BBC Knowledge


BBC Knowledge w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

BBC Knowledge – kanał telewizyjny o profilu dokumentalnym należący do spółki BBC Worldwide, komercyjnego skrzydła BBC. Stacja emituje głównie brytyjskie programy dokumentalne, naukowe i historyczne.

Spis treści

Emisja | edytuj kod

BBC Knowledge był brytyjskim kanałem dokumentalnym, jednak w 2002 roku został przeprofilowany i przemianowany na kanał BBC Four.

Marka BBC Knowledge powróciła do użytku w roku 2007, jako nazwa jednego z płatnej grupy kanałów BBC Worldwide, oferowanych na rynkach międzynarodowych m.in. w Polsce, Francji czy Norwegii.

W Polsce kanał zadebiutował 2 grudnia 2007 roku kanału i do 1 lutego 2011 był dostępny na wyłączność na platformie Cyfrowy Polsat. Kanał stanowi część grupy tematycznych kanałów telewizyjnych grupy BBC Worldwide dystrybutowanych na rynkach międzynarodowych. Kanał nadawany jest w pełnej polskiej i angielskiej wersji językowej. Stacja oferuje różnorodne pasma tematyczne, w których nadawane są pasujące do tematu bloku programy.

1 lutego 2015 roku stacje BBC Knowledge i BBC Entertainment zostały zastąpione przez odpowiednio przez kanały BBC Earth i BBC Brit[2].

BBC Knowledge HD | edytuj kod

BBC Knowledge HD to stacja telewizyjna nadająca w rozdzielczości High Definition od 1 lutego 2011 roku. Kanał nadawał od początku istnienia taką samą ramówkę co BBC Knowledge. 1 lutego 2015 roku został zastąpiony przez BBC Earth HD.

Wybrane programy BBC Knowledge | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].
  2. BBC Brit i BBC Earth ruszą w Polsce 1 lutego (pol.). Wirtualnemedia.pl, 2014-11-05. [dostęp 2014-11-05].
  3. Discovery liderem. Ile widzów Polsat Crime&Investigation?

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "BBC Knowledge" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy