Ósmy dzień tygodnia (płyta)


Ósmy dzień tygodnia (album) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Ósmy dzień tygodnia (płyta)) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ósmy dzień tygodnia – pierwszy solowy album Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka, lidera zespołów Big Cyc i Czarno-Czarni, wydany w 2021 przez Rock Revolution[1].

Muzyka i teksty są w całości autorstwa Dżej Dżeja. Jedynym zaproszonym gościem na płycie jest syn wykonawcy, Kacper "Kacpersky" Jędrzejak, który śpiewa piosenkę "Sushi". Producentem płyty i wykonawcą muzyki jest Robert Cichy. Teledysk do promującego płytę utworu "Dom" wyprodukował Darek Szermanowicz z "Grupy 13". W związku z pandemią płyta została nagrana w systemie home office[2][3].

Słychać, że artyści bawią się akordami i brzmieniem, a fani mogą spodziewać się zgrabnych, ale nie banalnych melodii, tekstów zmuszających do refleksji nad życiem, nie mniej jednak ze sporą dawką optymizmu[3].

Spis treści

Lista utworów | edytuj kod

 1. Nerd
 2. Kluczyki
 3. Happy & Slowly
 4. Mroczny rycerz
 5. Sam
 6. Dom
 7. Zamknij drzwi
 8. Zimny wiatr
 9. Tofu, trotyl, wanilia
 10. Sushi

Źródło: [1]

Twórcy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. a b Ósmy dzień tygodnia – wyd. Rock Revolution w Discogs.com (ang.)
 2. Wokalista zespołu Big Cyc debiutuje z solową płytą. "Wszyscy znają mnie jako wesołego człowieka, tutaj troszeczkę pokazuję inne oblicze" (pol.). tvn.pl, 2021-01-27. [dostęp 2021-02-18].
 3. a b Dżej Dżej (Big Cyc) szykuje solowy debiut. Zobacz teledysk "Dom" z udziałem jego syna (pol.). interia.pl, 2020-12-11. [dostęp 2021-02-18].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ósmy dzień tygodnia (płyta)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy