Amrita Rao


Amrita Rao w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Amrita Deepak Rao (ur. 17 czerwca 1981) w Chritrapur)[1] – aktorka indyjska, występująca w bollywoodzkich produkcjach. Najbardziej jest znana z filmów Jestem przy tobie i Vivah.

Spis treści

Życie osobiste | edytuj kod

Amrita Rao urodziła się w 1981 roku. Biegle mówi w językach Marathi, Hindi, Konkani i angielskim[2]. Uczęszczała do Canossa High School w Mumbaju i Sophia College. Ukończyła studia na wydziale psychologii. Ma siostrę bliźniaczkę, Preetę Rao.

Życie zawodowe | edytuj kod

Kariera modelki | edytuj kod

Podczas studiów w Sophia College, Rao zgłosiła się do castingu reklamy Fairever Face Cream. Występy w reklamach Cadbury’s Perk Karwa Chaut i Bru Coffee doprowadziły do tego, że zaczęła otrzymywać oferty aktorskie od bollywoodzkich reżyserów, z których jednak zrezygnowała chcąc ukończyć studia. Po otrzymaniu tytułu magistra, wybrała profesję aktorską.

Kariera aktorki | edytuj kod

Zanim Amrita Rao zaczęła występować w filmach, znana już była z licznych reklam. Jako aktorka zadebiutowała w 2002 roku, jednak to Jestem przy tobie przyniosło jej sławę i uznanie krytyków (nominacja do Nagrody Filmfare dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej). W filmie Farah Khan Amrita Rao zagrała Sanjanę – zakochaną w Luckym (Zayed Khan), zbuntowaną córkę generała Baghshiego, którą chronić ma major Ram (Shah Rukh Khan). Farah Khan powiedziała o swojej bohaterce: "Amrita w tym filmie to ja".

Filmografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Twitter
  2. rediff.com

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Amrita Rao" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy