Andrzej Koczewski


Andrzej Koczewski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Andrzej Koczewski (ur. 25 października 1955 w Łodzi, zm. 14 marca 2015 tamże) – polski architekt, kompozytor, wykonawca piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.

Życiorys | edytuj kod

Z zawodu był architektem, ukończył studia na Politechnice Łódzkiej, był członkiem Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów RP i przewodniczącym Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŁOIA.

Poezją śpiewaną zainteresował się podczas nauki w liceum, wówczas stworzył duet ze Zbigniewem Bogdańskim. Po jego śmierci występował solo, był autorem wielu przebojów piosenki turystycznej – takich jak „Karczma dla samotnych”, „Jesienne wino”, „Sad”, „W lesie listopadowym”. Współtworzył projekt W górach jest wszystko co kocham[1].

Zmarł 14 marca 2015 w trakcie trwania jubileuszowego przeglądu piosenki turystycznej YAPA, z którym był związany jako wykonawca i juror[2].

Dyskografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Wywiad z Andrzejem Koczewskim przeprowadzony przez Apolinarego Polka, portal „W górach jest wszystko co kocham”, 14 marca 2014
  2. YAPA POŻEGNAŁA SWOJEGO PRZYJACIELA (pol.). [dostęp 2015-03-17].
  3. A na razie w podróży - Andrzej Koczewski, Marek Górski. W: Strefa Piosenki [on-line]. Teresa Drozda - redaktor naczelny. [dostęp 21 lipca 2015].
  4. Andrzej Koczewski – Kubek życia. W: katalog [on-line]. Dalmafon. [dostęp 2015-07-18].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Andrzej Koczewski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy