Beelzebub


Beelzebub w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Beelzebub (jap. べるぜバブ Beruzebabu) – manga autorstwa Ryūheia Tamury ukazująca się w magazynie Shūkan Shōnen Jump. Beelzebub został początkowo opublikowany przez Tamurę jako one-shot w 2008 roku w 37-38 tomie Shūkan Shōnen Jump. W 2009 roku mangę zaczęto publikować w odcinkach na łamach tego magazynu.

Serial anime został oficjalnie potwierdzony w lipcu 2010[1] , a jego emisja rozpoczęła się w Japonii 9 stycznia 2011.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Anime opowiada historię „najsilniejszego młodocianego przestępcy”, Ogi Tatsumi, który jest pierwszoklasistą w „Liceum Ishiyama” - szkole dla przestępców. Akcja rozpoczyna się, gdy Oga opowiada swojemu najlepszemu przyjacielowi Furuichiemu Takayuki jak znalazł dziecko. Pewnego dnia robiąc pranie nad rzeką, (w rzeczywistości walczył z grupką kryminalistów, którzy próbowali go zabić podczas snu), zauważył dryfującego mężczyznę i postanowił go uratować. Po wyciągnięciu na brzeg mężczyzna rozpadł się na pół, a w jego wnętrzu leżało małe dziecko. Okazało się, że chłopiec jest synem wielkiego króla demonów, a Tatsumi został wybrany na jego opiekuna w świecie ludzi. Oga spotyka demoniczną pokojówkę Hildę, która ma mu pomóc w wychowywaniu dziecka. Młody przestępca postanawia pozbyć się Małego Beela poprzez znalezienie kogoś silniejszego i bardziej złowieszczego od siebie. Podobno wtedy dziecko zmieni swojego opiekuna. Tatsumi udaje się więc do „Liceum Ishiyama” by stoczyć pojedynek z najsilniejszymi przestępcami w szkole. Okazuje się, że niewielu z nich ma jakiekolwiek szanse mu dorównać.

Media | edytuj kod

Manga | edytuj kod

Manga została pisana i ilustrowana przez Ryūheia Tamurę i publikowana w Weekly Shōnen Jump od lutego 2009 roku.

Anime | edytuj kod

Premiera anime odbyła się 9 stycznia 2011 roku w Yomiuri TV i stacji NNS. Crunchyroll publikował odcinki dla Ameryki Północnej oraz Europy dwie godziny po premierze w Japonii[2]. Piosenka z początku filmu to „Dadada” (だだだ) w wykonaniu grupy Tamashii, a na końcu to „Answer” w wykonaniu no3b.

Przypisy | edytuj kod

  1. 67 rozdział mangi
  2. News na temat anime, w serwisie animenewsnetwork.com

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Beelzebub" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy