Andrzej Bęben


Andrzej Bęben w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Andrzej Paweł Bęben (ur. 1974 w Kielcach[1]) – polski inżynier, doktor habilitowany nauk technicznych, specjalizujący się w sieciach telekomunikacyjnych, multimediach, systemach telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, metodach sterowania ruchem w sieciach teleinformatycznych oraz technice ATM. Adiunkt na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a dawniej w Wojskowym Instytucie Łączności[2].

Magistrem inżynierem został w 1998 roku. Stopień doktorski z telekomunikacji na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej uzyskał w 2001 na podstawie pracy zatytułowanej Jakość przekazu ruchu w bezprzewodowej sieci ATM, przygotowanej pod kierunkiem Wojciecha Burakowskiego, a w 2016 habilitował się na tym samym wydziale, pisząc rozprawę pt. Sterowanie ruchem w sieciach ICN/CAN[2]. Publikował prace w czasopismach, takich jak „IEEE Communications Magazine” czy „Computer Communications”[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Dr hab. inż. Andrzej Bęben (ang.). [dostęp 2019-11-17].
  2. a b Dr hab. inż. Andrzej Paweł Bęben, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-11-17] .
  3. Andrzej Bęben (publikacje i cytowania). scholar.google.pl. [dostęp 2019-11-17].
Kontrola autorytatywna (osoba):Identyfikatory zewnętrzne:
Na podstawie artykułu: "Andrzej Bęben" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy