Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2003

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2003 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które zostały zorganizowane przez IAAF rozgrywane były na Stade de France w Saint-Denis (Francja) między 23 a 31 sierpnia 2003. W zawodach uczestniczyło 2008 sportowców z 203 państw.

• chód na 50 km
Robert Korzeniowski zajął 1. miejsce (złoty medal i rekord świata) Roman Magdziarczyk zajął 7. miejsce Tomasz Lipiec nie ukończył (dyskwalifikacja) Grzegorz Sudoł nie ukończył (dyskwalifikacja)
  • sztafeta 4 × 100 m
Piotr Balcerzak, Łukasz Chyła, Marcin Nowak, Marcin Urbaś oraz Marcin Krzywański i Marcin Jędrusiński (eliminacje i półfinał) zajęli 5. miejsce
  • skok wzwyż
Grzegorz Sposób zajął 6. miejsce Aleksander Waleriańczyk zajął 10. miejsce Michał Bieniek odpadł w kwalifikacjach
  • skok o tyczce
Adam Kolasa zajął 9.-10. miejsce
  • rzut młotem
Maciej Pałyszko odpadł w kwalifikacjach Wojciech Kondratowicz odpadł w kwalifikacjach