Bananarama


Bananarama w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 26 lip 2019. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bananaramabrytyjski zespół muzyczny, założony w 1979 roku przez Siobhan Fahey, Sarę Dallin i Keren Woodward.

Do popularnych piosenek grupy zaliczają się m.in. „Cruel Summer”, „Venus”, „Love in the First Degree” i „I Heard a Rumour”.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Ich debiutanckim albumem był wydany w 1983 Deep Sea Skiving. W tym składzie nagrały kolejne dwa albumy, Bananarama oraz True Confessions oraz pochodzący z tego ostatniego singel Venus (cover zespołu Shocking Blue), który okazał się międzynarodowym hitem. W 1988 zespół opuściła Siobhan Fahey, którą zastąpiła Jacquie O'Sullivan. W tym samym roku ukazała się kompilacja Greatest Hits Collection, a trzy lata później album Pop Life. Po kilku miesiącach Jacquie O’Sullivan również odeszła z zespołu, a pozostały w nim Sarah Dallin i Keren Woodward, które w 1993 roku wydały album Please Yourself.

W lutym 2002 Bananarama świętowała dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji odbył się koncert w Londynie, w którym wzięła udział także Siobhan, ale bez udziału Jacquie O’Sullivan.

W 2017 roku Siobhan Fahey powróciła do grupy.

Skład zespołu | edytuj kod

Trasy koncertowe | edytuj kod

Dyskografia | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (zespół muzyczny):
Na podstawie artykułu: "Bananarama" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy