Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – klasa 8 metrów


Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – klasa 8 metrów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Główny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Zawody w żeglarskiej klasie 8 metrów podczas IV Letnich Igrzysk Olimpijskich odbyły się w dniach 27–29 lipca 1908 roku na wodach Ryde.

Informacje ogólne | edytuj kod

Do zawodów zgłosiło się pięć jachtów z trzech reprezentacji[1], które rywalizowały na szesnastomilowej trasie[2].

W regatach triumfował brytyjski Cobweb, na drugiej pozycji uplasował się szwedzki jacht Vinga, trzecie miejsce zajęli zaś Brytyjczycy na Sorais[1].

Format zawodów | edytuj kod

Zawody składały się z trzech wyścigów. Miejsca w klasyfikacji generalnej ustalane były na podstawie liczby zwycięstw w poszczególnych wyścigach. W przypadku remisu o kolejności decydowała liczba punktów, które były przyznawane za miejsca zajęte na mecie – pierwsza trójka otrzymywała odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt, za zajęcie pozostałych miejsc punkty nie przysługiwały. W przypadku braku rozstrzygnięcia przeprowadzana była dogrywka między zainteresowanymi załogami[3].

Wyniki | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b The Fourth Olympiad, The Official Report, s. 339
  2. The Fourth Olympiad, The Official Report, s. 342, 345, 347
  3. Sailing at the 1908 London Summer Games (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2013-07-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-20)].

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – klasa 8 metrów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy