Barbara Bielinis-Kopeć


Barbara Bielinis-Kopeć w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Barbara Bielinis-Kopeć (ur. w 1964 w Trzebiechowie) - specjalista z zakresu ochrony zabytków; od 2005 pełni funkcję Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze. Członek Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS.

Spis treści

Wykształcenie | edytuj kod

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie urbanistyki i planowania przestrzennego na Politechnice Wrocławskiej. W 2011 uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Publikacje | edytuj kod

Jest autorką książki o zabytkach Zielonej Góry oraz artykułu w publikacji polsko-niemieckiej „Henry van de Velde w Polsce”. Pod jej redakcją ukazują się od 2005 „Lubuskie Materiały Konserwatorskie”, które przybliżają lubuskie zabytki oraz problematykę ich ochrony. Pod jej redakcją ukazała się również książka „Zamki, dwory i pałace woj. lubuskiego”. Autorka licznych artykułów publikowanych w „Ochronie zabytków”, „Spotkaniach z zabytkami”, „Zabytkach” oraz lokalnych czasopismach społeczno-kulturalnych.

W 2010 została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. Lista laureatów medalu Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. mkidn.gov.pl. [dostęp 2017-01-26].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Barbara Bielinis-Kopeć" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy