Bill Stevenson


Bill Stevenson w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bill Stevenson właśc. John William Stevenson (ur. 10 września 1963 w Torrance, Kalifornia) – amerykański perkusista. W 1978 roku założył razem z gitarzystą Frankiem Navettą i basistą Tonym Lombardo zespół Descendents. W grudniu 1981 wspomógł w kilku koncertach Black Flag, ponieważ ich perkusista ROBO został zatrzymany w Wielkiej Brytanii w czasie tournée po Europie. Kiedy ROBO nie powrócił do Black Flag, Bill nawiązał z nimi stałą współpracę, która trwała do 1985 roku. W tym czasie wziął udział w nagraniach kilku ich albumów. Po odejściu z Black Flag skoncentrował się z powrotem na grze w Descendents i grał tam do czasu, kiedy wokalista Milo Aukerman opuścił zespół (1987). Bill i pozostali muzycy Descendents zaprosili wówczas wokalistę Dag Nasty Dave'a Smalleya i utworzyli zespół All. All później jeszcze dwukrotnie zmieniało wokalistów (od 1989 do 1993 Scott Reynolds i od 1993 Chad Price).

W 2004 roku All i Descendents wyruszyli razem w trasę (Warped Tour 04).

Bill Stevenson, wraz z Jasonem Livermorem są założycielami i właścicielami legendarnego studia nagraniowego "Blasting Room" w Fort Collins.

Aktualnie Bill uczestniczy w różnych projektach muzycznych razem z muzykami zespołów GWAR i Converge.

W 2012 roku wyprodukował album Awakened grupy As I Lay Dying[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. As I Lay Dying: New Album Title Revealed; New Song To Be Released Next Week - Blabbermouth.net, www.blabbermouth.net [dostęp 2017-11-22]  (ang.).
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Bill Stevenson" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy