W dniach 19–20 lipca z piosenkami „Thank You Very Much” i „I Get Along”[50] reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim mieście Karlshamn[51], gdzie zajęła 2. miejsce[52]. W nagrodę otrzymała 5 tysięcy koron szwedzkich[53]. 30 lipca ukazał się jej debiutancki minialbum All I Need, na którym znalazło się 6 piosenek, w tym m.in. „Thank You Very Much” oraz „Tell Me How Are Ya”[54]. Płyta zadebiutowała na 50. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS[55]. 8 sierpnia w warszawskim klubie „Iskra” odbył się koncert promocyjny EP-ki[56]. 3 sierpnia Margaret zaśpiewała podczas gali Eska Music Awards 2013[57], podczas której otrzymała również nagrodę za teledysk do piosenki „Thank You Very Much” w kategorii Eska TV Award – Najlepsze video[58]. Ponadto nominowana była w kategoriach Najlepsza artystka, Najlepszy hit (za „Thank You Very Much”) oraz Najlepszy debiut[59]. We wrześniu została nominowana do nagród MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Najlepszy polski wykonawca[60]. Miesiąc później otrzymała nominację do Róż Gali w kategorii Debiut za „muzyczny podbój Europy”[61]. Pod koniec 2013 odbyła trasę promocyjną we Włoszech[62].

2014: Add the Blonde i „Start a Fire” | edytuj kod

Margaret podczas koncertu w Tarnowie, 2014

31 grudnia 2013 wystąpiła podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów na Skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie między innymi premierowo wykonała swój trzeci singel „Wasted”, a zarazem pierwszy promujący jej debiutancki album studyjny[63]. Singel „Wasted” został wydany 15 stycznia 2014[64]. Kompozycja dotarła do 6. miejsca listy AirPlay – Top, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych[65]. W lutym piosenkarka została nominowana do nagród: Wiktory w kategorii Gwiazda piosenki[66] oraz Kids’ Choice Awards w kategorii Ulubiona polska gwiazda[67]. W tym samym miesiącu dołączyła do kampanii reklamowej sieci komórkowej Play, wiążącej się m.in. z występami w kilku spotach promocyjnych[68]. W reklamach z jej udziałem były wykorzystywane fragmenty utworów z jej repertuaru[69]. Pod koniec marca wokalistka wystąpiła jako gość muzyczny na rozdaniu Wiktorów 2013, które odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie[70]. Wśród publiczności obecnych było wiele znanych osobistości m.in. ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną[71]. 30 maja Margaret wystąpiła w koncercie Królowie sieci podczas pierwszego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 wśród trzech artystów z największą liczbą sprzedanych singli w poprzedzającym roku w Polsce[72]. Podczas koncertu odebrała wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku, przyznanej przez ZPAV utworowi „Thank You Very Much” za zajęcie 3. miejsca pod względem największej ilości sprzedanych singli w postaci cyfrowej w 2013[73][74]. Dzień później zaprezentowała się na scenie w Operze Leśnej w konkursie Największe Przeboje Roku z piosenką „Wasted” wśród wykonawców[75], których piosenki były w ostatnim roku najczęściej granymi w stacjach radiowych[76]. 7 czerwca wokalistka była jednym z artystów biorących udział w koncercie SuperJedynki, odbywającym się w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu[77], podczas którego została nagrodzona SuperJedynką w kategorii SuperArtysta bez granic[78]. Również w czerwcu otrzymała nominację do nagród Eska Music Awards 2014 w kategorii Eska TV Award – Najlepsze video (za „Wasted”)[79].

Margaret podczas jednego z koncertów w ramach Lato Zet i Dwójki 2014 w Toruniu

Pod koniec lipca miesięcznik „Forbes” umieścił Margaret na 67. miejscu listy „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu”. Reklamodawcy wycenili jej wartość rynkową na 235 238 złotych[80]. Latem piosenkarka po raz drugi wzięła udział w trasie koncertowej Lato Zet i Dwójki, organizowanej przez TVP2 i Radio Zet, w ramach której wystąpiła w Toruniu (27 lipca)[81], Koszalinie (3 sierpnia)[82] i Uniejowie (24 sierpnia)[83].

W międzyczasie Polski Związek Piłki Siatkowej zwrócił się do artystki z prośbą o stworzenie oficjalnego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, odbywających się w 2014 w Polsce[84][85]. Piosenkarka wspólnie z Thomasem Karlssonem i Matsem Tärnforsem stworzyła w tym celu kompozycję „Start a Fire[86][87], którą premierowo wykonała 18 sierpnia w Kraków Arenie przed ostatnim meczem w ramach XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, transmitowanym na żywo za pośrednictwem telewizji Polsat Sport[88][89]. Utwór został także umieszczony na debiutanckim albumie studyjnym wokalistki o nazwie Add the Blonde, a zarazem stał się drugim singlem promującym wydawnictwo. Piosenka trafiła na 10. miejsce zestawienia AirPlay – Top[90]. Mniej więcej w tym okresie Margaret nagrała również nową wersję utworu „O mnie się nie martw” z repertuaru Katarzyny Sobczyk, która została zrealizowana na potrzeby serialu o tym samym tytule[91].

26 sierpnia ukazał się debiutancki album studyjny piosenkarki Add the Blonde, na który sama współtworzyła część utworów[92]. Materiał umieszczony na płycie objął 14 anglojęzycznych kompozycji, w tym: całościowy materiał z minialbumu All I Need oraz 8 premierowych piosenek[93]. Całość została utrzymana w stylistyce popowej[94]. Producentami wydawnictwa byli Joakim Buddee, Martin Eriksson oraz Ant Whiting[95]. Add the Blonde dotarło do 8. miejsca listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce[96] i uzyskało status platynowej płyty za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy[97][98]. 30 sierpnia Margaret zaprezentowała „Start a Fire” na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014[99]. Wydarzenie to było transmitowane na żywo w 168 krajach[100]. 15 września artystka została nagrodzona w plebiscycie „Kobieta Roku Glamour”, organizowanym przez magazyn „Glamour[101][102]. 21 września w katowickim Spodku zaśpiewała podczas ceremonii wręczenia medali Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn[103][104]. W listopadzie otrzymała nominację do nagród Telekamery 2015 w kategorii Muzyka[105].

2015: „Heartbeat” i Just the Two of Us | edytuj kod

Margaret, 2015

W lutym 2015 premierę miał trzeci singel promujący album Add the Blonde – „Heartbeat[106]. Kompozycja została napisana i skomponowana przez Margaret we współpracy z Joakimem Buddee[107]. Nagranie uplasowało się na 11. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach[108]. Mniej więcej w tym samym okresie wokalistka drugi rok z rzędu otrzymała nominacje do nagród: Kids’ Choice Awards (Ulubiona polska gwiazda) oraz Wiktory (Artysta sceny roku)[109][110]. Ponadto wzięła udział w kampanii reklamowej Coca-Coli pod hasłem „Pocałuj radość”, przeprowadzonej z okazji 100. rocznicy wprowadzenia na rynek charakterystycznej butelki napoju[111]. Na potrzeby kampanii artystka nagrała utwór „Smak radości”, będący polską wersją piosenki „First Time”, wykonywanej w oryginale przez Robin Beck[112]. 19 kwietnia Margaret wystąpiła podczas koncertu Top Music Wembley w londyńskiej Wembley Arena[113]. 30 maja zaprezentowała się na scenie w Operze Leśnej podczas koncertu Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM, odbywającego się w ramach Polsat SuperHit Festiwal. Po występie została nagrodzona statuetką za zajęcie, z singlem „Wasted”, 4. miejsca w rankingu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w 2014, który na potrzeby festiwalu został przygotowany przez ZPAV[114][115].

Latem piosenkarka po raz trzeci wzięła udział w telewizyjno-radiowej trasie koncertowej Lato Zet i Dwójki, występując podczas koncertu w Uniejowie, który odbył się 23 sierpnia[116]. Kilka dni później wystąpiła na gali Eska Music Awards 2015, gdzie między innymi zaśpiewała wspólnie z Sarsą, Cleo, Tabbem i Sound’n’Grace cover utworu „Love Me Like You Do[117] oraz została nagrodzona dwiema statuetkami w kategoriach: Najlepsza artystka i eskaGO Award – Najlepszy artysta w sieci[118]. W sierpniu rozpoczęła współpracę z firmą Deichmann, efektem której były sygnowane przez nią 3 kolekcje butów i dodatków. Przedsięwzięciom towarzyszyły intensywne kampanie reklamowe, wiążące się m.in. z występami Margaret w spotach reklamowych, w których zostały wykorzystane fragmenty utworów z jej repertuaru[119][120][121]. We wrześniu odbyła się premiera zaprojektowanej przez artystkę kolekcji ubrań dla marki Sinsay pod tytułem „Sinsay by Margaret”[122]. Do promocji kolekcji posłużył teledysk zrealizowany do piosenki „Dance for 2”, pochodzącej z płyty Add the Blonde[123][124]. 26 września na antenie TVP1 ruszyła emisja programu muzycznego Retromania, który piosenkarka współprowadziła wraz z Krzysztofem Szewczykiem i Wojciechem Pijanowskim[125]. W październiku wokalistka otrzymała nagrodę MTV Europe Music Award w kategorii Najlepszy polski wykonawca, dzięki czemu automatycznie zdobyła również nominację w kategorii Najlepszy światowy wykonawca: Europa[126]. Miesiąc później tygodnik „Wprost” umieścił ją na 38. miejscu listy „50 najbardziej wpływowych polskich celebrytów”[127].

6 listopada ukazał się jej drugi album studyjny Just the Two of Us, nagrany w duecie z kanadyjskim wokalistą Mattem Duskiem[128]. Na płycie znalazły się interpretacje jazzowych standardów. Singlami promującymi projekt zostały utwory: tytułowy „Just the Two of Us” oraz „‘Deed I Do[129]. Wydawnictwo uplasowało się na 28. miejscu na polskiej liście sprzedaży[130]. Album zdobył ponadto w Polsce certyfikat platynowej płyty[97]. W międzyczasie piosenkarka wzięła udział w świątecznej odsłonie kampanii reklamowej Coca-Coli, w ramach której wraz z finalistami szóstej edycji programu The Voice of Poland nagrała kompozycję „Coraz bliżej święta”[131]. Ponadto w grudniu zagrała kilka koncertów, uczestnicząc w świątecznej trasie ciężarówek Coca-Cola po Polsce[132].

2016: „Cool Me Down” i „Elephant” | edytuj kod

Margaret podczas prób do występu w finale polskich eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, marzec 2016

Na początku lutego 2016 Margaret była jednym z gości specjalnych koncertu Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka, który odbył się w Ergo Arenie z okazji jubileuszu 40-lecia ich pracy artystycznej i był transmitowany na żywo za pośrednictwem telewizji Polsat. Piosenkarka na scenie zaśpiewała „Nasze randez-vous” oraz „Pokolenie” wraz z Ewą Farną i Rudą[133][134].

8 lutego wokalistka na antenie radia RMF FM potwierdziła, że wraz z utworem „Cool Me Down” zgłosiła się do polskich preselekcji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji[135][136], do których kilka dni później została pomyślnie zakwalifikowana[137]. Po premierze piosenki „Cool Me Down”, Polska awansowała na 1. miejsce w zakładach bukmacherskich, gdzie była typowana do wygrania całego Konkursu Piosenki Eurowizji[138][139]. 5 marca Margaret wystąpiła podczas finału selekcji, zorganizowanych w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie, zajmując ostatecznie 2. miejsce z udziałem 24,72% głosów[140][141]. Na wieść o przegranej piosenkarki, która była faworytką do wygrania Konkursu Piosenki Eurowizji, wielu miłośników widowiska z całej Europy zareagowało z oburzeniem, natomiast międzynarodowe portale poświęcone imprezie krytycznie komentowały końcowy rezultat[142][143][144]. Singel „Cool Me Down” zajął 4. miejsce na liście AirPlay – Top, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, i jest dotychczas najwyżej notowaną piosenką wokalistki w tym zestawieniu[145]. Kompozycja była notowana również na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie uplasowała się na 36. miejscu[146]. W Polsce singel sprzedał się w nakładzie przekraczającym 40 tysięcy egzemplarzy i pokrył się podwójnie platynową płytą[97][98], natomiast w Szwecji sprzedał się w ponad 20-tysięcznym nakładzie i został certyfikowany złotem[147][148].

Margaret podczas nagrania programu Sommarkrysset w Gröna Lund, 9 lipca 2016

W połowie marca wokalistka została nagrodzona statuetką Kids’ Choice Awards w kategorii Ulubiona polska gwiazda[149]. W tym samym czasie zagrała specjalny koncert w ramach cyklu eska360, który został zarejestrowany przez stację Eska TV i wyemitowany na ich antenie 2 kwietnia[150]. 28 maja piosenkarka wystąpiła w koncercie Radiowy przebój roku podczas drugiego dnia festiwalu Polsat SuperHit Festiwal, gdzie zaśpiewała między innymi „Heartbeat”, który znalazł się w gronie najczęściej emitowanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w poprzedzającym roku[151].

Na początku lipca odbyła się premiera piosenki „Atomówki”, którą wokalistka nagrała na zlecenie stacji Cartoon Network z okazji emisji w Polsce premierowych odcinków amerykańskiej kreskówki o tym samym tytule[152]. Latem artystka dała kilka występów w Szwecji: w programach Sommarkrysset (9 lipca) i Lotta på Liseberg (8 sierpnia), emitowanych w telewizji TV4[153][154], na gali rozdania szwedzkich nagród Rockbjörnen (16 sierpnia)[155] oraz podczas koncertów w Eskilstunie (4 sierpnia), Göteborgu (21 sierpnia) i Sztokholmie (24 sierpnia) w ramach festiwalu RIX FM Festival, organizowanego przez stację radiową RIX FM[156][157][158].

26 sierpnia wystąpiła na gali Eska Music Awards 2016, gdzie między innymi wykonała premierowy utwór „Elephant” oraz zaprezentowała cover piosenki „Lush Life” z repertuaru Zary Larsson[159][160]. Podczas wydarzenia została nagrodzona w kategorii eskaGO Award – Najlepszy artysta w sieci[161]. Była nominowana również w kategoriach: Najlepsza artystka i Najlepszy hit (za „Cool Me Down”)[162][163]. Dzień później „Elephant” został wydany na singlu[164]. Utwór został napisany i skomponowany przez Margaret we współpracy z Joakimem Buddee oraz Thomasem Karlssonem[165]. Piosenka uplasowała się na 21. miejscu listy AirPlay – Top[166].

Margaret podczas występu w finale krajowych eliminacji do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, październik 2016

15 października Margaret zasiadła w jury finału krajowych eliminacji do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci[167]. 3 listopada otrzymała drugą w swojej karierze statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca[168]. 2 grudnia ukazała się reedycja jej debiutanckiej płyty – Add the Blonde, poszerzona o single „Cool Me Down” (wraz z trzema jego remiksami) i „Elephant” oraz utwór „Smak radości”[169].

Od 2017: Monkey Business i udział w Melodifestivalen | edytuj kod

17 marca 2017 miała premierę kolejna piosenka Margaret – „Blue Vibes”, promująca film Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski, którego premiera odbyła się 27 maja[170][171]. 12 maja został wydany następny singel piosenkarki – „What You Do[172]. Nagranie uplasowało się na 14. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach[173]. 2 czerwca ukazał się drugi solowy album studyjny artystki zatytułowany Monkey Business[174]. Album zadebiutował na 8. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce[175].

17 czerwca wystąpiła na gali Eska Music Awards 2017, gdzie zaprezentowała cover piosenki „I Don’t Wanna Live Forever” z repertuaru Zayna i Taylor Swift oraz „What You Do”[176]. Podczas wydarzenia została nagrodzona w kategorii eskaGO Award – Najlepszy artysta w sieci[177].

1 września premierę miał trzeci singel z płyty Monkey Business o takim samym tytule[178]. 17 września wraz z muzykiem jazzowym Włodzimierzem Pawlikiem wystąpiła na 54. KFPP w Opolu z okazji koncertu „Od Opola do Opola”, gdzie zaśpiewała wiązankę piosenek „Cool Me Down” i „What You Do”[179]. Podczas festiwalu otrzymała nagrodę specjalną od TVP1[180].

4 października po raz kolejny została nominowana do nagród MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca[181]. 28 listopada potwierdzono jej udział z utworem „In My Cabana” w szwedzkich eliminacjach eurowizyjnych Melodifestivalen 2018. 10 lutego 2018 wystąpiła jako czwarta w kolejności w drugim półfinale selekcji[182][183] i zakwalifikowała się do rundy dogrywkowej, która odbyła się 3 marca w Kristianstad Arena w Kristianstad[184]. Awansowała z niego do finału Melodifestivalen, który odbył się 10 marca we Friends Arena w Solnie w Sztokholmie[185][186]. Zajęła w nim siódme miejsce po zdobyciu w sumie 103 punktów od telewidzów (10. miejsce) i międzynarodowego jury (5. miejsce)[187][188]. W kwietniu podpisała umowę reklamową promującą nową linię piwa bezalkoholowego Warka Radler[189]. W lipcu rozpoczęła współpracę z hiszpańską firmą Pull&Bear.

2 sierpnia wydała singiel zatytułowany „Lollipop”, który został wybrany przez Warner Music Sweden jako hymn dla EuroPride[190]. Piosenkarka skomentowała swoje zaangażowanie w projekt: „Zawsze popierałam inicjatywy miłosne i miłość wszelkiego rodzaju. Miłość jest miłością”[191]. 26 sierpnia jej piosenka „Byle jak” otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018[192]. Będzie także współprowadzić dziesięciodniową trasę koncertową po Szwecji pod nazwą Stjärnklart („Starlight”), która potrwa od listopada do grudnia[193]. 27 listopada potwierdzono jej udział z utworem „Tempo” w szwedzkich eliminacjach eurowizyjnych Melodifestivalen 2019. 9 lutego wystąpiła w drugim półfinale selekcji, który został rozegrany w Malmö[194]. Zajęła w nim piąte miejsce, niezapewniające awansu do kolejnego etapu.

Działalność charytatywna | edytuj kod

W styczniu 2014 przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sukienkę, w której wystąpiła w Gdyni podczas koncertu sylwestrowego, organizowanego przez telewizję Polsat[195]. 3 kwietnia wystąpiła podczas gali Rak. To się leczy!, która odbyła się w Teatrze Capitol[196].

Margaret, 2016

Latem wsparła Fundację Polsat, występując w spocie, w którym zachęcała do wysyłania smsów, z których zyski zostały przeznaczone na rzecz fundacji. Spot emitowany był na antenie stacji Polsat oraz na kanałach tematycznych Grupy Polsat[197].

6 grudnia wzięła udział w imprezie mikołajkowej, zorganizowanej przez Jakuba Wesołowskiego w należącym do niego podwarszawskim hotelu „Brant”, dla dzieci z okolicznych domów dziecka. Wystąpiła na scenie oraz przekazała na odbywającą się tam aukcję charytatywną namalowany przez siebie obraz[198][199]. Tego samego dnia odwiedziła, przebywające w Instytucie Matki i Dziecka, dzieci cierpiące na choroby nowotworowe[200].

Margaret na RIX FM Festivalen 2016 w Kungsträdgården

W międzyczasie, wraz z innymi artystami, takimi jak m.in.: Rafał Brzozowski, Honorata Skarbek czy Maria Niklińska, uczestniczyła w nagraniu charytatywnej płyty Siemacha po kolędzie z kolędami i piosenkami świątecznymi. Projekt został zorganizowany przez Stowarzyszenie Siemacha. Wokalistka na album nagrała piosenkę „Santa Claus Is Coming to Town” w duecie z Pamelą Stone oraz kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wraz z wszystkimi wykonawcami biorącymi udział w projekcie. Wydawnictwo miało premierę 9 grudnia, a dochód z jego sprzedaży został przekazany na budowę domu dziecka w Odporyszowie[201][202][203].

15 grudnia wystąpiła podczas koncertu charytatywnego Serce dla dzieci, w trakcie którego zbierane były fundusze na pomoc dla ośmiorga chorych dzieci – podopiecznych Fundacji Faktu. Margaret w akcji wspierała chorego na zanik mięśni typu Duchenne’a Adriana. Organizatorami koncertu byli: TVP1 oraz Ringier Axel Springer Polska[204][205][206].

Na początku stycznia 2015 wsparła 23. finał WOŚP, wystawiając na licytację sukienkę, w której odebrała nagrodę „Kobiety Roku Glamour”[207]. Latem, drugi rok z rzędu, wystąpiła w spocie zachęcającym do finansowego wsparcia podopiecznych Fundacji Polsat[208].

Pod koniec 2015 ponownie zaangażowała się w nagranie świątecznej płyty, z której dochód ze sprzedaży trafił na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Siemacha. Charytatywny album pod tytułem Gwiazdy po kolędzie ukazał się 27 listopada, a Margaret nagrała na niego utwór „A kto wie czy za rogiem” oraz kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” z Sarsą, Kasią Popowską, Rafałem Brzozowskim, Antkiem Smykiewiczem i Pamelą Stone[209][210].

10 stycznia 2016 w ramach WOŚP zagrała koncert w Świdnicy[211]. W styczniu 2017 wraz z Bartkiem Januszem przekazała na rzecz WOŚP suknię jego projektu, w której pojawiła się na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes[212].

W lutym 2018 przekazała na licytację charytatywną kryształowy sedes, który wykorzystała podczas prób do występu w półfinale Melodifestivalen 2018[213]. Rekwizyt został sprzedany za 10 tys. szwedzkich koron, które zostały przekazane na pomoc zwierzętom[214].

Dyskografia | edytuj kod

 Osobny artykuł: Dyskografia Margaret.

Albumy studyjne | edytuj kod

Nagrody i nominacje | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lista nagród i nominacji Margaret.

Przypisy | edytuj kod

 1. Margaret (pol.). muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-07-10].
 2. Margaret. Anna Kamińska (scen.), Magdalena Kłaczyńska (reż.). Super rodzinka. Polsat Café. 2014. Odcinek 1.
 3. Wokalistka z Ińska w brytyjskim tabloidzie (pol.). radioszczecin.pl. [dostęp 2013-05-06].
 4. Czat z Margaret (pol.). dziendobry.tvn.pl. [dostęp 2016-02-26].
 5. Chodziło o Margaret (pol.). choszczno.pl. [dostęp 2013-05-08].
 6. a b Zawsze chciałam inaczej (pol.). styl.pl. [dostęp 2014-12-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-26)].
 7. Dzień Pluszowego Misia (pol.). zsinsko.szkolnastrona.pl. [dostęp 2014-12-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-27)].
 8. Margaret – Add the Blonde – Tydzień: 01.12 – 07.12.2014 (pol.). radioszczecin.pl. [dostęp 2014-12-01].
 9. a b Małgorzata Jamroży (pol.). tvnwarszawa.tvn24.pl. [dostęp 2011-04-22].
 10. Margaret: Nie ucieknę od stereotypu blogerki (pol.). eksmagazyn.pl. [dostęp 2014-09-30].
 11. Jubileuszowy pokaz dyplomowy MSKPU (pol.). elle.pl. [dostęp 2015-03-19].
 12. Margaret z dyplomem projektantki mody! (pol.). rmf.fm. [dostęp 2015-06-30].
 13. Bartek ma jeszcze szansę w "Szansie na sukces” (pol.). to.com.pl. [dostęp 2006-01-25].
 14. a b c d Margaret J – nowa gwiazda Internetu (wideo) (pol.). szczecin.naszemiasto.pl. [dostęp 2013-02-25].
 15. Ciekawy koncert zespołu oNieboLepiej już w poniedziałek. (pol.). arcyradio.pl. [dostęp 2009-11-20].
 16. Margaret J. Project (pol.). dziejesie.net. [dostęp 2013-07-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-1-16)].
 17. Koncert finałowy „Szansy na sukces” (pol.). tvp.pl. [dostęp 2013-07-08].
 18. Gosia Jamroży Project – 04.12.2010 r. we Free Blues Club w Szczecinie (pol.). riversedge.pl. [dostęp 2016-06-24].
 19. Margaret J Project (pol.). muzyka.wp.pl. [dostęp 2014-01-17].
 20. Margaret J. Project's songs (pol.). myspace.com. [dostęp 2014-01-17].
 21. Jedna piosenka zrobiła z niej gwiazdę. Co robiła Margaret przed "Thank You Very Much"? Gosia Jamroży Projekt (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-09-16].
 22. Wiosenny spacer w stylu Kate Moss (pol.). tvnwarszawa.tvn24.pl. [dostęp 2011-04-26].
 23. Moda z bloga (pol.). player.pl. [dostęp 2013-07-08].
 24. Open Finance – muzyka z reklamy (pol.). muzykazreklam.com. [dostęp 2013-01-15].
 25. Jedna piosenka zrobiła z niej gwiazdę. Co robiła Margaret przed "Thank You Very Much"? Margaret w teledysku "Moments" (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-09-16].
 26. Świeży towar 6 lipca 2012 (pol.). radioszczecin.pl. [dostęp 2012-07-10].
 27. OLT Express – Narodziny – muzyka z reklamy (pol.). muzykazreklam.com. [dostęp 2012-04-23].
 28. Małgosia Jamroży "It will be lovely day" (pol.). polskieradio.pl. [dostęp 2012-07-17].
 29. Małgosia Jamroży – It Will Be Lovely Day (pol.). radioarchiwum.net. [dostęp 2012-11-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-11-09)].
 30. FilmPolski.pl – Małgorzata Jamroży (pol.). filmpolski.pl. [dostęp 2014-01-17].
 31. Jedna piosenka zrobiła z niej gwiazdę. Co robiła Margaret przed "Thank You Very Much"? Margaret (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-09-16].
 32. Margaret wystąpi na festiwalu "Sopot Top Trendy" 2012 (pol.). rmf24.pl. [dostęp 2012-05-15].
 33. Thank You Very Much (utwór mp3) (pol.). empik.com. [dostęp 2014-03-01].
 34. a b Margaret: Polska szafiarka zrobi światową karierę? (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-12-31].
 35. a b Kim jest Margaret, czyli Małgorzata Jamroży, autorka hitu Thank You Very Much? (pol.). mowimyjak.pl. [dostęp 2013-03-08].
 36. Margaret – Thank You Very Much. Polka, która ma szansę zdobyć Europę! Zobacz jej debiutancki singiel (Video, tylko 18+) (pol.). eska.pl. [dostęp 2013-05-25].
 37. Polka zakazana na YouTube (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-04-10].
 38. Margaret “Thank You Very Much” (Video Premiere) (ang.). josepvinaixa.com. [dostęp 2013-03-19].
 39. "Thank You Very Much" w reklamie Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2013-06-28].
 40. Piosenka Margaret debiutuje w niemieckich mediach (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-07-09].
 41. Margaret – Thank You Very Much (Song) (niem.). austriancharts.at. [dostęp 2013-08-22].
 42. Margaret – Thank You Very Much (niem.). offiziellecharts.de. [dostęp 2013-08-22].
 43. Classifica settimanale WK 43 (dal 2013-10-21 al 2013-10-27) (wł.). fimi.it. [dostęp 2015-04-12].
 44. Małgorzata Jamroży "Margaret" – Blogerka podbija świat swoją piosenką (pol.). gala.pl. [dostęp 2013-05-06].
 45. Małgorzata "Margaret" Jamroży z hitem "Thank You Very Much" pełnym golasów podbija Polskę i świat (pol.). natemat.pl. [dostęp 2013-05-09].
 46. Sopot TOPtrendy Festiwal 2013. Dzień II – relacja na żywo online (Video) (pol.). eska.pl. [dostęp 2013-06-09].
 47. ZDF-Fernsehgarten mit Jonas Myrin, Margaret und Daniele Negroni (niem.). borlife.de. [dostęp 2013-06-23].
 48. Margaret – Tell Me How Are Ya (ang.). discogs.com. [dostęp 2015-09-16].
 49. Gwiazdy "Lata ZET i Dwójki" w Słubicach (pol.). slubice24.pl. [dostęp 2016-05-01].
 50. Margaret reprezentantką Polski w Karlshamn (pol.). eurowizja.org. [dostęp 2013-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-07-07)].
 51. Margaret: nowy klip autorki hitu „Thank You Very Much” (pol.). 24.pl. [dostęp 2014-01-30].
 52. Margaret odniosła wielki sukces w Szwecji (pol.). polskieradio.pl. [dostęp 2013-07-21].
 53. FINAL Baltic Song Contest 2013 (Bilder) (szw.). arkiv.poplight.se. [dostęp 2013-08-01].
 54. All I Need – Margaret. Premiera debiutanckiej EPki Margaret już 30 lipca! (Video) (pol.). eska.pl. [dostęp 2013-07-08].
 55. OLiS – sprzedaż w okresie 05.08.2013 – 11.08.2013 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2013-08-19].
 56. Margaret w klubie Iskra – Orange music poleca (relacja) (pol.). orange.pl. [dostęp 2013-08-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-30)].
 57. ESKA Music Awards 2013 - relacja online. Kto wygrał? Co działo się na scenie? Sprawdź na Eska Cinema! [ZAPIS RELACJI (pol.). eska.pl. [dostęp 2013-08-03].
 58. Eska Music Awards 2013: Margaret ma Eska TV Award – Najlepsze Video! (pol.). eska.pl. [dostęp 2013-08-03].
 59. Znamy nominacje Eska Music Awards (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-06-18].
 60. MTV Europe Music Awards 2013: znamy nominacje (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-09-17].
 61. Róże Gali 2013 na żywo w TVP2. Nominacje dla Chodakowskiej, Młynarskiej, Musiała i Podsiadło (pol.). media2.pl. [dostęp 2013-10-29].
 62. Małgorzata "Margaret" Jamroży Podbiła Włochy (pol.). gala.pl. [dostęp 2013-12-23].
 63. Margaret – Wasted. Nowa piosenka Margaret premierowo na Sylwestrze w Gdyni! (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-01-01].
 64. Wasted (Radio Version) – Single by Margaret (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2016-05-01].
 65. Margaret – Wasted (AirPlay Top 15.03. – 21.03.2014) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-03-24].
 66. Wiktory 2013: gala rozdania nagród odbędzie się 29 marca (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-02-10].
 67. Kids Choice Awards 2014: polskie nominacje. Gdzie głosować na polskie gwiazdy w ramach KCA 2014? (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-02-25].
 68. W reklamach Formuły Play na Kartę Margaret i Podsiadło śpiewają swoje hity (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-02-21].
 69. Margaret i Dawid Podsiadło znów reklamują Formułę Play na Kartę (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-06-17].
  Margaret w formule 4w1 w Play (pol.). play.pl. [dostęp 2014-10-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-23)].
  Margaret, Małaszyński i Święty Mikołaj w bożonarodzeniowych reklamach Play (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-11-27].
  Margaret w reklamach nielimitowanego Internetu na Kartę w Play (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-07-10].
 70. Wiktory 2013 (pol.). styl.pl. [dostęp 2014-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-12)].
 71. Wicepremier Elżbieta Bieńkowska dostała Wiktora w kategorii Polityk Roku (pol.). wiadomosci.wp.pl. [dostęp 2016-05-02].
 72. Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 – pierwszy dzień: zapis relacji. Podsiadło i Brzozowski wygranymi + Afraid Dawida Kwiatkowskiego (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-05-31].
 73. Cyfrowa Piosenka Roku 2013 (pol.). zpav.pl. [dostęp 2014-06-01].
 74. Dawid Podsiadło artystą TOP podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 (pol.). toptrendy.pl. [dostęp 2014-05-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-24)].
 75. Koncert „Największe Przeboje Roku” (pol.). toptrendy.pl. [dostęp 2014-05-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-11)].
 76. "Księżniczka" Sylwii Grzeszczak największym hitem roku! (pol.). rmf24.pl. [dostęp 2014-05-31].
 77. Margaret ze statuetką SuperArtysty bez granic (pol.). 24opole.pl. [dostęp 2014-06-07].
 78. Festiwal Opole 2014 – SuperJedynki: Kto wygrał? Ewa Farna, Donatan i Cleo, Piersi, Igor Herbut, Red Lips, Sylwia Grzeszczak i Margaret (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-06-07].
 79. Eska Music Awards 2014 – Mrozu & Sound'N'Grace – Nic Do Stracenia to Najlepsze video! (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-08-22].
 80. Najcenniejsze gwiazdy polskiego show-biznesu 2014 (pol.). 100najcenniejszychgwiazd.forbes.pl. [dostęp 2014-07-31].
 81. „Lato ZET i Dwójki” w Toruniu (pol.). torun.pl. [dostęp 2016-05-01].
 82. Nagrody Festiwalu Na Fali. W Koszalinie gościły gwiazdy polskiej sceny muzycznej (pol.). koszalininfo.pl. [dostęp 2016-05-01].
 83. Lato Zet i Dwójki w Uniejowie. Donatan i Edyta Górniak rozgrzali publiczność (pol.). lodz.naszemiasto.pl. [dostęp 2016-05-01].
 84. Uwielbia siatkówkę, Możdżonka i zna...Piaska. Zapis czatu z Margaret! (pol.). polsatsport.pl. [dostęp 2014-08-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-21)].
 85. Margaret jak Shakira. Polka nagrywa hymn siatkarskiego Mundialu! (pol.). polsatsport.pl. [dostęp 2014-08-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-11)].
 86. Nowa piosenka Margaret – Start a Fire. Teledysk coraz bliżej. Zapowiada się sportowy klip? (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-08-08].
 87. Start A Fire (utwór mp3) (pol.). empik.com. [dostęp 2014-08-27].
 88. Prestiżowe zwycięstwo nad Rosją na zakończenie Memoriału Wagnera (pol.). polsatsport.pl. [dostęp 2014-08-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-19)].
 89. Margaret Start a Fire – premierowe wykonanie hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej 2014 (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-08-19].
 90. Margaret – Start a Fire (AirPlay Top 25.10. – 31.10.2014) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-11-03].
 91. Margaret: "O mnie się nie martw" – teledysk do serialu (pol.). film.onet.pl. [dostęp 2014-08-22].
 92. Margaret – Add the Blonde (ang.). discogs.com. [dostęp 2014-08-28].
 93. Margaret “Add the Blonde” (iTunes+) (ang.). josepvinaixa.com. [dostęp 2014-07-22].
 94. Add The Blonde – Margaret (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2015-10-18].
 95. Add the Blonde. Już dziś premiera debiutanckiej płyty Margaret (pol.). allaboutmusic.pl. [dostęp 2014-08-26].
 96. OLiS – sprzedaż w okresie 01.09.2014 – 07.09.2014 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2014-09-12].
 97. a b c Platynowe płyty CD (przyznane w 2016 roku) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2016-02-01].
 98. a b Regulamin przyznawania wyróżnień (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2014-11-19].
 99. Imponująca ceremonia otwarcia siatkarskich mistrzostw świata (pol.). polsatsport.pl. [dostęp 2014-08-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-25)].
 100. Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014: Ceremonia otwarcia na Stadionie Narodowym – Margaret, Cleo i Donatan, DJ Adamus (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-08-30].
 101. Apart i Kobieta Roku Glamour (pol.). apart.pl. [dostęp 2014-09-17].
 102. Kobieta Roku Glamour (pol.). glamour.pl. [dostęp 2014-09-16].
 103. Brazylia – Polska (relacja na żywo) (pol.). eurosport.onet.pl. [dostęp 2014-09-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-01)].
 104. Ceremonia wręczenia medali mistrzostw świata siatkarzy (pol.). polsatsport.pl. [dostęp 2014-09-21].
 105. To oni walczą o Telekamery 2015! (pol.). rmf24.pl. [dostęp 2014-11-10].
 106. Nowości muzyczne 2015: Margaret – Heartbeat trzecim oficjalnym singlem Add the Blonde. Czy zaśpiewa to na ESKA odwołuje zimę (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-02-11].
 107. Heartbeat (utwór mp3) (pol.). empik.com. [dostęp 2015-02-10].
 108. Margaret – Heartbeat (AirPlay Top 22.08. – 28.08.2015) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2015-08-31].
 109. Kids Choice Awards 2015: nominacje w muzycznych kategoriach. Sprawdź, kto ma szansę wygrać statuetkę (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-02-23].
 110. Wiktory 2015 – ogłoszono nominacje: Piotr Beczała, Margaret, Włodzimierz Pawlik, Dawid Podsiadło, Artur Rojek i Agnieszka Chylińska mają szanse na statuetkę (pol.). film.onet.pl. [dostęp 2015-03-17].
 111. Pocałuj Radość – gwiazdorska kampania Coca-Coli z okazji 100 urodzin kultowej butelki (pol.). media2.pl. [dostęp 2015-04-03].
 112. Margaret piosenka z Coca-Coli – Smak Radości: posłuchajcie i sprawdźcie tekst. Kolejny hit wokalistki? (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-04-13].
 113. W niedzielę koncert Top Music Wembley. Transmisja w Onet.tv (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-04-19].
 114. Startuje Polsat SuperHit Festiwal 2015. Muzyczne hity i kabarety na żywo (pol.). media2.pl. [dostęp 2015-05-30].
 115. Polsat SuperHit Festival: Beata Kozidrak, Kayah, Margaret i Mrozu wśród gwiazd drugiego dnia (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-05-31].
 116. Finał Lata ZET i Dwójki w Uniejowie. Zobacz relację! (pol.). wiadomosci.radiozet.pl. [dostęp 2015-08-23].
 117. Eska Music Awards 2015 – relacja na żywo minuta po minucie. Bądź z nami! (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-08-29].
 118. Eska Music Awards 2015 – wyniki. Kto wygrał statuetki? Poznaj tegorocznych zwycięzców! (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-08-29].
 119. Kolekcja Margaret w Deichmann (pol.). galeriasloneczna.pl. [dostęp 2015-08-19].
  Margaret rozpoczęła współpracę z marką Deichmann (pol.). avanti24.pl. [dostęp 2015-06-18].
 120. Deichmann x Margaret: jakie buty i dodatki znajdziesz w drugiej kolekcji artystki? (pol.). avanti24.pl. [dostęp 2016-02-26].
  Margaret dla Deichmann wiosna 2016 (pol.). zlotetarasy.pl. [dostęp 2016-03-07].
  Piosenka Margaret z reklamy Deichmann 2016. Jaki tytuł ma ten utwór? (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-03-10].
 121. Nowa kolekcja Deichmann znowu z Margaret (pol.). galeriagalena.pl. [dostęp 2016-06-24].
  Piosenka z reklamy Deichmann 2016. Co w spocie śpiewa Margaret? (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-08-17].
 122. Sinsay by Margaret – zdjęcia z kampanii (pol.). elle.pl. [dostęp 2015-09-25].
 123. Sinsay by Margaret || Dance for 2 (pol.). vimeo.com. [dostęp 2015-09-25].
 124. Margaret – "Add The Blonde" (pol.). cgm.pl. [dostęp 2014-09-30].
 125. Margaret, Wojciech Pijanowski i Krzysztof Szewczyk w programie „Retromania” TVP1 (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-08-26].
 126. Mamy zwycięzcę EMA w kategorii Najlepszy polski artysta! (pol.). mtvema.com. [dostęp 2015-10-15].
 127. Mariusz Cieślik. Do czego namawiają nas gwiazdy. „Wprost”. Nr 47/2015 (1706), s. 72-81, 2015-11-22. Tomasz Wróblewski. PMPG Polskie Media. ISSN 0209-1747
 128. Margaret i Matt Dusk razem ("Just the Two of Us") (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2015-10-18].
 129. Nowe utwory: Margaret i Matt Dusk – Deed I Do i Just The Two Of Us (pol.). allaboutmusic.pl. [dostęp 2015-10-23].
 130. OLiS – sprzedaż w okresie 13.11.2015 – 19.11.2015 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2015-11-26].
 131. „Coraz bliżej Święta” – Margaret z finalistami „Voice of Poland” i youtuberami w bożonarodzeniowej kampanii Coca-Coli (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-11-04].
 132. Świąteczne ciężarówki Coca-Cola ruszają w trasę. Ponad 50 miast, wiele niespodzianek (pol.). media2.pl. [dostęp 2015-11-23].
 133. Kombii świętuje: 40 lat duetu Skawiński & Tkaczyk (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-02-12].
 134. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk – 40 lat razem na scenie (pol.). kfp.pl. [dostęp 2016-02-12].
 135. Margaret: czy będzie reprezentować Polskę na Eurowizji? Posłuchaj piosenki "Cool Me Down" (pol.). rmf.fm. [dostęp 2016-02-08].
 136. Margaret także zgłosiła się do Krajowych Eliminacji 2016! (pol.). eurowizja.org. [dostęp 2016-02-08].
 137. Poland's candidates for the national final revealed (ang.). eurovision.tv. [dostęp 2016-02-16].
 138. Eurovision 2016 odds: Poland leads, Russia second favourite to win (ang.). wiwibloggs.com. [dostęp 2016-02-22].
 139. Poland: Michal Szpak wins Krajowe Eliminacje with “Color of Your Life” (ang.). wiwibloggs.com. [dostęp 2016-03-05].
 140. Michał Szpak reprezentantem Polski! (pol.). eurowizja.org. [dostęp 2016-03-05].
 141. Wyniki polskich preselekcji (pol.). eurowizja.tvp.pl. [dostęp 2016-03-10].
 142. Eurovision 2016: Angry Polish fans are petitioning the government to get their song changed (pol.). metro.co.uk. [dostęp 2016-12-01].
 143. Poll: Who is your favourite Eurovision 2016 act so far? (7 march) (ang.). wiwibloggs.com. [dostęp 2016-03-07].
 144. Poland 2016: Margaret & Edyta after results; photo of the year! (ang.). oikotimes.com. [dostęp 2016-03-06].
 145. Margaret – Cool Me Down (AirPlay Top 19.03. – 25.03.2016) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2016-03-29].
 146. Margaret – Cool Me Down (ang. • szw.). swedishcharts.com. [dostęp 2016-05-01].
 147. Margaret – Cool Me Down (szw.). sverigetopplistan.se. [dostęp 2016-06-10].
 148. Guld- och Platina (szw.). ifpi.se. [dostęp 2016-06-16].
 149. Ulubiona polska gwiazda (pol.). kca.nick.com.pl. [dostęp 2016-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-15)].
 150. Koncert Margaret w ramach eska360 już 2 kwietnia na naszej antenie. Premiera! Zapraszamy! (pol.). eska.tv. [dostęp 2016-04-02].
 151. Koncert „Radiowy Przebój Roku” (pol.). polsatsuperhitfestiwal.pl. [dostęp 2016-05-28].
 152. Nowe odcinki „Atomówek” w Cartoon Network. Tytułową piosenkę śpiewa Margaret (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-07-06].
 153. Sabina Ddumba, Måns Zelmerlöw och Little Jinder är några av artisterna som besöker Sommarkrysset (szw.). tv4.se. [dostęp 2016-06-27].
 154. Stjärnspäckat i Lotta på Liseberg 2016 – alla artister (szw.). tv4.se. [dostęp 2016-06-10].
 155. Klart: De spelar på Rockbjörnens scen (szw.). aftonbladet.se. [dostęp 2016-08-10].
 156. RIX FM Festival – Eskilstuna (szw.). festival.rixfm.se. [dostęp 2016-08-10].
 157. RIX FM Festival – Göteborg (szw.). festival.rixfm.se. [dostęp 2016-08-10].
 158. RIX FM Festival – Stockholm (szw.). festival.rixfm.se. [dostęp 2016-08-10].
 159. Eska Music Awards 2016 – relacja na żywo minuta po minucie (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-08-26].
 160. Eska Music Awards 2016 rozdane! (pol.). allaboutmusic.pl. [dostęp 2016-08-28].
 161. Eska Music Awards 2016 – eskaGO Award Najlepszy artysta w sieci (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-08-26].
 162. Eska Music Awards 2016 – nominacje: Najlepsza artystka (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-07-04].
 163. Eska Music Awards 2016 – nominacje: Najlepszy hit (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-07-04].
 164. Margaret „Elephant” (Single Premiere) (ang.). josepvinaixa.com. [dostęp 2016-08-27].
 165. Elephant (album mp3) (pol.). empik.com. [dostęp 2016-08-27].
 166. Margaret – Elephant (AirPlay Top 17.09. – 23.09.2016) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2016-09-26].
 167. Margaret, Anna Wyszkoni i Marcin Kusy jurorami Eurowizji Junior 2016 (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2016-10-04].
 168. Margaret wygrała nagrodę w kategorii Najlepszy Polski artysta MTV EMA 2016! (pol.). mtv.pl. [dostęp 2016-11-03].
 169. Add The Blonde (Reedycja) – Margaret (pol.). empik.com. [dostęp 2016-11-12].
 170. Margaret – nowa piosenka Blue Vibes. Data premiery i zdjęcia z planu teledysku (pol.). eska.pl. [dostęp 2017-05-19].
 171. Blue Vibes – Single by Margaret (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2017-05-19].
 172. What You Do – Single by Margaret (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2017-05-17].
 173. Margaret – What You Do (AirPlay Top 27.05. – 02.06.2017) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2017-06-06].
 174. Margaret zdradza premierę płyty „Monkey Business” (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2017-05-19].
 175. OLiS – sprzedaż w okresie 02.06.2017 – 08.06.2017 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2017-06-16].
 176. Eska Music Awards 2017 – Relacja na żywo (wyniki, zdjęcia, wywiady) (pol.). eska.pl. [dostęp 2017-06-17].
 177. Eska GO Award – Najlepszy Artysta w sieci to Margaret! Wyniki #EMA2017 (pol.). eska.pl. [dostęp 2017-06-17].
 178. Margaret prezentuje nowy teledysk! (pol.). allaboutmusic.pl. [dostęp 2017-09-30].
 179. Laureat Grammy i Margaret razem w Opolu (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2017-09-30].
 180. 54. KFPP. Edyta Górniak Artystką bez granic! (pol.). 24opole.pl. [dostęp 2017-10-06].
 181. MTV EMA 2017: Poznaj nominacje. Kto z polskich artystów ma szansę na nagrodę? (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2017-10-10].
 182. Eurowizja 2018: Margaret z hitem „In My Cabana” w Melodifestivalen! (pol.). plejada.pl. [dostęp 2017-11-28].
 183. Här är artisterna i Melodifestivalen 2018 (szw.). svt.se. [dostęp 2017-11-28].
 184. Margaret na Eurowizję w Szwecji: "In My Cabana" z drugą szansą (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2018-02-10].
 185. Andra chansen rörde om: Felix Sandman kan utmana om segern i Melodifestivalen 2018 (szw.). blogg.svt.se. [dostęp 2018-03-03].
 186. Margaret w finale szwedzkich eliminacji do konkursu Eurowizja 2018 (pol.). kultura.onet.pl. [dostęp 2018-03-03].
 187. Storfavoriten höll: Benjamin Ingrosso vinner Melodifestivalen (szw.). svt.se. [dostęp 2018-03-10].
 188. Så var tävlingen: Alla fakta om Melodifestivalen 2018 (szw.). blogg.svt.se. [dostęp 2018-03-12].
 189. Warka Radler 0.0%: Margaret, Rafał Maserak i Maciej Maleńczuk reklamie (wideo), 6 maja 2018 [dostęp 2018-07-26] [zarchiwizowane z adresu 2018-05-06] .
 190. WARNER MUSIC FIRAR EUROPRIDE - Warner Music Sweden, 24 lipca 2018 [dostęp 2018-07-26] [zarchiwizowane z adresu 2018-07-24] .
 191. WARNER MUSIC FIRAR EUROPRIDE - Warner Music Sweden, 24 lipca 2018 [dostęp 2018-08-05] [zarchiwizowane z adresu 2018-07-24] .
 192. "Byle Jak" Margaret Przebojem Lata 2018 RMF FM i Polsatu!, „RMF FM” [dostęp 2018-08-27]  (pol.).
 193. Nu är vi äntligen igång! • STJÄRNKLART, „archive.fo”, 28 kwietnia 2018 [dostęp 2018-07-26] .
 194. Alla deltagarna i Melodifestivalen 2019 (szw.). W: Sveriges Television [on-line]. svt.se, 2018-11-27. [dostęp 2018-11-27].
 195. Kreacja projektu Bartka Janusza od Margaret + CD (pol.). aukcje.wosp.org.pl. [dostęp 2015-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-15)].
 196. Finałowa Gala „Rak. To się leczy!” (pol.). caeagency.pl. [dostęp 2014-12-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-27)].
 197. Margaret, Enej, Lemon i Ewelina Lisowska w akcji “Artyści dla dzieci” Fundacji Polsat (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-09-05].
 198. Wymarzone Mikołajki z PGE specjalnie dla podopiecznych domów dziecka (pol.). gkpge.pl. [dostęp 2014-12-10].
 199. Wymarzone Mikołajki w Hotelu Brant – zebrano ponad 50 tysięcy złotych dla dzieci! (pol.). vipnews.pl. [dostęp 2016-05-01].
 200. Muzyczne spotkania na oddziale onkologii (pol.). herosi.eu. [dostęp 2014-12-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-28)].
 201. Margaret o projekcie "Siemacha po kolędzie": to dla mnie bardzo rozwijające (pol.). polskieradio.pl. [dostęp 2014-12-15].
 202. Siemacha po kolędzie (pol.). siemacha.org.pl. [dostęp 2014-12-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-28)].
 203. Siemacha po kolędzie (pol.). empik.com. [dostęp 2014-12-28].
 204. Oglądaj „Serce dla dzieci” i pomóż! (pol.). centruminformacji.tvp.pl. [dostęp 2014-12-02].
 205. Oddali serce dzieciom (pol.). tvp.pl. [dostęp 2014-12-16].
 206. Koncert „Serce dla dzieci” w TVP1 (pol.). media2.pl. [dostęp 2014-12-07].
 207. Suknia wieczorowa od Margaret. (pol.). charytatywni.allegro.pl. [dostęp 2016-05-01].
 208. Jesteśmy dla dzieci 2015 – Margaret (pol.). fundacjapolsat.pl. [dostęp 2015-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-20)].
 209. Różni wykonawcy: Gwiazdy po kolędzie – Siemacha (pol.). magicrecords.pl. [dostęp 2015-12-19].
 210. Gwiazdy po kolędzie (pol.). empik.com. [dostęp 2015-12-25].
 211. Margaret na WOŚP w Świdnicy (pol.). swidnica24.pl. [dostęp 2016-05-01].
 212. Suknia wieczorowa "Bartek Janusz" dla Margaret (pol.). aukcje.wosp.org.pl. [dostęp 2017-01-24].
 213. Margaret w półfinale "Melodifestivalen". Jak jej poszło? (pol.). plejada.pl. [dostęp 2018-03-05].
 214. Margaret komentuje swój występ w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2018 (pol.). plejada.pl. [dostęp 2018-03-05].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Margaret (piosenkarka)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy