Battlefield 1


Battlefield 1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Battlefield 1strzelanka pierwszoosobowa, stworzona przez firmę EA DICE. Tytuł został wydany przez Electronic Arts 21 października 2016 na platformę Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One[2][3]. Jest to piętnasta odsłona Battlefielda w historii serii. Akcja gry została osadzona w realiach I wojny światowej, a rozgrywkę w kampanii zaprezentowano z punktu widzenia kilku różnych bohaterów[1].

Rozgrywka | edytuj kod

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, Battlefield 1 nastawiony jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową. Dostępne są następujące tryby: podbój, szturm, operacje, gołębie wojenne, zespołowy deathmatch, linia frontu i dominacja[4].

W samym trybie multiplayer do wyboru są cztery klasy: szturmowiec (specjalista od walki w zwarciu i niszczenia pojazdów), żołnierz wsparcia (specjalista od obrony danej pozycji i zaopatrywania drużyny w amunicję), medyk (zajmuje się leczeniem członków drużyny), zwiadowca (specjalista od walk na odległość, dodatkowo dostarcza informacji na temat rozmieszczenia przeciwnika), dodatkowo grać można także postacią lotnika, kawalerzysty i czołgisty[4].

W podstawowej wersji zawarto dziesięć różnych map odwzorowujących realne działania z czasów I wojny (np. walki w Lesie Argońskim czy bitwę pod Amiens)[4]. W dodatku zatytułowanym Nie przejdą dodano armię francuską, a w dodatku W imię Cara zaprezentowano front wschodni. Przy trzecim dodatku o tytule Niespokojne wody skupiono się na walkach na półwyspie Gallipoli i operacjach na Morzu Północnym, natomiast w ostatnim rozszerzeniu – Apokalipsie ukazano najbardziej krwawe bitwy Wielkiej Wojny, np. trzecią bitwę pod Ypres czy ofensywę nad Sommą.

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Battlefield 1 (PC). Gry-Online. [dostęp 2016-09-14].
  2. Mike Futter: EA Announces Battlefield 1 With First Details (ang.). Game Informer, 2016-05-06. [dostęp 2016-05-08].
  3. Nick Statt: Everything we know about the WWI-themed Battlefield 1 (ang.). The Verge, 2016-05-06. [dostęp 2016-05-09].
  4. a b c Adrian Werner: Battlefield 1 – kompendium wiedzy (#14: informacje o dodatkach). Gry-Online, 2017-03-07. [dostęp 2017-03-16].
Na podstawie artykułu: "Battlefield 1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy