Artur Przygoda


Artur Przygoda w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 26 maj 2021. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artur Przygoda (ur. 29 czerwca 1964 w Końskich, zm. 4 maja 2021[1] w Coventry University Hospital Wielka Brytania ) – polski gitarzysta, kompozytor i realizator dźwięku. W 1996 roku został uznany przez czytelników pisma „Gitara i Bas” za jednego z 10 najlepszych polskich gitarzystów. Współtwórca Farby oraz Love, a także instrumentalista w znanych trójmiejskich kapelach: Canadzie i Dzieciach Monalizy[2]. Jako muzyk studyjny nagrywał z Ha-Dwa-O!. Był właścicielem studia Adventure, gdzie montowano trzy ostatnie klipy oraz kilka utworów zespołu Farba, który współtworzył i w którym grał przez 12 lat. Wraz z żoną Bogną Przygodą (autorką tekstów) stworzyli zespół Mr.Jones. Od 2019 przebywał w Anglii gdzie grał wraz z zespołem The Soul of Joy.

Przypisy | edytuj kod

  1. Artur Przygoda nie żyje. Był współtwórcą grupy Farba (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2021-05-04].
  2. Nie żyje gitarzysta Artur Przygoda, znany przede wszystkim z zespołu Farba, TopGuitar.pl, 4 maja 2021 [dostęp 2021-05-04]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Artur Przygoda" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy