Artur Janicki


Artur Janicki w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artur Andrzej Janickipolski inżynier, doktor habilitowany nauk technicznych, specjalizujący się w przetwarzaniu sygnału mowy. Adiunkt na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej[1].

Ukończył studia magisterskie z elektroniki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w 1997[2]. Stopień doktorski z telekomunikacji na tymże wydziale uzyskał w 2004 na podstawie pracy zatytułowanej Wybrane metody poprawiania jakości w konkatenacyjnej syntezie mowy dla języka polskiego, przygotowanej pod kierunkiem Andrzeja Dąbrowskiego, a w 2017 habilitował się, pisząc rozprawę pt. Przetwarzanie sygnału mowy w metodach podnoszących bezpieczeństwo informacyjne[1]. Na początku swojej działalności naukowej prowadził badania związane z syntezą mowy, a w późniejszym czasie także z rozpoznawaniem mowy oraz mówcy. Zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi transmisji mowy w kanałach telekomunikacyjnych oraz ukrywaniem informacji zawartych w sygnale mowy w trakcie jego przesyłania[2]. Publikował prace w czasopismach, takich jak „Security and Communication Networks”, „Annals of Telecommunications”, „International Journal of Applied Mathematics and Computer Science” czy „Telecommunication Systems”[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Dr hab. inż. Artur Andrzej Janicki, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-02-23] .
  2. a b Autoreferat. [dostęp 2020-02-23].
  3. Artur Janicki (publikacje i cytowania). scholar.google.pl. [dostęp 2020-02-23].
Kontrola autorytatywna (osoba):Identyfikatory zewnętrzne:
Na podstawie artykułu: "Artur Janicki" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy