Amanda Koci


Ava Max w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Amanda Koci) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ava Max, właściwie Amanda Ava Koci (ur. 16 lutego 1994 w Milwaukee w stanie Wisconsin[2][3]) – albańsko-amerykańska piosenkarka i autorka piosenek, która zyskała rozpoznawalność po wydaniu singla „Sweet but Psycho”, z którym dotarła do pierwszego miejsca na listach przebojów w kilkunastu krajach.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Wczesne lata | edytuj kod

Urodziła się w Milwaukee w rodzinie albańskich imigrantów z Sarandy i Tirany. Jej matka, śpiewaczka operowa, oraz ojciec wyjechali z Albanii około 1990 – 1991 roku. Kolejne kilka lat mieszkali w jednym z kościołów na terenie Paryża. Kiedy zdobyli paszporty do Stanów Zjednoczonych, przeprowadzili się do Wisconsin, gdzie urodziła się Ava Max. Dlatego mówi o sobie, że jest „100% Albanką” (ang. „I am 100% Albanian”)[4]. Gdy miała 14 lat wyjechała wraz z matką do Kalifornii. Po krótkim czasie przeprowadzili się do Los Angeles. W wieku 15 lat, wraz z bratem i matką, przeprowadziła się do Południowej Karoliny, a w wieku 17 lat Ava Max powróciła do Los Angeles[5][6][7][8]. W czasie nauki Ava Max była prześladowana przez rówieśników. 16 maja 2020 roku w magazynie telewizyjnym Dzień dobry TVN skomentowała to zajście[9]:

Patrząc z obecnej perspektywy, wiem, że było to do przejścia, ale wtedy to miało na mnie ogromny wpływ - brak przyjaciół, wyobcowanie to jak koniec świata.

Ava Max, Dzień dobry TVN

Kariera muzyczna | edytuj kod

Działalność muzyczną rozpoczęła w 2008, wydając debiutancką epkę pt. Amanda Kay, zawierającą sześć utworów. Po pewnym czasie minialbum został usunięty z Internetu, zachowały się jedynie dwa utwory: „I Need You” (w 2019 nagrany ponownie wraz z Alanem Walkerem[10]) i „More Than Words Can Say”[11]. Pozostałe utwory, które się nie zachowały, to: „Take It Back”, „Break My Heart” i „Touch”. Tytuł szóstego i ostatniego utworu z epki jest nieznany. Wszystkie utwory zostały wyprodukowane przez Kevina Rudolfa.

Ava Max na festiwalu Rix FM Festival w Göteborgu

W 2013 zmieniła pseudonim na AVA i wydała dwa utwory: „Satellite”[12] i „Take Away The Pain”[13], do tego drugiego został także nakręcony teledysk[14].

Jej pierwszym producentem muzycznym był Cirkut, który pracowała także z Rihanną, Katy Perry, czy Jessie J (wcześniej sama stworzyła firmę nazwaną KOCI Media Inc.[13])[5].

W 2015 wydała kolejne utwory pod pseudonimem Ava Koci: „Spinning Around”[15], „Come Home” i cover „Take Away The Pain” w wykonaniu amerykańskiego duo Project 46. W 2016 roku ukazały się utwory „Jet Set”[16], „Anyone But You” oraz „No Angel”. Piosenkarka zamierzała także wydać utwór zatytułowany „Try Again”, jednak zachowały się tylko okładka albumu i kilkusekundowy fragment[17].

Ava Max na Capital FM's Summertime Ball 2019

Karierę zawodową rozpoczęła w 2017, śpiewając gościnnie w utworze Le YouthClap Your Hands”.

20 kwietnia 2018 nakładem wytwórni Atlantic Records wydała debiutancki, solowy singiel „My Way”, z którym dotarła do 38. miejsca na liście Airplay 100 w Rumunii. 11 maja wydała drugi singiel „Slippin”, na którym gościnnie pojawiła się Gashi. 17 sierpnia zaprezentowała singiel „Sweet but Psycho”, który zapewnił jej międzynarodowy rozgłos. Z piosenką dotarła na pierwsze miejsca list przebojów w kilku krajach, w tym m.in. w Szwecji, Finlandii i Norwegii, a teledysk do utworu osiągnął wynik ponad 600 mln wyświetleń w serwisie YouTube[18]. Również w 2018 pojawiła się na albumie Davida Guetty pt. 7, śpiewając w utworze „Let It Be Me”. W marcu 2019 wydała kolejny, solowy singiel „So Am I”, z którym dotarła na pierwsze miejsce listy AirPlay – Top w Polsce. W sierpniu tego samego roku wydała singiel „Torn”, który znalazł się na 3. miejscu polskiej listy przebojów. W kolejnych miesiącach wydała singiel „Salt” oraz „Alone, Pt. II”. Oba single dostały się na najwyższe miejsca polskiej listyprzebojów AirPlay – Top, a także na wysokie miejsca w innych, światowych listach przebojów. W 2020 wydała singel „Kings & Queens”, do którego zrealizowała dwa teledyski, a drugi został opublikowany jako „Kings & QuaranQueens” i ukazywał życie podczas pandemii COVID-19.

Wystąpiła także jako artystka gościnna w piosence „On Me” wraz z Thomasem Rhettem i Kane’em Brownem. Teledysk wraz ze ścieżką dźwiękową został opublikowany 15 maja 2020 r. Piosenka jest przeznaczona do filmu Warner Bros. pod tytułem Scooby-Doo![19][20].

W kolejnych miesiącach poinformowała w mediach społecznościowych o planowanym wydaniu singla „Who’s Laughing Now[21][22]. 30 lipca 2020 roku odbyła się oficjalna premiera tego singla na serwisie internetowym YouTube[23][24].

Ava Max poinformowała także o premierze jej debiutanckiego albumu Heaven & Hell(ang.), którego premiera odbyła się 18 września 2020 roku[23]. W tym samym dniu opublikowała teledysk do najnowszego singla pod tytułem „Naked[25], a sam album zdobył w Polsce status platynowej płyty[26].

W październiku 2020 wydała świąteczny utwór muzyczny pod tytułem „Christmas Without You”[27][28].

W listopadzie 2020 został opublikowany singiel „My Head & My Heart”, zawierający sampel z utworu „Around the World (La La La La La)”, który wykonuje zespół A Touch of Class[29][30].

Styl muzyczny | edytuj kod

Jest piosenkarką popową[31] oraz dance-popową[32]. W swoich piosenkach używa także muzyki elektronicznej[33]. Gdy miała jeszcze pseudonim muzyczny AVA śpiewała także w stylu indie pop, latynoamerykańskim, punku, hip-hopu, jazzu i rapu[34].

Odbiór | edytuj kod

Krytycy porównują Avę Max do Lady Gagi. Wskazywali ją także jako „wschodzącą gwiazdę popu”[35].

Dyskografia | edytuj kod

Jako Ava | edytuj kod

Single promocyjne | edytuj kod

 • „Spinning Around”
 • „Come Home”
 • „Jet Set”
 • „Anyone But You”

Jako Ava Max | edytuj kod

Albumy studyjne | edytuj kod

Single | edytuj kod

Jako główny artysta | edytuj kod
Gościnnie | edytuj kod
Wykorzystanie w filmach | edytuj kod

Teledyski | edytuj kod

Nagrody i nominacje | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

 1. Utwór „Not Your Barbie Girl” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale występował na 25. miejscu Billboard Lyricfind Global.
 2. Utwór „So Am I” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale występował na 8. miejscu Euro Digital Song Sales.
 3. Utwór „Torn” nie znalazł się na ARIA Singles Chart, ale znajdował się na 34. miejscu ARIA Digital Track Chart.
 4. Singel „Torn” nie znalazł się w notowaniu Ultratop 50 Singles, jednak znalazł się w zestawieniu Ultratip, które jest 50-pozycyjnym rozszerzeniem głównego notowania.
 5. Utwór „Torn” nie znalazł się na Sijoitukset: Singlet, ale dostał się na 3. pozycję listy Sijoitukset: Radiosoitto (Źródło).
 6. Singel „Torn” nie znalazł się w notowaniu NZ Top 40 Singles Chart, jednak znalazł się na 27. miejscu NZ Hot Singles Chart.
 7. Utwór „Torn” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale występował na 10. miejscu Euro Digital Song Sales.
 8. Singel „Salt” nie znalazł się w notowaniu Ultratop 50 Singles, jednak znalazł się w zestawieniu Ultratip, które jest 50-pozycyjnym rozszerzeniem głównego notowania.
 9. Singel „Salt” nie znalazł się w notowaniu Ultratop 50 Singles, jednak znalazł się w zestawieniu Ultratip, które jest 50-pozycyjnym rozszerzeniem głównego notowania.
 10. Utwór „Torn” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale występował na 15. miejscu Euro Digital Song Sales.
 11. Utwór „Alone. Pt. II” nie znalazł się na Mexico Airplay, ale dostał się na 21. pozycję Mexico Ingles Airplay.
 12. Singel „Alone Pt. II” nie znalazł się w notowaniu NZ Top 40 Singles Chart, jednak znalazł się na 26. miejscu NZ Hot Singles Chart.
 13. Singel „Kings & Queens” nie znalazł się w notowaniu NZ Top 40 Singles Chart, jednak znalazł się na 20. miejscu NZ Hot Singles Chart.
 14. Singel „Who’s Laughing Now” nie znalazł się w notowaniu NZ Top 40 Singles Chart, jednak znalazł się na 14. miejscu NZ Hot Singles Chart.
 15. Utwór „Who’s Laughing Now” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale występował na 15. miejscu Euro Digital Song Sales.
 16. Utwór „OMG What’s Happening” nie znalazł się na Billboard Canadian Hot 100, ale występował na 50. pozycji Hot Canadian Song Sales.
 17. Utwór „OMG What's Happening” nie znalazł się na Sijoitukset: Singlet, ale dostał się na 17. pozycję listy Sijoitukset: Albumit (Źródło).
 18. Utwór „OMG What’s Happening” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale dostał się na 125. pozycję Billboard Global Excl. U.S.
 19. Singel „Naked” nie znalazł się w notowaniu NZ Top 40 Singles Chart, jednak znalazł się na 38. miejscu NZ Hot Singles Chart.
 20. Utwór „Christmas Without You” nie znalazł się w zestawieniu Sijoitukset: Singlet, ale dostał się się na 47. pozycję listy Sijoitukset: Radiosoitto (Źródło).
 21. Utwór „Christmas Without You” nie znalazł się na Billboard Hot 100, ale dostał się na 16. pozycję Adult Contemporary.
 22. Singel „My Head & My Heart” nie znalazł się w notowaniu Ultratop 50 Singles, jednak znalazł się w zestawieniu Ultratip, które jest 50-pozycyjnym rozszerzeniem głównego notowania.
 23. Utwór „My Head & My Heart” nie znalazł się na Sijoitukset: Singlet, ale dostał się na 13. pozycję listy Sijoitukset: Radiosoitto (Źródło).
 24. Teledysk do piosenki „Salt” nie został stworzony przez Avę Max, ani nie został opublikowany na jej oficjalnym kanale YouTube, jednak był wyświetlany jako jej oficjalny teledysk w telewizyjnych stacjach radiowych.
 25. Teledysk nie posiada własnego singla, ukazuje on życie w czasie pandemii COVID-19 i nagrany jest do utworu „Kings & Queens”.
 26. Singel ukazał się już w 2020 roku, oficjalny teledysk (w 2020 były już dostępne wideo do wersji akustycznej, tanecznej (ang. Dance Video) oraz „Performance Video”) został opublikowany dopiero 25 lutego 2021.

Przypisy | edytuj kod

 1. a b Neil Yeung: Ava Max Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2019-05-09].
 2. ‘Sweet but Psycho’ Singer Ava Max Is Trying to ‘Bring Pop Back’ (ang.). Vanity Fair. [dostęp 2019-05-09].
 3. Profil Avy Max na portalu społecznościowym.
 4. Toplica, Ava Max: „I am 100% Albanian”, UK (British) Albanians Network, 11 stycznia 2019 [dostęp 2020-06-04]  (ang.).
 5. a b Ava Max: My parents left Albania in 1990 and lived in a church in Paris for a whole year, „belfasttelegraph”, ISSN 0307-1235 [dostęp 2020-06-04]  (ang.).
 6. AVA MAX RETURNS WITH NEW SINGLE “SWEET BUT PSYCHO”, Vents Magazine [dostęp 2020-06-05]  (ang.).
 7. BWW NewsB.N. Desk BWW NewsB.N., Ava Max Takes Control With New Single ‘My Way’, BroadwayWorld.com [dostęp 2020-06-05]  (ang.).
 8. Ava Max On “Sweet But Psycho” & Her Big Break: Interview, idolator, 31 października 2018 [dostęp 2020-06-05] .
 9. Dzień DobryD.D. TVN Dzień DobryD.D., Ava Max – gwiazda pop była prześladowana w dzieciństwie: „Zwierzyłam się mamie, że jestem bliska zrobienia sobie krzywdy”, dziendobry.tvn.pl, 16 maja 2020 [dostęp 2020-06-05]  (pol.).
 10. أغنية I Need You Alan Walker Ava Max mp3 • mp4, Arab Songs Full Site [dostęp 2020-06-05]  (arab.).
 11. Ava Max – More Than Words Can Say – Ava Max, Last.fm [dostęp 2020-06-05]  (pol.).
 12. Satellite – Ava Max – Testo, Testi e Traduzioni [dostęp 2020-06-05]  (wł.).
 13. a b Take Away the Pain. [dostęp 2020-06-05].
 14. Ava Max (AVA) – Take Away The Pain (2013) – YouTube [dostęp 2020-06-05] .
 15. Spinning Around – Ava Koci, Last.fm [dostęp 2020-06-05]  (pol.).
 16. Ava Koci Releases New Song “Jet Set” produced by Cirkut / アメリカのシンガー・ソングライターAva Koci、新曲「Jet Set」発表, pm studio world wide news [dostęp 2020-06-05]  (jap.).
 17. r/AvaMax – Ava Max Complete Discography (so far), reddit [dostęp 2020-06-05]  (ang.).
 18. Ava Max – Sweet but Psycho (ang.). youtube.com, 2018-08-27. [dostęp 2019-05-09].
 19. 'Scoob' Movie Album: Stream & Listen, Billboard, 15 maja 2020 [dostęp 2020-06-12] .
 20. Thomas Rhett and Kane Brown Release New Country Collab for Upcoming Scooby-Doo Film, PEOPLE.com [dostęp 2020-06-12]  (ang.).
 21. Ava Max Announces New Single “Who’s Laughing Now”, idolator, 2 czerwca 2020 [dostęp 2020-06-10] .
 22. AVA MAX na Instagramie: „WHO’S LAUGHING NOW? 🔥 Coming soon...”, Instagram [dostęp 2020-06-04]  (pol.).
 23. a b Ava Max serwuje swój najnowszy singiel Who’s Laughing Now?, All About Music, 30 lipca 2020 [dostęp 2020-07-30]  (pol.).
 24. Ava Max - Who’s Laughing Now [Official Music Video], YouTube [dostęp 2020-07-30] .
 25. a b Ava Max w teledysku do nowego singla, All About Music, 18 września 2020 [dostęp 2020-09-18]  (pol.).
 26. Ava Max reprezentuje jasność i mrok, dobro i zło! Album Heaven & Hell online [PIOSENKI], www.eska.pl [dostęp 2020-09-18] .
 27. An Ava Max Xmas: Listen to "Christmas Without You" - Music News - ABC News Radio, abcnewsradioonline.com [dostęp 2020-10-15]  (ang.).
 28. An Ava Max Xmas: Listen to "Christmas Without You", Now 100.5 FM, 15 października 2020 [dostęp 2020-10-15]  (ang.).
 29. Ava Max – My Head & My Heart. [dostęp 2020-11-19].
 30. Ava Max annonce un nouveau titre «My Head and My Heart». [dostęp 2020-11-19].
 31. HughH. McIntyre HughH., Pop Singer Ava Max Scores Her First U.K. No. 1 Single With ‘Sweet But Psycho’, Forbes [dostęp 2020-06-05]  (ang.).
 32. Ava Max | Biography, Albums, Streaming Links, AllMusic [dostęp 2020-06-05]  (ang.).
 33. Ava Max, Napster [dostęp 2020-06-05]  (niem.).
 34. AVA, Napster [dostęp 2020-06-05]  (niem.).
 35. Ava Max – seksowna gwiazda porównywana do Lady Gagi, muzyka.interia.pl [dostęp 2020-06-05]  (pol.).
 36. swedishcharts.com - Swedish Charts Portal, swedishcharts.com [dostęp 2020-10-27] .
 37. a b Discographie Ava Max, ultratop.be [dostęp 2020-06-10] .
 38. a b Discographie Ava Max, ultratop.be [dostęp 2020-06-10] .
 39. Suomen Virallinen Lista, Musiikkituottajat [dostęp 2020-09-27]  (fiń.).
 40. Offizielle Deutsche Charts – Offizielle Deutsche Charts, www.offiziellecharts.de [dostęp 2020-09-27] .
 41. italiancharts.com - Italian charts portal, italiancharts.com [dostęp 2020-10-27] .
 42. 2020年09月14日~2020年09月20日 オリコン週間 合算アルバムランキング 41~50位, ORICON NEWS [dostęp 2020-09-27] .
 43. Discografie Ava Max – dutchcharts.nl, dutchcharts.nl [dostęp 2020-09-27] .
 44. Album 2020-W39, topplista.no [dostęp 2020-09-27] .
 45. charts.org.nz – New Zealand charts portal, charts.nz [dostęp 2020-09-27] .
 46. Oficjalna lista sprzedaży :: OLIS – Official Retail Sales Chart, olis.onyx.pl [dostęp 2020-10-03] .
 47. Veckolista Album, vecka 40, Sverigetopplistan [dostęp 2020-09-27]  (szw.).
 48. Official Albums Chart Top 100 | Official Charts Company, www.officialcharts.com [dostęp 2020-09-27]  (ang.).
 49. Ava Max, Billboard [dostęp 2020-10-04] .
 50. CERTIFICADOS – Pro-Música Brasil, pro-musicabr.org.br [dostęp 2020-12-03] .
 51. a b c d e Ava Max – Gold/Platinum – Music Canada, Music Canada [dostęp 2020-06-03]  (ang.).
 52. IFPI, www.ifpi.no [dostęp 2020-04-17] .
 53. a b c Platynowe płyty CD przyznane w 2020 roku, ZPAV [dostęp 2021-01-18] .
 54. a b c d Gold & Platinum, RIAA [dostęp 2020-12-03]  (ang.).
 55. australian-charts.com – Discography Ava Max, australian-charts.com [dostęp 2020-04-17] .
 56. Das österreichische Hitparaden- und Musik-Portal, austriancharts.at [dostęp 2020-04-17] .
 57. Ava Max, Billboard [dostęp 2020-06-04] .
 58. Suomen Virallinen Lista, Singlet, Musiikkituottajat [dostęp 2020-08-10]  (fiń.).
 59. lescharts.com – Discographie Ava Max, lescharts.com [dostęp 2020-04-17] .
 60. Suche – Offizielle Deutsche Charts, www.offiziellecharts.de [dostęp 2020-04-17] .
 61. Ava Max, Billboard [dostęp 2020-06-04] .
 62. Ava Max, VG-lista 2020 [dostęp 2020-09-16]  (norw. bokmål).
 63. a b The Official New Zealand Music Chart, THE OFFICIAL NZ MUSIC CHART [dostęp 2020-04-17]  (ang.).
 64. Występowanie na liście AirPlay – Top dla utworu:
 65. Sverigetopplistan, Sverigetopplistan [dostęp 2020-09-11]  (szw.).
 66. Discographie Ava Max – hitparade.ch, hitparade.ch [dostęp 2020-04-17] .
 67. Ava Max | full Official Chart History | Official Charts Company, www.officialcharts.com [dostęp 2020-04-17] .
 68. Ava Max, Billboard [dostęp 2020-04-17] .
 69. ARIA Charts – Accreditations – 2020 Singles, www.aria.com.au [dostęp 2020-04-17] .
 70. a b c d e Du hast nach Ava Max gesucht, IFPI Austria – Verband der österreichischen Musikwirtschaft [dostęp 2020-06-03]  (niem.).
 71. a b GOUD EN PLATINA – SINGLES 2019, ultratop.be [dostęp 2020-07-31] .
 72. a b c d e CERTIFICADOS – Pro-Música Brasil, pro-musicabr.org.br [dostęp 2020-08-10] .
 73. a b c d e f Ava Max – Les certifications – SNEP, SNEP [dostęp 2020-07-30] .
 74. a b c d Datenbank: BVMI, www.musikindustrie.de [dostęp 2020-06-03] .
 75. a b c d Certificazioni – FIMI, www.fimi.it [dostęp 2020-06-04]  (wł.).
 76. a b c d e f Trofeoversikt - IFPI - Gull og Platina, IFPI [dostęp 2021-01-28]  (norw. bokmål).
 77. Diamentowe płyty CD przyznane w 2020 roku, ZPAV [dostęp 2020-06-16] .
 78. "Portuguese single certifications – Ava Max – Sweet but Psycho"
 79. Sweet but Psycho - Ava Max | EPDM. El portal de Música [dostęp 2020-08-10].
 80. The Official Swiss Charts and Music Community, www.swisscharts.com [dostęp 2020-06-03] .
 81. Ava Max – Sweet But Psycho, bpi [dostęp 2020-07-31] .
 82. ARIA Charts – Accreditations – 2019 Singles, www.aria.com.au [dostęp 2020-06-04] .
 83. Ava Max „So Am I” | IFPI, www.ifpi.dk [dostęp 2020-07-30] .
 84. a b c Platynowe płyty CD przyznane w 2021 roku, ZPAV [dostęp 2021-01-22] .
 85. a b The Official Swiss Charts and Music Community, www.swisscharts.com [dostęp 2020-04-17] .
 86. Ava Max – So Am I [dostęp 2020-06-05] .
 87. Pablo Alborán recibe el año con disco de oro – Diario UNO, web.archive.org, 26 grudnia 2020 [dostęp 2021-01-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-12-26] .
 88. Tabú - Pablo Alborán & Ava Max | EPDM. El portal de Música [dostęp 2020-08-10].
 89. Ava Max „Salt” | IFPI, www.ifpi.dk [dostęp 2020-07-30] .
 90. a b GOUD EN PLATINA – SINGLES 2020, ultratop.be [dostęp 2020-07-31] .
 91. Ava Max "Kings & Queens" | IFPI, ifpi.dk [dostęp 2021-01-28] .
 92. Kings & Queens - Ava Max | EPDM. El portal de Música [dostęp 2020-10-20].
 93. Ava Max – Kings & Queens, bpi [dostęp 2020-07-31] .
 94. Kings & Queens, Pt. 2 (feat. Lauv & Saweetie) – Single by Ava Max, Apple Music [dostęp 2020-08-06]  (ang.).
 95. Billboard Canadian Hot 100 Chart | Billboard, web.archive.org, 15 czerwca 2020 [dostęp 2020-08-21] [zarchiwizowane z adresu 2020-06-15] .
 96. Ava Max, Billboard [dostęp 2020-10-29] .
 97. Pop Songs: October 12, 2019, „Billboard” [dostęp 2020-08-31] .
 98. The Official New Zealand Music Chart, THE OFFICIAL NZ MUSIC CHART [dostęp 2020-08-31]  (ang.).
 99. Official Singles Chart Top 100 | Official Charts Company, www.officialcharts.com [dostęp 2020-12-28]  (ang.).
 100. Ava Max, Billboard [dostęp 2020-12-28] .
 101. Ava Max, IMDb [dostęp 2020-06-04] .
 102. Ava Max Takes Control With New Single ‘My Way’, BroadwayWorld.com [dostęp 2020-06-12]  (ang.).
 103. Ava Max - My Way [Official Music Video] - YouTube, youtube.com [dostęp 2020-06-04] .
 104. StageS. Tube StageS., VIDEO: Watch Ava Max’s Video for ‘Sweet but Psycho’, BroadwayWorld.com [dostęp 2020-06-04]  (ang.).
 105. Ava Max - Sweet but Psycho [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 106. Ava Max’s ‘So Am I’ Video: Watch, Billboard, 7 marca 2019 [dostęp 2020-06-04] .
 107. Ava Max - So Am I [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 108. Pow! Ava Max Rolls Out Superhero-Themed “Torn” Video, idolator, 27 sierpnia 2019 [dostęp 2020-06-04] .
 109. Ava Max - Torn [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 110. Ava Max Explores a Haunted House in ‘Freaking Me Out’ Video, Billboard, 31 października 2019 [dostęp 2020-06-04] .
 111. Ava Max - Freaking Me Out [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 112. Pablo Alborán presenta su nuevo tema, 'Tabú', en Madrid, Diario Sur, 6 listopada 2019 [dostęp 2020-06-04]  (hiszp.).
 113. Pablo Alborán & Ava Max – Tabú (Official Music Video) – YouTube [dostęp 2020-06-12]  (ang.).
 114. Ava Max – Salt – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 115. TUOI TRET.T. ONLINE TUOI TRET.T., Thưởng thức MV Alone Pt.II quay tại Sơn Đoòng của Alan Walker và Ava Max, TUOI TRE ONLINE, 27 grudnia 2019 [dostęp 2020-06-04]  (wiet.).
 116. Alan Walker & Ava Max – Alone, Pt. II – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 117. Ava Max's 'Kings & Queens' Video: Watch, Billboard, 27 marca 2020 [dostęp 2020-06-04] .
 118. Klaudia, Ava Max zapowiada nowy teledysk. Premiera klipu do „Kings & Queens” już jutro! • LUVPOP.pl, LUVPOP.pl, 25 marca 2020 [dostęp 2020-06-04]  (pol.).
 119. Ava Max - Kings & Queens [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 120. Ava Max主打「Kings & QuaranQueens」隔离版MV正式上线!, k. sina.cn [dostęp 2020-06-04] .
 121. Ava Max – Kings & QuaranQueens (Official Quarantine Video) – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 122. Ava Max Seeks Sweet But Psychotic Revenge in ‘Who’s Laughing Now’ Music Video, Billboard, 30 lipca 2020 [dostęp 2020-07-31] .
 123. Who’s Laughing Now, Ava Max Wiki [dostęp 2020-07-31]  (ang.).
 124. Ava Max - Who’s Laughing Now [Official Music Video], youtube.com [dostęp 2020-07-31] .
 125. Kamil, Ava Max udostępnia kolejny przedsmak płyty „Heaven & Hell”. Posłuchaj singla „OMG What’s Happening” • LUVPOP.pl, LUVPOP.pl, 3 września 2020 [dostęp 2020-09-03]  (pol.).
 126. Ava Max wydała nowy singiel. Posłuchaj „OMG, What’s Happening”, All About Music, 3 września 2020 [dostęp 2020-09-03]  (pol.).
 127. Ava Max - OMG What's Happening [Official Music Video], youtube.com [dostęp 2020-09-03] .
 128. Kamil, Ava Max prezentuje teledysk do singla „Naked”. Zobacz klip do najnowszego utworu promującego płytę „Heaven & Hell” • LUVPOP.pl, LUVPOP.pl, 18 września 2020 [dostęp 2020-09-18]  (pol.).
 129. Ava Max - Naked [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-09-18] .
 130. Ava Max unveils new visual for 'My Head & My Heart', CelebMix, 25 lutego 2021 [dostęp 2021-03-08]  (ang.).
 131. Ava Max - My Head & My Heart [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2021-03-08] .
 132. Le Youth (Ft. Ava Max) – Clap Your Hands. [dostęp 2020-06-04].
 133. Le Youth ft. Ava Max – Clap Your Hands (Official Video) – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 134. Witt Lowry Feat. Ava Max – Into Your Arms, Discogs [dostęp 2020-06-04]  (ang.).
 135. Witt Lowry – Into Your Arms (feat. Ava Max) – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 136. Witt Lowry – Into Your Arms (feat. Ava Max) (Official Music Video) – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 137. -, Ava Max, Jason Derulo, Vice – Make Up > funky i kolorowo jak z lat '70, DJ RAPORT, 24 października 2018 [dostęp 2020-06-04]  (pol.).
 138. Vice & Jason Derulo – Make Up (feat. Ava Max) [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 139. AJ Mitchell – Slow Dance (Ft. Ava Max), Vagalume [dostęp 2020-06-04]  (port. braz.).
 140. AJ Mitchell – Slow Dance (Official Video) ft. Ava Max – YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 141. “On Me”: Thomas Rhett and Kane Brown’s ‘SCOOB! The Album’ single is here – Music News – ABC News Radio, abcnewsradioonline.com [dostęp 2020-06-04]  (ang.).
 142. Thomas Rhett & Kane Brown featuring Ava Max „On Me” [Official Music Video] - YouTube [dostęp 2020-06-04] .
 143. Listen to the All-star BBC Children in Need charity single, www.officialcharts.com [dostęp 2020-12-28]  (ang.).
 144. Stop Crying Your Heart Out (BBC Radio 2 Allstars) - YouTube [dostęp 2020-12-28] .
 145. Attitude Breakthrough Award: Ava Max, Attitude.co.uk, 9 października 2019 [dostęp 2020-12-28]  (ang.).
 146. BRAVO-Otto-Wahl 2019: Vote für deinen Star!| BRAVO, Bravo.de [dostęp 2020-06-05] .
 147. a b BreakTudo Awards 2019: Veja a lista completa de indicados | BreakTudo, www.breaktudo.com [dostęp 2020-06-05] .
 148. Global Awards | Vote Now, vote.global.com [dostęp 2020-06-05] .
 149. LOS40, LOS40 Music Awards 2019: Jonas Brothers, Rosalía, Aitana, Leiva y Manuel Carrasco, máximos nominados, LOS40, 13 września 2019 [dostęp 2020-06-05]  (hiszp.).
 150. HenryH. Chu HenryH., HenryH. Chu HenryH., Ariana Grande Leads 2019 MTV EMA Nominations, Variety, 1 października 2019 [dostęp 2020-06-05]  (ang.).
 151. Ariana Grande & Taylor Swift Lead 2019 MTV VMA Nominations: See Full List .
 152. NRJ Music Awards 2019 : Angèle et Slimane dominent la liste définitive des nommés, ozap.com [dostęp 2020-06-05]  (fr.).
 153. Lil Nas X & Post Malone Lead 2019 Teen Choice Awards Nominations: See the List .
 154. Saiba quem são os indicados do BreakTudo Awards 2020 | BreakTudo, www.breaktudo.com [dostęp 2020-12-28] .
 155. 2020 iHeartRadio Music Awards Nominees Revealed: See the Full List | iHeartRadio, iHeartRadio Music Awards [dostęp 2020-12-28]  (ang.).
 156. Ganadores de LOS40 Music Awards 2020: Todo lo que ha pasado en la edición más especial, LOS40, 5 grudnia 2020 [dostęp 2020-12-28]  (hiszp.).
 157. Doja Cat, Pop Smoke, And More Are Nominated For VMAs’ Best New Artist, UPROXX, 23 lipca 2020 [dostęp 2020-12-28]  (ang.).
 158. "NRJ Music Awards" 2020 : La liste des nommés enfin dévoilée - Puremedias, web.archive.org, 1 listopada 2020 [dostęp 2020-12-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-11-01] .
 159. People's Choice Awards 2020 Winners: The Complete List, E! Online, 2020 [dostęp 2020-12-28] .
 160. Conoce a todos los nominados a los Spotify Awards 2020, Nación Rex [dostęp 2020-06-05]  (hiszp.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Amanda Koci" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy