Antoinette Meyer


Antoinette Meyer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Antoinette Josefa Clara Molitor z d. Meyer (ur. 19 czerwca 1920 w Hospental - zm. 19 lipca 2010 w Thun) – szwajcarska narciarka alpejska, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Największy sukces w karierze Antoinette Meyer osiągnęła w 1948 roku, kiedy podczas igrzysk olimpijskich w Sankt Moritz zdobyła srebrny medal w slalomie. Po pierwszym przejeździe Szwajcarka zajmowała czwarte miejsce, tracąc do prowadzącej Gretchen Fraser z USA 1 sekundę. W drugim przejeździe Meyer uzyskała najlepszy wynik, co dało jej drugi łączny czas. Ostatecznie na podium rozdzieliła Fraser oraz Austriaczkę Erikę Mahringer. Parę dni wcześniej wystartowała także w biegu zjazdowym, który ukończyła na jedenastej pozycji. Były to jej jedyne występy na międzynarodowej imprezie tej rangi. Ponadto czterokrotnie zdobywała mistrzostwo Szwajcarii: w zjeździe w 1943 roku, slalomie w latach 1944 i 1945 oraz kombinacji w 1945 roku. W 1948 roku zakończyła karierę.

Jej mężem był szwajcarski narciarz alpejski Karl Molitor. Wraz z mężem prowadziła sklep sportowy w Wengen, który w latach 80' przekazali swemu synowi.

Osiągnięcia | edytuj kod

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Antoinette Meyer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy