Adam Green


Adam Green w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Adam Green w Rock am Ring

Adam Green (ur. 28 maja 1981 w Mount Kisco, Nowy Jork) – amerykański wokalista, popularny w krajach europejskich, szczególnie w Niemczech[1].

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Green w 1998 uczęszczał przez jeden semestr do Emerson College, do czasu, gdy skoncentrował się na muzyce i uczestniczył w założeniu grupy The Moldy Peaches wraz z Kimya'ą Dawson. W 2002 grupa The Moldy Peaches rozpadła się, a Green skupił się na swojej solowej karierze.

Przed wydaniem albumu Jacket Full of Danger (2006) wszystkie albumy Adama Greena zostały wydane 22. dnia każdego miesiąca. Album zatytułowany Sixes & Sevens ukazał się 18 marca 2008.

W 2008 The Moldy Peaches ponownie zaczęło zyskiwać popularność, po tym jak ich muzyka ukazała się w filmie Juno. Najbardziej popularnym okazał się duet Adama Greena i Kimyi Dawson, piosenka "Anyone Else But You", którą w filmie wykonują bohaterowie grani przez Michaela Cera i Ellen Page. Album z soundtrackiem osiągnął 1 miejsce na liście Billboardu w trzecim tygodniu po wydaniu.

Inne fakty | edytuj kod

Jego brat Joel, astronom, wystąpił akompaniując w kilku nagraniach Greena[2]. Green jest blisko zaprzyjaźniony z Carlem Barâtem, wraz z którym wystąpił w filmie dokumentalnym dla telewizji Arte. W 2007 wokalistka country Kelly Willis nagrała cover piosenki Greena "Teddy Boys" na swój album Translated From Love.

Babcia Adama Greena, Felice Bauer była zaręczona z pisarzem Franzem Kafką.

Książki | edytuj kod

Dyskografia | edytuj kod

Niektóre albumy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Lex Benaim: Adam Green's Teutonic Love. Village Voice, 2008-03-25. [dostęp 2008-03-30].
  2. Music: From Woodwinds to Indie Folk Rock

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Adam Green" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy