Acta Geologica Polonica


Acta Geologica Polonica w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Acta Geologica Polonicakwartalnik wydawany od 1950 roku w Warszawie przez Komitet Nauk Geologicznych PAN. Pismo publikuje prace oryginalne związane z szeroko pojętymi naukami geologicznymi, badaniami na temat budowy, właściwości i historii Ziemi oraz procesami zachodzącymi w jej wnętrzu i na jej powierzchni, geologią dynamiczną, geologią historyczną, regionalną oraz strukturalną[1][2].

W 1956 roku, gdy do redakcji tego periodyku zaczęło napływać coraz więcej prac dotyczących paleontologii, z „Acta Geologica Polonica” wydzielono odrębne, samodzielne czasopismo „Acta Palaeontologica Polonica”, które poświęcone jest wyłącznie tej tematyce[3]. Od 2010 roku poszczególne wydania kwartalnika są dostępne w pełnotekstowej wersji elektronicznej[1].

Czasopismo Acta Geologica Polonica znajduje się na liście czasopism naukowych Institute for Scientific Information (baza Thomson ISI)[1]. Aktualny impact factor dla Acta Geologica Polonica wynosi 0,79[2]. Znajduje się również w części A listy czasopism punktowanych przez polskie ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego z liczbą 20 punktów[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa: Acta Geologica Polonica (pol.). Uniwersytet Jagielloński. [dostęp 2013-01-06].
  2. a b Acta Geologica Polonica (pol.). Komitet Nauk Geologicznych PAN. [dostęp 2013-01-06].
  3. Od redakcji. „Acta Palaeontologica Polonica”. 1 (1), s. 1–2, 1956. 
  4. Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wykazu czasopism naukowych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 17 września 2012. [dostęp 2013-01-06].

Na podstawie artykułu: "Acta Geologica Polonica" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy