Wikipedysta:Czytelnik Janek


Wikipedysta:Czytelnik Janek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Witajcie wszyscy! | edytuj kod


Cieszę się, że zaglądacie :-) | edytuj kod
Jeśli chcesz mi zostawić nową wiadomość kliknij tutaj.

O mnie | edytuj kod

Za takimi widokami tęsknię zimą... Wschód słońca w lipcu nad Jeziorem Szpitalnym (cyknąłem fotkę jak płynąłem na ryby)

Kim jestem? – jestem sobie. Nazywam się Janek Trojanowski, mieszkam w Niemczu koło Bydgoszczy. Chodzę do bydgoskiej jedynki (obecnie do 1 liceum). Interesuję się tym co interesujące :-), tj.: biologią, chemią i medycyną. Lubię ciszę oraz obcowanie z przyrodą. Jestem wędkarzem, zapalonym spinningistą i członkiem PZW (siatom stop!). Słucham głównie muzyki z lat 70-tych i 80-tych m.in.: (kolejność przypadkowa) Pink Floyd, Depeche Mode, Queen, U2, Rezerwatu, Dżemu, Dire Straits, The Police itp. Niektóre ulubione utwory: Enjoy the Silence, Money, Another Brick in the Wall, Comfortably Numb, Sultans of Swing, Lullaby, Złoty Paw, Zaopiekuj się mną, Every Breath You Take. W porównaniu do wielu osób w moim wieku zdecydowanie nie jestem uzależniony od internetu. Na Facebooku mnie nie znajdziecie, bo nie mam tam swojego konta (jestem wolny!:)).
Pragnę służyć wszystkim ludziom (w przyszłości jako lekarz, może konkretnie chirurg...). Lubię naukę i chciałbym się dzielić wiedzą zaczerpniętą z dobrych źródeł z innymi, m.in. dlatego założyłem tu swoje konto. Jeśli ktoś nie będzie się zgadzał z moimi edycjami, poprawami czy wpisami lub chce podzielić się ze jakąś informacją, zapraszam do dyskusji, nie krępujcie się poprawiać, gdyż jak każdy popełniam czasem błędy, nie ma ludzi całkowicie nieomylnych, a nawet w książkach bywa różnie. Zajmuje się głównie edytowaniem, poprawianiem i patrolowaniem ostatnich zmian. Czasem znajdziecie mnie na POPE. Niemal codziennie przeglądam dziesiątki artykułów z dziedzin biologii i chemii. Pierwsza moja edycja, co prawda nie do końca prawidłowa, została wykonana 28 grudnia 2015 roku i dotyczyła drobnego merytorycznego błędu w artykule Azydotymidyna. Stwierdziłem, że skoro przez tyle lat korzystam z Wikipedii, to jej też się coś ode mnie należy. Kolejne edycje były już zatwierdzane przez redaktorów, a ja coraz więcej potrafię. 19 stycznia 2016 roku dołączyłem do ich grona. Zobowiązuje się walczyć z wandalizmem i dorzucać swoją cegiełkę do ogromnego supermarketu, jakim jest Wikipedia. Niektóre artykuły są wysokiej jakości, a inne – przeterminowane lub „made in China”:-). Jeśli widzisz błąd w artykule, to znaczy, że go jeszcze nie poprawiłeś! Zależy mi na rozwoju Wikipedii, na jej bezbłędności oraz jednoznaczności podawanych informacji oraz wiarygodnych, jednolitych źródłach.
24 lutego 2016 r. zostałem laureatem Konkursu Kuratoryjnego z Chemii, zaś 26 lutego 2016r. wygrałem Konkurs Kuratoryjny z Biologii[1].
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Wikipedii!
UserScan: utworzonelicznikuprawnieniawkładrejestrblokadyglobalny wkład (uprawnienia i blokady w innych projektach) • przesłane pliki
First edit: Dec 30, 2015 16:46:43

Artykuły, które utworzyłem jako pierwszy (zainicjowałem)[2] | edytuj kod

Jestem również głównym autorem artykułów (znacząco ulepszyłem): genetyka molekularna, protrombina, trombina, fibryna, choroby genetyczne, spinning, amfifilowość, replikacja DNA, helikazy, maltaza, zatrucie manganem, wskaźnik protrombinowy, wrodzona obojętność na ból z anhydrozą, choroby genetyczne człowieka, mutagen, pęcherzowe oddzielanie się naskórka, choroba Gauchera.

Mój w sumie nowy podpis* to: Czytelnik Janek (dyskusja) 21:41, 5 lut 2017 (CET)

*Nie zawsze go stosuję:)

Zdjęcia i mini galeria | edytuj kod

Choć głównie spinninguję, to jesienią bardzo lubię też łowić leszcze na feeder. Ten miał 61 cm. Za bardzo ładne i przemyślane odpowiedzi kandydata i sumienność pracy na Wikipedii od Jurka z Berlina Za pilne sprawdzanie Czywieszów kićor Dajesz! Ten użytkownik jest w Wikipedii już od półtora roku i dokonał co najmniej 6000 edycji, więc jest uhonorowany niniejszym Złotym Odznaczeniem Encyklopedysty.

Przydatne na początku | edytuj kod

Ważne zasady | edytuj kod

Przydatny kod: {| | |valign=top width=50%| |} Wikipedysta:Czytelnik Janek/common.js

...

Przypisy | edytuj kod

  1. Uwaga! Sukcesów tych nie podaję aby się chwalić – jest to jedynie informacja o moich referencjach i potwierdzenie, że lubię i znam się trochę na biologii i chemii.
  2. Znaczek ''Information Icon'' oznacza, że artykuł został opublikowany w rubryce ''Czy wieszu?'' na stronie głównej Wikipedii.


Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Czytelnik Janek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy