Wikipedia:BATUTA/Uźródłowione i nieuźródłowione wg lat


Wikipedia:Liczba artykułów z przypisami i bez nich w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Wikipedia:BATUTA/Uźródłowione i nieuźródłowione wg lat) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Liczba artykułów z przypisami i bez nich zawiera zestawienie według lat i miesięcy utworzenia artykułów: zarówno liczby artykułów posiadających sekcję Przypisy i tych bez niej, jak też procentowy udział artykułów z przypisami.

Listy haseł zawierających / niezawierających szablonu {{Przypisy}} (bez stron ujednoznaczniających) zostały uzyskane raportem PetScan (depth 20) dla danego miesiąca (dostępne pod linkiem). W niektórych przypadkach zawierają nieliczne artykuły o faktycznie innej dacie utworzenia, gdy dane strony były wcześniej kasowane i później z tym samym numerem ID tworzone na nowo lub są wynikiem integracji.

 Zobacz też: Wikipedysta:Wiklol/Jakość Wikipedii – uźródłowienie artykułów.

Uwaga! Nie we wszystkich artykułach zawierających szablony przypisów znajdują się odnośniki do źródeł. Prawdopodobnie w kilku(nastu) tysiącach haseł zawarte są jedynie przypisy rzeczowe (uwagi, komentarze). Rozwiązaniem mogłoby być konsekwentne odseparowanie przypisów bibliograficznych od uwag rzeczowych we wszystkich artykułach. Takie jednak działanie dotychczas nie zostało zaakceptowane przez część wikipedystów.

Aktualizacja
Dla danych do lutego 2019: wykonana 9–13 kwietnia 2019
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:BATUTA/Uźródłowione i nieuźródłowione wg lat" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy