AXN


AXN w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Pierwszy kanał pod marką AXN ruszył 21 sierpnia 1997 i przeznaczony był na rynki azjatyckie, później powstały także wersje brazylijska, latynoamerykańska i europejska, dostępna także w Polsce w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. 29 maja 2006 roku w Polsce, Rumunii, Bułgarii oraz na Węgrzech rozpoczęły emisję 2 kolejne kanały spod znaku AXN: AXN Crime i AXN SciFi. W październiku 2013 r. rozpoczęły emisje AXN White i AXN Black zastępując kanały AXN Crime i AXN Sci-Fi.

12 lipca 2010 roku w Polsce rozpoczęto nadawanie kanału AXN HD o tej samej ramówce co kanał AXN, lecz w wysokiej rozdzielczości obrazu. Kanał AXN HD jest dostępny na platformach satelitarnych oraz w sieciach kablowych. 11 stycznia 2012 roku w Polsce rozpoczął emisję kolejny kanał spod znaku AXN: AXN Spin.

Seriale nadawane przez stację | edytuj kod

Aktualnie w emisji | edytuj kod

Dawniej | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Rusza nowy kanał filmowy, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-21]  (pol.).
  2. Top 100 tematycznych kanałów TV czerwca. Które najpopularniejsze? (pol.). media2.pl, 2013-07-02. [dostęp 2013-07-12].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "AXN" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy