Wikipedia:ZdB


Skrót: WP:ZdB, WP:ZDBOT

Wikipedia:Zadania dla botów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Wikipedia:ZdB) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Tutaj możesz umieścić dowolne zadanie dla bota. Któryś z właścicieli botów prawdopodobnie zainteresuje się Twoim problemem i pomoże go rozwiązać. Możesz też mieć własnego bota, przeczytaj jak używać botów oraz ogólne zalecenia ich stosowania.

Spis treści

Instrukcja w encyklopedii

Pamiętaj:

  1. Nie wpisuj zadania do kilku miejsc. Jeśli wpisałeś je do dyskusji operatora bota, to nie dodawaj go tutaj, i odwrotnie. Inaczej ludzie będą marnować czas, pracując nad tym samym.
  2. Jeśli twoje zgłoszenie dotyczy naprawy przekierowań, możesz zgłosić zadanie za pomocą tego formularza. Zgłoszenie zostanie przyjęte przez operatora robota AlohaBOT.Bot nieaktywny od dawna Mathieu Mars (dyskusja) 14:49, 24 sie 2017 (CEST)
Dodaj nowe zgłoszenie

Zadania stałe w encyklopedii


Zlecenia w encyklopedii

Portal wiedzy Onet

Opis zlecenia
Onet zamknął portal wiedzy. W wielu artykułach są do niego linki. Można by je poprawić na te z Internet Archive. Sebek A. (dyskusja) 15:17, 18 kwi 2019 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja
@Sebek Adamowicz, każdy taki link należy ręcznie zweryfikować (kliknąć w archiwum i sprawdzić, czy działa prawidłowo), a następnie sporządzić zestawienie X→Y, gdzie X = martwy link, Y = link archiwalny. Dopiero potem można to przebotować. Szoltys [Re: ] 22:49, 21 kwi 2019 (CEST) @Szoltys, czy byłoby lepiej, gdyby taka lista miała określoną formę? Zauważyłem, że na Szoltys-bot/MARTWE wygląda to różnie. Pytam, ponieważ podobny problem jest z HipHopedią.info i w tym przypadku linków byłoby ponad tysiąc. RoodyAlien (dyskusja) 16:10, 22 kwi 2019 (CEST) @RoodyAlien, forma zasadniczo jest nieważna, choć najprostsza byłaby tabela w Excelu (lub innym arkuszu) z kolumnami: martwy link, archiwum. Szoltys [Re: ] 16:16, 22 kwi 2019 (CEST)

Zmiany w dystryktach Anglii

Opis zlecenia

1 kwietnia 2019 nastąpiły zmiany administracyjne w niektórych częściach Anglii, więc należałoby przebotować stosowne artykuły o miejscowościach:

W dwóch miejscach:

  1. w treści artykułów, gdzie pojawia się zwrot: "w dystrykcie [[...]]" (przykład: Wareham (Anglia))
  2. wywołania {{miejscowość infobox}}, gdzie pojawia się:
|3. jednostka administracyjna = |4. jednostka administracyjna = ... 

lub:

|3. jednostka administracyjna = ... |4. jednostka administracyjna = 

według wzoru:

Uwaga, gwiazdką oznaczone przypadki, gdzie następuje zmiana z 4. jednostki administracyjnej na 3., a więc na przykład:

Delta 51 (dyskusja) 17:03, 4 maj 2019 (CEST)

Chętni operatorzy botów
~malarz pl PISZ 23:34, 4 maj 2019 (CEST)
Dyskusja
Ja bym poprosił tylko o zaniebieszczenie tych czerwonych linków, które mam wstawić. ~malarz pl PISZ 23:34, 4 maj 2019 (CEST) @Malarz pl Już zaniebieszczone. Delta 51 (dyskusja) 15:19, 6 maj 2019 (CEST)

Kategoria:Filmy o świętych i błogosławionych

Opis zlecenia
Proszę o przeniesienie zawartości Kategoria:Filmy o świętych i błogosławionych do Kategoria:Filmy o świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego Gregok (dyskusja) 08:53, 14 maj 2019 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Linkujące do okrętów

Opis zlecenia
Wracam trochę do okrętów i chciałem ustandaryzować jak w polskiej wiki zapisujemy nazwy okrętów (wprowadzając szerzej w życie ustalenia z WP:OKRĘT). I chciałbym otrzymać listę linkujących do haseł o okrętach, które same nie są okrętami. Przykład: Mamy hasła w drzewie kategorii zaczynającym się od Kategoria:Polskie okręty (wszystko w dół). Chciałbym dostać listę haseł które linkują do nich, ale nie są w Kategoria:Okręty. Podejrzewam że dostałbym w taki sposób wszystkich dowódców tych okrętów, wszystkie hasła o bitwach tych okrętów, itp. Później ręcznie przeszedłbym przez te hasła i poprawiał wszystkie ORP Nazwa na ORP "Nazwa". PMG (dyskusja) 15:12, 14 maj 2019 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Sądząc po ostatnim zdaniu to chodzi o wyszukanie w treści (albo tytułach?) ciągu "ORP". Potwierdź, że o tylko to chodzi. --Wargo (dyskusja) 18:44, 14 maj 2019 (CEST)

Usunięcie flag z infoboksu

Opis zlecenia
Zamiana {{państwolink|NLD|Holandia w Konkursie Piosenki Eurowizji}} i innych na [[Holandia w Konkursie Piosenki Eurowizji|Holandia]] w infonoksie Szablon:Eurowizja konkurs infobox w artykułach z kategorii Kategoria:Konkurs Piosenki Eurowizji. Eurohunter (dyskusja) 13:31, 15 maj 2019 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku

Opis zlecenia
Proszę o przeniesienie linkowań z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku na obecną nazwę Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku, jako że w 2017 szkoła została przemianowana. Lowdown (dyskusja) 08:23, 18 maj 2019 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Lista środków odurzających

Opis zlecenia
W artykułach o substancjach odurzających z szablonem {{Dziennik Ustaw}} do ustawy z 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii należy zastąpić wyrazy "Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii" wyrazami "rozporządzenia wydanego na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii". Wykazu tych środków nie ma od poprzedniego roku w ustawie, lecz w rozporządzeniu. Substancje są podane w artykule Wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych. Sebek A. (dyskusja) 15:17, 19 maj 2019 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:ZdB" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy