Amerzone


Amerzone w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 18 lut 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Amerzonegra przygodowa widziana z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez francuską firmę Microïds i wykreowana przez rysownika Benoît Sokala. Gracz wciela się w rolę dziennikarza wyruszającego na poszukiwania rzadkich gatunków magicznych ptaków w celu pomocy ich ochrony.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Alexandre Valembois. Białe ptaki.

60 lat po II wojnie światowej świat się zmienił. Amerzone pozostaje nieodkryte i zamknięte dla osób postronnych przez despotycznego przywódcę, Antonio Álvareza. Podróżnik Alexandre Valembois jest starym mężczyzną na krańcu swojego życia, żyjącym samotnie w latarni morskiej i pragnącym naprawić swoje błędy. Pewnego dnia młody reporter przyjeżdża odwiedzić starego Alexandra, który opowiada o swoich przygodach... W 1932 Valembois był młodym odkrywcą, który razem ze swoimi przyjaciółmi, Antonio Álvarezem i Davidem Mackowskim, chce odkrywać tajemniczy region Amerzone. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami tego kraju, był świadkiem dziwnego rytuału z udziałem olbrzymiego jaja słynnego białego ptaka. Chcąc udowodnić fakt, że białe ptaki istniały, Alexandre zdradził tubylców i skradł tajemnicze jajo. Niestety, po jego powrocie do Francji, nikt nie uwierzył Alexandrowi w istnienie tych zwierząt. Główną osią fabuły jest podróż śladem dziennika Alexandra Valembois, jednak w rzeczywistości gracz ma okazję poznać losy wyprawy trójki ludzi, która zmieniła ich życie. Każdy z nich popełnił błąd i zapłacił za to gorzką cenę, widząc jak jego marzenia obracają się wniwecz. Działania głównego bohatera przypominają wielką podróż starego Valembois. Ta nostalgiczna ekspedycja nie polega na ratowaniu świata czy ściganiu własnych marzeń, przypomina ona raczej spłacenie cudzego, bolesnego długu.

Grafika | edytuj kod

Rozgrywka

Wszystkie lokacje oraz oprawę wizualną zaprojektował Benoît Sokal. W Amerzone zastosowano specyficzną technikę przedstawiania trójwymiaru. W "węzłowych punktach" (pomiędzy którymi poruszamy się skokowo) gracz posiada pełną swobodę percepcji. Jest ona efektem nałożenia płaskich obrazów jakby na wnętrze kuli, w środku której znajduje się gracz. Daje to namiastkę poczucia przestrzeni. Obraz jest przeważnie statyczny, czasami wzbogacany skromnymi przejawami życia w rodzaju przelatujących ptaków. W Amerzone pojawiają się "filmowe" przerywniki.

Muzyka i dźwięk | edytuj kod

Oprawa muzyczna Amerzone jest skromna. Istnieje nieszczególnie skomplikowany motyw wiodący, jednak gracz ma okazję go słyszeć jedynie podczas cut-scenek. Sama gra jest pozbawiona muzyki, a dźwięki otoczenia stanowią tylko tło. Nieliczne postacie wypowiadają się za pomocą dubbingu.

Oceny | edytuj kod

  • 3/5 Imperium gier wp.pl[1]
  • 72.78% Gamerankings.com[2]
  • 7,8/10 Gry-Online[3]

Przypisy | edytuj kod

  1. Ocena od Imperium Gier na wp.pl
  2. Ocena na Gamerankings.com
  3. Ocena na Gry-online
Na podstawie artykułu: "Amerzone" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy