Accuracy International


Accuracy International w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Accuracy Internationalbrytyjska wytwórnia broni z siedzibą w Portsmouth, najbardziej znana z serii karabinów wyborowych Accuracy International Arctic Warfare. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1978 roku przez brytyjskiego medalistę olimpijskiego w strzelectwie Malcolma Coopera. Broń tej firmy znajduje się obecnie na wyposażeniu wielu sił zbrojnych i policyjnych na całym świecie.

Karabiny tej marki osiągnęły sukces w znacznej mierze w wyniku specyficznych założeń branych pod uwagę w procesie projektowania. Kolby są projektowane ze szczególnym uwzględnieniem zasad ergonomii. Wygoda w trzymaniu broni wraz ze zmniejszeniem odrzutu poskutkowało zwiększeniem precyzji strzelania z tych karabinów. Lufę można wymienić w warunkach polowych w ciągu około 15 minut, co umożliwia stosowanie amunicji różnych kalibrów w zależności od wymagań misji. Ponadto, dzięki temu, że mechanizmy zamka są wtopione w aluminiową ramę, co zapobiega ich ruchom po zaryglowaniu zamka, broń jeszcze bardziej zyskuje na celności.

Przedsiębiorstwo Accuracy International zostało postawione w stan likwidacji w 2005 roku i wykupione przez brytyjskie konsorcjum. W wyniku tego Dave Walls, Tom Irwin i Paul Bagshaw stali się właścicielami spółki. Dave Walls był jednym z założycieli spółki w 1978 roku[potrzebny przypis].

Bibliografia | edytuj kod

  • Karabiny snajperskie Accuracy International Ltd. „Nowa Technika Wojskowa”. 8/2004, s. 22-30. Warszawa: Magnum-X Sp. z o.o.. ISSN 1230-1655

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Accuracy International" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy