Bad Boys (film)


Bad Boys (film) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bad Boyskomediowy film akcji nakręcony w 1995 roku, wyreżyserowany przez Michaela Baya. Główne role zagrali Martin Lawrence i Will Smith. W 2003 roku został nakręcony sequel o tytule Bad Boys II. Pod koniec 2018 roku pojawiła się informacja o planowanej produkcji kolejnej części filmu pod tytułem Bad Boys III[1].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Detektyw Marcus Burnett (Martin Lawrence) i detektyw Mike Lowrey (Will Smith) są oficerami w policji w Miami. Lowrey jest bogatym playboyem, i jest przeciwieństwem Burnetta, męża z trójką dzieci.

Jednej nocy ze skarbca policji zostaje skradziona heroina warta 100 milionów dolarów. Sprawą zajmują się Mike i Marcus, ponieważ to była ich największa zdobycz w całej karierze. Teraz muszą się zmierzyć z ultimatum danym przez Wydział Spraw Wewnętrznych. Jeśli nie zdobędą narkotyków w ciągu 5 dni, wydział narkotykowy w którym pracują zostanie rozwiązany. W ciągu ich śledztwa odkrywają, że jeden z członków gangu, Eddie Dominguez (Emmanuel Xuereb), przywłaszcza sobie część heroiny. Dominguez zostaje zastrzelony przez francuskiego króla narkotyków Foucheta (Tchéky Karyo), który zabija także przyjaciółkę Lowreya, Max (Karen Alexander). Jedynym świadkiem tej zbrodni jest współlokatorka Max, Julie Mott (Téa Leoni).

Julie nie chce zeznawać bez Lowreya, który jest czasowo nieosiągalny, więc Burnett jest zmuszony do podszycia się pod niego aby zdobyć zeznania świadka. Aby być bardziej wiarygodnym, Burnett zabiera Julie do mieszkania Lowreya, do którego sam musi się wprowadzić. Lowrey w tym czasie przeprowadza się do domu Burnetta. Lowrey w czasie śledztwa grał Burnetta, a Burnett – Lowreya.

Podczas gdy nadal starają się złapać Złych chłopców (bad boys). (W filmie śpiewają oni piosenkę o tytule "Bad Boys").

Obsada | edytuj kod

Ciekawostki | edytuj kod

 • Porsche 911 użyte na początku filmu zostało pożyczone producentom przez reżysera, Michaela Baya, który wcześniej odniósł sukces przy kręceniu reklam.
 • Budynek użyty jako siedziba główna policji jest w rzeczywistości gmachem sądu.

Sukces komercyjny | edytuj kod

Film z 23 milionowym budżetem okazał się sukcesem i zarobił w Ameryce 65,8 miliona dolarów i 75 milionów poza nią. Przyniósł więc producentom ponad 140 milionów dolarów zysku. Otworzył także drzwi do sukcesu młodym aktorom, Willowi Smith, Martinowi Lawrence i reżyserowi Michaelowi Bay.

Z powodu popularności Smitha, Lawrence'a i Baya, Bad Boys kontynuowali swój sukces w telewizji, na kasetach VHS i płytach DVD.

Ścieżka dźwiękowa | edytuj kod

Oficjalna ścieżka dźwiękowa Bad Boys została wydana w marcu 1995 roku przez wytwórnię Sony. Na płycie znalazły się głównie piosenki hip-hopowe oraz R&B.

Lista utworów:

 1. Shy Guy – Diana King
 2. So Many Ways (Bad Boys Version) – Warren G
 3. Five O, Five O (Here They Come) – 69 Boyz
 4. Boom Boom Boom – Juster
 5. Me Against the World – 2Pac
 6. Someone to Love – Jon B. feat. Babyface
 7. I've Got a Little Something for You – MN8
 8. Never Find Someone Like You – Keith Martin
 9. Call the Police – Ini Kamoze
 10. B Side – Da Brat feat. The Notorious B.I.G.
 11. Work Me Slow – Xscape
 12. Clouds of Smoke – Call O' Da Wild
 13. Juke-Joint Jezebel – KMFDM
 14. Bad Boys' Reply – Inner Circle featuring TEK
 15. Theme from Bad Boys – Mark Mancina

Przypisy | edytuj kod

 1. Matt Chapman: Bad Boys 3, AKA Bad Boys For Life, cast, release date, trailer, plot, spoilers. Digital Spy, 2018-11-01. [dostęp 2018-11-16].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Bad Boys (film)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy