Arnaud Boetsch

Arnaud Boetsch w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arnaud Boetsch (ur. 1 kwietnia 1969 w Meulan-en-Yvelines) – francuski tenisista, zdobywca Pucharu Davisa, olimpijczyk z Atlanty (1996).

Spis treści

Kariera tenisowa | edytuj kod

Jako zawodowy tenisista Boetsch startował w latach 1987–1999.

W grze pojedynczej zwyciężył w trzech turniejach rangi ATP World Tour i osiągnął siedem finałów.

W grze podwójnej Franzuz wygrał dwa razy rozgrywki ATP World Tour i trzy razy awansował do finału.

W 1996 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Atlancie[1]. W grze pojedynczej odpadł w 2 rundzie po porażce Sergim Bruguerą reprezentującym Hiszpanię. Z gry podwójnej Raoux został wyeliminowany w 1 rundzie, w której grał w parze z Guillaume Raoux. Francuski debel przegrał z Australijczykami Toddem Woodbridge i Markiem Woodforde, którzy ostatecznie zdobyli złoty medal.

W 1996 roku znacząco przyczynił się do zdobycia przez Francję Pucharu Davisa. W rozstrzygającym pojedynku Boetsch zmierzył się z Nicklasem Kultim, którego pokonał 7:6(2), 2:6, 4:6, 7:6(5), 10:8 w trwającym 4 godziny i 45 minut meczu[2]. Boetsch w piątym secie przegrywał 6:7 (0-40) broniąc 3 kolejne piłki meczowe.

W rankingu gry pojedynczej Boetsch najwyżej był na 12. miejscu (22 kwietnia 1996), a w klasyfikacji gry podwójnej na 97. pozycji (18 października 1993).