Alexis Vuillermoz


Alexis Vuillermoz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alexis Vuillermoz (ur. 1 czerwca 1988 w Saint-Claude) – francuski kolarz górski i szosowy, czterokrotny medalista mistrzostw świata i Europy MTB. Zawodnik profesjonalnej grupy Ag2r-La Mondiale.

Kariera | edytuj kod

Największy sukces w karierze Alexis Vuillermoz osiągnął w 2008 roku, kiedy Francuzi w składzie: Jean-Christophe Péraud, Arnaud Jouffroy, Laurence Leboucher i Alexis Vuillermoz zdobyli złoty medal w sztafecie cross-country podczas mistrzostw świata MTB w Val di Sole. W tej samej konkurencji reprezentacja Francji z Ravanelem w składzie zdobyła brązowe medale na mistrzostwach świata w Livigno w 2005 roku i rozgrywanych cztery lata później mistrzostwach w Canberze. W 2009 roku był także drugi w kategorii U-23, przegrywając tylko z Burrym Standerem z RPA. Ponadto Francuz zdobył także cztery medale na mistrzostwach Europy: srebrne w sztafecie i wśród juniorów na ME w Limosano (2006), srebrny w sztafecie na ME w Kapadocji (2007) oraz złoty w tej konkurencji na ME w St. Wendel (2008).

W 2012 przeszedł na zawodowstwo jako kolarz szosowy startując w barwach drużyny Sojasun, po rocznym pobycie w jej szeregach w charakterze stażysty.

Najważniejsze osiągnięcia | edytuj kod

2015
2017
2019

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Alexis Vuillermoz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy