Alex Brundle


Alex Brundle w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alex Brundle (ur. 4 sierpnia 1990 w King’s Lynn) – brytyjski kierowca wyścigowy.

Syn byłego kierowcy Formuły 1, Martina Brundle'a.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Formuła Palmer Audi | edytuj kod

Alex karierę rozpoczął w wieku 8 lat, od startów w kartingu. W 2006 roku zadebiutował w serii wyścigów samochodów jednomiejscowych – T Cars. Brytyjczyk dwukrotnie stanął na podium, ostatecznie plasując się na 8. miejscu w końcowej klasyfikacji. Poza tym zaliczył sześć wyścigów w Formule Palmer, w klasie „Autumn Trophy”. Zdobyte punkty sklasyfikowały go na 21. pozycji.

W sezonie 2007 był etatowym zawodnikiem serii Palmera. W klasyfikacji ogólnej znalazł się na 11. lokacie, natomiast w punktacji jesiennej był ósmy. Rok 2008 był ostatnim w tej serii. Brundle trzykrotnie meldował się w czołowej trójce, natomiast podczas zmagań na torze Brands Hatch zwyciężył w jednej z sesji kwalifikacyjnych. W klasyfikacji generalnej zajął 6. miejsce.

Formuła 3 | edytuj kod

W roku 2010 Alex zadebiutował w Brytyjskiej Formule 3. Reprezentując ekipę T-Sport, Anglik siedmiokrotnie sięgnął po punkty, najlepszą lokatę odnotowując w trzecim starcie, na torze Silverstone, gdzie dojechał na ósmym miejscu. Zdobyte punkty usadowiły go na 17. miejscu.

Formuła 2 | edytuj kod

W 2009 roku Brundle zaangażował się w reaktywowaną serię Formuły 2. Brytyjczyk dwukrotnie znalazł się na punktowanych pozycjach, uzyskując ósmą i piątą lokatę odpowiednio w sobotniej rywalizacji w Walencji oraz na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Ostatecznie Alex zmagania zakończył na 19. miejscu.

W sezonie 2011 Brytyjczyk powrócił do serii. Wyniki Brundle'a wyraźnie się poprawiły i w większości wyścigach dojeżdżał w czołowej dziesiątce. Alex trzykrotnie stawał na podium, a podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej, na francuskim torze Magny-Cours wykręcił najlepszy czas. Z dorobkiem ponad stu punktów rywalizację ukończył na 7. pozycji.

Seria GP3 | edytuj kod

Na sezon 2012 Alex podpisał kontrakt z brytyjską stajnią Carlin, na udział w Serii GP3. Podczas drugiego wyścigu na Węgrzech stanął na najniższym stopniu podium, co było jego największym osiągnięciem. Sezon zakończył na 16 pozycji w klasyfikacji kierowców.

FIA World Endurance | edytuj kod

W 2013 roku rozpoczął starty w FIA World Endurance Championship w klasie LMP2 w zespole OAK Racing.

Statystyki | edytuj kod

Wyniki w GP3 | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Alex Brundle" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy