Basen (film 2001)


Basen (film 2001) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Basen (niem. Swimming Pool – Der Tod feiert mit, ang. The Pool) – film fabularny (horror z podgatunku slasher), koprodukcja niemiecko-amerykańska z 2001 roku. Jest to rzadki przypadek europejskiego kina grozy, wpisującego się w nurt krwawych slasherów rodem zza Oceanu, których schemat opiera się na uwięzieniu grupki nastolatków w odludnym miejscu i pozbawianiu ich kolejno życia. Reżyserem i współscenarzystą obrazu jest Boris von Sychowski.

Światowa premiera Basenu odbyła się 4 października 2001 roku. W Polsce film trafił do obiegu DVD 5 czerwca 2003, nakładem Visionu.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Po zakończeniu roku szkolnego dwunastu przyjaciół z praskiego International High School decyduje się przed odjazdem do domów zorganizować wielką imprezę nad ogromnym kompleksem basenowym, co nie jest legalne. Podczas przyjęcia organizatorów czeka kara − uczestnicy zabawy zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach. Okazuje się, że wśród obecnych na basenie znajduje się zamaskowany psychopatyczny morderca, w krwawy sposób eliminujący poszczególnych bohaterów.

Obsada | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Basen (film 2001)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy