Bank of America


Bank of America w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bank of America – jeden z największych banków świata. Pod względem wielkości aktywów zajmuje 1. miejsce w USA wśród banków[1]. Ma siedzibę w Charlotte w Karolinie Północnej. Korzenie banku sięgają 1784, kiedy to został założony Bank of Massachusetts.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Bank of America powstał na skutek całego szeregu fuzji i przejęć. Nazwa pochodzi od założonego w 1923 w Los Angeles Bank of America. W 1929 bank ten połączył się z Bank of Italy. W 1982 bank kupił Seafirst Corporation, a w 1992 Security Pacific Corporation.

W 1998 Bank of America został kupiony przez NationsBank. Kupujący przyjął również nazwę Bank of America. Nowy bank przejął następnie FleetBoston Financial, którego korzenie sięgały do 1784.

BankAmericard | edytuj kod

BankAmericard to poprzedniczka karty Visa. Bank of America był jej twórcą. Już w 1959 zaczął wydawać karty kredytowe pod tą nazwą. W 1976 nazwę zmieniono na Visa.

Budynki banku | edytuj kod

Bank of America w Polsce | edytuj kod

Bank of America działał również w Polsce – pod nazwą Bank of America Polska SA. Od 1997 posiadał jedną placówkę w Warszawie, która zajmowała się obsługą głównie dużych przedsiębiorstw.

W 2003 Bank of America Polska SA został nabyty przez Santander Consumer Bank[2].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. NIC Public Web Site Processing Page, ffiec.gov [dostęp 2017-11-22] .
  2. Santander Consumer Bank S.A. – Kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, lokaty, karty kredytowe, kredyty ratalne, ubezpieczenia, santanderconsumer.pl [dostęp 2017-11-22]  (pol.).
Kontrola autorytatywna (instytucja kredytowa):
Na podstawie artykułu: "Bank of America" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy