Aleja gówniarzy


Aleja gówniarzy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aleja gówniarzy – polski film obyczajowy z 2007 roku, w reżyserii Piotra Szczepańskiego nazywany "miejskim filmem drogi"[1].

Spis treści

Obsada aktorska | edytuj kod

Fabuła | edytuj kod

Film przedstawia dwanaście godzin ostatniej nocy w Łodzi młodego chłopaka. To miał być dzień, w którym pożegna się ze znajomymi i wyjedzie pociągiem o 5.23 do stolicy, by tam rozpocząć nowe, normalne życie. Tymczasem wszystko potoczyło się inaczej. Główny bohater: 28-letni Marcin, który niedawno stracił pracę stara się zapomnieć o swojej byłej dziewczynie Kasi. Owego dnia Marcin gubi telefon komórkowy. I tu właśnie rozpoczyna się właściwa akcja. Dziwnym trafem jego telefon odnajduje Kasia. Postanawia ona pozostawiać za sobą "ślady", tak aby były one widoczne dla Marcina, bawi się w swego rodzaju "głuchy telefon", ale nigdy nie daje mu się złapać. Marcin podąża śladami Kasi uświadamiając sobie, że szuka tak naprawdę jej, a nie telefonu. Perypetie bohatera pokazują nocne życie Łodzi.

Informacje dodatkowe | edytuj kod

Nagrody | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b muzyka.onet.pl: Ścieżka Dźwiękowa – „Aleja gówniarzy”. [dostęp 2010-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-09)].
  2. filmowalodz.pl: Aleja Gówniarzy. [dostęp 2010-02-01].
  3. Aleja Gówniarzy. Canal+. [dostęp 2019-08-05].
  4. a b Filmweb: Nagrody. [dostęp 1 lutego 2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Aleja gówniarzy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy