Always on My Mind


Always on My Mind w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Always On My Mind” – piosenka autorstwa Johnny'ego Christophera, Marka Jamesa i Wayne'a Thompsona, oryginalnie nagrana przez Brendę Lee w 1972, w późniejszym czasie wykonywana przez wielu innych muzyków. Oryginalna wersja Brendy Lee dotarła na 45 miejsce na liście przebojów country.

Spis treści

Wykonanie Elvisa Presleya | edytuj kod

Wersja nagrana w 1973 przez Elvisa Presleya zdobyła 16 miejsce na liście przebojów Billboard w kategorii Hot Country Singles. Sama piosenka „Always on my Mind” znalazła się na drugiej stronie singla. Pierwsza strona zawierała piosenkę „Separate Ways”.

Wykonanie Williego Nelsona | edytuj kod

Wersja Williego Nelsona, nagrana w 1982, dotarła do pierwszego miejsca przebojów listy Hot Country Singles, a także do piątego miejsca na Billboard Hot 100. Wydana na singlu przez Columbia Records wersja piosenki otrzymała nagrodę Grammy jako najlepszy utwór roku. Nelson wraz z Johnnym Cashem śpiewa ją także na albumie VH1 Storytellers: Johnny Cash & Willie Nelson.

Wykonanie Pet Shop Boys | edytuj kod

W 1987 piosenka została zagrana przez duet Pet Shop Boys w programie telewizyjnym z okazji 10 rocznicy śmierci Presleya. Po programie zespół postanowił wydać ją także jako singel, który zdobył tytuł singla roku w Wielkiej Brytanii.

Inne wykonania | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Always on My Mind" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy